Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 87

Θέμα: Νεούδι- Varadero 125XLV

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Απλά να σου αναφέρω κάτι για την περίπτωση της υπαναχώρησης επειδή εργάζομαι σε εταιρία που ασχολούμαστε με χρηματοδότηση. Για να γίνει η αντίστροφη κίνηση και να ακυρωθεί ο διακανονισμός από την στιγμή που έχει παραλάβει ο πελάτης το προϊόν πρέπει να είναι αμεταχειριστο και στην αρχική του συσκευασία σε περίπτωση καινούριου, αν υπάρχει πρόβλημα λειτουργικό τότε αφού διαπιστωθεί η βλάβη από τον επίσημο αντιπρόσωπο προχωράμε στην διαδικασία doa και γίνεται αντικατάσταση η πίστωση η και ακύρωση του διακανονισμού.Επειδη η έμποροι είναι απαράδεκτα λαμόγια μπορούν να ισχυριστούν ότι όταν παραδόθηκε το προϊόν ήταν σε λειτουργική κατάσταση και το πρόβλημα δημιουργήθηκε από τον χρήστη, για αυτό καλύτερα μην ακουμπήσει χέρι πάνω στην μηχανή κανείς

  2. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Επίσης καλό ειναι να μας αναφέρεις και πιο έμπορος η τουλάχιστον σε ποια περιοχή για να μην έχουμε και πρόβλημα με το gbrd,

  3. #48
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293
    Το μηχανάκι είναι μεταχειρισμένο, οπότε η αρχική συσκευασία δεν παίζει. Από κει και πέρα δεν θα γίνει κάποιο σέρβις σε εξωτερικό συνεργείο, μόνο έλεγχος. Εντελώς ανάποδη λογική αλλά ήταν κάτι που έκανα σαν κίνηση ενστικτωδώς, μου έκλεισε το μάτι η μηχανή, δεν ξέρω πώς να το πω χωρίς να ακουστώ εντελώς βλαμμένος. Υπάρχει οικογενειακός φίλος εισαγγελέας οπότε θέλω να πιστεύω ότι οι λαμογιές δεν περνάνε εδώ.
    Όταν μιλάω με έναν άνθρωπο περιμένω ο λόγος του να είναι τίμιος, από κει και πέρα αν πάει να με εξαπατήσει υπάρχει πρόβλημα.
    Έλεγχος μόνο θα γίνει λοιπόν, καμιά επισκευή
    Τελευταία τροποποίηση από asxetost; 03/09/2022 στις 22:48.

  4. #49
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Επίσης καλό ειναι να μας αναφέρεις και πιο έμπορος η τουλάχιστον σε ποια περιοχή για να μην έχουμε και πρόβλημα με το gbrd,
    Δεν θα το κάνω αυτό αδερφέ μου, δεν κρεμάμε έτσι ανθρώπους θεωρώ. Είπαμε, δίνουμε μια δεύτερη ευκαιρία, όλοι έχουμε δικαίωμα στο λάθος.
    Αν το λάθος επαναληφθεί τότε είναι κοροϊδία βέβαια και τα πράγματα πάνε διαφορετικά.

  5. #50
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι είναι μεταχειρισμένο, οπότε η αρχική συσκευασία δεν παίζει. Από κει και πέρα δεν θα γίνει κάποιο σέρβις σε εξωτερικό συνεργείο, μόνο έλεγχος. Εντελώς ανάποδη λογική αλλά ήταν κάτι που έκανα σαν κίνηση ενστικτωδώς, μου έκλεισε το μάτι η μηχανή, δεν ξέρω πώς να το πω χωρίς να ακουστώ εντελώς βλαμμένος. Υπάρχει οικογενειακός φίλος εισαγγελέας οπότε θέλω να πιστεύω ότι οι λαμογιές δεν περνάνε εδώ.
    Όταν μιλάω με έναν άνθρωπο περιμένω ο λόγος του να είναι τίμιος, από κει και πέρα αν πάει να με εξαπατήσει υπάρχει πρόβλημα.
    Έλεγχος μόνο θα γίνει λοιπόν, καμιά επισκευή
    Το γνωρίζω ότι είναι μεταχείρισμενο απλά σου ανελυσα λίγο την διαδικασία της επιστροφής η οποία ειναι παρόμοια και σε εκθεσιακα προϊόντα που πουλάμε, απλά νωρίτερα ανέφερες για καθαρισμό στα καρμπυρατέρ γι αυτό σε συμβούλεψα να μην ακουμπήσει χέρι κάνεις. Στην θεση σου έχω βρεθεί και εγω σε αντίστοιχη ηλικία και δεν θα ήθελα να αισθανθεις όπως εγώ τότε από τον παρορμητισμο μου.

  6. #51
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Το γνωρίζω ότι είναι μεταχείρισμενο απλά σου ανελυσα λίγο την διαδικασία της επιστροφής η οποία ειναι παρόμοια και σε εκθεσιακα προϊόντα που πουλάμε, απλά νωρίτερα ανέφερες για καθαρισμό στα καρμπυρατέρ γι αυτό σε συμβούλεψα να μην ακουμπήσει χέρι κάνεις. Στην θεση σου έχω βρεθεί και εγω σε αντίστοιχη ηλικία και δεν θα ήθελα να αισθανθεις όπως εγώ τότε από τον παρορμητισμο μου.
    Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, και γενικά όλα τα παιδιά που απαντούν. Έχει μηχανικούς η έκθεση και εξήγησα το πρόβλημα. Κράτησαν το μηχανάκι και μου είπε ότι θα το δει.
    Τώρα μένει να δούμε..

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Ένα ένα μας τα λες...

    Αφήνοντας τη δική σου αφέλεια στην άκρη, το να έχει στην έκθεσή του μηχανή που δεν παίρνει καλά καλά μπρος λέει αρκετά για τον έμπορο. Αν δεν έχεις ήδη δεσμευθεί και όντως μπορείς να κάνεις πίσω θα έλεγα να το αφήσεις και να τα δεις όλα λίγο πιο ψύχραιμα. Έτσι κι αλλιώς δίπλωμα δεν έχεις, μη σε πιάνει η κάψα γιατί μόνο χαμένος θα βγεις.

    Πάντως αν η αγορά πρόκειται να γίνει με γνώμονα την εμπιστοσύνη σε οποιοδήποτε έμπορο θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Κυριάκο να πάρεις ένα cb125f καινούριο με δόσεις κι ας χάσεις και κάποια λεφτά όταν το πουλήσεις. Καλό το μεταχειρισμένο -και για μένα ιδανικό για πρώτο- αλλά θέλει και μια στοιχειώδη προσπάθεια απ τη μεριά σου να κάνεις δύο τρία απλά πράγματα. Άμα δεν μπορείς, καινούριο μόνο.

  8. #53
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από venzinas7 Προβολή μηνύματος
    Σαν κατοχος του babyvara να σου πω οτι οταν πας για σερβις θα χρεωθεις τιμη τρανσαλπ! Μην νομιζεις οτι επειδη ειναι 125 θα χρεωθεις τιμη παπιου. Το δικο μου εχει 130000 χλμ κ δεν εχει καψει ουτε λαμπα. Βεβαια τα σερβις ειναι by the book! Το παντρευσαι να ξερεις. Καταναλωση γυρω στο 3.7-4L ανα 100χλμ. Οδηγικη συμπεριφορα τρανσαλπ. Καταπινει ολες τις κακοτεχνειες του δρομου τελεια, συγχωρει λαθη που θα κανεις σαν αρχαριος. Α κ το πιο βασικο... ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Ο ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΣ ΤΡΟΧΟΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ! Συνημμένο 437915
    125 και καίει τόσο;
    Τόσο καίει και κάτι λιγότερο καίει και το δικό μου αλλά είναι και 300αρι....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Τέλεια, όπως ακριβώς ήθελα!!!( Για τον μπροστινό τροχό, όχι για τα σέρβις!)
    Λες και έχω οδηγήσει τρανσαλπ χαχα. Καλές διαδρομές αδερφέ μου, είναι πολύ ωραίο το άτιμο!
    Εννοεί ότι έχει ακριβό σέρβις....
    Πέρα από την πλάκα, διαβάζοντας όλα τα παραπάνω, εγώ θα το είχα γυρίσει πίσω άμεσα.
    Δεν νοείται αγοράζω μηχανάκι που κάνει νούμερα με το που βγει από την έκθεση. Να ξέρεις, έχεις 6 μήνες εγγύηση, βάσει νόμου.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Καλημέρα, δώστο πίσω φίλος, ο εμπορος πάντα και πριν απ όλα κοιτάει την τσέπη του και όχι την δική σου ηρεμία και γαλήνη. Όλοι την έχουμε κάνει κάποτε την μακακια με δαυτους γι αυτό ομιλούμε εκ πείρας. ΠΑΝΕ ΔΩΣΤΟ όσο είναι νωρίς. Κάνε υπομονή και ψάξε από ιδιώτη στη συνέχεια.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  10. #55
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    αν δε μπορέσει να το φτιάξει τώρα, αν σου έβγαλε δάνειο ο έμπορος κάνε διαδικασία υπαναχώρησης και όλα καλά.
    Αν σε πήγε με γραμμάτιο του τα επιστρέφεις μαζί με την μηχανή παίρνοντας συμβουλή απο νομικό(ιδίως αν σε έχει βάλει να υπογράψεις κάτι)

    Αν δε έχεις το μαρούλι και θέλεις μηχανάκι(που δουλεύει) βγάλε δάνειο (με κάποιον εγγυητή αν δεν εχεις εισοδήματα που να αιτιολογούν) πάρε το μαρούλι στο χέρι και δες αυτά των ιδιωτών με κάποιον έμπειρο και όποιο είναι σε καλή και λειτουργική κατάσταση χτύπα το
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #56
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Φιλαράκι,μηχανάκι 21 ετών με τα χιλιόμετρα αυτά απλά ΔΕΝ.Και παρκαρισμένο να ήταν περισσότερα θα είχε φύγε όσο είναι νωρίς, ούλοι στο λέμε.

  12. #57
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φιλαράκι,μηχανάκι 21 ετών με τα χιλιόμετρα αυτά απλά ΔΕΝ.Και παρκαρισμένο να ήταν περισσότερα θα είχε φύγε όσο είναι νωρίς, ούλοι στο λέμε.
    Ούλοι του το λέμε αλλά.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ούλοι του το λέμε αλλά.....
    Ούτε η προηγούμενη γενιά κατάφερε να ανοίξει το δικό μας κεφάλι και να τα βάλει μέσα, γιατί η δική μας να τα καταφέρει ;

    Αφήστε τον να κάνει τα λάθη του και να μάθει!


  14. #59
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Κέντρο
    Κονιδης Γιώργος Καβασάκι,αλλά τα φτιάχνει όλα,και έχει και άκρες για ανταλλακτικά Χόντα.Σαμου 16 κέντρο Αθήνας, σταθμός Λαρίσης Μεταξουργείο.Αν πας πεστου ότι ήρθες απ' τον Παναγιώτη με το Er-5,που τώρα έχει voge 500ds.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 04/09/2022 στις 21:05.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εγω παντως οταν πηρα την πρωτη μου μηχανη-ρημαδι την πρωτη μερα με αφησε 3 φορες
    δεν ηξερα τι παιζει με το ρουμπινετο της βενζινης και εμενα

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εξατμισεισ Varadero
    από sef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2005, 00:23
  2. Service Manual για VARADERO 2003 ?
    από agriniopk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2004, 18:30
  3. Varadero - V-Strom
    από spirit στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 23:35
  4. neo varadero 750?
    από solman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 08:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF