Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 35 από 35

Θέμα: Αλλοίωση προστατευτικού υλικού κράνους;

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Ας το δεχτώ ότι μπορεί να πέσει και να μην κάνει σημάδι καθόλου, το οποίο είναι πολύ δύσκολο.

    Εσένα αν σου πέσει το κράνος στατικά, το πετάς και παίρνεις άλλο;
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 06/08/2022 στις 20:58.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ας το δεχτώ ότι μπορεί να πέσει και να μην κάνει σημάδι καθόλου, το οποίο είναι πολύ δύσκολο.

    Εσένα αν σου πέσει το κράνος στατικά, το πετάς και παίρνεις άλλο;
    η θεωρια αυτο λεει. αν πεσει σε τσιμέντο απο ενα μετρο πρεπει να το αλλάξεις. στην πραξη δεν θα το κανει κανενας.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Έστειλα και ένα mail, να δούμε αν θα πάρω απάντηση.
    After investigating this problem with our technical department, we would like to let you know that these cracks have nothing to do with the material itself.
    It seems that these cracks are only in the paint. As you will also appreciate, we assume that the reason must be high temperature and humidity. Surely it is not a common issue or a defect but it is also a fact that Greece is a warm country especially during the summer time and painting may be an issue if the helmet stays so long under the sun.
    Please be assured that these cracks do not present any safety issue at all. However, we would like to remind you that you should keep your helmet in a place where it will not be exposed to the direct sun, in order to reduce the possibility of paint cracks or fadings.
    Αυτά μου απάντησαν. Τώρα βέβαια αναφέρθηκαν μόνο στο σκάσιμο του χρώματος (που δεν ήταν αυτό που με ανησυχούσε) και όχι στα βαθουλώματα...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ένα κράνος που πουλιέται στο μέρος μου οπότε μπορώ να το ελέγξω γιατί να το φοβηθώ; Μπορώ να δω αν έχει κάποιο σημάδι από έξω, να βγάλω την επένδυση και να κοιτάξω το αφρολεξ και την ημερομηνία κατασκευής. Τι άλλο έχει που μου διαφεύγει; Ειλικρινής απορία.
    Τώρα είδα την απάντησή σου.
    Αυτά που πιθανόν δεν μπορείς να ελέγξεις είναι είτε ένα χτύπημα που δεν φαίνεται διότι αλλάχτηκε κάποιο κάλυμα - αεραγωγός κλπ ή την μακροχρόνια έκθεση σε ακραίες συνθήκες ( ζέστη ή κρύο).
    Αυτά μπορώ να σκεφτώ εγώ.

    Δεν είμαι κατά των μεταχειρισμένων, γενικότερα. Αλλά κράνος δεν θα έπαιρνα.

    Όσο για την απάντηση της HJC, εντελώς άσχετη με το πρόβλημα. Άλλα λόγια ν' αγαπιώμαστε.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αυτά μου απάντησαν. Τώρα βέβαια αναφέρθηκαν μόνο στο σκάσιμο του χρώματος (που δεν ήταν αυτό που με ανησυχούσε) και όχι στα βαθουλώματα...
    λογικα τα βαθουλωματα ειναι απο τον καθρεπτη που λεγαμε. η βαφη δεν εσκασε απο ηλιο γιατι σου ειπα εγω δεν το φοραγα καν. ειναι απλως κακη βαφη. οσο για το "not exposed in direct sun" για κράνος ειναι απλα για γελια. να το φοράω στο αμάξι(?) απάντησε τους.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2020, 13:08
  2. Επιλογη αθορυβου κρανους
    από AFTER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2005, 20:49
  3. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 17:18
  4. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 10:19
  5. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 23:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF