Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: fmx 650 αναρτηση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2021
    Μηνύματα
    19

    fmx 650 αναρτηση

    Καλησπερα παιδια εχω ενα fmx 650 και η αναρτηση εχει χασει ολα της τα λαδια εχει μεινει μονο το ελατηριο πλεον και το μηχανακι δεν ειναι καθολου σταθερο. Γινεται να επισκευαστει η αναρτηση η πρεπει να παρω αλλη? Οι καινουριες ειναι πανακριβες με μια ματια online που εριξα και ο μαστορας μου ειπε για μεταχειρισμενη, δυσκολευεται ομως να μου βρει, και εγω που εψαξα εχει καποιες στο car και λεει ρωτηστε τιμη αξιζει να παρω ενα τηλεφωνο να ρωτησω? Ποσο εποφοβο ειναι να μου ρθει μεταχειρισμενη αναρτηση στα τελευταια της? Τελος ξερετε αν ταιριαζει αναρτηση απο αλλο μηχανακι, κανα xt ισως ?

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Θα πάρεις ένα τηλ τους αναρτησάδες Ρεμούνδο, Kshok κλπ και θα σου πούνε αν επισκευάζεται ή οχι η υπάρχουσα.
    90% πάντως γίνεται επισκευή.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2021
    Μηνύματα
    19
    σε ευχαριστω

  4. #4
    Οτι σου ειπε ο karellen , φτιαχνονται
    Αν οχι τοτε δες στο car εχει αρκετες αλλα και παλι θα θελουν service
    https://www.car.gr/parts/?ca=866&mak...dified&sp=1575
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Οι περισσότερες επισκευάζονται οπότε δες αυτό στα ονόματα που σου έδωσαν παραπάνω.
    Μεταχειρισμένη κατα 99% θα θέλει επισκευή οπότε δεν θα αξίζει.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  6. #6
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Νομίζω φοράς 345mm στο FMX. Aν σε εξυπηρετεί ελάχιστα χαμηλότερη είναι του SV650 και νομίζω του TL1000 ή είναι ίδια.
    Απο την άλλη, αν σε καλύπτει η μοτό σου, να βάλεις μερικές δόσεις για μια καλή ανάρτηση δεν είναι παράλογο.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2021
    Μηνύματα
    19
    Παιδια πηρα τηλεφωνο σε ρεμουνδο και kshock. Ο ενας μου ειπε 150 ευρω η επισκευη αν θελει καινουριο αξονα παμε 200 αλλα δινει 2 χρονια εγγυηση, kshock μου ειπαν 100 ευρω επισκευη 150 με καινουριο αξονα αν θελει και εχει ενα χρονο εγγυηση εχετε να μου προτεινετε ποιος κανει καλυτερη δουλεια για τα λεφτα που ζηταει? Αυτο για το sv650 το ειδα σε ενα ξενο φορουμ αλλα θελω να το αποφυγω και να δω αν μπορω να εχω την αναρτηση που θα ειχε κανονικα το μηχανακι πρωτα, στην χειροτερη θα κοιταξω και αυτη τη λυση εννοειται. Αρχιζει να με φοβιζει το να παρω μεταχειρισμενη, συγνωμη αν ρωταω πολλα ειμαι καινουριος στο χωρο και τωρα μαθαινω ενα 6μηνο περιπου εχω το fmx και ειναι η πρωτη μου μηχανη οποτε δεν γνωριζω στις επισκευες και τις αντικαταστησεις απο κομματια τι με συμφερει περισσοτερο, λεφτα για καινουρια δεν παιζουν, αν τα ειχα δεν θα σας μιλουσα τωρα χαχα

  8. #8
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    υπάρχει hagon για το δικό σου μοντέλο καινουργιο
    http://www.speedyshop.gr/index.php?i...duct&id_lang=1

    όπως και ελατήρια για το μπροστινό αν θες να αναβαθμίσεις συνολικά την μοτό
    http://www.speedyshop.gr/index.php?i...duct&id_lang=2

    ο εισαγωγέας είναι ο παρακάτω
    https://www.hagon.gr/

    αν σου φτάνουν κάνε ενα τηλ. και ρώτα για καλύτερη προσφορά
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από greggiak Προβολή μηνύματος
    Παιδια πηρα τηλεφωνο σε ρεμουνδο και kshock. Ο ενας μου ειπε 150 ευρω η επισκευη αν θελει καινουριο αξονα παμε 200 αλλα δινει 2 χρονια εγγυηση, kshock μου ειπαν 100 ευρω επισκευη 150 με καινουριο αξονα αν θελει και εχει ενα χρονο εγγυηση εχετε να μου προτεινετε ποιος κανει καλυτερη δουλεια για τα λεφτα που ζηταει? Αυτο για το sv650 το ειδα σε ενα ξενο φορουμ αλλα θελω να το αποφυγω και να δω αν μπορω να εχω την αναρτηση που θα ειχε κανονικα το μηχανακι πρωτα, στην χειροτερη θα κοιταξω και αυτη τη λυση εννοειται. Αρχιζει να με φοβιζει το να παρω μεταχειρισμενη, συγνωμη αν ρωταω πολλα ειμαι καινουριος στο χωρο και τωρα μαθαινω ενα 6μηνο περιπου εχω το fmx και ειναι η πρωτη μου μηχανη οποτε δεν γνωριζω στις επισκευες και τις αντικαταστησεις απο κομματια τι με συμφερει περισσοτερο, λεφτα για καινουρια δεν παιζουν, αν τα ειχα δεν θα σας μιλουσα τωρα χαχα
    Μια χαρα ειναι ο kshock φιλε μου , και η τιμη καλη , ετσι και αλλιως καθε 2 χρονια πρεπει να κανεις ενα service αν θες να εισαι ΟΚ.
    Ενας χρονος εγγυησης ειναι μια χαρα , αν ειναι να παθει κατι θα ειναι τις πρωτες μερες μετα την επισκευη.
    Και ο ενας και ο αλλος φτιαχνουν αναρτησεις.
    Διαλεγεις και πας , εγω παω στον kshock , μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα και εχω παει ολα τα μηχανακια μου σε αυτους απο το 95 και μετα.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από greggiak Προβολή μηνύματος
    Παιδια πηρα τηλεφωνο σε ρεμουνδο και kshock. Ο ενας μου ειπε 150 ευρω η επισκευη αν θελει καινουριο αξονα παμε 200 αλλα δινει 2 χρονια εγγυηση, kshock μου ειπαν 100 ευρω επισκευη 150 με καινουριο αξονα αν θελει και εχει ενα χρονο εγγυηση εχετε να μου προτεινετε ποιος κανει καλυτερη δουλεια για τα λεφτα που ζηταει? Αυτο για το sv650 το ειδα σε ενα ξενο φορουμ αλλα θελω να το αποφυγω και να δω αν μπορω να εχω την αναρτηση που θα ειχε κανονικα το μηχανακι πρωτα, στην χειροτερη θα κοιταξω και αυτη τη λυση εννοειται. Αρχιζει να με φοβιζει το να παρω μεταχειρισμενη, συγνωμη αν ρωταω πολλα ειμαι καινουριος στο χωρο και τωρα μαθαινω ενα 6μηνο περιπου εχω το fmx και ειναι η πρωτη μου μηχανη οποτε δεν γνωριζω στις επισκευες και τις αντικαταστησεις απο κομματια τι με συμφερει περισσοτερο, λεφτα για καινουρια δεν παιζουν, αν τα ειχα δεν θα σας μιλουσα τωρα χαχα


    Ο άξονας είναι απίθανο να χρειαστεί αλλαγή οπότε θα ξεμπερδέψεις με λίγα λεφτά. Ο Ρεμούνδος δείχνει γνώστης αλλά σε μια μοτο που είχε επέμβει δε μου άρεσε το αποτέλεσμα. Την είχε κάνει κούτσουρο. Να έτυχε? Δεν ξέρω. Πάντως τα 50 ευρώ εξτρα κάπως πρέπει να δικαιολογηθούν και δε νομίζω ότι δικαιολογούνται...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2021
    Μηνύματα
    19
    ευχαριστω πολυ παιδια

Παρόμοια θέματα

  1. Φθηνότερο Fmx 650;
    από anf125 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 01:52
  2. Honda FMX 650 με δίπλωμα Α1
    από nmk_extreme στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:25
  3. agora fmx 650
    από nikolaevits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2005, 13:14
  4. ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ Toy ΝΕΟΥ Fmx 650 Funmoto
    από Julius στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 03:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF