Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 87

Θέμα: Νεούδι- Varadero 125XLV

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Συγγνώμη ρε παιδιά, είπαμε είμαι άσχετος!! Δεν θα υπάρχουν ούτε τα είδη για τα αναγκαία service τέλος πάντων; Έλεγχος θα γίνει σε εξωτερικό συνεργείο. Το έχω κλείσει το μηχανάκι αλλά ως διαβαστερός ξέρω ότι υπάρχει δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών χωρίς προϋποθέσεις. Γενικά είμαι του συμπλέκτη, οπότε όχι παπί, συν ότι μου αρέσει η θέση στο δρόμο που θυμίζει λίγο πιο μεγάλη μοτοσυκλέτα ( μπορεί να σε δουν να μη σε φάνε και 2 μπαρμπάδες παραπάνω- σκέφτομαι). Το πλάνο είναι να μάθω σύμπλεξη καλά με το γαϊδούρι τούτο και ύστερα σιγά σιγά να ανέβω. Αν δεν χρειάζεται κάτι τρελό μηχανικά λέω να το τσιμπήσω, αν μη τι άλλο από ιδιώτη δεν έχεις δυνατότητα χρηματοδότησης με δόσεις!

  2. #17
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Τι μοντέλο σου είπε ο μαγαζατορας ότι είναι;.

  3. #18
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    https://www.bike-parts-honda.com/hon...-MOTO/VARADERO

    Πάρε αυτόν τον σύνδεσμο και κοίτα,και αν σε ικανοποιεί,η πληρότητα των ανταλλακτικών,που με εξέπληξε ευχάριστα στον τομέα του κινητήρα,αλλά με στεναχώρησε στα υπόλοιπα,πάρτο.Προσοχη προσεκτικός έλεγχος, γιατί οι έμποροι λένε πολλλλλλλλλλλα ψέμματα,και συγνώμη αν σε τρόμαξα, αλλά έχουν δει πολλά τα μάτια μου.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Δεν ξέρω σε τι μπάτζετ είσαι αλλά δες και το sym nht 200, καινούριο ή μεταχειρισμένο με σαφώς πολύ λιγότερα χιλιομετρα. Είναι αρκετά άνετο, οικονομικό σε κατανάλωση, 60cc παραπάνω και δείχνει μεγαλύτερη απ' όσο πραγματικά είναι. Την έχω 9 μήνες, καθημερινή χρήση και είμαι γενικά πολύ ικανοποιημένος. Δεν έχει βγάλει κανένα θέμα, ευκολοδηγητη και 40 κιλά λιγότερα από τη varadero. Αν και μικρού κυβισμου μονοκύλινδρο θα κινείσαι άνετα με 100 στις 6k στροφές όποτε μπορείς να κάνεις και καμιά κοντινή εκδρομή.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Καταπληκτικό για αρχάριο πριν από 20 χρόνια.

    Έχουμε 2022, πάρε κάτι άλλο .

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Αααα πολύ ωραίο το symάκι- διπλά χρήματα βέβαια από το παππούδι + οτι αν πέσει κάτω και θα πέσω και εγώ σε κατάθλιψη!!
    Είναι 2001 καρμπυρατέρ, θεωρώ βασικά ότι τα παλαιότερα μηχανήματα είναι λίγο πιο αξιόπιστα δεδομένου ότι είχαν αξιοπρεπή σχετικά χρήση και συντήρηση. Μου αρέσει σαν εμφάνιση, οι επιδόσεις είναι πολύ περιοριστικές όπως ήθελα, δεν το ακούω πολύ σαν επιχείρημα λοιπόν.
    Είναι μηχανή μεταβατική που θα "λερωθεί" και δεν θέλω να έχω το άγχος μη γρατζουνιστεί, μη αυτό μη το άλλο.
    Αν επιβιώσουμε και εγώ και το χοντάκι σε 1-2 χρόνια θα ήθελα σίγουρα να ακούσω μια συζήτηση για καλύτερο μηχανάκι!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Αν ειναι τόσο ιδιαίτερο υπάρχει το ενδεχόμενο να δυσκολευτείς να το μεταπουλήσεις.

    Αν το θες για να δεις αν σου αρεσει και να μαθεις, ίσως είναι καλύτερα να στραφείς σε κάτι άλλο.

    125αρια με συμπλέκτη υπάρχουν αρκετά.

  8. #23
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    μια χαρά είναι απο πλευράς μεταβατικού οχήματος, ψάξε το μονο με τον μηχανικό σου για να ξέρεις τι θα χρειαστεί συντόμως. Πέραν απο τα λάδια-φίλτρα-υγρά που είναι ενα καλό σερβις. Δώσε βάρος αν απαιτεί λάστιχα, τακάκια, γρανάζια γιατί αυτά τα 3 κοστίζουν κανα 400ρι

    Το μοντέλο αυτό είναι ξεχωριστό, κάποιοι θα το κρατήσουν για πάντα, δε συναντάς εύκολα δικύλινδρο V 125cc

    Και εντάξει, κατασκευαστικά δε συγκρίνεται με τα νέα 125-200 το μηχανάκι αν θυμάμαι κόστιζε τότε 5κ
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Θες να μας αναφέρεις σε τι ποσό το δίνει ο αντιπρόσωπος, για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα.

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...25642209-derbi
    Θέλεις να δεις και αυτό αν είσαι στην Αττική, νομίζω ο κινητήρας ειναι yamaha αν δεν κάνω λάθος, και θα σου φανεί και πιο εύκολο σε θέμα βάρους

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Εγώ γιατί κατάλαβα ότι το έχει πάρει ήδη; Στο πρώτο μήνυμα λέει " αύριο παραλαμβάνω". Και από τότε έχουν περάσει τρεις μέρες.


    Πάντως από εμένα ένα μπράβο για το πόσο συνειδητοποιημένος και συγκρατημένος είσαι. Επιτέλους ένας άνθρωπος που τον κόβει να σκεφτεί το αυτονόητο, ότι δλδ το πρώτο του μηχανάκι έχει μεγάλες πιθανότητες να του πέσει και μερικές φορές. Καλοτάξιδο και καλή αρχή!

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Δόκτωρ αισίως δεν χρειάζεται τίποτα.

    Στη μιάμιση χήνα γύρω παίζουν όλα αυτά Nomand αν δεις είτε από εμπόρους είτε από ιδιώτες.. Το μηχανάκι το έχω κλείσει και πρώτη βόλτα θα κάνει λογικά προς το τέλος της βδομάδας με τον αδερφό- παλιά καραβάνα!
    Από κει και έπειτα έχει παρκάρισμα για 2 μήνες μέχρι να συμπληρώσω 6 χρόνια ακριβώς σαν οδηγός αυτοκινήτου ώστε να μπορώ να κάνω την επέκταση.
    Μια δυο βολτούλες σε κάνα άδειο πάρκινγκ να δούμε πόσο κουλοχέρης είμαι σίγουρα θα παίξουν με άλλο άτομο στο τιμόνι από και προς το σημείο!

  13. #28
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...25642209-derbi
    Θέλεις να δεις και αυτό αν είσαι στην Αττική, νομίζω ο κινητήρας ειναι yamaha αν δεν κάνω λάθος, και θα σου φανεί και πιο εύκολο σε θέμα βάρους
    Απριλια είναι ο κινητήρας αυτός που παίρνει ο σκαραβαίος 125 και ο διακοσαρης ο Κινέζος.

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Δόκτωρ αισίως δεν χρειάζεται τίποτα.

    Στη μιάμιση χήνα γύρω παίζουν όλα αυτά Nomand αν δεις είτε από εμπόρους είτε από ιδιώτες.. Το μηχανάκι το έχω κλείσει και πρώτη βόλτα θα κάνει λογικά προς το τέλος της βδομάδας με τον αδερφό- παλιά καραβάνα!
    Από κει και έπειτα έχει παρκάρισμα για 2 μήνες μέχρι να συμπληρώσω 6 χρόνια ακριβώς σαν οδηγός αυτοκινήτου ώστε να μπορώ να κάνω την επέκταση.
    Μια δυο βολτούλες σε κάνα άδειο πάρκινγκ να δούμε πόσο κουλοχέρης είμαι σίγουρα θα παίξουν με άλλο άτομο στο τιμόνι από και προς το σημείο!
    Μπράβο σου για τον τρόπο που σκέφτεσαι μακάρι να είχαν αυτή τη λογική και οι άλλοι νέοι οδηγοί οι οποίοι ρωταν πως θα μπορέσουν να παρακαμψουν το Α2,
    Παντως από ότι κατάλαβα επειδή θα βάλεις δόσεις στα 1500 με κάτι έξοδα φακέλων και τόκους θα σου πάει κάπου στα 1800 που δεν τα λες και λίγα και κατάλαβα από τις δύο δουλειές ότι τα βγάζεις με κούραση τα ευρώ, οπότε ότι αποφασίσεις με προσοχή

  15. #30
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Απριλια είναι ο κινητήρας αυτός που παίρνει ο σκαραβαίος 125 και ο διακοσαρης ο Κινέζος.
    Κινεζικός είναι ο κινητήρας με προδιαγραφές derbi, και μπήκε σε όλη την σειρά 125 μοτοσικλετών derbi καθώς και στην συνέχεια σε aprilia & FB mondial

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εξατμισεισ Varadero
    από sef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2005, 23:23
  2. Service Manual για VARADERO 2003 ?
    από agriniopk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2004, 17:30
  3. Varadero - V-Strom
    από spirit στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 22:35
  4. neo varadero 750?
    από solman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 07:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF