Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Τ-50, μαυρισμα μπουζι,αυτο το αξονακι ευθυνεται;

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26

    Τ-50, μαυρισμα μπουζι,αυτο το αξονακι ευθυνεται;

    Φιλτατοι χρειαζομαι την βοηθεια σας και παλι,στο Yamaha Τ50 που εχω (το εχω κανει ''80αρι'' με κυλινδροπιστονο) μετα απο ταλαιπωρια με aftermarket καρμπυρατερ (κινεζικο) το οποιο εκανε τρελη υπερχειλιση μπορεσα και βρηκα ενα μαμισιο απο αλλο Τ50 ενος συναδελφου ο οποιος ειχε παρατημενο το παπακι του σε ενα υπογειο.

    Με την πρωτη ματια ειδα πως ειχαν μια μικρη διαφορα (το δικο μου ειχε μεγαλη βιδα για το ρελαντι που την γυριζες με το χερι ενω αυτο ειχε βιδακι) αλλα ο μαστορας ειπε πως ακομη και μεταχειρισμενο ηταν η καλυτερη επιλογη. Καθαρισμα-τοποθετηση, παω να το παρω και βλεπω πως ο μαστορας ειχε βγαλει την φιλτροχοανη και απλα ειχε βαλει εναν σωληνα στυλ J και τραβαγε αφιλτραριστο αερα απο πανω!

    Την επομενη μερα βλεπω πως το παπακι δεν τραβαγε με τιποτα ψηλα,το μαμα φιλτροκουτι βεβαια εχει αφαιρεθει προ πολλου και το δουλευω εδω και χρονια με φιλτροχοανη αλλα ετσι με αυτον τον σωληνα δεν πηγαινε με τιποτα. Ξαναβαζω την φιλτροχοανη και την 2η μερα καταλαβαινω πως κατι δεν παει καλα, την 3η κοιταω το μπουζι και το βλεπω καταμαυρο, θα σας βαλω φωτογραφια πιο μετα αλλα ηταν μαυριλα σκετη (οχι λαδωμενο) αρα πλουσιο μειγμα.

    Αλλαζω μπουζι, το παω σε αλλον (με την φιλτροχοανη επανω) το κοιταει και μου λεει ''γιατι η βελονα ειναι τερμα επανω;" και μου δειχνει απο την αλλη πλευρα το αξονακι.


    https://i.imgur.com/sFYQhSv.jpg


    Του ειπα δεν ξερω και μου εξηγησε πως το Α καθε φορα που ανοιγω το γκαζι παταει την κεφαλη αυτης της βελονας το Β η οποια εχει επαναφορα μολις κλεινω το γκαζι (κατι μου ειπε για υποπιεση μα δεν το καταλαβα)


    https://i.imgur.com/7SwLziB.jpg


    Εκανε μια ρυθμιση στα 2 βιδακια αλλα ηταν σκεπτικος, ειπε ''μπορει να στρωσει αλλα..." και μου συστησε να βρω αλλο καρμπυρατερ μαμισιο οπου θα δουλευει αυτη η επαναφορα. Εχω το προηγουμενο (κινεζικο) αραγε μπορει να γινει η αλλαγη; θα ταιριαζει;


    https://i.imgur.com/RTdomye.jpg


    Εκ πειρας σας ειναι δυνατον αυτο το αξονακι να εμπλεκεται στο μειγμα και λογω αυτου να ειναι πλουσιο και να μπερδευει το μοτερ απο το μαυρισμενο μπουζι;

    Η φιλτροχοανη μηπως χειροτερευει την κατασταση και να την βγαλω να ξαναβαλω το φιλτροκουτι; Μηπως ειναι θεμα καποιας αλλης ρυυθμισης; Παρακαλω για την βοηθεια σας γιατι το παπακι πλεον δεν μπορει να οδηγηθει.

    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Κ2.jpg‎   Κ.jpg‎   Κ1.jpg‎  

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    ο πρωτος μαστορας στο εδωσε ετσι μετα απο καθαρισμα;
    και χωρις φιλτρο;
    το αξονακι αυτο ειναι αντλια επιταχυνσης η οποια εμπλουτιζει στιγμιαια το μιγμα οταν ανοιγεις τερμα γκαζι
    το καρμπυρατερ αυτο εξ οψεως αποκλειεται να δουλευει σωστα
    θελει λυσιμο καθαρισμα και ρυθμιση βασει manual

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    ο πρωτος μαστορας στο εδωσε ετσι μετα απο καθαρισμα;
    και χωρις φιλτρο;
    Ναι φιλτατε και με τον σωληνα σαν J, τι ειναι αυτο το μπουρι του λεω; οχι ετσι μονο δουλευει καλα ειπε και πιο κατω στην φωτογραφια βλεπεις τι μπουζι βγαζει.


    https://i.imgur.com/KWxrSKN.jpg

    το αξονακι αυτο ειναι αντλια επιταχυνσης η οποια εμπλουτιζει στιγμιαια το μιγμα οταν ανοιγεις τερμα γκαζι
    το καρμπυρατερ αυτο εξ οψεως αποκλειεται να δουλευει σωστα
    θελει λυσιμο καθαρισμα και ρυθμιση βασει manual
    Εαν δηλαδη ειναι τερμα κατω το μειγμα ειναι πλουσιο ή το αντιθετο;
    Το αξονακι ειναι κολλημενο, δεν εχει επαναφορα δηλαδη μονο χειροκινητο, μπορω να κανω καποια πατεντα;
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Μ.jpg‎  

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    οταν ανοιγεις τερμα γκαζι το αξονακι κατεβαινει και στελνει λιγη επιπλεον βενζινη
    στελνει ομως μια δοση και τελος
    για να ξαναστειλει πρεπει να ανεβει πρωτα δλδ να αφησεις το γκαζι και να το ξανανοιξεις
    η προβληματικη λειτουργια και το μαυρο μπουζι δεν οφειλονται σε αυτο
    το καρμπυρατερ σου θελει γενικη επισκευη η ακομα και πεταμα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Στο τελείωμα από αυτό το σωληνάκι, υπάρχει ένα ελατήριο.
    Βρίσκεται μέσα σε φωλιά στο λεκανάκι.
    Χωρίς αυτό δεν επανέρχεται.
    Ισως να το έχασε ο μάστορας όταν έβγαλε να καθρίσει το κάρμπ ή είναι στη θέση και λόγω βρώμας έχει κολλήσει.
    Αν δεν το βρείς, πιθανότα να μπορείς να κάνεις δουλειά, κόβωντας στο σωστό μήκος ένα ελατήριο από στυλό.
    Επίσης έχω την εντύπωση ότι το λεκανάκι σου έχει διαρροή, τσέκαρε την φλάντζα του.
    Ο σωλήνας σαν "J" που λες πρέπει να είναι αυτός που έφευγε από το παλίο φιλτροκούτικ και πήγαινε στο καρμπ.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG-20220816-003310.jpg 
Προβολές:	433 
Μέγεθος:	54,9 KB 
ID:	437448Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG-20220816-003328.jpg 
Προβολές:	435 
Μέγεθος:	66,0 KB 
ID:	437449
    Το φίλτρο κουτί ίσως πλέων είναι μικρό για τα 80 κυβικά, η χοάνη φαίνεται πολύ μικρή, ίσως δεν έχει αρκετό αέρα να ρουφήξει η μεγάλη αντίσταση εισαγωγής αέρα, + έξτρα αντίσταση αν είναι και βρώμικη-ακαθαριστη η χοάνη, όλα αυτά =πλούσιο μίγμα.

    Πάνω η δικά μου εισαγωγή για 110 κυβικά,που δουλεύει πολύ καλά. βάλε μεγάλο σωλήνα για να προσομοιώσεις τον μεγάλο όγκο αέρα του φίλτρο κουτιού και πολύ μεγαλύτερη χοάνη για να ρουφάει περισσότερο και ποιο εύκολα.

    Τα καρμπ για lifan110 έχουν τζαμπα, το ίδιο και ένα απλό αφτερμαρκετ, απλό καρμπ για glx,astera ,αν μπαίνει,ταιριάζει χωρίς υποπίεσεις κ άλλα περίεργα,. Τέλος το μίγμα μπορείς να το κάνεις ποιο φτωχό κατεβάζοντας την βελωνα στο slide από την ασφάλεια η με μικρότερο ζιγκλέρ, η διαφορά φαίνεται στις μεσαίες κ υψηλές στροφές αντίστοιχα.
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 16/08/2022 στις 01:20.

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Στο τελείωμα από αυτό το σωληνάκι, υπάρχει ένα ελατήριο.
    Βρίσκεται μέσα σε φωλιά στο λεκανάκι.
    Χωρίς αυτό δεν επανέρχεται.
    Ισως να το έχασε ο μάστορας όταν έβγαλε να καθρίσει το κάρμπ ή είναι στη θέση και λόγω βρώμας έχει κολλήσει.
    Αν δεν το βρείς, πιθανότα να μπορείς να κάνεις δουλειά, κόβωντας στο σωστό μήκος ένα ελατήριο από στυλό.
    Επίσης έχω την εντύπωση ότι το λεκανάκι σου έχει διαρροή, τσέκαρε την φλάντζα του.
    Ο σωλήνας σαν "J" που λες πρέπει να είναι αυτός που έφευγε από το παλίο φιλτροκούτικ και πήγαινε στο καρμπ.
    Θα το κοιταξω αν και ολως περιεργως το λαμακι Α δεν φτανει σε τερμα γκαζινα πατησει την βελονα αυτη (το Β) ακομη και οταν ειναι τερμα επανω.
    Ο σωληνας σαν J ηταν απο καποιο μαμισιο φιλτροκουτι,απο το καρμπυρατερ ανεβαινει προς τα πανω και θηλυκωνει στο κουτι,ετσι σκετο που το ειχε ο μαστορας ηταν μια βλακεια και μιση.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    η χοάνη φαίνεται πολύ μικρή, ίσως δεν έχει αρκετό αέρα να ρουφήξει η μεγάλη αντίσταση εισαγωγής αέρα, + έξτρα αντίσταση αν είναι και βρώμικη-ακαθαριστη η χοάνη, όλα αυτά =πλούσιο μίγμα.

    Τα καρμπ για lifan110 έχουν τζαμπα, το ίδιο και ένα απλό αφτερμαρκετ, απλό καρμπ για glx,astera ,αν μπαίνει,ταιριάζει χωρίς υποπίεσεις κ άλλα περίεργα,. Τέλος το μίγμα μπορείς να το κάνεις ποιο φτωχό κατεβάζοντας την βελωνα στο slide από την ασφάλεια η με μικρότερο ζιγκλέρ, η διαφορά φαίνεται στις μεσαίες κ υψηλές στροφές αντίστοιχα.
    Δεν νομιζω να βγαινει μοτερ Lifan για μενα.
    Η φιλτροχοανη ειναι 35mm, εχω δοκιμασει και παλαιοτερα μεγαλυτερη σαν μανιταρι αλλα ψιλομπερδευε στις χαμηλες.
    Aftermarket καρμπυρατερ εχω δοκιμασει 2, στο ενα δεν ρυθμιζοταν καλα το ρελαντι (δεν πηγαινε αλλο εξω το βιδακι,θα πεταγοταν) και καθε 3 μηνες ηθελα μπουζι συν υψηλη καταναλωση και το δευτερο ειχα μετα απο μερικους μηνες τρελη υπερχειλιση που δεν μπορουσε να την φτιαξει ο μαστορας,οχι μονο σε σταση αλλα και εν κινησει ετρεχε βενζινη κατω !

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26
    Δυστυχως ολα τα συνεργεια στην περιοχη ειναι Κλειστα και μεχρι να περασει τουλαχιστον μια εβδομαδα να ξανανοιξουν σκεφτηκα το εξης: να κανω ενα ψιλοκαθαρισμο στο καρμπυρατερ οπως καθαριζουμε την πεταλουδα στο αμαξι, βεβαια τωρα στο παπακι ειναι ημιμετρο αλλα απο το τιποτα πιστευω ισως κατι γινει.
    Ζεστανα λιγο το μοτερ, ελυσα την ποδια,εβγαλα την φιλτροχοανη,ψεκασα μεσα καθαριστικο καρμπυρατερ,το εβαλα μπρος (λογικα πηρε λιγο δυσκολα),εριξα μερικες γκαζιες να βγαλει μαυριλα,εριξα ξανα σπρευ ενω γκαζωνα (λογικα πηγε να σβησει),εριξα μερικες ξερογκαζιες μετα το αφησα καμποσο ρελαντι και τελος ετσι σβηστο λιγη ωρα να στεγνωσει (στα ενδιαμεσα καθαρισμα λιγο και την φιλτροχοανη).
    Εδω μια φωτογραφια οπως ηταν μετα το ψεκασμα:

    https://i.imgur.com/NpL0Le0.jpg

    Αλλαξα μπουζι (λογικα το προηγουμενο ηταν καταμαυρο αλλα δεν ειχε λαδι επανω) και το εκανα μια μικρη βολτα γιατι δεν ειχα πολυ χρονο αν και το σωστο ηταν να το βγαλω εξω να το πιεσω και λιγο να καει οτι ειχε μεινει απο το σπρευ μεσα.
    Ετσι οπως το βλεπετε εσεις τι συμπερασμα βγαζετε;

    Αυτη η τρυπα δεξια που μοιαζει να εχει πιασει μακα που χρησιμευει; Μπορω να κανω κατι παραπανω μεχρι να ανοιξουν τα συνεργεια;
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων car1.jpg‎  

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Το καρμπ το βγάζεις και από το μηχανάκι το λύνεις και το καθαρίζεις σωστά.
    Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
    Όλα τα υπόλοιπα τα είναι ημί-μετρα και πιθανότατα δεν θα δουλέψουν ή θα δουλέψουν προσωρινά.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	01.jpg 
Προβολές:	322 
Μέγεθος:	82,9 KB 
ID:	437498
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	02.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	69,3 KB 
ID:	437499
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	03.jpg 
Προβολές:	324 
Μέγεθος:	61,5 KB 
ID:	437500

  10. #10
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Το καρμπ το βγάζεις και από το μηχανάκι το λύνεις και το καθαρίζεις σωστά.
    Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
    Όλα τα υπόλοιπα τα είναι ημί-μετρα και πιθανότατα δεν θα δουλέψουν ή θα δουλέψουν προσωρινά.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	01.jpg 
Προβολές:	322 
Μέγεθος:	82,9 KB 
ID:	437498
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	02.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	69,3 KB 
ID:	437499
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	03.jpg 
Προβολές:	324 
Μέγεθος:	61,5 KB 
ID:	437500
    Σωστόοοοος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Το καρμπ το βγάζεις και από το μηχανάκι το λύνεις και το καθαρίζεις σωστά.
    Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
    Όλα τα υπόλοιπα τα είναι ημί-μετρα και πιθανότατα δεν θα δουλέψουν ή θα δουλέψουν προσωρινά.
    Φοβερη δουλεια! Να χαρω που οταν του πηγα το μαμισιο παλιο μου πηρε 25 ευρω για καθαρισμα-ρυθμιση κλπ,το πηρα μεσηεμρι που εφευγα αμεσως για δουλεια αρα δεν προσεξα πως ηταν εμφανισιακα σε ασχημη κατασταση.
    Να ρωτησω και κατι αλλο, μπορεσα και βρηκα Kit για αυτο το καρμπυρατερ
    https://www.mototrade.gr/el/%CE%B1%C...aha-t50-detail αλλα μετα απο αυτο δισταζω να το παω στον μαστορα,αυτος θα ειναι ικανος να βουτηξει οτι του λειπει,αντε να αλλαξει ενα-δυο τμηματα και να αφησει ολα τα αλλα τα μαμισια και να μου ''ετοιμο,ΟΚ'' και τα γνωστα.
    Εχω δει βιντεο τεχνικο του το λυνει-καθαριζει



    αλλα εδω στο σπιτι πως να το κανω; ασε που φοβαμαι μην και δεν μπορω να συναρμολογησω σωστα τιποτα και μετα την πατησα. Πρεπει να βρω ''καρμπυρατερα'' μηχανικο.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Κοίτα το κιτ αν σε παίρνει μπορείς να το πάρεις για καβάντζα και δεν είναι ανάγκη να το πάρεις από τα περιξ της Σαλονίκης, φαντάζομαι θα το βρεις πιο κοντά σε εσένα. (Αθήνα νομίζω ότι είσαι, μπορεί να κάνω και λάθος).

    Το πρόβλημα με τα κινεζοζίγκλερ είναι ότι πολλές φορές το αναγραφόμενο μέγεθος δεν αντιστοιχεί σε εκείνο της μητρικής εταιρείας, οπότε όταν αρχίζεις τα τζεταρίσματα είναι σαν να ξεκινάς από το μηδέν τις δοκιμές.
    Φυσικά μπορεί και να δουλέψει χωρίς θέματα.
    Προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο δεν έχω.

    Το λύσιμο θέλει προσοχή, υπομονή στο καθάρισμα, καθαρό περιβάλλον και προπαντός δεν γαιδουροσφίγγουμε ΤΙΠΟΤΑ.
    Βοήθεια θα έχεις από εδώ μέσα.
    Αν σε αγχώνει πήγαινε το σε μάστορα και ζήτα να σου δώσει πίσω ότι αντικατέστησε από μέσα.
    Συνήθως οι σοβαροί μάστορες το κάνουν από μόνοι τους, χωρίς καν να το ζητήσεις.

    Φλάντζες εγώ κόβω μόνος μου και δεν είχα ποτέ θέμα.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2015
    Μηνύματα
    30
    Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, ή μάλλον τα γραφόμενα, το καρμπυρατέρ που έχεις βάλει είναι από Τ50. Αυτό σημαίνει πως δεν κάνει για 80cc.
    Μπορεί να έχει διαφορά στην διάμετρο, στα ζιγκλέρ και στη ρύθμιση του αέρα. Ίσως να δίνει και άλλη βελόνα για το Τ80.
    Για εμένα πρέπει να βρείς και να βάλεις κανονικό φίλτρο (όχι φιλτροχοάνη) και καρμπυρατέρ από Τ80. Μόνο τότε θα δουλέψει το μηχανάκι σωστά χωρίς πολλή ταλαιπωρία (μετά φυσικά από καθάρισμα).
    Διαφορετικά κρατάς αυτό που έχεις ή αγοράζεις ένα του εμπορίου. Και στις δύο περιπτώσεις πειραματίζεσαι με ζιγκλέρ / αέρα / βελόνα.
    Το μαυρισμένο μπουζί δείχνει ξεκάθαρα πλούσιο μείγμα αλλά οι τρόποι να το διορθώσεις είναι πολλοί και περιλαμβάνουν θέση βελόνας, ρύθμιση αέρα και αλλαγή ζιγκλέρ.
    Αυτό σημαίνει πως θέλει κάποιον που να έχει γνώσεις του τι κάνει και όρεξη για δοκιμές.
    Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι καλή επιτυχία γιατί είναι ένα αρκετά σπάνιο μηχανάκι πια.

  14. #14
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pearl Nebular Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, ή μάλλον τα γραφόμενα, το καρμπυρατέρ που έχεις βάλει είναι από Τ50. Αυτό σημαίνει πως δεν κάνει για 80cc.
    Μπορεί να έχει διαφορά στην διάμετρο, στα ζιγκλέρ και στη ρύθμιση του αέρα. Ίσως να δίνει και άλλη βελόνα για το Τ80.
    Ειναι με αλλαγη κυλινδροπιστονο,μου εχουν πει πρακτικα ειναι 72cc και οχι 80cc τωρα. Ναι το καρμπυρατερ ειναι απο μαμισιο 50cc ενος συναδελφου.
    Ο μαστορας επεμενε να βαλω την μεγαλη φιτροχοανη που ειχα πρωτα,την εβαλα,το εκανα βολτα καλη να ζεσταθει,ρυθμισε τις 2 βιδες και απο αυγουστο ως σημερα αρχες νοεμβριου δεν εχω κανενα θεμα οπως παλια,το παπακι παιρνει μπρος με την μια-δεν εχει αυξημενο ρελαντι-δενε χω υπερχειλιση και πιανει 65 χλμ τελικη (δεν το πιεσα για πιο πολλη ωρα σκοπιμως,θυμαμαι πιο παλια επιανε κοντερ μεχρι 70 χλμ). Το μπουζι δεν το εχω βγαλει ακομη αλλα θα το κανω συντομα να δω την καυση και στην επομενη φορα που θα παρουσιαστει θεμα θα παω το κιτ στον μαστορα και θα του πω αν γινεται τραμπα ή να ψαξουμε να βρουμε καρμπυρατερ απο 80αρι.

  15. #15
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26
    Το μπουζι το εβγαλα τον Δεκεμβριο και ηταν καλο,ακομη και μετα με κρυο και χιονι το παπακι αν και ακινητο για εβδομαδες πηρε μπροστα με την 2η μανιβελια. Το αφησα λιγο ζεσταθηκε,δεν εσβησε και δεν ρεταριζε αρα παμε καλα.
    Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και τις συμβουλες σας.

Παρόμοια θέματα

  1. Είναι καλό αυτό το μπουζί?
    από SF στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 11:33
  2. Τι θέλει να μου πει αυτό το μπουζί ?
    από m1ke στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 19:33
  3. Αυτο Το Ξερατε;....
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2004, 10:47
  4. Μην Διαβασεισ Αυτο Το Post
    από monstermind στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2004, 01:23
  5. Αυτο το ξερετε....?
    από ireneepi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 02:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF