Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Τι μηχανακι να παρω;;;;

  1. #16
    Το γεγονος οτι μενεις σε χωριο με 60 ατομα και χωρις αστυνομευση και ειστε και ολοι σόι , τι σε εμποδιζει απο το να παρεις ενα 125αρακι στυλ
    DT125 ενρουρακι να πηγαινεις και στο χωραφι να κλήνεις και τα νερά ?

    Εκτος και αν σκεφτεσαι να φευγεις και εξω απο το χωριο ...εκει ισχυει οτι ειπαν και οι αλλοι .
    Πρεπει να εχεις διπλωμα για το οχημα που οδηγεις .
    Επειδη εχει παραγινει , οι ασφαλιστικες αν γινει ατυχημα στο παιρνουν και το πανε σε δικα τους συνεργεια και αν το βρουν σου κοβουν τον κωλο

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stathis_280 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μενω σε χωριο με 60 κατοικους για να με βρουν οι μπατσοι μονο αν καλεσει κανεις την αστυνομια (αλλα δν γινεται γτ ολοι σοι ειμαστε) αλλωστε καλα καλα αμξια δεν περνανε οχι μπατσοι!!!
    Ότι και να αποφασίσεις να προσέχεις γιατί το 60 γίνεται εύκολα 59....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #18
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.129
    Ο Oldman δε μίλησε για τις ικανότητες του να οδηγήσει 125,δεν έχουν αλλωστε μεγάλες διαφορές, αλλά για το νόμιμο του πράγματος. Και για όσους δεν κατάλαβαν όταν λέμε νόμιμο δεν εννοούμε μόνο αν θα σε γράψει η τροχαία αλλά, κυρίως, αν προκαλέσεις ατύχημα.

  4. #19
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Επειδή ζήτησες την αποψη μας, απο μένα όχι, ξεκίνα με την παρακάτω σειρά
    βγάλε το δίπλωμα 50cc, ενημερώσου και εξοπλίσου με εξοπλισμό αναβάτη, αγορασε το 50ρι που θέλεις και σε δύο χρόνια που θα μπορείς να δώσεις για το Α1, τότε δώσε το στον επομενο 16χρονο και πάρε ενα 125 της αρεσκείας σου
    ειτε μένεις σε χωριό είτε στο λονδίνο
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Επειδή ζήτησες την αποψη μας, απο μένα όχι, ξεκίνα με την παρακάτω σειρά
    βγάλε το δίπλωμα 50cc, ενημερώσου και εξοπλίσου με εξοπλισμό αναβάτη, αγορασε το 50ρι που θέλεις και σε δύο χρόνια που θα μπορείς να δώσεις για το Α1, τότε δώσε το στον επομενο 16χρονο και πάρε ενα 125 της αρεσκείας σου
    ειτε μένεις σε χωριό είτε στο λονδίνο
    Αυτα που καναμε δλδ ΟΛΟΙ μας. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχα
    Και μετα θα πιασεις το τζοκερ.

  6. #21
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Προς κάθε υπερασπιστή των νιατων σε κάθε τέτοιο καινουριο θρεντ, θα προτεινα να σκεφτόσασταν ότι απευθεινεστε στο δικό σας παιδί/ανιψι/ξαδερφάκι όταν ενισχυετε αυτές τις, λογικές για την ηλικία, παρορμησεις τους.
    Τα παιδιά ως παιδιά έχουν άγνοια.
    Δεν νοείται εν έτη 2022 κα χρυσωνουμε τέτοιο χάπι ακόμα.

    Στάθη, δυστυχώς οι γονείς σου όπως η πλειοψηφια των γονέων στην επαρχία, εγκληματούν.
    Εχω χάσει ξαδερφακο απο χωριό ακριβώς στην ηλικία σου, με το ίδιο μπακραουντ που δηλώνεις (οδήγηση από τα 11, κλπ) .
    Το παγωμα που έφερε εκείνο το τηλεφώνημα, είναι ίδιο όποτε το ανασυρω κι ας εχουν περάσει 20+ χρόνια. Είχαμε μόλις 4 χρόνια διαφορά και αμέσως σκέφτηκα ότι στη θέση του θα μπορουσε να ήμουν εγώ ή ο αδερφός μου.
    Κάνε τη χάρη σε όλους μας (στον εαυτό σου πρωτιστως) και ακόλουθα αυτά που σου επιτρέπονται από τη νομοθεσία.
    Και εξοπλισου.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #22
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Thunder οι κοινωνίες αναβαθμίζονται, το ίδιο και οι μοτοσυκλετιστικές, το πόσο λάθος μπορεί να ξεκίνησε κάποιος σε κάποια παλαιά εποχή που το μονο κοινό που μοιράζονται με το σήμερα είναι τον ίδιο ουρανόι(και αυτό παίζεται), δε παει να πει οτι πρέπει να συνεχίσει να διαιωνίζεται αυτό...γιατί το χομπι αυτό επιφέρει νεκρούς ή πολλάπλά τραυματίες.

    Λοιπόν επειδή κάποιοι παλιοί ηλικίακά τσινάτε του στυλ ποιος είμαι εγώ που θα υποδείξω....Όσοι συμβουλεύουν με τον ορθολογικό τρόπο δεν πάει οτι ξεκίνησαν με τον σωστό τρόπο χωρίς κυκλοφοριακές παραβάσεις κλπ, όμως στην συνέχεια ήθελαν να μάθουν και έμαθαν, ήθελαν να αλλάξουν και άλλαξαν πετώντας την κακή μοτοσυκλετιστική νοοτροπία..

    Ενώ όσοι ασχολούνται οργανωτικά με την μοτοσυκλέτα, ενοχλούνται που ακόμη η κοινωνία χαρακτηρίζει σκοτώστρα την μοτοσυκλέτα επειδή, ο μέσος ελλην. αναβάτης έχει την χείριστη συμπεριφορά, νοοτροπία και σεβασμό ως προς: τον εαυτό του, κοινωνικό σύνολο και την ίδια μοτοσυκλέτα.

    Κράτος - παιδεία, κινούνται σε αναποτελεσματικούς για το πρόβλημα ρυθμούς, γονείς απο το δε ασχολούνται - στο είναι άσχετοι για να ασχοληθούν... Αν δεν ειπωθούν έστω τα βασικά στις μοτοσκλετιστικές κοινότητες θα πάει στο διάτανο το πράμα
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Thunder οι κοινωνίες αναβαθμίζονται, το ίδιο και οι μοτοσυκλετιστικές, το πόσο λάθος μπορεί να ξεκίνησε κάποιος σε κάποια παλαιά εποχή που το μονο κοινό που μοιράζονται με το σήμερα είναι τον ίδιο ουρανόι(και αυτό παίζεται), δε παει να πει οτι πρέπει να συνεχίσει να διαιωνίζεται αυτό...γιατί το χομπι αυτό επιφέρει νεκρούς ή πολλάπλά τραυματίες.

    Λοιπόν επειδή κάποιοι παλιοί ηλικίακά τσινάτε του στυλ ποιος είμαι εγώ που θα υποδείξω....Όσοι συμβουλεύουν με τον ορθολογικό τρόπο δεν πάει οτι ξεκίνησαν με τον σωστό τρόπο χωρίς κυκλοφοριακές παραβάσεις κλπ, όμως στην συνέχεια ήθελαν να μάθουν και έμαθαν, ήθελαν να αλλάξουν και άλλαξαν πετώντας την κακή μοτοσυκλετιστική νοοτροπία..

    Ενώ όσοι ασχολούνται οργανωτικά με την μοτοσυκλέτα, ενοχλούνται που ακόμη η κοινωνία χαρακτηρίζει σκοτώστρα την μοτοσυκλέτα επειδή, ο μέσος ελλην. αναβάτης έχει την χείριστη συμπεριφορά, νοοτροπία και σεβασμό ως προς: τον εαυτό του, κοινωνικό σύνολο και την ίδια μοτοσυκλέτα.

    Κράτος - παιδεία, κινούνται σε αναποτελεσματικούς για το πρόβλημα ρυθμούς, γονείς απο το δε ασχολούνται - στο είναι άσχετοι για να ασχοληθούν... Αν δεν ειπωθούν έστω τα βασικά στις μοτοσκλετιστικές κοινότητες θα πάει στο διάτανο το πράμα
    Δοκτορα,τα ειπε καλυτερα ο γαυρος απο πανω.
    Εγω χαβαλε εκανα με την κατασταση "μηχανακι και 16αρης σε χωριο''
    Ολη μου τη ζωη την εβγαλα Αθηνα και τα τελευταια 10 ειμαι σε χωριο.
    Ε.. λοιπον...χιλιες φορες καλυτερα εμεις που δεν ξεραμε τι χρωμα ηταν το χαρτι του διπλωματος και τι ειναι το κρανος (στα 80 ετσι; ) παρα αυτο το μπουρδελο που συναντησα εδω στην επαρχια.
    Ελα να δεις με τα ματακια σου ποσο αναβαθμιση εχει η επαρχια ( σε θεμα μοτοσυκλετα )και τα ξαναλεμε.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Είμαι της άποψης να εχει δίπλωμα για να ναι καλυμενος νομικά.Το να εχει δίπλωμα βέβαια δεν λεει τίποτα απο μονο του.Επισης,δεν λεει τίποτα και το να χειρίζεται μια μοτοσικλέτα άψογα,να ειναι χεράς κτλ..Το θεμα είναι πως σε τετοιες ηλικίες ειμαστε απερισκεπτοι.Εμαθα και γω να οδηγαω απο 14-15,το πρώτο μου μηχανακι το πηρα στα 17+, δίπλωμα δεν ειχα ακόμα,εβγαλα με το που εκλεισα τα 18.Εκανα πολλες βλακείες που θα μπορούσαν να έχουν ασχημη κατάληξη.Το χειρότερο που επαθα ητανε σπασμενη κλείδα..Το οτι ειχα διπλωμα δεν με έσωνε,απλα ημουν καλυμενος νομικα αν γινόταν κάτι οπως ειπα και παραπάνω.Μπλα μπλα μπλα στα 35 μου πηρα το Gsxr.Ενα απο τα πρώτα πράγματα που σκεφτηκα οταν το οδήγησα,ηταν το "καλά που δεν ειχα τα χρήματα να το παρω στα 23,25 κτλ..Κι ας ειχα διπλωμα να το οδηγήσω.Η εγκεφαλικη βλακεία και οχι η οδηγική ικανότητα θα με ειχε στειλει αδιαβαστο..

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Να μην πλατειαζουμε
    FX με μοτερ dr θα παρεις....

  11. #26
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Το είδες;! το πουλάνε στα αλήθεια! απίστευτο, βρήκα και πληροφορίες από επιζήσαντα ντελιβερά:
    - Πολύ ωραίο, άνετο, πάει 140 σε μια ανάσα..
    - Και γιατί το έδωσες;
    - Ωπα ρε συ, για μλκς ψάχνεις;..

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Δοκτορα,τα ειπε καλυτερα ο γαυρος απο πανω.
    Εγω χαβαλε εκανα με την κατασταση "μηχανακι και 16αρης σε χωριο''
    Ολη μου τη ζωη την εβγαλα Αθηνα και τα τελευταια 10 ειμαι σε χωριο.
    Ε.. λοιπον...χιλιες φορες καλυτερα εμεις που δεν ξεραμε τι χρωμα ηταν το χαρτι του διπλωματος και τι ειναι το κρανος (στα 80 ετσι; ) παρα αυτο το μπουρδελο που συναντησα εδω στην επαρχια.
    Ελα να δεις με τα ματακια σου ποσο αναβαθμιση εχει η επαρχια ( σε θεμα μοτοσυκλετα )και τα ξαναλεμε.
    Ισχύει.
    Όταν μετακόμισα στο χωριό το 2011,όπου και να πήγαινα,μακριά-κοντα έβαζα πρώτα κράνος και μετά καβάλαγα
    και με κοιτούσαν με στραβό μάτι αλλά στα @@ μου.
    Αμφιβάλω και αν έχουν κράνος μικροί-μεγάλοι αναβάτες στο χωριό.
    Κανονίζαμε μικρές βολτίτσες και ερχόντουσαν χωρίς κράνος και σταμάτησα να πηγαίνω γιατί δεν είχα καμία όρεξη
    να μαζεύω τα μυαλά του κάθε μ@λακ@.
    Εμπιστεύονται την ζωή τους στον 85χρονο με το αγροτικό που οδηγάει πάνω στην διαχωριστική γιατί δεν βλέπει τον δρόμο και
    θα στρίψει τελευταία στιγμή.
    Κάθε χρόνο θα φύγει κάποιος απο τροχαίο.
    Μιά χρονιά έφυγαν 5...
    Προχθές μια γριά 80αρα πάτησε γκάζι αντί για φρένο και μπήκε σε μαγαζί και είχε μαζί της άλλες 4 γριές και πήγαιναν για μπάνιο.
    Πλέον στα @@ μου όταν ακούω για κάποιον που ''έφυγε'' και τους λέω δεν ήταν θέμα τύχης,αλλά θέμα χρόνου...

  13. #28
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stathis_280 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μενω σε χωριο με 60 κατοικους για να με βρουν οι μπατσοι μονο αν καλεσει κανεις την αστυνομια (αλλα δν γινεται γτ ολοι σοι ειμαστε) αλλωστε καλα καλα αμξια δεν περνανε οχι μπατσοι!!!
    Και τοτε ρε φιλαρακι ΓΙΑΤΙ μας ειπες ποσων χρονων εισαι και οτι βγαζεις δίπλωμα για 50αρι..??

    Εφόσον μενεις σε μερος που ουτε κινηση εχει ουτε μπατσοι κυκλοφορανε, κανε οτι γουσταρεις και ασε μας εμας στη μιζερια μας..

    Υ.Γ.
    Εκανα παραθεση το ποστ σου αλλα ουσιαστικα απευθυνομαι σε μενα τον ιδιο, που καθομαι και διαπραγματευομαι τα αυτονοητα..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #29
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Και τοτε ρε φιλαρακι ΓΙΑΤΙ μας ειπες ποσων χρονων εισαι και οτι βγαζεις δίπλωμα για 50αρι..??

    Εφόσον μενεις σε μερος που ουτε κινηση εχει ουτε μπατσοι κυκλοφορανε, κανε οτι γουσταρεις και ασε μας εμας στη μιζερια μας..

    Υ.Γ.
    Εκανα παραθεση το ποστ σου αλλα ουσιαστικα απευθυνομαι σε μενα τον ιδιο, που καθομαι και διαπραγματευομαι τα αυτονοητα..

    Έχεις νεανικά τραύματα εσύ, έτσι;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #30
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Έχεις νεανικά τραύματα εσύ, έτσι;
    Κλειδα, ωλεκρανο και Ο2 & Ο3..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μηχανακι να παρω?
    από 2stroker στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2015, 19:04
  2. Τι μηχανακι να παρω?
    από dwra στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2014, 12:42
  3. Τι μηχανακι να παρω για 50αρι?
    από Y@M@H@KI@$ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2014, 15:41
  4. τι μηχανακι να παρω?
    από alex56 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 139
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2011, 15:28
  5. Τι μηχανακι να παρω??? help
    από 1ronMa1den στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 01:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF