Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: E-shop καθυστερήσεις αδικαιολόγητες

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Πώς θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε δλδ;
    Το πιο πιθανό είναι να μη το είχαν πραγματικά διαθέσιμο το προϊόν και να μην είχαν ενημερώσει την σελίδα.
    Και τώρα του λένε μαλακιες.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Πώς θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε δλδ;
    Το πιο πιθανό είναι να μη το είχαν πραγματικά διαθέσιμο το προϊόν και να μην είχαν ενημερώσει την σελίδα.
    Και τώρα του λένε μαλακιες.
    Δεν είναι και δικό μας το μαγαζι
    Update εμένα μόλις μου έγραψε συγκέντρωση προϊόντων.

    Αλλά γενικότερα έχουν καθυστερήσεις. Γτ παλιά μου έχει τύχει να παραγγείλω απόγευμα και το επόμενο πρωί να το έχω. Τώρα την θες την βδομαδουλα.
    Πάτα το 0

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι και δικό μας το μαγαζι
    Update εμένα μόλις μου έγραψε συγκέντρωση προϊόντων.

    Αλλά γενικότερα έχουν καθυστερήσεις. Γτ παλιά μου έχει τύχει να παραγγείλω απόγευμα και το επόμενο πρωί να το έχω. Τώρα την θες την βδομαδουλα.
    Γιατί πλέον δεν κρατάνε καθόλου στοκ στις αποθήκες τους και οι παραγγελίες γίνονται απευθείας στους προμηθευτές. Η διαθεσιμότητα επίσης αντλείται από την βάση δεδομένων του εκάστοτε προμηθευτή, με ό,τι αυτό σημαίνει για την ακρίβεια της πληροφορίας. Τα παραπάνω ισχύουν σχεδόν σε όλα τα eshop.

  4. #19
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Θα το πάρεις κοντά στα Χριστούγεννα.
    Σήμερα είναι έτοιμο για παραλαβή…

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Εκτυπωτή Brother, εντός εγγύησης, τον έδωσα για σέρβις τέλη Ιανουαρίου και τον παρέλαβα αρχές Μαΐου...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Elesun Προβολή μηνύματος
    Γιατί πλέον δεν κρατάνε καθόλου στοκ στις αποθήκες τους και οι παραγγελίες γίνονται απευθείας στους προμηθευτές. Η διαθεσιμότητα επίσης αντλείται από την βάση δεδομένων του εκάστοτε προμηθευτή, με ό,τι αυτό σημαίνει για την ακρίβεια της πληροφορίας. Τα παραπάνω ισχύουν σχεδόν σε όλα τα eshop.
    Αυτό που γράφεις, ισχύει για τα είδη που δεν είναι εισαγωγέας το ίδιο το eshop.gr.

    ΓΕΝΙΚΑ, στην περιγραφή προιόντος, έχει κάπου που λέει ''Διαθεσιμότητα: Αμεσα διαθέσιμο για online παραγγελία / Διαθεσιμότητα καταστημάτων Αθήνας - Θεσσαλονίκης''. Πατώντας δε στο link κοιτάμε αν είναι άμεσα διαθέσιμο στο ''Αθήνα-Αχαρνές (Μενίδι)'' διότι ΤΟ ΜΕΝΙΔΙ είναι η κεντρική εταιρία με τις αποθήκες προιόντων. Σε κάθε προιόν, που ΔΕΝ είναι άμεσα διαθέσιμο στο ΜΕΝΙΔΙ, έχουμε υπόψιν μας ότι μπορεί και να αργήσει.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Τα προϊόντα έφτασαν 7/9 που σημαίνει 1 μήνα και 10 ημέρες μετά από την παραγγελία με διαθεσιμότητα προϊόντων 10-15 ημέρες μετά την παραγγελία.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  8. #23
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Επιβεβαιώνω, έχουν θέματα και ΠΟΛΛΕΣ καθυστερησεις....

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Μάλλον έχει να κάνει ανάλογα με το προϊόν. Εμένα αν και έγραφε καθυστέρηση 4-6 ημερών μου ήρθε μέσα σε 10 μέρες.
    Πάτα το 0

  10. #25
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Μάλλον έχει να κάνει ανάλογα με το προϊόν. Εμένα αν και έγραφε καθυστέρηση 4-6 ημερών μου ήρθε μέσα σε 10 μέρες.
    με άμεση παραλαβή ήταν.... εδω και κανα 2 μήνες συμβαίνει αυτό.... κατι δεν πάει καλα...

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Στο ίδιο πνεύμα του θέματος, παρήγγειλα 6 Ιουλίου μια ζελατίνα απο το ebay για το Σουζούκι απο Αμερική.Θα ερχόταν με ταχυδρομείο οπότε θα αργούσε.Ημερομηνία παραλαβής έλεγε 11 Οκτωβρίου.Κανω την παραγγελία λοιπόν,πληρώνω κανονικα .Μετα απο λίγο καιρό,το status της παραγγελίας αλλάζει και απο paid έχει γίνει shipped και λέει και tracking number provided.Δεν μπηκα να τσεκάρω το tracking.Την προηγούμενη βδομάδα μπαίνω πάλι eBay,μπαινω στην παραγγελία και παταω το tracking number,το οποίο τσεκάρω στην σελίδα της Usps όπου μου λέει ότι δεν υπάρχει στο σύστημα τους.Τσεκάρω τα feedbacks και έχει πολλά αρνητικά τα οποία λένε οτι ποτέ δεν παρέλαβαν Του στελνω μύνημα και μου λεει οτι ναι όντως υπηρξε κάποιο προβλημα με την διεκπεραίωση της παραγγελίας και δεν εστάλη και θα μου βάλουν τα χρήματα πίσω σε μερικές εργάσιμες.Τελειωνει και αυτή η βδομάδα και τα χρήματα ακομα δεν έχουν μπει.Η μαλ@κια της υπόθεσης είναι οτι για να ζητήσω τα χρήματα πίσω απο το eBay πρέπει να περάσει η ημερομηνία παράδοσης που εχει δωσει ο πωλητής ωστε να μου κάνουν refund τα χρήματα..

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Αν πλήρωσες μέσω paypal, κάνε εκεί dispute.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Μεσω eBay γίνονται οι πληρωμές.Σε καλύπτει το ebay με εγγύηση.Σημερα ασχοληθηκα λιγο παραπάνω και συνομιλησα μεσω τσατ με κάποιον μεσα απο το eBay,τσεκαρε την περίπτωση,ειδε οτι ειναι έτσι όπως τα λεω και μου ειπε να περιμενω 4 εργασιμες να με κανει refund ο πωλητής ειδάλλως επεμβαινουν αυτοι και περνω τα χρήματα μου πίσω.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki genuine parts (online shops/dealers)
    από johnpagr στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2018, 22:46
  2. Πολυ ευχαριστημενος απο on line shop
    από astaroth2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2005, 22:22
  3. online shop??
    από Polifer στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 05:50
  4. Husband Shopping Centre
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 18:19
  5. e-shops
    από Julius στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 02:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF