Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 71

Θέμα: Επίθεση για παρκάρισμα!!

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της aetomenios
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    139
    Συνήθως απαντάς διπλωματικά και με χαμόγελο αν θες να μην τσακωθείς.
    Η ζωή είναι μικρή και δεν αξίζει τον κόπο να χαλιέσαι και να τα πέρνεις όλα μετρητοίς.
    Έχε υπόψιν ότι αν πάτε δικαστικώς με έναν ψευδομάρτυρα που θα καταθέσει (ότι εσυ την έβρισες,απείλησες,χειροδίκεισες κλπ...και όχι αυτή) θα μπλέξεις πολύ άσχημα.
    Υπάρχουν άνθρωποι δυστυχώς που είναι δικομανής και τους αρέσει διαρκώς να τραβιούνται στις δικαστικές αίθουσες για να πάρουν την επιβεβαίωση/ρεβάνς...και να αποδείξουν ότι μόνο αυτοί έχουν απόλυτο δίκιο.
    Όλα αυτά αν θες τα αποφεύγεις με ένα αφοπλιστικό...χαμόγελο και που ξέρεις τι άλλο ωραίο μπορεί να συμβεί αντ´αυτου.
    Μ'ένα μαχαίρι την καρδιά την έσκισες στη μέση κι'αυτή σε αγαπά διπλά αντί για να πονέσει.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    έτσι δε πήδηξε κανείς...
    Εδώ που έφτασε η κοινωνία πρέπει να ζητάμε εγγραφή επιβεβαίωση ότι γίνεται κοινή συναινέσει γτ μπορεί να μπλέξεις πολύ εύκολα.

  3. #18
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aetomenios Προβολή μηνύματος
    Συνήθως απαντάς διπλωματικά και με χαμόγελο αν θες να μην τσακωθείς.
    Η ζωή είναι μικρή και δεν αξίζει τον κόπο να χαλιέσαι και να τα πέρνεις όλα μετρητοίς.
    Έχε υπόψιν ότι αν πάτε δικαστικώς με έναν ψευδομάρτυρα που θα καταθέσει (ότι εσυ την έβρισες,απείλησες,χειροδίκεισες κλπ...και όχι αυτή) θα μπλέξεις πολύ άσχημα.
    Υπάρχουν άνθρωποι δυστυχώς που είναι δικομανής και τους αρέσει διαρκώς να τραβιούνται στις δικαστικές αίθουσες για να πάρουν την επιβεβαίωση/ρεβάνς...και να αποδείξουν ότι μόνο αυτοί έχουν απόλυτο δίκιο.
    Όλα αυτά αν θες τα αποφεύγεις με ένα αφοπλιστικό...χαμόγελο και που ξέρεις τι άλλο ωραίο μπορεί να συμβεί αντ´αυτου.
    Κοίτα ολο το μαγαζι μας κοιτούσε, αρα μάρτυρες εχω, τωρα αν ο πασα ενας/μια μπορει να βρει κάποιον για ψευδομαρτυρα και το δικαστήριο να το φάει τοτε κινδυνεύουμε ολοι απο τον καθε τρελό του χωριού με χρονο και χρημα.....

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HexDec Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους,
    λίγο νωρίτερα σταμάτησα την μηχανή μου ακριβώς μπροστά σε ένα ψιλικατζίδικο (σε δρόμο με μικρή κυκλοφορία) για να κάνω ανεφοδιασμό σε τσιγάρα κτλ, χρειάστηκα ζήτημα ένα πεντάλεπτο να ψωνίσω.
    Βγαίνοντας διασταυρωνομαι με μια κοπέλα την οποία ενόχλησε ο τρόπος που άφησα την μηχανή (παράλληλα με τον δρόμο) γιατί δεν χωρούσε να παρκάρει (παρακάτω είχε χώρο, αλλά ήθελε μπροστά στο ψιλικατζίδικο και αυτή προφανώς). Της απάντησα ότι θα παρκάρω όπου και οπως θέλω αφού πληρώνω και εγώ τέλη κυκλοφορίας, και ξεκίνησε η επίθεση, με χαρακτηρισμους από μέρος της, ύβρεις και απειλές, επίσης θεώρησε ότι της απάντησα έτσι επειδή είναι γυναίκα, φωτογράφισε την πινακίδα της μηχανής και μου λέει με ύφος, δεν ξέρεις πια είμαι εγώ!!
    Έδωσα τόπο στην οργή και δεν ασχολήθηκα παραπάνω καλοντας τροχαία κτλ, τώρα που το ξανασκεφτομαι όμως θέλω να σας ρωτήσω έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κανέναν; έχει καμία λογική η επίθεση που δέχτηκα; έχουμε χαζέψει τελείως;;
    Και της απαντάς δυνατά και καθαρά .... '' ποια να είσαι μωρή που ήρθες να ψωνίσεις από το ψιλικατζίδικο ; Και οδηγάς και εσύ αντί για κανένα σοφερ'' .....

    και τελειώνει εκεί η ιστορία, εσύ κερδίζεις και η άλλη αλλάζει σαρανταπέντε χρώματα !!!!
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  5. #20
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Και της απαντάς δυνατά και καθαρά .... '' ποια να είσαι μωρή που ήρθες να ψωνίσεις από το ψιλικατζίδικο ; Και οδηγάς και εσύ αντί για κανένα σοφερ'' .....

    και τελειώνει εκεί η ιστορία, εσύ κερδίζεις και η άλλη αλλάζει σαρανταπέντε χρώματα !!!!
    :-D :-D

  6. #21
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Τι αμαξι οδηγουσε?
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  7. #22
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Corsa

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Φαντάσου κάτι αντίστοιχο (δηλαδή να μην μπορείς να καταλάβεις γιατί σου φωνάζει και γιατί γκρινιαζει) να το βιώνεις κάθε μέρα και ειδικά στις "δύσκολες" μέρες να είναι πιο έντονο.




    Αυτό βιώνεις περίπου όταν είσαι παντρεμένος.

  9. #24
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros 650 Προβολή μηνύματος
    Φαντάσου κάτι αντίστοιχο (δηλαδή να μην μπορείς να καταλάβεις γιατί σου φωνάζει και γιατί γκρινιαζει) να το βιώνεις κάθε μέρα και ειδικά στις "δύσκολες" μέρες να είναι πιο έντονο.




    Αυτό βιώνεις περίπου όταν είσαι παντρεμένος.
    Παντρεμένος είμαι και εγώ... Αλλα το χθεσινό ηταν τραγικο περιστατικό

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Όποιος/α λέει ξέρεις ποιος/α ειμαι εγώ, 99% δεν είναι τίποτα παρά ένα θρασύδειλο τσουτσέκι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Νομιζω οτι δικαστικά,αν βρεθείς κατηγορούμενος για το οτιδήποτε,δεν πρέπει να αποδείξεις την αθωότητα σου αλλα αυτος που σε κατηγορεί την ενοχη σου.Θα μας πει για ποιο σίγουρα και ο δικηγόρος που νομιζω εχουμε στο φόρουμ

  12. #27
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Νομιζω οτι δικαστικά,αν βρεθείς κατηγορούμενος για το οτιδήποτε,δεν πρέπει να αποδείξεις την αθωότητα σου αλλα αυτος που σε κατηγορεί την ενοχη σου.Θα μας πει για ποιο σίγουρα και ο δικηγόρος που νομιζω εχουμε στο φόρουμ
    Αυτό. Ισχύει πάντοτε το "αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου"... Αλίμονο αν καταδίκαζαν ελαφρά τη καρδία επειδή κάποιος δεν χώνεψε κάποιον....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Ρε φιλε τι ψαχνεις τωρα να βρεις ακρη σε αυτο το χωραφι που ζουμε ??? Αληθεια??

    Σε εχει κορναρει ποτε ο ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΣ ΣΟΥ ??

    Ναι ο μπροστινος!! Εσενα, που βρισκεται πισω του και τον πλησιασες με +30 πιστευοντας οτι θα κανει ακρη για να περασεις;; Σε δρομο με 3 λωριδες;;

    Σε εχει κορναρει ;;;

    Να πηγαινεις με 120 και αυτος με καμια 90... να τον βλεπεις πως σε βλεπει απο τον αριστερο καθρεπτη του.
    Να περιμενεις υπομονετικα να κανει ακρη, χωρις καμια μα καμια πιεση.
    Να κολλαει οσο πιο αριστερα γινεται και να βγαζει χερι απο το παραθυρο εκνευρισμενος σε φαση "ΠΕΡΝΑ" "ΠΕΡΝΑ" ... φυσικα απο τα δεξια.
    Να σε πιανει σπαστικο γελιο μεσα απο το κρανος και εκεινος για ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΛΟΓΟ να χανει την υπομονη του και να κορναρει ρε μλκ!!
    ΝΑ ΚΟΡΝΑΡΕΙ ΕΣΕΝΑ, που βρισκεσαι πισω του.

    .... και να κανεις εν τελει δεξια, να περνας και αυτον και αλλους 20 μαζι απο τη μεσαια & δεξια λωριδα.... και να σκεφτεσαι λοιπον, αν θα βγαλεις ποτε ακρη σε αυτο το χωραφι με τα γιδια.

    Αστο, τσαμπα χαλιεσαι.
    Μου ειπε τις προαλλες ενας ταριφας "μαθε να οδηγας" επειδη τον κορναρα και του ζητησα τα ρεστα, καθως η μια λωριδα δεν του εφτανε και καμπερωθηκε στη μεση.
    Σε ελαχιστες κωμωδιες εχω γελασει παραπανω!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Απαντας μονολεκτικα η απαντας ετσι ωστε να μην μπορει να σε κατηγορησει για τιποτα.
    Ψευδομαρτυρες και τετοια οκ μπορει να εμφανισει οποιον θελει καποιος αλλα οταν στο δικαστηριο πεσει επιτοπου μηνυση για ψευδορκια τοτε μαζευονται ολοι και λενε αλλα τι αλλων.
    Εμενα μια θειτσα σε κατι παρομοιο μου ειχε πει... "Αποκλειεται να εισαι εσυ απο την Καρδιτσα. Τα παιδια απο την Καρδιτσα ειναι καλα παιδια..."

    Εχετε δικιο της λεω... Το χωριο μου ειναι 10χλμ απο τα Τρικαλα. Ίσως φταίει αυτο και σας ενοχλει.

    Τωρα ποια ηταν αυτη...σηκωνει συζητηση. Απο βλαμμένη που νομίζει οτι κανει κουμάντο στη γειτονιά της μεχρι αγαμητη που της φταιει και ο αερας στα λαστιχα.
    Γενικα θελει λιγο προσοχη.
    Καλα με τη συμπεριφορα στον δρομο αφήστε το καλυτερα.... Πας φυλακη για πλακα!!!

  15. #30
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλε τι ψαχνεις τωρα να βρεις ακρη σε αυτο το χωραφι που ζουμε ??? Αληθεια??

    Σε εχει κορναρει ποτε ο ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΣ ΣΟΥ ??

    Ναι ο μπροστινος!! Εσενα, που βρισκεται πισω του και τον πλησιασες με +30 πιστευοντας οτι θα κανει ακρη για να περασεις;; Σε δρομο με 3 λωριδες;;

    Σε εχει κορναρει ;;;

    Να πηγαινεις με 120 και αυτος με καμια 90... να τον βλεπεις πως σε βλεπει απο τον αριστερο καθρεπτη του.
    Να περιμενεις υπομονετικα να κανει ακρη, χωρις καμια μα καμια πιεση.
    Να κολλαει οσο πιο αριστερα γινεται και να βγαζει χερι απο το παραθυρο εκνευρισμενος σε φαση "ΠΕΡΝΑ" "ΠΕΡΝΑ" ... φυσικα απο τα δεξια.
    Να σε πιανει σπαστικο γελιο μεσα απο το κρανος και εκεινος για ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΛΟΓΟ να χανει την υπομονη του και να κορναρει ρε μλκ!!
    ΝΑ ΚΟΡΝΑΡΕΙ ΕΣΕΝΑ, που βρισκεσαι πισω του.

    .... και να κανεις εν τελει δεξια, να περνας και αυτον και αλλους 20 μαζι απο τη μεσαια & δεξια λωριδα.... και να σκεφτεσαι λοιπον, αν θα βγαλεις ποτε ακρη σε αυτο το χωραφι με τα γιδια.

    Αστο, τσαμπα χαλιεσαι.
    Μου ειπε τις προαλλες ενας ταριφας "μαθε να οδηγας" επειδη τον κορναρα και του ζητησα τα ρεστα, καθως η μια λωριδα δεν του εφτανε και καμπερωθηκε στη μεση.
    Σε ελαχιστες κωμωδιες εχω γελασει παραπανω!
    Αυτα τα περιστατικά ειναι αλλο level!! Να εισαι καλά μου έφτιαξες την μερα!!

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ
    από Nafths στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2016, 14:43
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2008, 17:53
  3. Κλήση για παρκάρισμα....
    από adam_tsouk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 09:11
  4. Οι γυναίκες είναι σαν τις θέσεις για παρκάρισμα.
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:14
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF