Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 87

Θέμα: Νεούδι- Varadero 125XLV

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293

    Νεούδι- Varadero 125XLV

    Χαιρετώ με τη σειρά μου το φόρουμ!

    Είναι το πρώτο μου post εδώ, οπότε είπα να συστηθώ καθώς και να ακούσω και μία δύο γνώμες από παλαιότερους που τυχόν θα διαβάσουν το θέμα.

    Λοιπόν, μετά τα πρώτα εγκεφαλικά των γονέων που άκουσαν μηχανή και πέσαν οι πιέσεις στο 0.4, αύριο αισίως παραλαμβάνω το πρώτο μου μηχανάκι.
    Για την ιστορία να αναφέρω πώς είμαι 28 ετών, οδηγώ αυτοκίνητο καθημερινά 6 χρόνια τώρα, οπότε ως κάτοικος αθηνών είδα και απόειδα και όταν είδα ένα varaderάκι 125 στην αντιπροσωπεία κάτω από το σπίτι μου το γλυκοκοίταξα λίγο πάραπάνω.

    Θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω γνώμες για το μηχανάκι αν το είχε/έχει κάποιος και φυσικά οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη ως άσχετος που ο ίδιος αποδέχομαι ότι είμαι!
    Φυσικά κράνη και ιστορίες είναι δρομολογημένα!

    Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση!
    Γιάννης

  2. #2
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    καλώς τον, ορθά ξεκινάς από 125cc όπως προβλέπει η νομοθεσία.

    Είναι μοτοσυκλέτα full size και θα χωρέσουν άνετα δυο ενήλικες πάνω. Πολύ ξεχωριστό γιατί είναι δικύλινδρο V δουλεύει υψηλόστροφα, είναι Honda όσο αναφορά την ποιότητα. Είναι επίσης το πιο ταξιδιάρικο 125 ever.

    Το μείον για όλα τα θετικά από πάνω είναι το περισσότερο βάρος.

    Να το πάρεις απλώς να βεβαιωθείς για την κατάσταση λειτουργίας μιας και μιλάμε για μεταχειρισμένο μηχανάκι 20ετιας

  3. #3
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Αν δεν απατώμαι ο Θωμάς είχε Varadero 125cc. Θα σου πει εκείνος λεπτομέρειες για τυχόν θέματα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293
    Έχει 80.000 χλμ επάνω, αλλά φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση. Έλεγχος θα γίνει σε λίγες μέρες, γενικότερα η χρήση θα είναι καθημερινή 7/7, 20 χλμ περίπου ( πάω και σε 2 δουλειές γαρ).
    Ακούω πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο όσον αφορά την αξιοπιστία, δεν θα μπορούσα φυσικά να πάω σε καινούριο ή πιο δυνατό, διότι αφενός σίγουρα θα φάει μια 2 σούπες κάπου όσο προσοχή και να υπάρχει ( ελπίζω πως δεν θα πέσω φυσικά) και αφετέρου αν κρίνω πώς οδηγώ το αυτοκίνητο σίγουρα δεν θα ήθελα να έχω καθόλου γκάζι για αρχή σε δύο τροχούς!!

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Eχε το όψιν σου ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι ΔΕΝ έχει βίδα από ανταλλακτικά.Παρε κάτι σύγχρονο.

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Παρε κάτι σύγχρονο.
    Μη μου πεις ότι σκέφτεσαι κάτι που τελειώνει σε -έζικο;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μη μου πεις ότι σκέφτεσαι κάτι που τελειώνει σε -έζικο;
    Αναλόγως της τσέπης του νέου ας πράξει.Εγω ψώνισα κινεζουλα και μέχρι στιγμής καλά τα πάμε.Το βαραντερακι δεν έχει βίδα τοθελα κάποτε και τοψαξα.

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293
    Ωχ μη μου λέτε τέτοια. Δηλαδή αν χρειαστώ ιμάντες κτλ ψιλολόγια ούτε αυτά; Εντύπωση μου κάνει, από ότι ξέρω μέχρι σχετικά πρόσφατα υπήρχε στην παραγωγή το συγκεκριμένο, όχι Ελλάδα από το '07 αν δεν κάνω λάθος.

  9. #9
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Εγώ δε πιστεύω ότι ισχύει.
    Διασταύρωσε το με τον εισαγωγέα(στείλε του ένα ωραίο email στο customer service), αλλά και γνωστη ανταλλακτικών αντιπρόσωπο Honda.
    Και αναλόγως πράξε

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Τι μπορεί να μην υπάρχει πέρα από τα πλαστικά;

    Υποθέτω από αναλώσιμα δεν θα υπάρχει θέμα.

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Ωχ μη μου λέτε τέτοια. Δηλαδή αν χρειαστώ ιμάντες κτλ ψιλολόγια ούτε αυτά; Εντύπωση μου κάνει, από ότι ξέρω μέχρι σχετικά πρόσφατα υπήρχε στην παραγωγή το συγκεκριμένο, όχι Ελλάδα από το '07 αν δεν κάνω λάθος.
    Οταν λες ιμάντες;

    Δεν έχει ιμάντες το XLV.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Ο έλεγχος που λες πού θα γίνει; Γιατί σίγουρα δεν μπορεί να γίνει από τον έμπορο που θα το αγοράσεις (αν κατάλαβα καλά). Ρώτα σε ένα συνεργείο Honda για ανταλλακτικά, θα ξέρουν.

  13. #13
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Υπάρχουν 10 τουλάχιστον site αν ψάξεις στο λήμμα honda spare parts.βαλε μετά το μοντέλο xlv 125 η varadero 125 και θα τα βρεις όλα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Τα 80.000 δύσκολο να είναι αληθινά γιατί όλοι οι έμποροι μειώνουν,ρίχνουν τα km στα μηχανάκια που πουλάνε, καλός ελενχος παντού και υπάρχουν σημεία που λένε πληροφορίες για τα χιλιόμετρα..

    Αφού είναι σχεδόν 170-180 κιλά και με v2 μοτέρ που στροφαρει ψηλά και έχει δύναμη παπιου θα κάει και πολύ παραπάνω, ίσως τα διπλάσια στα 4-5 λίτρα ανά 100. Γιατί θα θέλει πολλές στροφές για να κινηθεί νορμάλ.

    Αν το θες μόνο για πηγαινε-ελα στην δουλειά καλητερα παπι, θα έχεις μισή κατανάλωση,ίδια γκάζια, 100 κιλά βάρος και ποιο φτηνά και εύκολα να βρεθούνε ανταλλακτικά,. Αν το θες για την άνετη σέλα,ταξίδια,φρένα,αναρτήσεις,πλαίσιο,στήσιμο τότε πάρε αυτό, καλητερα όχι από έμπορο.

  15. #15
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Tο θέμα είναι ότι,όλα πλέον πωλούνται από εμπόρους,με ότι αυτό συνεπάγεται.Και όλοι θα σε παραμυθιασουν.Συμβουλη επειδή Μ άρεσε το ήθελα και τοψαξα.Παρε κάτι πιο σύγχρονο.Αθραυστη η Χόντα μεν, όλα μπορεί να πάθουν κάτι όμως και δεν υπάρχει βίδα δε.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εξατμισεισ Varadero
    από sef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2005, 00:23
  2. Service Manual για VARADERO 2003 ?
    από agriniopk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2004, 18:30
  3. Varadero - V-Strom
    από spirit στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 23:35
  4. neo varadero 750?
    από solman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 08:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF