Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Ταξιδιωτικές συμβουλές

  1. #1
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246

    Ταξιδιωτικές συμβουλές

    Θα κάνω κατάχρηση φιλοξενίας στο θέμα που άνοιξε ο CorpseAlive γιατί και εγώ από την μεριά μου ετοιμάζομαι για το πρώτο μου μεγάλο ταξίδι επί της ευκαιρίας μου για κάθοδο στην Αθήνα για την συναυλία των Muse. Η διαδρομή που σκέφτομαι να ακολουθήσω είναι:
    1η μέρα: Θεσσαλονίκη - Β. Εύβοια (διαμονή στο κάμπινγκ στις Ροβιές)
    2η μέρα: Β. Εύβοια - Αθήνα (διαμονή στην αδερφή μου!)
    3η μέρα: Αθήνα - Αστακός - Λευκάδα - Πρέβεζα (διαμονή στο καμπινγκ έξω απο το Κανάλι)
    4η μέρα: Πρέβεζα - Θεσσαλονίκη

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2022-06-24 at 10-13-14 Χάρτες Google.jpg 
Προβολές:	363 
Μέγεθος:	96,3 KB 
ID:	436551

    Αν δεν προκύψει κάποιο απρόοπτο ή αν δεν μας τα χαλάσει ο καιρός το ταξίδι αυτό θα γίνει την ερχόμενη εβδομάδα. Υπόψη ότι το ταξίδι θα γίνει με σκούτερ 300cc στο οποίο μόλις έκανα γενικό σέρβις (μπουζί, λάδια, φίλτρα, ιμάντα, κτλ). Θα ήθελα λοιπόν τις συμβουλές από όλους εσάς τους πιο έμπειρους στο τι πρέπει να προσέξω. Οι απορίες κυρίως που μου γεννιούνται είναι:

    1) Επειδή θα περάσω στην Εύβοια με το φέρι από Γλύφα για Αγιόκαμπο πρέπει να έχω υπόψη μου κάτι;
    2) Στην Β. Έυβοια θα έχω το απόγευμα της 1ης μέρας και λίγες ώρες το πρωί της 2ης. Τι μου προτείνετε να επισκεφθώ; Ξέρετε μήπως γίνεται και καμιά δράση δενδροφύτευσης να βάλουμε και κανένα χεράκι;
    3) Κατά την επιστροφή μου μου πέρασε η ιδέα να περάσω και από το περιβόητο Πέρασμα Μπαρου όπως φαίνεται παρακάτω
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2022-06-24 at 10-15-37 Χάρτες Google.jpg 
Προβολές:	365 
Μέγεθος:	73,6 KB 
ID:	436552
    Νομίζετε ότι αξίζει ή θα είναι μεγάλη η ταλαιπωρία; Η διαδρομή που βλέπετε στο παραπάνω χάρτη είναι εφικτή;
    4) Από εξοπλισμό θα έχω κράνος, καλοκαιρινό μπουφάν, παντελόνι τζιν με ενισχύσεις, μοτοσυκλετιστικά μποτάκια, γάντια. Επίσης αγόρασα και δύο πλαϊνές soft bags και θα έχω μαζί μου αδιάβροχα (πάνω & κάτω), κιτ επισκευής ελαστικού, φαρμακείο. Είναι κάτι που μου διαφεύγει;

    Γενικά ότι έχετε να μου προτείνετε είναι καλοδεχούμενο. Πράγματα που δεν σκέφτηκα, μέρη που αξίζει να δω, διαφοροποιήσεις στην διαδρομή μου, οτιδήποτε.

  2. #2
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Καλημέρα.Άποψη μου τα παρακάτω.
    Η διαδρομή από Μπάρο είναι εφικτή και αξίζει 100% .
    Ναι θέλει χρόνο ,περιπλάνηση σε έρημους δρόμους στα βουνά αλλά για αυτό δεν πάμε βόλτες;
    Η Θεσσαλ. είναι σχετικά μακρυά και αφού έχεις ευκαιρία και διάθεση να πάς οπωσδήποτε.
    Είναι κάποιες ώρες η ανεβασιά μέχρι να βγεις Εγνατία, γέμισε βενζίνη στα Πράμαντα σίγουρα,δεν ξέρω αν έχει μετά βενζινάδικο στο δρόμο σου μέχρι το Ανήλιο.
    Λίγο προσοχή θέλει και ο δρόμος, το πιο πιθανό να συναντήσεις πέτρες,χώμα, μισοριγμένους δρόμους σε κάποια σημεία.
    Έχει και πράγματα να δεις στον δρόμο αλλά δεν φτάνει ο χρόνος νομίζω χωρίς διανυκτέρευση κάπου εκεί.
    Καλό δρόμο !!

    edit
    Όσο για το όχημα-σκούτερ, μια φωτογραφία από παρέα που συνάντησα λίγες στροφές κάτω από τον Μπάρο προς Χαλίκι , οπότε είσαι μια χαρά !
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11.jpg 
Προβολές:	355 
Μέγεθος:	78,3 KB 
ID:	436555
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 24/06/2022 στις 11:50.
    porca miseria.

  3. #3
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    .....
    Έχει και πράγματα να δεις στον δρόμο αλλά δεν φτάνει ο χρόνος νομίζω χωρίς διανυκτέρευση κάπου εκεί.
    .....
    Αυτό ίσως είναι κάτι που με προβληματίζει καθώς θα έχω πολλά και απαιτητικά χιλιόμετρα στην επιστροφή (συν την κούραση των ημερών). Μια σκέψη είναι να κάνω μια διανυκτέρευση στα Ιωάννινα (είτε πριν είτε μετά το πέρασμα).

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Σε πόσες μέρες θα γίνει όλο αυτο; Υπαρχει χρονικός περιορισμός;
    Δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να περάσεις απέναντι Έυβοια απλά για τη διανυκτερευση αφου ουσιαστικά δεν θα υπάρχει χρόνος να δεις κατι.

    Στην Εθνική θα έλεγα να προτιμήσεις τις παράπλευρες οδούς όπου είναι εφικτό. Πχ τα χριστούγεννα εκανα το πλαταμώνα-λάρισα από την παλιά και ήταν ωραία και άνετα μπορώ να πω. Ειδικά δε περνώντας μέσα από τα τεμπη μου έφερε αναμνήσεις.

    Τέλος θα πρότεινα το Αθηνα-Αστακός να μην το κάνεις μέσω κορίνθου αλλά μέσω Δελφών. Πιο ωραία διαδρομή, ενιοτε μέσα από βουνά. Το Ιτέα-Ναύπακτος το εχω κάνει άπειρες φορές και τη λατρεύω τη διαδρομή. Από άποψη χρόνου παίζει να είναι το ίδιο γρήγορα με την εθνική μέσω κορίνθου.
    Μέσω κορίνθου θα πήγαινα πάλι από την παλιά εφόσον ο χρόνος το επέτρεπε.

    Σίγουρα από τις παλιες οδούς θα χρειαστείς περισσότερο χρόνο αλλα θα δεις περισσότερα πράγματα, θα έχεις περισσότερες ευκαιρίες για στάση (και για μπάνιο γιατί όχι) και λόγω χαμηλότερων ταχυτήτων λιγότερη ταλαιπωρία για το σκουτερ. Αν δεν βιάζεσαι δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνεις απο εθνική.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Σε πόσες μέρες θα γίνει όλο αυτο; Υπαρχει χρονικός περιορισμός;
    Δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να περάσεις απέναντι Έυβοια απλά για τη διανυκτερευση αφου ουσιαστικά δεν θα υπάρχει χρόνος να δεις κατι.
    Λογικά θέλει να περάσει από τα καμμένα.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Το πέρασμα του Μπάρου αξίζει φουλ... Επίσης αξίζει πριν τη Βέροια να αποφύγεις τα τούνελ και να περάσεις από Καστανιά...

    Ποια είναι η καλύτερη εναλλακτική διαδρομή από Γιάννενα προς Γρεβενά; Για αποφυγή Εγνατίας λέω..

  7. #7
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Σε πόσες μέρες θα γίνει όλο αυτο; Υπαρχει χρονικός περιορισμός;
    Δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να περάσεις απέναντι Έυβοια απλά για τη διανυκτερευση αφου ουσιαστικά δεν θα υπάρχει χρόνος να δεις κατι.

    Στην Εθνική θα έλεγα να προτιμήσεις τις παράπλευρες οδούς όπου είναι εφικτό. Πχ τα χριστούγεννα εκανα το πλαταμώνα-λάρισα από την παλιά και ήταν ωραία και άνετα μπορώ να πω. Ειδικά δε περνώντας μέσα από τα τεμπη μου έφερε αναμνήσεις.

    Τέλος θα πρότεινα το Αθηνα-Αστακός να μην το κάνεις μέσω κορίνθου αλλά μέσω Δελφών. Πιο ωραία διαδρομή, ενιοτε μέσα από βουνά. Το Ιτέα-Ναύπακτος το εχω κάνει άπειρες φορές και τη λατρεύω τη διαδρομή. Από άποψη χρόνου παίζει να είναι το ίδιο γρήγορα με την εθνική μέσω κορίνθου.
    Μέσω κορίνθου θα πήγαινα πάλι από την παλιά εφόσον ο χρόνος το επέτρεπε.

    Σίγουρα από τις παλιες οδούς θα χρειαστείς περισσότερο χρόνο αλλα θα δεις περισσότερα πράγματα, θα έχεις περισσότερες ευκαιρίες για στάση (και για μπάνιο γιατί όχι) και λόγω χαμηλότερων ταχυτήτων λιγότερη ταλαιπωρία για το σκουτερ. Αν δεν βιάζεσαι δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνεις απο εθνική.
    Η επιλογή να περάσω μέσω Εύβοιας έγινε όταν παλιότερα κάποιος το είχε προτείνει σε κάποιον εδώ στο φόρουμ όταν είχε να κάνει το Αθήνα-Θεσσαλονίκης για να αποφύγει την μονοτονία της εθνικής. Επίσης ποτέ δεν έχω πάει Ευβοια και ίσως τώρα ένας λόγος παραπάνω μετά τα περσινά γεγονότα νιώθω μια υποχρέωση να δείξω ότι παρόλη την καταστροφή δεν εγκαταλείπουμε την περιοχή αυτή και τους ανθρώπους της. Δεν μπορεσα να πάω τότε.

    Για το Αθήνα-Αστακός σκέφτηκα και εγώ να το κάνω απο Δελφούς και Ιτέα αλλά φοβήθηκα καθώς το Google Maps μου βγάζει επιπλεόν 2 ώρες κάτι που ίσως με ταλαιπωρήσει λόγω απειρίας.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2022-06-24 at 13-41-24 Χάρτες Google.jpg 
Προβολές:	330 
Μέγεθος:	54,3 KB 
ID:	436556

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2022-06-24 at 13-40-42 Χάρτες Google.jpg 
Προβολές:	331 
Μέγεθος:	56,4 KB 
ID:	436557

    Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις προτάσεις σου.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Ωραίο ταξίδι! Τα παιδιά παραπάνω με κάλυψαν σε μεγάλο βαθμό. Θα επιμείνω και εγώ στο να πας Αθήνα-Ναύπακτο-Αστακό, η διαδρομή είναι απο τις ομορφότερες παραλιακές στην Ελλάδα.

    Σου αρέσει το περπάτημα? Πριν τις Ροβιές πάνω απο τα Ήλια είναι οι καταρράκτες Δαφνοκούκι. Κάνε ζουμ στο google maps και θα δεις την τοποθεσία. Είναι φανταστικά δεν ξέρω όμως πόσο νερό θα έχουν τώρα. Αν δε σου αρέσει το περπάτημα σε τέτοια φάση (ίσως έχει και ζέστη) σου προτείνω να πας στον Άγιο Γεώργιο, τη Λιχάδα και στο μικρό ακρωτήρι του Κάβου στο πάνω αριστερό άκρο της Εϋβοιας. Ειναι ένα απο τα αγαπημένα μου μέρη. Θα δεις και τα Λιχαδονήσια σε ελάχιστη απόσταση.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Ωραια εκδρομη, σχεδον σιδεροκωλη

    Θα σου ελεγα την πρωτη ημερα κανε το Θεσσαλονικη -Αθηνα μονοκοπανια, θα βαρεθεις ολο εθνικη, θα κουραστεις, αλλα κερδιζεις μια μερα για τα βουνα που κακα τα ψεμματα και πιο ομορφα ειναι και πιο ταιριαστα για ταξιδι με μηχανη λογω ζεστης το καλοκαιρι.


    Η Ευβοια αξιζει να την γυρισεις, ειναι μαγικο νησι αν και δεν ξερω αν θελω να παω τωρα με τα καμμενα. Βλεπεις την θυμαμαι καταπρασινη

    Εκτος αν μπορεις να βαλεις μια μερα ακομα

  10. #10
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Μην φοβάσαι την επιστροφή,μετά το Ανήλιο που πιάνεις Εγνατία η Θεσσ. είναι 2 γκαζιές.Έχει και σχετικό ενδιαφέρον η διαδρομή μέχρι την κατεβασιά στην Βέροια.
    Νόμιζα θα το κάνεις σερί από Αθήνα και έγραψα δεν φτάνει ο χρόνος σου
    porca miseria.

  11. #11
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Ωραίο ταξίδι! Τα παιδιά παραπάνω με κάλυψαν σε μεγάλο βαθμό. Θα επιμείνω και εγώ στο να πας Αθήνα-Ναύπακτο-Αστακό, η διαδρομή είναι απο τις ομορφότερες παραλιακές στην Ελλάδα.

    Σου αρέσει το περπάτημα? Πριν τις Ροβιές πάνω απο τα Ήλια είναι οι καταρράκτες Δαφνοκούκι. Κάνε ζουμ στο google maps και θα δεις την τοποθεσία. Είναι φανταστικά δεν ξέρω όμως πόσο νερό θα έχουν τώρα. Αν δε σου αρέσει το περπάτημα σε τέτοια φάση (ίσως έχει και ζέστη) σου προτείνω να πας στον Άγιο Γεώργιο, τη Λιχάδα και στο μικρό ακρωτήρι του Κάβου στο πάνω αριστερό άκρο της Εϋβοιας. Ειναι ένα απο τα αγαπημένα μου μέρη. Θα δεις και τα Λιχαδονήσια σε ελάχιστη απόσταση.
    Εγώ έλεγα να πάω μόνο μέχρι Αγία Αννα αλλά θα δοκιμάσω να πάω στα μέρη που λες. Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις.

  12. #12
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Ωραια εκδρομη, σχεδον σιδεροκωλη

    Θα σου ελεγα την πρωτη ημερα κανε το Θεσσαλονικη -Αθηνα μονοκοπανια, θα βαρεθεις ολο εθνικη, θα κουραστεις, αλλα κερδιζεις μια μερα για τα βουνα που κακα τα ψεμματα και πιο ομορφα ειναι και πιο ταιριαστα για ταξιδι με μηχανη λογω ζεστης το καλοκαιρι.


    Η Ευβοια αξιζει να την γυρισεις, ειναι μαγικο νησι αν και δεν ξερω αν θελω να παω τωρα με τα καμμενα. Βλεπεις την θυμαμαι καταπρασινη

    Εκτος αν μπορεις να βαλεις μια μερα ακομα
    Η αλήθεια είναι ότι το πρόγραμμα της εκδρομής μπορεί να αλλάξει καθώς θα το βλέπω κάθε μέρα ανάλογα με την όρεξη μου αλλά και τον καιρό. Τώρα όσον αφορά την Εύβοια σε καταλαβαίνω. Θα σου είναι σίγουρα πολύ δύσκολα να βλέπεις καμένα μέρη που τα είχες γνωρίσει μέσα στο πράσινο. Εγώ, καλώς ή κακώς, δεν έχω πάει ποτέ Εύβοια και θα δω τα μέρη αυτά μόνο καμένα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Εναλλακτικά υπάρχει και η διαδρομή Λαρισα-Φαρσαλα-Δομοκός-Λαμια και απο εκεί καραβακι από Αγιο Κωνσταντινο. Λιγότερα χλμ, βλέπεις θεσσαλικό κάμπο και τα διόδια θα είναι υποθέτω λιγότερα.

    Για το Αθηνα-Αντίριο (γιατι το υπολοιπο κομματι ειναι κοινό) θα προτιμουσα την επάνω διαδρομή. Το 5ωρο δεν ειναι ρεαλιστικό, στην πραγματικότητα θα ειναι λιγότερο γιατί υπολογίζεται με τα όρια ταχύτητας που τα περισσότερα ειναι 60-70 και που δεν τηρεί κανείς. Από την άλλη μπορεί να σπάσει σε μικρότερα κομμάτια: Δελφους (προφανως), Γαλαξιδι και Ναυπακτο για καφέ/φαγητό. Είναι μικρές γραφικές κωμοπολεις και αξιζει να αφιερωσεις 1-2 ώρες να τις δεις.
    Έτσι το 5ωρο σπάει σε μικρότερα κομμάτια οδήγησης, πιο ξεκουραστα για σένα και το μηχανάκι. Αν ξεκινήσεις μια νορμάλ ώρα το πρωι θα εισαι νωρίς το απόγευμα στον προορισμό σου. Και δεν θα έχεις πληρώσει ουτε σεντ διοδια.

  14. #14
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    για την β.ευβοια το κομμάτι που είναι το ομορφότερο κατεμε είναι αγιόκαμπος αγ.γεώργιος, κερασιά μαντούδι, δε ξέρω πως είναι απο συνθήκες με τις περσινές καταστροφές

    χρονικά είναι σιδερόκολη εφόσον έχεις χρόνο και μπορείς κάντο μονο απο επαρχιακή το κατέβασμα
    για το ανέβασμα απο ναύπακτο εννοείται, θα ήταν καλό να προσθέσεις μια διανυκτέρευση παραπάνω(αν μπορείς) και να διασχίσεις ζαγοροχώρια παπιγκο, νεστόριο, νυμφαίο, αρνισα έδεσσα, σαλονικα.
    Μη δίνεις φράγκο για διόδια έχει επαρχιακά δρομάρες για δίκυκλο και χωρίς κίνηση αλλά πάντα με την δέουσα προσοχή

    επίσης πρέπει να βρεις τρόπο να παίρνεις ευκολα οπτικοκοακουστιοκό υλικό να θυμάσαι το τουρ για τα επόμενα χρόνια, τα γραπτά μένουν
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #15
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Εναλλακτικά υπάρχει και η διαδρομή Λαρισα-Φαρσαλα-Δομοκός-Λαμια και απο εκεί καραβακι από Αγιο Κωνσταντινο. Λιγότερα χλμ, βλέπεις θεσσαλικό κάμπο και τα διόδια θα είναι υποθέτω λιγότερα.

    Για το Αθηνα-Αντίριο (γιατι το υπολοιπο κομματι ειναι κοινό) θα προτιμουσα την επάνω διαδρομή. Το 5ωρο δεν ειναι ρεαλιστικό, στην πραγματικότητα θα ειναι λιγότερο γιατί υπολογίζεται με τα όρια ταχύτητας που τα περισσότερα ειναι 60-70 και που δεν τηρεί κανείς. Από την άλλη μπορεί να σπάσει σε μικρότερα κομμάτια: Δελφους (προφανως), Γαλαξιδι και Ναυπακτο για καφέ/φαγητό. Είναι μικρές γραφικές κωμοπολεις και αξιζει να αφιερωσεις 1-2 ώρες να τις δεις.
    Έτσι το 5ωρο σπάει σε μικρότερα κομμάτια οδήγησης, πιο ξεκουραστα για σένα και το μηχανάκι. Αν ξεκινήσεις μια νορμάλ ώρα το πρωι θα εισαι νωρίς το απόγευμα στον προορισμό σου. Και δεν θα έχεις πληρώσει ουτε σεντ διοδια.
    Ενδιαφέρουσα η διαδρομή που προτείνεις από Λάρισα και δεν το αποκλείω τελικά. Ίσως να κάνω και μια στάση Λάρισα να δω ένα παλιό συνάδελφο μηχανόβιο και να πιούμε ένα καφέ.

    Για την διαδρομή Αθήνα-Αντίριο πολύ πιθανόν να κάνω όπως λέτε και οι περισσότεροι τον επάνω δρόμο καθώς σίγουρα είναι πιο όμορφος αλλά θα εξαρτηθεί από τις ώρες που θα έχω στην διάθεση μου. Την προηγούμενη θα είμαι στην συναυλία και δεν ξέρω τι ώρα θα ξυπνήσω!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Συμβουλές για βόλτες
    από hornet στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2014, 16:48
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2005, 14:11
  3. Συμβουλές για ολόσωμη/διαιρούμενη φόρμα
    από stako στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2004, 11:11
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 12:37
  5. Συμβουλές για καμάκι
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 19:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF