Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Ήρθε το τέλος

  1. #1

    Ήρθε το τέλος

    Δυστυχώς 14 χρόνια από την αγορά της πρώτης cb400, και με τελευταίο σταθμό το εξαιρετικό street triple r, μοιάζει να έφτασε το τέλος της μοτοσυκλετικης μου διαδρομής. Αφορμή τι άλλο, ένα ατύχημα, μια "κακιά στιγμή". Ένας παππούς που βιάστηκε να βγει από το στοπ, και ήθελε να κόψει δρόμο στρίβοντας παράνομα. Είμαι από αυτούς που νομιζαν ότι όταν προσέχεις και για τους άλλους δύσκολα την "πατάς", όμως διαψεύστηκα πανηγυρικά. Ένα σπασμένο ισχίο, ένα χειρουργείο, πόνοι και ταλαιπωρία μου έμειναν ενθύμιο. 1 περιστατικό σε 14 χρόνια, που θα μπορούσε να είναι και το μοναδικο - ή τελευταίο. Λυπάμαι για το μηχανάκι, λυπάμαι ακόμα περισσότερο για την ταλαιπωρία των οικείων μου να με νταντευουν, και λυπάμαι επίσης για τον εγωισμό και την ψυχολογία μου που έχουν πιάσει πάτο. Εύχομαι σε όλους σας καλούς δρόμους και μακριά από αναποδιές, να θυμάστε ότι η "κακιά στιγμή" μπορεί να κρύβεται οπουδήποτε, οποιαδήποτε στιγμή.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Καλή δύναμη κ καλή ανάρρωση φίλε.
    Δεν μ αρέσει η λέξη τέλος.
    Δεν τελείωσε τίποτα, αφού είσαι εδώ κ γράφεις.
    Ήρθε η ώρα για αλλαγή λοιπόν, έστω κ με δύσκολο τρόπο.
    Εύχομαι σύντομα να βρεις ξανά τις ισορροπίες σου κ να είσαι χαρούμενος.
    Τα μηχανάκια σίδερα είναι

  3. #3
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Περαστικά φιλε, γρηγορη ανάρρωση σου ευχομαι. Μπορει να συμβεί στον καθένα και οι σκεψεις είναι διάφορες, περιεργες και σε φαυλο κύκλο.
    Να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγιες αποκαταστασης με τα χρονικα περιθώρια που θα σου ορίσουν οι ειδικοί.
    Και να ξέρεις μετα απο ολα αυτα θα βγεις πιο δυνατός και ενδέχεται δριμύτερος στην επάνοδο στα δίκυκλα.

  4. #4
    Μου θυμίζεις καπνιστές (και τον εαυτό μου) κάθε φορά που τελειώνουμε με το τσιγάρο… Περαστικά και κράτα μας ενήμερους για τους προβληματισμούς σου για την επόμενη μηχανή σου…

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Φιλε,

    Ψηλα το κεφαλι και τπτ δεν τελειωσε.Υπομονη,επιμονη και οπως σου ειπαν οι απο πανω,να παρεις τον χρονο σου για σωστη αποκατασταση σωματικα/ψυχολογικα/πνευματικα και να αφησεις τον χρονο να κανει την δουλεια του.
    Μια κακια στιγμη δεν μπορει να οριζει την ζωη μας.

    Περαστικα να ειναι

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Περαστικά φίλε και καλή ανάρρωση!
    Ποιό τέλος βρε!35 χρόνων είσαι!Αν ήταν με κάθε ατύχημα να ερχόταν το τέλος απο τα 18 δεν έπρεπε να ξανακαβαλησω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #7
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Με το καλό να βγεις γερός απ' αυτή την ταλαιπωρία!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Λίγο πολύ όλοι τα έχουμε περάσει σε μικρότερο η μεγαλύτερο βαθμό.
    Κάποιο απο μάς έκοψαν το δρόμο και πήρανε τα βουνά, λύσεις υπάρχουν και η ζωή συνεχίζεται!
    LIVE FREEEEE!!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Περαστικά φίλε.

    Όσο για το τέλος της μοτοσικλετιστικής σου διαδρομής κράτα μικρό καλάθι· είναι νωπό ακόμα και χρειάζεται χρόνος.


  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgetb Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς 14 χρόνια από την αγορά της πρώτης cb400, και με τελευταίο σταθμό το εξαιρετικό street triple r, μοιάζει να έφτασε το τέλος της μοτοσυκλετικης μου διαδρομής. Αφορμή τι άλλο, ένα ατύχημα, μια "κακιά στιγμή". Ένας παππούς που βιάστηκε να βγει από το στοπ, και ήθελε να κόψει δρόμο στρίβοντας παράνομα. Είμαι από αυτούς που νομιζαν ότι όταν προσέχεις και για τους άλλους δύσκολα την "πατάς", όμως διαψεύστηκα πανηγυρικά. Ένα σπασμένο ισχίο, ένα χειρουργείο, πόνοι και ταλαιπωρία μου έμειναν ενθύμιο. 1 περιστατικό σε 14 χρόνια, που θα μπορούσε να είναι και το μοναδικο - ή τελευταίο. Λυπάμαι για το μηχανάκι, λυπάμαι ακόμα περισσότερο για την ταλαιπωρία των οικείων μου να με νταντευουν, και λυπάμαι επίσης για τον εγωισμό και την ψυχολογία μου που έχουν πιάσει πάτο. Εύχομαι σε όλους σας καλούς δρόμους και μακριά από αναποδιές, να θυμάστε ότι η "κακιά στιγμή" μπορεί να κρύβεται οπουδήποτε, οποιαδήποτε στιγμή.
    Περαστικα κ αγυριστα. Σωπα, τα σιδερα ξαναγινονται. 'Οταν νιωσεις ετοιμος ξανακαβαλας
    done.

  11. #11
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Περαστικά σου. Καλή ανάρρωση. Μόνο αυτά έχουν σημασία αυτή τη στιγμή.
    Τα υπόλοιπα θα τα δεις εν καιρό, αυτή είναι η ζωή -δε φταίει η μοτοσυκλέτα- αρκεί εσύ να νιώθεις την ανάγκη και να θέλεις. Είσαι εκτεθειμένος ναι, όπως είσαι και σε πολλά άλλα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλημέρα και καλή ανάρρωση, φίλε μου!
    Το σημαντικότερο όλων είναι ότι ζεις!
    Να τηρείς τις οδηγίες των γιατρών, να προσέχεις τους δικούς σου ανθρώπους και για τα υπόλοιπα άσε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του...μην αγχώνεσαι για τίποτα

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Πέρασα μια περίοδο που μετά από θανατηφόρο τροχαιο είπα δεν θα ξανακαβαλησω μοτοσυκλέτα.
    Το διάστημα που μεσολάβησε να αποδεχτώ ότι δεν ήταν δική μου ευθύνη τα δικαστήρια ο τρόπος που αντιμετωπιζονται οι δικυκλιστες από τον νόμο με πίσμωσε και ξανά ανέβηκα σε μοτοσυκλέτα
    Οπότε μην γράφεις ήρθε το τέλος. Πάρε τον χρόνο σου. Κάνε ένα reset σωματικά και ψυχικά και μετά μας γράφεις τι μηχανή θέλεις να πάρεις
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #14
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Περαστικά φίλε!
    Εύχομαι ταχεία ανάρρωση και σιδερενιος!

    Σε αυτό πρέπει να στοχεύσεις τώρα. Όταν με το καλό περάσει εδώ είμαστε για να το συζητήσουμε.

  15. #15
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Περαστικά και σιδερένιος..όπως σου έγραψαν και άλλοι πιο πάνω ψηλά το κεφάλι και με το καλό να οδηγήσεις πάλι..Ατυχία στον καθένα μπορεί να συμβεί..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τέλος οι απορίες... ήρθε το φως απο το Cosmopolitan:
    από vaska στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 00:58
  2. Ηρθε το τελος
    από orizontas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2007, 17:01
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2006, 16:39
  4. Μιάς και ήρθε το σούπερ ντούπερ εργαλείο...
    από bonepeeler στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2005, 17:21
  5. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF