Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Sym vf 125 euro 5 2022

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2022
    Μηνύματα
    3

    Sym vf 125 euro 5 2022

    Καλησπέρα. Σαν καινούργιος κάτοχος του vf 125 έχω την εξής απορία και θέλω να δω αν έχουν και άλλοι παρόμοιο θέμα. Το μηχανάκι είναι καινούριο αγορασμενο 2 βδομάδες με ~600 χιλιόμετρα ( ακόμα στο στρώσιμο) το θέμα μου είναι το εξής. Ο κατασκευαστής ως E5 ορίζει αυτονομία ρεζερβουάρ 200+ χιλιόμετρα με κατανάλωση μόλις 1.68l/100km. Εγώ προσωπικά με λαμπάκι αναμενο έχω βγάλει μαξ περίπου 170χμ (166 για την ακρίβεια). Να σημειωθεί ότι είμαι 90 κιλά, το μηχανάκι συνήθως το έχω πορεία με αποστάσεις 20χμ οπότε δεν τρώω κίνηση. Μαξ 70-80 χλμ πορεία στις 6 το πολύ 6.5 χιλιάδες στροφές. Έχω αλλάξει αρκετά πρατήρια βενζίνης αλλά τα αποτέλεσματα είναι ίδια με μικρές διαφορές 10-15 χιλιομέτρων. Εκκίνηση και γενικά, το γκάζι δεν πηγαίνει ποτέ τέρμα. Μέχρι την μέση και αν. Θέλω να δω αν άτομα με ίδιο μηχανάκι έχουν να αναφέρουν κάτι διαφορετικό. Η γενικά οποίος ξέρει και έχει περάσει από αντίστοιχα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    820
    Τη καταναλωση που διαφημιζουν θα τη πετυχεις μονο αν πας μονο σε κατηφορα.

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από falierosm Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Σαν καινούργιος κάτοχος του vf 125 έχω την εξής απορία και θέλω να δω αν έχουν και άλλοι παρόμοιο θέμα. Το μηχανάκι είναι καινούριο αγορασμενο 2 βδομάδες με ~600 χιλιόμετρα ( ακόμα στο στρώσιμο) το θέμα μου είναι το εξής. Ο κατασκευαστής ως E5 ορίζει αυτονομία ρεζερβουάρ 200+ χιλιόμετρα με κατανάλωση μόλις 1.68l/100km. Εγώ προσωπικά με λαμπάκι αναμενο έχω βγάλει μαξ περίπου 170χμ (166 για την ακρίβεια). Να σημειωθεί ότι είμαι 90 κιλά, το μηχανάκι συνήθως το έχω πορεία με αποστάσεις 20χμ οπότε δεν τρώω κίνηση. Μαξ 70-80 χλμ πορεία στις 6 το πολύ 6.5 χιλιάδες στροφές. Έχω αλλάξει αρκετά πρατήρια βενζίνης αλλά τα αποτέλεσματα είναι ίδια με μικρές διαφορές 10-15 χιλιομέτρων. Εκκίνηση και γενικά, το γκάζι δεν πηγαίνει ποτέ τέρμα. Μέχρι την μέση και αν. Θέλω να δω αν άτομα με ίδιο μηχανάκι έχουν να αναφέρουν κάτι διαφορετικό. Η γενικά οποίος ξέρει και έχει περάσει από αντίστοιχα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.
    Πρώην κάτοχος εδώ, το κράτησα έναν χρόνο περίπου και 6.500 χλμ. Με ίδια ακριβώς κίνηση που περιγράφεις, στα 170 πάπαλα το καύσιμο. Το πήγα 2 φορές μέχρι να αδειάσει εντελώς (είχα δοχείο μαζί 2 λίτρων) στα 180 περίπου, έμενα από βενζίνη.
    Οπότε το νου σου. Οι καταναλώσεις που αναφέρουν οι εταιρίες, δεν παίζουν στον πραγματικό κόσμο....
    Το μηχανάκι, πάντως είναι καλό, πολύ καλό για τα λεφτά που κοστίζει και βάζει κάτω σε ποιότητα κύλισης πολύ ακριβότερα της κατηγορίας....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    οι καταναλωσεις των εταιριων,βγαινουν απο δοκιμες με διεθνη στανταρ,που οριζουν οτι οι δοκιμες θα γινονται με συγκεκριμμενο βαρος οχηματος,χωρητικοτητας ρεζερβουαρ,υπο ορισμενες συνθηκες σε ορισμενο κυκλο χιλιομετρων κλπ.Προσομοιαζουν ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η πραγματικοτητα.γι αυτο και παντα ειναι μικροτερες των πραγματικων.Ειναι σαν την γυναικα ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΓΑΜΟ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2022
    Μηνύματα
    3
    Καλά ναι παράπονο δεν έχω ίσα ίσα είναι εργάτης το μηχανάκι, το έχω ήδη 2 βδομάδες και του έχω πιει το αίμα. Αλλά μου έκανε εντύπωση ότι η εταιρεία ισχυρίζεται τέτοια αυτονομία σαν euro 5. Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο!

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2022
    Μηνύματα
    3
    Χαχαχαχαχαχα το καλύτερο σχόλιο που έχω διαβασει

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/09/2022
    Μηνύματα
    2
    Καλημέρα φίλε.Επειδη σκέφτομαι και εγώ να το πάρω το vf125 σου έχει βγάλει τπτ βλάβες το παπί.?
    Στην αρχή έλεγα μην ξεπεράσω τα 2 χιλιάρικα και κοιταγα το Daytona αλλά μετά από ώρες βιντεάκια στο you tube και διάφορα reviews βλέπω πως το VF είναι πολύ ανώτερο και αξίζει τα 2500 ευρώ.

  8. #8
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Komorias Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα φίλε.Επειδη σκέφτομαι και εγώ να το πάρω το vf125 σου έχει βγάλει τπτ βλάβες το παπί.?
    Στην αρχή έλεγα μην ξεπεράσω τα 2 χιλιάρικα και κοιταγα το Daytona αλλά μετά από ώρες βιντεάκια στο you tube και διάφορα reviews βλέπω πως το VF είναι πολύ ανώτερο και αξίζει τα 2500 ευρώ.
    Ρε πότε πρόλαβε να πάει τόσο;;;; εγώ το είχα πάρει οριακά κάτω από 2000 ευρώ, πριν κανέναν χρόνο περίπου!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #9
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε πότε πρόλαβε να πάει τόσο;;;; εγώ το είχα πάρει οριακά κάτω από 2000 ευρώ, πριν κανέναν χρόνο περίπου!
    Για την μπουτς@ η αγορά, απαράδεκτες τιμές… ειδικά στα παπάκια
    Το helmin έκανε 2550 και κάνει 3200

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/09/2022
    Μηνύματα
    2
    Είναι η ανάπτυξη παίδες.Ερχονται καλύτερες μέρες..nope

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2023, 17:23
  2. Ταξίδι με παπί(sym vf 125)
    από Uehbejsiwnba στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2021, 10:59
  3. SYM JET4 125
    από nikos_abel στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2012, 08:18
  4. sym wolf 250 ή sym wolf 125
    από panos613 στο forum SYM
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2012, 19:41
  5. Sym COMBIZ 125
    από Tedvj23 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2011, 20:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF