Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Πρώτη moto για νέο (με κεφαλαίο Ν) οδηγό

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά δεν καταλαβαινω τι μανια εχει πιάσει τους νεους αναβάτες με τις κινεζιες.
    Ειναι μαλλον τα ομορφα μπιχλιμπιδια που βαζουν
    Εχει τοσα αξιολογα μεταχειρα που δεν ειναι κινεζικα.
    Ειναι αναγκη δηλαδή να πάρετε μοντέλο του 22?
    Ο νεος αναβατης στη συγκεκριμενη περιπτωση Versys θελει να παρει παντως. Απο την αλλη ειναι δυο απο τα πολυγραφεστερα μελη του φορουμ που προσφατα πηραν κινεζικο, οποτε πλεον επαναλαμβανεται η ιδια αποψη σε ολα τα αντιστοιχα νηματα.

    Παρεμπιπτοντως, προσωπικα θα ημουν πιο μαζεμενος να προτεινω παντου και παντα ενα μηχανακι που ακομα δεν εχει κλεισει ουτε 10000χλμ στην κατοχη μου. Κανενα παραπονο ή προβλημα απο κανεναν διαβαζω (περα απο το ψυγειο που κανουμε τη βαση βεντιλατερ ελβετικο τυρι για να δουλευει σωστα). Αυτο ελειπε ρε παιδια, να ειχε αρχισει να διαλυεται απο το πρωτο τριμηνο το μηχανακι. Καπου χαλαρωστε δηλαδη.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά δεν καταλαβαινω τι μανια εχει πιάσει τους νεους αναβάτες με τις κινεζιες.
    Ειναι μαλλον τα ομορφα μπιχλιμπιδια που βαζουν
    Εχει τοσα αξιολογα μεταχειρα που δεν ειναι κινεζικα.
    Ειναι αναγκη δηλαδή να πάρετε μοντέλο του 22?
    Μη βάζεις βρε ταμπέλες! Μην ακούς κινέζικο και σε πιάνει η καρδιά σού! Εχω προσωπική εμπειρία για να προτείνω κινέζικο!Οσο και να μη το πιστεύεις 2 που είχα στη κατοχή μου ήταν τα γμημενα σκυλιά!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Εγώ πάντως έχω πλέον 10000 στο voge το 500αρι και το μόνο που έβγαλε ήταν οτι άναβε το check engine. Δεν με άφησε ποτέ. Κάποιοι λένε ότι ήταν από κακή βενζίνη κάποιοι ήταν κάτι άλλο. Εγώ το πήγα και μου άλλαξαν το σύστημα ψεκασμού και από τότε δεν άναψε. Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο σε ένα προϊόν από την εγγύηση.

    Και επειδή τα πάντα είναι experience για μένα δεν υπαρχει πιο μεγαλη κ..λα από την καινουργίλα. Και η κανουργίλα συνοδεύεται από εγγύηση.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως έχω πλέον 10000 στο voge το 500αρι και το μόνο που έβγαλε ήταν οτι άναβε το check engine. Δεν με άφησε ποτέ. Κάποιοι λένε ότι ήταν από κακή βενζίνη κάποιοι ήταν κάτι άλλο. Εγώ το πήγα και μου άλλαξαν το σύστημα ψεκασμού και από τότε δεν άναψε. Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο σε ένα προϊόν από την εγγύηση.

    Και επειδή τα πάντα είναι experience για μένα δεν υπαρχει πιο μεγαλη κ..λα από την καινουργίλα. Και η κανουργίλα συνοδεύεται από εγγύηση.
    να δεις κ...λα αμα σου βγάλει τετοιο πρόβλημα εκτος εγγυησης....

  5. #20
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως έχω πλέον 10000 στο voge το 500αρι και το μόνο που έβγαλε ήταν οτι άναβε το check engine. Δεν με άφησε ποτέ. Κάποιοι λένε ότι ήταν από κακή βενζίνη κάποιοι ήταν κάτι άλλο. Εγώ το πήγα και μου άλλαξαν το σύστημα ψεκασμού και από τότε δεν άναψε. Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο σε ένα προϊόν από την εγγύηση.

    Και επειδή τα πάντα είναι experience για μένα δεν υπαρχει πιο μεγαλη κ..λα από την καινουργίλα. Και η κανουργίλα συνοδεύεται από εγγύηση.
    Στα 10Κ σου αλλάξανε "συστημα ψεκασμού" και εσυ από αυτό συμπεραινεις ότι το πρεπον είναι να βγεις περηφανα να βροντοφωναξεις δημοσίως το ποσο καυλα ειναι η εγγύηση;;;
    Άιντε άιντε...

    Αρχίζει να θυμίζει τη φάση με τους κινεζοπαπακηδες, που ειχαμε πριν λίγα χρόνια εδώ μέσα, η δουλειά.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Εγώ, ως συνήθως θα προτείνω BMW F650GS.Χαμηλό, μικρή ιπποδύναμη για να συνηθίσεις (καλά, από το αμάξι θα σου φανεί πύραυλος), μαλακό και άνετο σε αναρτήσεις και σέλα, μικρός σχετικά όγκος, ABS. Με 2μιση χιλιάρικα βρίσκεις σε πολύ καλή κατάσταση. Συνήθισέ το και αν δε σε καλύπτει μετά πήγαινε σε κάτι δυνατότερο και με μεγαλύτερο όγκο.

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Κλαιω ρε μάγκες με τη συζήτηση. Κάθε φορά τα ίδια. Η Σουλα απο την Ανω Κατωράχη μάς ειπε οτι η ανηψία της εκανε το εμβόλιο και την εξυνε ο κωλος της και πλεον ειναι λετζίτ να αμφισβητεί μια βιομηχανία δισεκατομμυρίων.

    Ακουσατε για καμια μαζική ανάκληση? Όχι. Διαβάσατε για κανα αρθρο ότι οι Benelli στην Ιταλια που πουλαει σαν κουλούρι του Τάκη εχει μαζικό πρόβλημα? Όχι. Το πολύ να ακούστηκε οτι κόπηκε η ντίζα του Giuseppe και εμείς θα συμπεράνουμε οτι όλα μαζι πρέπει να πανε κουβά. Η αστοχία υλικου ειναι κατι μέσα στη ζωή. Γιαυτο το λόγο φρόντισε η ανθρωπότητα να επινοήσει την έννοια της εγγύησης.

    Στο τεχνικό θέμα, για την ακρίβεια, πρέπει να ήταν ενας αισθητήρας στο σύστημα ψεκασμου. Κουβεντολόι καναμε και δεν το θεωρησα τοσο σημαντικό για να γράψω τι ακριβως ειναι. Παρατέθηκε μόνο για να αναφέρω τη κ..λα της εγγυησης. Και πάλι για να ειμαι ειλικρινής ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ τι ήταν. Όταν μου το ανέφερε ο μηχανικος τον διέκοψα και τον ρωτησα τι ωρα θα το εχουμε έτοιμο γιατί έχουμε και δουλειές. Έχω εγγυηση, δεν με νοιαζει. Γιαυτό εχω εγγύση, για να μη με νοιαζει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    να δεις κ...λα αμα σου βγάλει τετοιο πρόβλημα εκτος εγγυησης....
    Σε σχέση με τον βασικό ανταγωνιστή, αγοράζοντας αυτη τη μηχανή έχω ήδη εξοικονομίσει 1500 απο την διαφορά στην αρχική τιμή, 1000 απο τις βαλίτσες και ουτε ξέρω πόσα απο κεντρικό στάντ, κάγκελα και προστατευτικό μηχανής (που σε αλλο θρέντ ψάχνουν οι ανθρωποι την λυση μη τους σπασει καμια μηχανη). Αν τύχει κατι, θα το πληρώσω. Πρακτικά εχω εξοικονομίσει γύρω στα 3Κ. Μισή μηχανή. Μέχρι να γινει μπορω να τα τρωω σε ξύδια και ταξίδια.

    Επίσης είναι λογικό να υποθέσουμε ότι είναι πολύ πιο πιθανο να σου βγαλει προβλημα μια μηχανη μεταχειρισμένη παρά μια που την αγορασες καινούργια. Ουτε η χόντα ούτε κανενας δεν μπορει να προβλέψει τον κακό ιδιοκτήτη. Και στα μεταχειρισμένα ΔΕΝ ξερεις τι εχει γινει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αρχίζει να θυμίζει τη φάση με τους κινεζοπαπακηδες, που ειχαμε πριν λίγα χρόνια εδώ μέσα, η δουλειά.
    Οι κινεζοπαπάκηδες είναι μια ομάδα που σας προκαλούσε δυσφορία; Τους εξολοθρεύσατε; Με τιμή μου θα έλεγα ότι είμαι κινεζομηχανακιας.
    Τελευταία τροποποίηση από Dr.Monty; 23/08/2022 στις 20:50.

  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    κανέναν δεν εξολοθρεύσαμε αδερφέ. Κόψανε γιατί είτε τα μπουρδέλα τους διαλύθηκαν είτε γιατι παραήταν ψωροπερήφανοι να παραδεχτούν ότι κάνανε μια λαθος επιλογή και πως το να προσπαθούν να πείσουν άλλους για το ότι το φως είναι σκοτάδι, είναι αν μη τι άλλο ανωφελο.
    Κάνεις σαν παιδάκι που του θίξανε το παιχνίδι.
    Μόνο που το παιχνίδι που προτείνεται, έχει κοστίσει κάποια χρήματα τα οποία οι περισσότεροι τα βγάζουν δύσκολα.
    Και όταν λέγονται τέτοιου βεληνεκους μπούρδες σαν αυτή που συνεχίζεις να υποστηρίζεις, ε να μας συμπαθάς αλλά κάποιος πρέπει να σας πει ότι λέτε μαλακίες. Στην παρέα σου, αυτό, δεν συμβαινει;
    Ετσι απο περιέργεια, μάθε πόσο θα σου στοίχιζε αυτη η βλάβη αν έπρεπε να πληρωθεί απο την τσέπη σου. Για να μαθαίνουμε όλοι.
    Αν η συγκεκριμένη εταιρία είναι ο αέρας της αλλαγής όπως πλασαρίστηκε κάποτε η πασοκαρα (μουτζεςμουτζεςμουτζες) τότε να το μάθουμε όλοι εμείς οι καχύποπτοι που πολλά εχουν δει τα ματια μας, μα ο κινέζος μας φέρνει τρόμο.
    Σου γράφω ετσι λιγο σε πιο αναλαφρο ύφος γιατι μου φάνηκε ότι στράβωσες.
    Αν ναι, κακώς.
    Το τι πήρες δεν δείχνει το τι είσαι. Είτε αυτό είναι καλό είτε κακο.
    Αυτα τα κόμπλεξ τα κράζουμε διαχρονικα, ειδικά προς μερίδα αγοραστών μαστόδοντων και πομόνων και θα θέλαμε να δούμε να εξαλείφονται κάποια στιγμή.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosP55 Προβολή μηνύματος
    Χαιρετώ την παρέα!

    Νέος οδηγος εδώ χωρίς καμία απολύτως εμπειρία στο αντικείμενο (ούτε καν παπι ). Οδηγώ αυτοκίνητο 10 χρόνια περίπου παρολαυτα. Το είχα πάντα καημό να πάρω μηχανή και έφτασε επιτέλους η ώρα. Έχω δύο βασικές απορίες οι οποίες με κρατάνε ξύπνιο τα βραδια.

    Πρωτη.Κανα δυό γνωστοι μου μηχανοβιοι μου λενε να ξεχασω τα 650 κυβικα για πρωτη μηχανη και να παω σε κατι πιο μικρο για να συνηθισω το βαρος, τις στροφές κτλ. Το ακουω. Σωστη λογικη. Το θεμα ειναι οτι, μετα απο τοσα χρονια αναμονης, δεν εχω υπομονη να ξεκινησω ετσι. Τον περασμενο Απρίλιο εβγαλα Α κατηγορια. Εκανα μαθηματα με ενα Honda CB 650, και εχω να πω οτι ενιωθα πολυ ανετα πανω στη μηχανη. Γενικα ειμαι ατομο που μαθαινω και συνηθιζω παρα πολυ γρηγορα.
    Η ερώτηση μου είναι η εξής: η αγορα 650 κυβικών είναι απαγορευτική για την ανυπαρκτη εμπειρια που έχω?

    Δέυτερη απορια, η αγορα μηχανής φυσικά. Μεταχειρισμένη εννοειται, ως πρώτη μηχανή, με κριτήρια αγοράς τα εξής:

    1.Μεχρι 3500 ευρώ (Μόνο η μηχανή. Τον εξοπλισμο θα τον υπολογίσω χωριστά)
    2.Ανετη, διότι έχω στο νου μου να κανω σχετικα μακρινά ταξίδια (πχ 500 km) μολις παρω το κολαι.
    3.Να έχει λίγο νεύρο ρε παιδί μου. Δεν είμαι γκαζάκιας, αλλα οδηγάω 10 χρόνια 1000αρι αυτοκινητο και το έχω σιχαθει.
    4.Να μην είναι πολυ ψηλή. Ειμαι 1.67 περίπου (κοντούλης )
    5. Να είναι σχετικά εύχρηστη για πόλη.
    6. Να μπορεί να μπει σε ήπιο έστω χωματόδρομο.

    Για να σας δώσω μια εικόνα, μου αρέσουν πολύ οι on/off. Κοιτάζω μήνες τώρα reviews και έχω καταλήξει στη Versys 650 για τα λεφτα που θελω να δωσω (μοντέλο 07-09, με abs φυσικα). Σκεφτομουν και Vstrom. Αλλά από ότι ακούω, αν και ειναι πολυ ανετη και αξιόπιστη μηχανή, είναι λίγο βαρετή στην οδηγηση. Και μου φανηκε λίγο ογκώδης οταν ανέβηκα πάνω. Εχετε γνωμουλα για τη versys? Η καποια άλλη προταση?
    Φιλε Νικο καλως όρισες και να μας συμπαθάς αν εκτροχιασαμε λίγο το θέμα σου.
    Σου δόθηκαν ήδη πολλές και καλές συμβουλές.
    Να σου πω κι εγω αλλη μια. Για την ωρα σου αρέσει η ιδεα της μηχανής, έχει και μια εντύπωση του τι προτιμας, η οποία λόγω της μηδενικής σου επφής, είναι καθαρα αποκύημα της φαντασίας σου.
    Εγω λοιπόν σου προτείνω το πρώτο, να μην είναι κάτι ακριβο και καινούριο ωστε αν δεις ότι για χψ λόγους δεν σου κάνει είτε το είδος είτε η φάση γενικά, να μην εχεις πολύ χασούρα. Σίγουρα όσο τρίβεσαι στα δίτροχα θα βρεις προς τα που κλίνεις αλλά αυτό θέλει χρόνο.Με το καλό ότι κι αν παρεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μη βάζεις βρε ταμπέλες! Μην ακούς κινέζικο και σε πιάνει η καρδιά σού! Εχω προσωπική εμπειρία για να προτείνω κινέζικο!Οσο και να μη το πιστεύεις 2 που είχα στη κατοχή μου ήταν τα γμημενα σκυλιά!
    Παπασούζα αγορίνα δεν βάζω ταμπέλες αλλα σε αυτή τη ζωή ότι δίνεις παίρνεις τουλάχιστον τις περισσότερες φορές.
    Ε δεν μπορεί τώρα με τα μισά χρήματα να παιρνεις κούτα μηχανάκι που να ειναι και επιδόσεων και αξιόπιστο και να έχει και ποιοτητα κατασκεύης.
    Μπορεί τη δουλειά του να την κάνει αλλά τουλάχιστον να καταλαβαίνουμε τι παίρνουμε.
    Υπάρχουν ένα κάρο μετάχειρα που κοστιζουν οσο ενα καινούριο κινέζικο που είναι κλάσης ανώτερα, παλαιότερα μοντέλα φυσικά αλλά δεν έχει να λέει.
    Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένας νεος αναβάτης να αγοράσει καινούρια μηχανή,για την εγγύηση?
    Καταρχάς ειναι πολυ πιθανό να το ρίξει,ποια εγγύηση θα τον καλύψει τοτε?

  11. #26
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Πάντως και εγώ, παρόλο που σαν αμετανόητος Hondaκιας ενδέχεται να κρίνω κάποια πράγματα μεροληπτικά, προβληματίζομαι με την ευκολία που ακούγονται προτάσεις για μηχανάκια αγνώστων κατασκευαστών που ακόμα δεν έχουν βγει καλά καλα από την εγγύηση τους
    Και καλά να λέμε για κανα παπί του χιλιάρικου, πλέον για να πάρεις έναν καινούργιο 500άρι κινέζο θες 6500€

    BTW έχω δίκυκλο από 16 χρόνων, μοτοσυκλέτα από 21, και το πιο ακριβό μηχανάκι που έχω αγοράσει ήταν το CB500X (6700€) στα 38 μου

    Και δόξα τω Θεώ, φτωχός δεν είμαι

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    κανέναν δεν εξολοθρεύσαμε αδερφέ. Κόψανε γιατί είτε τα μπουρδέλα τους διαλύθηκαν είτε γιατι παραήταν ψωροπερήφανοι να παραδεχτούν ότι κάνανε μια λαθος επιλογή και πως το να προσπαθούν να πείσουν άλλους για το ότι το φως είναι σκοτάδι, είναι αν μη τι άλλο ανωφελο.
    Κάνεις σαν παιδάκι που του θίξανε το παιχνίδι.
    Μόνο που το παιχνίδι που προτείνεται, έχει κοστίσει κάποια χρήματα τα οποία οι περισσότεροι τα βγάζουν δύσκολα.
    Και όταν λέγονται τέτοιου βεληνεκους μπούρδες σαν αυτή που συνεχίζεις να υποστηρίζεις, ε να μας συμπαθάς αλλά κάποιος πρέπει να σας πει ότι λέτε μαλακίες. Στην παρέα σου, αυτό, δεν συμβαινει;
    Ετσι απο περιέργεια, μάθε πόσο θα σου στοίχιζε αυτη η βλάβη αν έπρεπε να πληρωθεί απο την τσέπη σου. Για να μαθαίνουμε όλοι.
    Αν η συγκεκριμένη εταιρία είναι ο αέρας της αλλαγής όπως πλασαρίστηκε κάποτε η πασοκαρα (μουτζεςμουτζεςμουτζες) τότε να το μάθουμε όλοι εμείς οι καχύποπτοι που πολλά εχουν δει τα ματια μας, μα ο κινέζος μας φέρνει τρόμο.
    Σου γράφω ετσι λιγο σε πιο αναλαφρο ύφος γιατι μου φάνηκε ότι στράβωσες.
    Αν ναι, κακώς.
    Το τι πήρες δεν δείχνει το τι είσαι. Είτε αυτό είναι καλό είτε κακο.
    Αυτα τα κόμπλεξ τα κράζουμε διαχρονικα, ειδικά προς μερίδα αγοραστών μαστόδοντων και πομόνων και θα θέλαμε να δούμε να εξαλείφονται κάποια στιγμή.
    Για να απαντήσω πρέπει να το πιασω γραμμή γραμμή. Δεν έχουμε επαφή σε αυτα που λεμε και, στο φινάλε, δεν χρειαζεται.

  13. #28
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Μέχρι στιγμής πάντως που έχω κάνει 6000 χλμ, στο voge ds500 δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα,πλην και εμένα που δύο τρείς φορές έχει ανάψει το τσεκ εντζιν για ελάχιστο χρόνο ,και πιθανώς οφείλεται στην υπερβολική ευαισθησία του αισθητήρα στις καταπληκτικής καθαρότητος και αγνότητος ελληνικές βενζίνες.Σημειωτεον ο ψεκασμός είναι επώνυμος της Bosch.Αν το ξανακάνει θα το πάω και γω να μου το αλλάξουν,δεν ανησυχώ, διότι ακόμα και στην εκδήλωση του φαινομένου, σε τίποτα δεν άλλαξε η λειτουργία του κινητήρα, ούτε σε χροιά,ούτε σε θόρυβο,ούτε σε απόδοση.Αυτα είναι τα καλά του καινούργιου και της εγγύησης.Φιλε πάρε καινούργιο,και μην το φοβάσαι.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 25/08/2022 στις 17:52.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Παπασούζα αγορίνα δεν βάζω ταμπέλες αλλα σε αυτή τη ζωή ότι δίνεις παίρνεις τουλάχιστον τις περισσότερες φορές.
    Ε δεν μπορεί τώρα με τα μισά χρήματα να παιρνεις κούτα μηχανάκι που να ειναι και επιδόσεων και αξιόπιστο και να έχει και ποιοτητα κατασκεύης.
    Μπορεί τη δουλειά του να την κάνει αλλά τουλάχιστον να καταλαβαίνουμε τι παίρνουμε.
    Υπάρχουν ένα κάρο μετάχειρα που κοστιζουν οσο ενα καινούριο κινέζικο που είναι κλάσης ανώτερα, παλαιότερα μοντέλα φυσικά αλλά δεν έχει να λέει.
    Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένας νεος αναβάτης να αγοράσει καινούρια μηχανή,για την εγγύηση?
    Καταρχάς ειναι πολυ πιθανό να το ρίξει,ποια εγγύηση θα τον καλύψει τοτε?
    Τι να πω!Ίσως είναι να σου βγει καλο!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #30
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    να δεις κ...λα αμα σου βγάλει τετοιο πρόβλημα εκτος εγγυησης....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Στα 10Κ σου αλλάξανε "συστημα ψεκασμού" και εσυ από αυτό συμπεραινεις ότι το πρεπον είναι να βγεις περηφανα να βροντοφωναξεις δημοσίως το ποσο καυλα ειναι η εγγύηση;;;
    Άιντε άιντε...

    Αρχίζει να θυμίζει τη φάση με τους κινεζοπαπακηδες, που ειχαμε πριν λίγα χρόνια εδώ μέσα, η δουλειά.
    Καλά.... Που ζείτε ρε σεις; Από τότε που χτύπησε ταβάνι το κόστος της βενζίνης, η νοθεία έχει χτυπήσει Όλυμπο...
    Τραβάτε σε συνεργεία πάσης φύσεως οχημάτων, να δείτε ποια συστήματα τροφοδοσίας έχουν πάθει κοκομπλοκο....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Hornet 600 '03-'04 (μεταχ.) για νέο οδηγό??
    από panos_SF στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2009, 21:01
  2. Ζητουνται ανέκδοτα για κολλημένους με τις Moto
    από Elle στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2008, 03:40
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2007, 10:51
  4. Παιδιά, ριξτε καμία ιδέα για μοντέλο για νέο οδηγό - και πρόταση
    από elias_21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 23:18
  5. vfr 400 για νεο οδηγο?
    από koufaloni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2005, 05:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF