Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Κρυφά νοήματα σε ταινίες.

  1. #1

    Κρυφά νοήματα σε ταινίες.

    Star wars (1977).

    Αντρική ενηλικίωση. Σεξουαλικοί συμβολισμοί και εικόνες. Στο τέλος ο Luke καταφέρνει να γονιμοποίησει το ωάριο σε μια λάμψη φωτός.

    Star trek (1979).

    Διάφορα σεξοδιαστροφικά. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες.

    Alien (1979).

    Τοξική αρρενωπότητα. Οι καουμπόιδες πεθαίνουν. Με λογική και ένστικτο η Ripley επιβιώνει.

    The Terminator (1984).

    Γυναικεία ενηλικίωση. Συνεχή σεξουαλική ένταση και παραβιάσεις. Στο τέλος η Sarah βολεύει το τέρας στην στενή υδραυλική πρέσα όπου και το εξαντλεί.

    Aliens (1986).

    Μητρότητα. Η επιβίωση του είδους είναι γυναικεία δουλειά. Η Ripley κερδίζει το παιδί και το μέλλον από την Alien Queen.

    Top gun (1986).

    Ομοφυλοφιλία. Η Charlie και ο Iceman πολεμάνε για την καρδιά του Maverick. Ο Iceman κερδίζει.

    Predator (1987).

    Κανείς δεν μπορεί να τα βάλει με την καταπιεσμένη γυναικεία σεξουαλικότητα. Οι ποζεράδες πεθαίνουν. Ο Dutch, Ο αληθινός άντρας, επιβιώνει.

    Die hard (1988).

    Η αποκοπή της ελίτ και της εργατικής τάξης. Ο ξυπόλυτος McClane βγάζει το φίδι απ' την τρύπα για τα κοστούμια.

    Titanic (1997).

    Λεσβιανισμός. Ο Cal και Η Jack πολεμάνε για την καρδιά της Rose. Η Jack προτιμά να πεθάνει παρά να αποκαλυφθεί.

    Starship troopers (1997).

    Η πραγματικότητα των σχέσεων. Ο Johnny και η Carmen χάνουν τις αληθινές αγάπες τους και συμβιβάζονται ο ένας με τον άλλον.

    Fight club (1999).

    Ελιτισμός, μισογυνισμός, φασισμός. Ο ψυχοπαθής Tyler αναλαμβάνει εξουσία. Καταστροφή του φιλελεύθερου καπιταλισμού.

    Mad Max (1979).

    Οι ομοφυλόφιλοι καταστρέφουν την κοινωνία. Ο Άντρας Max τους εκκαθαρίζει.

    Mad Max: The road warrior (1981).

    Οι ομοφυλόφιλοι έχουν καταστρέψει την κοινωνία. Η εναπομείνουσα κοινωνία τους έχει απορρίψει και αποκόψει. Ο Άντρας Max τους εκκαθαρίζει.

    Jaws (1975).

    Αντρική ανικανότητα. Το ανώτερο δείγμα σπέρνει τον τρόμο σε όλους. Ο Brody, ο μόνος που δεν έχει ψευδαισθησεις για την κατάσταση, καταφέρνει να ξανακερδίσει τον ανδρισμό του.

    Iron man 2 (2010).

    Φιλελεύθερος καπιταλισμός. "Η τεχνολογία είναι δική μου και δεν σας τη δίνω" ξεσπάει ο Tony. Κατά λέξη από το Atlas shrugged.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  2. #2
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Γουααααααατ;;;;
    Αλαλούμ μόνο ρε.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #3

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Star wars (1977).

    Αντρική ενηλικίωση. Σεξουαλικοί συμβολισμοί και εικόνες. Στο τέλος ο Luke καταφέρνει να γονιμοποίησει το ωάριο σε μια λάμψη φωτός.

    Star trek (1979).

    Διάφορα σεξοδιαστροφικά. Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες.

    Alien (1979).

    Τοξική αρρενωπότητα. Οι καουμπόιδες πεθαίνουν. Με λογική και ένστικτο η Ripley επιβιώνει.

    The Terminator (1984).

    Γυναικεία ενηλικίωση. Συνεχή σεξουαλική ένταση και παραβιάσεις. Στο τέλος η Sarah βολεύει το τέρας στην στενή υδραυλική πρέσα όπου και το εξαντλεί.

    Aliens (1986).

    Μητρότητα. Η επιβίωση του είδους είναι γυναικεία δουλειά. Η Ripley κερδίζει το παιδί και το μέλλον από την Alien Queen.

    Top gun (1986).

    Ομοφυλοφιλία. Η Charlie και ο Iceman πολεμάνε για την καρδιά του Maverick. Ο Iceman κερδίζει.

    Predator (1987).

    Κανείς δεν μπορεί να τα βάλει με την καταπιεσμένη γυναικεία σεξουαλικότητα. Οι ποζεράδες πεθαίνουν. Ο Dutch, Ο αληθινός άντρας, επιβιώνει.

    Die hard (1988).

    Η αποκοπή της ελίτ και της εργατικής τάξης. Ο ξυπόλυτος McClane βγάζει το φίδι απ' την τρύπα για τα κοστούμια.

    Titanic (1997).

    Λεσβιανισμός. Ο Cal και Η Jack πολεμάνε για την καρδιά της Rose. Η Jack προτιμά να πεθάνει παρά να αποκαλυφθεί.

    Starship troopers (1997).

    Η πραγματικότητα των σχέσεων. Ο Johnny και η Carmen χάνουν τις αληθινές αγάπες τους και συμβιβάζονται ο ένας με τον άλλον.

    Fight club (1999).

    Ελιτισμός, μισογυνισμός, φασισμός. Ο ψυχοπαθής Tyler αναλαμβάνει εξουσία. Καταστροφή του φιλελεύθερου καπιταλισμού.

    Mad Max (1979).

    Οι ομοφυλόφιλοι καταστρέφουν την κοινωνία. Ο Άντρας Max τους εκκαθαρίζει.

    Mad Max: The road warrior (1981).

    Οι ομοφυλόφιλοι έχουν καταστρέψει την κοινωνία. Η εναπομείνουσα κοινωνία τους έχει απορρίψει και αποκόψει. Ο Άντρας Max τους εκκαθαρίζει.

    Jaws (1975).

    Αντρική ανικανότητα. Το ανώτερο δείγμα σπέρνει τον τρόμο σε όλους. Ο Brody, ο μόνος που δεν έχει ψευδαισθησεις για την κατάσταση, καταφέρνει να ξανακερδίσει τον ανδρισμό του.

    Iron man 2 (2010).

    Φιλελεύθερος καπιταλισμός. "Η τεχνολογία είναι δική μου και δεν σας τη δίνω" ξεσπάει ο Tony. Κατά λέξη από το Atlas shrugged.
    Καλά είσαι?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Τι ναρκωτικά παίρνει για πολύ καιρό, αυτός ή το πιο πιθανό, αυτή, που τα έγραψε αυτά; Μακάρι να είμαι εγώ λάθος, αλλά δεν φαίνονται για χιούμορ, φαίνεται να τα εννοεί στα σοβαρά. Ελπίζω μόνο να μην έχει θέση εξουσίας και να ΜΗΝ επηρεάζει άλλους ανθρώπους.

    Πάνω να δω The Orville και Strange New Worlds, βγήκαν νέα επεισόδια
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    ...
    Που το βρήκες αυτό ρε κουμπάρε ; Για πες ;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  7. #7
    Αυτό όπως είναι το έγραψα εγώ αν αυτό εννοείς. Δεν είχα κάποια νέα ιδέα, ολα αυτά είναι γνωστά στους γνωστές.

  8. #8
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447

    Εισαι ωραιος, τις ταμπελες να απέφευγες

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Αυτό όπως είναι το έγραψα εγώ αν αυτό εννοείς. Δεν είχα κάποια νέα ιδέα, ολα αυτά είναι γνωστά στους γνωστές.
    Τους-Τις γνωστές και ως τρελλλλές αγελάδες; Ή το κλουβί με τους-τις τρελές;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #10
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Οράιτ, το πιάσαμε το υπονοούμενο

Παρόμοια θέματα

  1. Οι χειρότερες ταινίες όλων των εποχών σε κατηγορίες
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2008, 15:35
  2. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 08:14
  3. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF