Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 71 από 71

Θέμα: Επίθεση για παρκάρισμα!!

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Corpsalive...τι σημαινει νορμαλ?
    Ποιος το οριζει?
    Ο δικαστης...ο ψυχολογος...ο ψυχιατρος??
    Μια σωα τας φρενας δηλαδη δεν μπορει να σκαρφιστει οτι της καπνισει αν ο καθηγητης της ας πουμε την ζοριζει στα μαθήματα και δεν δίνει τον βαθμο αν εχει γράψει λαθος.?
    Αμα μαζεψει και κανα αλλη για υποστήριξη ... Τσουπ κατηγορία παρενόχλησης.

    Γενικα εχει χαθει η μπαλα με ολο αυτο το #metoo και οσοι απαντησουν με αγωγες το πιθανοτερο εινΙ να δικαιωθουν.
    Πχ η και καλα ιδρυτικο στελεχος Ολυμπιονικης που παραδεχτηκε συναινεση αλλα το απεκρυψε για να μην κανει κακο στην καριερα της...που ακριβως έχει δικιο?
    Μιλαμε για ανθρωποφαγια πλεον δυστυχώς.

    Παλι καλα που παντρευτηκα και εκανα και παιδι...
    Αλλοι θα πρεπει να ζητανε υπευθυνη δηλωση οτι δεν υπηρξε βιασμος!!!

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    *Αν έμπαινα εγώ και έγραφα το ίδιο ποστ για έναν τύπο που με έβρισε γιατί πάρκαρα παράλληλα; Θα ίσχυαν ακόμα οι απαντήσεις σας; Ναι; Μπράβο. Όχι; Χμμμ..
    Καλόν είναι να καταλαβαίνεις λίγο τι διαβάζεις. Εκτός που αυτά που γράφεις είναι νοηματικά ψευδείς προτάσεις, εγώ θα σταθώ σε ένα μόνο, αυτό που άφησα.

    Δεν είπε κανείς ότι και με άντρα δεν μπλέκεις άμα είναι τρελός.

    Είπα εγώ, και άλλοι, ότι με γυναίκα ΕΙΔΙΚΑ, έχει το όπλο που της έχει δώσει η κοινωνία ''είμαι θύμα'' , ''αυτος με πείραξε'' και άιντε βγάλε άκρη, σε μια κοινωνία που ΟΛΟΙ θα πάρουν το μέρος της, οι άλλες γυναίκες συμπαράσταση, οι άλλοι άντρες ιππότες να σώσουν την πριγκίπισα από τον κακό τον δράκο.

    Οτι λέω δε, δεν τα λέω έτσι θεωρητικά στον βρόντο. Μου έχουν τύχει ΕΜΕΝΑ τέτοιες συμπεριφορές, ευτυχώς τις αναχαίτισα πολύ νωρίς, εξου και η συμβουλή μου ''να φεύγετε''.

    Αν η τρελή με το παρκάρισμα, έχει καλέσει αστυνομία, και έχει πει ''με πείραξε ο τάδε και μου έκανε μου έρανε, είχε την τάδε πινακίδα'', την άλλη μέρα, κάτι άνθρωποι με μπλε στολές θα του χτυπάνε την πόρτα του φίλου. Και αμέσως να καταρρεύσει αυτό, και μόνο που βλέπεις αστυνομία στην πόρτα σου να σε ψάχνει, άσε να πρέπει να πας στο Τμήμα, άσε να πρέπει να μείνεις εκεί κάποιες ώρες, άσε να ψάχνεις δικηγόρο κ.ο.κ. ΜΟΝΟ να τους δεις να σου χτυπάνε την πόρτα, είναι αρκετός λόγος, να ΦΕΥΓΕΙΣ και να ΜΗΝ ΕΜΠΛΕΚΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ με τέτοια άτομα.

    Αν κάνεις ένα κόπο και πατήσεις το λινκ που έβαλα πριν, και εσύ, και ο δικηγόρος φίλος μας που μας διαβεβαιώνει ότι αν δεν είμαστε ζάμπλουτοι και διάσημοι δεν κινδυνεύουμε, να διαβάσετε λίγο 30 τόσες περιπτώσεις ψευδών κατηγοριών, στην Ελλάδα, τους τελευταίους μήνες μόνο. Που άνθρωποι τυραννήθηκαν. Οχι διάσημοι, όχι ζάμπλουτοι, συνηθισμένοι άνθρωποι, όπως όλοι μας.

    Στο πρώτο red flag που μας δείχνει κάποιος-κάποια, φεύγουμε στην ψύχρα, ούτε εξήγηση, ούτε επικοινωνία, ούτε καν κοιτάμε στα μάτια, ούτε τπτ. Αυτός είναι ο μόνος αποδοτικός τρόπος να αντιμετωπίζεις περιπτώσεις, όπως η τύπισα με το παρκάρισμα του φίλου, ότι άλλο, χάνεις.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #63
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Μια απλη μανουρα του δρομου ασχετως φυλων εγινε κοινωνικοπολιτικο θεμα. Κλασικο moto...
    Αυτα συμβαινουν στο δρομο ανεξαρτητως φυλου.

    Κολλησατε επειδη ηταν γυναικα κ δεν συνηθιζεται να προκαλουν μανουρες κλπ κλπ?
    Οι αναφορες στα metoo κ αλλα τετοια παντελως ασχετες κ δεν εχουν να κανουν με το θεμα.

    Γiα οσους ενοχλουνται απο το metoo να ξερετε πως οι αντιθετες περιπτωσεις κατα των γυναικων απο ''αντρες'' ειναι πολλαπλασιες.
    Εγω θελω η κορη μου οταν μεγαλωσει να μπορει να αντιμιλησει (χωρις να βριζει προφανως αν δεν προκληθει) οπως ολος ο κοσμος χωρις να θεωρειται πως επειδη ειναι γυναικα δεν πρεπει κ να το βουλωνει.
    Οπως κ ο γιος μου να σεβεται το αλλο φυλο κ οχι να το θεωρει υπο...

    Ξεκολλατε λοιπον.

    Παντως εχω παρατηρησει αρκετο καιρο (μεσω πολλων θεματων) μερικους πως αναφερονται στο γυναικειο φυλο...
    Ride(s) the wind of change...

  4. #64
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Για να επαναφέρω λίγο την αρχική συζήτηση, πριν ένα μήνα περίπου πήγα για δουλειά στο Παγκράτι. Η υπεύθυνη του χώρου είχε παρκάρει το σκούτερ της μπροστά στην πολυκατοικία. Ήταν κάθετα και πολύ κοντά σε άλλο παρκαρισμένο ΙΧ αλλά ακόμη και έτσι έκλεινε μια θέση για πάρκινγκ γιατί στον χώρο που έμενε δεν χωρούσε αυτοκίνητο.

    Ανεβήκαμε στο διαμέρισμα και μετά από λίγο ακούσαμε επίμονα κορναρισματα από αμάξι που ήταν ακριβώς στην επίμαχη θέση. Η υπεύθυνη μου λέει επιστρέφω αμέσως και την βλέπω ένα λεπτό μετα να μετακινεί το σκούτερ της και το αμάξι να μπαίνει στη θέση. Όταν ανέβηκε ξανά στο διαμέρισμα τη ρώτησα αν ήξερε την οδηγό, μου είπε όχι, τη ρώτησα αν η θέση είναι ιδιωτική, μου είπε όχι.

    Εν κατακλείδι, μια τύπισσα δεν χωρούσε να παρκάρει, ξεκίνησε να κορνάρει επίμονα 15:20 το μεσημέρι για να κατέβει ο οδηγός που είχε παρκάρει το σκούτερ κανονικότατα, να το μετακινήσει για να βάλει εκείνη το αμάξι της.
    Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.

  5. #65
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Corpsalive...τι σημαινει νορμαλ?
    Ποιος το οριζει?
    Ο δικαστης...ο ψυχολογος...ο ψυχιατρος??
    Μια σωα τας φρενας δηλαδη δεν μπορει να σκαρφιστει οτι της καπνισει αν ο καθηγητης της ας πουμε την ζοριζει στα μαθήματα και δεν δίνει τον βαθμο αν εχει γράψει λαθος.?
    Αμα μαζεψει και κανα αλλη για υποστήριξη ... Τσουπ κατηγορία παρενόχλησης.

    Γενικα εχει χαθει η μπαλα με ολο αυτο το #metoo και οσοι απαντησουν με αγωγες το πιθανοτερο εινΙ να δικαιωθουν.
    Πχ η και καλα ιδρυτικο στελεχος Ολυμπιονικης που παραδεχτηκε συναινεση αλλα το απεκρυψε για να μην κανει κακο στην καριερα της...που ακριβως έχει δικιο?
    Μιλαμε για ανθρωποφαγια πλεον δυστυχώς.

    Παλι καλα που παντρευτηκα και εκανα και παιδι...
    Αλλοι θα πρεπει να ζητανε υπευθυνη δηλωση οτι δεν υπηρξε βιασμος!!!
    Normal= ο μέσος άνθρωπος.
    Ο μέσος άνθρωπος δεν θα έκανε αυτό που λες.
    Ο μέσος άνθρωπος είναι η πλειοψηφία εκεί έξω που όπως είπε και ο φίλος προηγουμένως θέλει να πάει να κάνει την δουλειά του και να φύγει.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  6. #66
    Ολο προσόντα.... Το avatar του/της HexDec
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    88
    Συμφωνω με τους περισσότερους λίγο πολύ,
    Η ιστορία έγινε στα καλά καθούμενα, και ενώ υπήρχε χώρος να παρκαρει και αλλού, απλά ενοχληθηκε γιατι πάρκαρα εγώ μπροστα και οχι αυτή, αν ειχα αφήσει το αυτοκίνητο δεν θα έλεγε τιποτα φαντάζομαι... Η μηχανή όμως σου λεει είναι μικρή..
    Πάντως, και για να μην περπατησει, άφου της έφαγα την θέση, εβαλε το αυτοκινητο μπροστά απο την μηχανη μου σε ράμπα εισόδου πυλωτής, έπρεπε εκείνη την ώρα να ήθελε να βγεί κάποιος να δω τι θα έλεγε...

    Το μόνο που έφταιξα είναι ότι δεν φώναξα την τροχαία, αλλά βιαζόμουν γιατί είχα πάρει και παγωτό για τον μικρό και με περίμενε

    Τι να πεις... Υγεία σε όλους εύχομαι!
    HexDec

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Για να επαναφέρω λίγο την αρχική συζήτηση, πριν ένα μήνα περίπου πήγα για δουλειά στο Παγκράτι. Η υπεύθυνη του χώρου είχε παρκάρει το σκούτερ της μπροστά στην πολυκατοικία. Ήταν κάθετα και πολύ κοντά σε άλλο παρκαρισμένο ΙΧ αλλά ακόμη και έτσι έκλεινε μια θέση για πάρκινγκ γιατί στον χώρο που έμενε δεν χωρούσε αυτοκίνητο.

    Ανεβήκαμε στο διαμέρισμα και μετά από λίγο ακούσαμε επίμονα κορναρισματα από αμάξι που ήταν ακριβώς στην επίμαχη θέση. Η υπεύθυνη μου λέει επιστρέφω αμέσως και την βλέπω ένα λεπτό μετα να μετακινεί το σκούτερ της και το αμάξι να μπαίνει στη θέση. Όταν ανέβηκε ξανά στο διαμέρισμα τη ρώτησα αν ήξερε την οδηγό, μου είπε όχι, τη ρώτησα αν η θέση είναι ιδιωτική, μου είπε όχι.

    Εν κατακλείδι, μια τύπισσα δεν χωρούσε να παρκάρει, ξεκίνησε να κορνάρει επίμονα 15:20 το μεσημέρι για να κατέβει ο οδηγός που είχε παρκάρει το σκούτερ κανονικότατα, να το μετακινήσει για να βάλει εκείνη το αμάξι της.
    Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.
    Γλαστρα αγνωστης ταυτοτητος.

  8. #68
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Ο δικός μας αντίστοιχος της γειτονιάς, μέχρι τώρα τρυπούσε τα λάστιχα όσων είχαν το θράσος να παρκάρουν μπροστά από το σπίτι του, όπου εχει κόψει τα δέντρα, έχει βάλει απαγορευτικά, τσιμεντένιο εμπόδιο, κολλάει υβριστικά σημειωματα, και σήμερα εμαθα ότι εκτός από να τρυπάει λάστιχα, έχει αρχίσει και ρίχνει οξύ στα αυτοκίνητα.
    Μετά από 3 φορές το αμάξι , 2 φορές το μηχανάκι, και πολλλλλλη υπομονή, σήμερα έπεσαν καταγγελίες.

    Α δούμε που θα καταλήξει κι αυτό.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Ο δικός μας αντίστοιχος της γειτονιάς, μέχρι τώρα τρυπούσε τα λάστιχα όσων είχαν το θράσος να παρκάρουν μπροστά από το σπίτι του, όπου εχει κόψει τα δέντρα, έχει βάλει απαγορευτικά, τσιμεντένιο εμπόδιο, κολλάει υβριστικά σημειωματα, και σήμερα εμαθα ότι εκτός από να τρυπάει λάστιχα, έχει αρχίσει και ρίχνει οξύ στα αυτοκίνητα.
    Μετά από 3 φορές το αμάξι , 2 φορές το μηχανάκι, και πολλλλλλη υπομονή, σήμερα έπεσαν καταγγελίες.

    Α δούμε που θα καταλήξει κι αυτό.
    Στη δικια μου γειτονια που 5-6 γειτονες νομιζαν οτι τους ανηκε ο δρομος μπροστα απο το σπιτι τους ειχαν φραξει τον δρομο με τσιμεντενια κολονακια.
    Ο δημος Ιλιου που μαλλον εκανε τα στραβα ματια 25 χρονια(!!!!!!!) ηρθε και τα γκρεμισε μετα απο ερωτημα μου με τα χιλια ζορια.
    Οι γειτονες θεωρησαν σωστο να παρουν ρεβανς με καταγγελια στην υπηρεσια μου οτι τα γκρεμισε ο Δημος μετα απο εκβιασμο μου...σε υπαλληλο του.
    Ο ιδιος δημος που με επισημη απαντηση του με βεβαιωνε οτι ηταν παρανομα αυτα και οτι θα γκρεμιστουν αμεσα.
    Στην διαδικασια φυσικα ενορκως τα γειτονακια μου δεν ονοματισαν κανεναν και φυσικα η καταγγελια πηγε απατη.
    Ομως εγω δεν το αφησα και τους τραβηξα μηνυση και αγωγη ετσι για να με θυμουνται...και τον Γεναρη θα γελασουμε !
    Το θεμα ειναι να μην αφηνετε τετοιες καταστασεις να διαιωνιζωνται.
    Εμενα νομιζαν και νομιζουν οτι τους ανηκε ο δρομος.
    Γιαυτο ειπα επανω για ψευδομαρτυρες.
    Ευκολα εμφανιζονται αλλα στα επισημα δεν ειναι ολοι τους τοοοοοοοσο ψυχραιμοι.

    Ξεχασα να γραψω οτι μου γρατσουνισαν και το αυτοκινητο γυρω γυρω. Παλιο ειναι ...αλλα ειναι δικο μου και κανενας δεν βαζει χερι.
    Τελευταία τροποποίηση από g_m900; 21/06/2022 στις 20:20.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Ο δικός μας αντίστοιχος της γειτονιάς, μέχρι τώρα τρυπούσε τα λάστιχα όσων είχαν το θράσος να παρκάρουν μπροστά από το σπίτι του, όπου εχει κόψει τα δέντρα, έχει βάλει απαγορευτικά, τσιμεντένιο εμπόδιο, κολλάει υβριστικά σημειωματα, και σήμερα εμαθα ότι εκτός από να τρυπάει λάστιχα, έχει αρχίσει και ρίχνει οξύ στα αυτοκίνητα.
    Μετά από 3 φορές το αμάξι , 2 φορές το μηχανάκι, και πολλλλλλη υπομονή, σήμερα έπεσαν καταγγελίες.

    Α δούμε που θα καταλήξει κι αυτό.
    Να αυτά δεν μπορώ.. και είναι πολλοί τετοιοι διαταραγμένοι. Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία δυνατότητα να ξεμπερδευεις άμεσα και γρήγορα ειδικά αν πας με το σταυρό στο χέρι.

  11. #71
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Για μενα δεν μιλαμε για το νορμαλ. H συζήτηση γίνεται για να αποφυγουμε με καποιο τρόπο την μετατροπή του νορμαλ σε abnormal που είτε θα μας καταστρεψει ειτε θα μας φαει τα νιατα. Δεν τρομάζω με τον ψυχοπαθη. Περισσοτερο με τον άλλο που ειναι οκ, βριζεται στο δρόμο και γυρναει με καραμπίνα γιατι τα παντα του πανε στραβα

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ
    από Nafths στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2016, 15:43
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2008, 18:53
  3. Κλήση για παρκάρισμα....
    από adam_tsouk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 10:11
  4. Οι γυναίκες είναι σαν τις θέσεις για παρκάρισμα.
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 11:14
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 11:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF