Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Καλοκαιρίνα γάντια με vision wiper

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Εδώ και 3-4 χρόνια έχω κάποια καλοκαιρινά της Revit. Τα είχα πάρει 60-70 ευρώ. Η παλάμη είναι δερμάτινη (έψαχνα συγκεκριμένα για αυτό το χαρακτηριστικό) και το γάντι δεν έχει πάθει τίποτα μετά απο τόσο καιρό. Είμαι εντυπωσιασμένος απο την ποιότητά του. Αν χρειαστώ ξανά θα πάω πάλι σε Revit.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #17
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχω ραψει και εγω γαντια στη μοδιστρα μου. αν ειναι δερμα το κανει για πλακα. ουτε 5 ευρω δεν εδωσα.

    τα γαντια μηχανης γενικα ειναι λιγο απατη. πολλα λεφτα για πολύ κακη ποιοτητα. αν δεν πας σε γαντι 100+ ευρω που εχει πανω του δερμα να αντεξει, τα φθηνοτερα των 25-40-60ευρω ειναι για πεταμα στα 2 χρονια.
    καλοκαιρινα παιρνω παντα εντουρο γαντια. παλι χαλανε ενω ειναι ακριβα αλλα τουλαχιστον εχω αισθηση.


    Γιατί αγόρι μου 100+?ειδες αυτό που πρότεινα?
    70 κάτι ευρώ
    Όλο δέρμα
    Διάτρητο και δροσερό
    Φουλ ενίσχυση.
    Τα talura 1 δεν θυμάμαι πόσα χρόνια τα είχα,τα talura 2 έφυγαν στους 13 μήνες μαζί με την μηχανή και ήταν ακόμα απλά καινούρια.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #18
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχω ραψει και εγω γαντια στη μοδιστρα μου. αν ειναι δερμα το κανει για πλακα. ουτε 5 ευρω δεν εδωσα.

    τα γαντια μηχανης γενικα ειναι λιγο απατη. πολλα λεφτα για πολύ κακη ποιοτητα. αν δεν πας σε γαντι 100+ ευρω που εχει πανω του δερμα να αντεξει, τα φθηνοτερα των 25-40-60ευρω ειναι για πεταμα στα 2 χρονια.
    καλοκαιρινα παιρνω παντα εντουρο γαντια. παλι χαλανε ενω ειναι ακριβα αλλα τουλαχιστον εχω αισθηση.
    Υπερβολη τα 100. Κ με λιγοτερα κατι θα βρεις.
    Εγω την εκανα την αγορα μου παντως.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Ναι, πήγα εκεί και σε δύο στη γειτονιά μου.
    Όλοι αρνήθηκαν.

    (Από τους συγκεκριμένους έχω πολύ καλές εντυπώσεις, έχοντας φτιάξει αρκετά πράγματα, μοτοσυκλετιστικά και μη)
    Περιεργο γιατι κανουν αρκετα σε γαντια ''πονεμενα''.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εδώ και 3-4 χρόνια έχω κάποια καλοκαιρινά της Revit. Τα είχα πάρει 60-70 ευρώ. Η παλάμη είναι δερμάτινη (έψαχνα συγκεκριμένα για αυτό το χαρακτηριστικό) και το γάντι δεν έχει πάθει τίποτα μετά απο τόσο καιρό. Είμαι εντυπωσιασμένος απο την ποιότητά του. Αν χρειαστώ ξανά θα πάω πάλι σε Revit.
    Revit κ γω απο φετος.
    Aλλα σαν τα Alpinestars Octane S moto που ειχα αγορασει το 2007 κανενα!!
    Ride(s) the wind of change...

  4. #19
    Θεωρώ ότι το καλύτερο υλικό για τα γάντια μηχανής, είτε χειμώνα, είτε καλοκαίρι, είναι το δέρμα και σε προστασία και σε διάρκεια χρήσης. Επώνυμα γάντια της τάξης των 70€ (καλοκαιρινά) με υλικό που αποσυντίθεται γρηγορότερα και από πεπιεσμένο χαρτί, ακόμα και στον συνεπιβάτη που απλά τα φορά, είναι για γέλια. Έχω αγοράσει εδώ και 6-7 χρόνια αυτά εδώ, σε τιμή τότε 15€ και τώρα πια, κάτω από 30€. Παραμένουν αναλλοίωτα όλο αυτόν τον καιρό, με μόνο μειονέκτημα ότι δεν μπορείς να τα δοκιμάσεις για να πάρεις το κατάλληλο μέγεθος...
    το θέμα καθαρισμού της ζελατίνας, δεν μπορώ να πω πως με έχει απασχολήσει...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Ο τρόπος μέτρησης για το μέγεθος του γαντιού που έχει στο site ο κινέζος ισχύει μιας και τα έχεις αγοράσει;

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Ο τρόπος μέτρησης για το μέγεθος του γαντιού που έχει στο site ο κινέζος ισχύει μιας και τα έχεις αγοράσει;
    Βάσει πίνακα που τα πήρα, ειναι οριακά σφιχτά. Όταν θα ξαναπάρω, θα προτιμήσω το μεγαλύτερο μέγεθος…

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Ok σε ευχαριστώ

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Καλοκαιρινά γάντια
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 09:16
  2. Μίνι έρευνα αγοράς για καλοκαιρινά γάντια μηχανής
    από anixneyths στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2006, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF