Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Διεκπεραιώσεις Περιστέρι // Καμια πρόταση;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2021
    Μηνύματα
    8

    Διεκπεραιώσεις Περιστέρι // Καμια πρόταση;

    Καλησπέρα σε όλους,

    Για να αποφύγω την όλη βαβούρα της μεταβίβασης στο υπουργείο αποφάσισα να πάω σε έναν διεκπεραιωτή να κάνω τα χαρτιά με τον άνθρωπο μπαμ μπαμ και να βγει και η άδεια γρήγορα.

    Έχετε να προτείνεται κάποιον στην περιοχή του Περιστερίου; Ή δεν παίζει τόσο ρόλο και να πάω στον πρώτο που θα βρω μπροστά μου;

    * Σημείωση, γνωρίζω περί online μεταβίβασης αλλά δεν νιώθω άνετα να μπω σε αυτήν την διαδικασία γιατί με βλέπω να τρέχω.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JohnDiablo Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους,

    Για να αποφύγω την όλη βαβούρα της μεταβίβασης στο υπουργείο αποφάσισα να πάω σε έναν διεκπεραιωτή να κάνω τα χαρτιά με τον άνθρωπο μπαμ μπαμ και να βγει και η άδεια γρήγορα.

    Έχετε να προτείνεται κάποιον στην περιοχή του Περιστερίου; Ή δεν παίζει τόσο ρόλο και να πάω στον πρώτο που θα βρω μπροστά μου;

    * Σημείωση, γνωρίζω περί online μεταβίβασης αλλά δεν νιώθω άνετα να μπω σε αυτήν την διαδικασία γιατί με βλέπω να τρέχω.
    Δεν είναι καμία μεγάλη βαβούρα η μεταβίβαση. Αφιέρωσε ένα πρωινό, και κάντην, να ξέρεις τι σου γίνεται.

    Μην δίνεις εργασία σε ΠΑΡΑΣΙΤΑ.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2021
    Μηνύματα
    8
    Κοίτα, πρώτη επιλογή έχω να κανω την δουλεια απευθείας στο υπουργείο.

    Παρόλα αυτά ακόμα παλεύω να μάθω για την διαδικασία με τα τέλη μεταβίβασης. Να πάρω ένα iban και να μάθω αν έχουν μέσα στο παράρτημα μηχάνημα ΑΤΜ για αυτόν τον σκοπό (το είχε αναφέρει κάποιος ή εδώ ή σε άλλο φορουμ).
    Αλλά βλέπεις 3 μέρες παλεύω να απαντήσουν ένα ρημάδι email ή απλά να σηκώσουν το τηλέφωνο.

    Όπως καταλαβαίνεις άρχισα να σκέφτομαι και άλλες επιλογές μπας και τελειώσω κάποια στιγμή.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Έχει στον άπο κατω δρόμο έναν. Με 20 ευρω μου είχε κάνει.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2021
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Έχει στον άπο κατω δρόμο έναν. Με 20 ευρω μου είχε κάνει.
    Thank you, αν θυμάσαι κάποια πληροφορία παραπάνω (όνομα ή ακριβώς που ειναι) θα μπορούσες να μου στείλεις ένα μήνυμα;

  6. #6
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Έχει στον άπο κατω δρόμο έναν. Με 20 ευρω μου είχε κάνει.
    Παρασιτο δηλαδη...
    Ride(s) the wind of change...

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2021
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από freco Προβολή μηνύματος
    Αυτό το έχεις δει;

    https://www.gov.gr/ipiresies/polites...es-khreses-ikh

    Δεν το έχω κάνει προσωπικά αλλά υποτίθεται λειτουργεί. Μόνο που πρέπει να πάς κάποια στιγμή στο υπουργείο να πάρεις την νέα άδεια.
    Ναι, το έγραψα.
    Το πρόβλημα είναι ότι το φοβάμαι σαν διαδικασία. Μην πέσω σε κανένα λαμόγιο και μόλις του δώσω τα λεφτά δεν συνεχίσει την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

    Θα μου πεις το ίδιο δε μπορεί να γίνει παντου; Ναι, αλλά τουλάχιστον δεν πιστεύω ότι θα πάρει τα λεφτά ο άλλος και θα αρχίσει να τρέχει μέσα στο παράρτημα του υπουργείου ή στο γραφείο του διεκπεραιωτή.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές τον Ιορδάνη στο Περιστέρι, πολύ ευχαριστημένος. Θα δοκιμάσω όμως το online την επόμενη φορά.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JohnDiablo Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, πρώτη επιλογή έχω να κανω την δουλεια απευθείας στο υπουργείο.

    Παρόλα αυτά ακόμα παλεύω να μάθω για την διαδικασία με τα τέλη μεταβίβασης. Να πάρω ένα iban και να μάθω αν έχουν μέσα στο παράρτημα μηχάνημα ΑΤΜ για αυτόν τον σκοπό (το είχε αναφέρει κάποιος ή εδώ ή σε άλλο φορουμ).
    Αλλά βλέπεις 3 μέρες παλεύω να απαντήσουν ένα ρημάδι email ή απλά να σηκώσουν το τηλέφωνο.

    Όπως καταλαβαίνεις άρχισα να σκέφτομαι και άλλες επιλογές μπας και τελειώσω κάποια στιγμή.
    Πηγαινε απο εκει. Βγαλε φωτοτυπιες ολα τα χαρτια ακομα κι αυτα που δεν λεει πως χρειαζονται. Μολις μπεις εχει ΑΤΜ για το παραβολο. Βαζεις σε μετρητα το ακριβες πσοον και παιρνεις την αποδειξη. Πας στον γκισε και του δινεις τα χαρτια οπως στα ζηταει αφου πρωτα κανεις την αιτηση ( στην δινει ο υπαλληλος ). Αν δεν εχει ουρα μιλαμε γαι 10 λεπτα υποθεση. ΟΚ θα ξαναπας αλλα την 2η φορα θα κανεις 2 λεπτα. Αν ειναι να πληρωσεις παρασιτο να φροντισεις τουλαχιστον να περιμενεις 20 λεπτα και να παρεις την αδεια στο χερι.

    Γινεται και ηλεκτρονικα πλεον αλλα δεν ξερω με τα παραβολα τι κανεις γιατι δεν υπαρχουν στο τραπεζικο συστημα να τα πληρωσεις

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2021
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές τον Ιορδάνη στο Περιστέρι, πολύ ευχαριστημένος. Θα δοκιμάσω όμως το online την επόμενη φορά.
    Αυτόν έχω βάλει στο μάτι και εγω.
    Συνήθως την άδεια πότε την έπαιρνες;

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2021
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Πηγαινε απο εκει. Βγαλε φωτοτυπιες ολα τα χαρτια ακομα κι αυτα που δεν λεει πως χρειαζονται. Μολις μπεις εχει ΑΤΜ για το παραβολο. Βαζεις σε μετρητα το ακριβες πσοον και παιρνεις την αποδειξη. Πας στον γκισε και του δινεις τα χαρτια οπως στα ζηταει αφου πρωτα κανεις την αιτηση ( στην δινει ο υπαλληλος ). Αν δεν εχει ουρα μιλαμε γαι 10 λεπτα υποθεση. ΟΚ θα ξαναπας αλλα την 2η φορα θα κανεις 2 λεπτα. Αν ειναι να πληρωσεις παρασιτο να φροντισεις τουλαχιστον να περιμενεις 20 λεπτα και να παρεις την αδεια στο χερι.

    Γινεται και ηλεκτρονικα πλεον αλλα δεν ξερω με τα παραβολα τι κανεις γιατι δεν υπαρχουν στο τραπεζικο συστημα να τα πληρωσεις
    Σε ευχαριστώ πολύ.

    Αυτό ήθελα να μάθω, αν υπάρχει δυνατότητα πληρωμής εκεί μέσω ΑΤΜ

    Έκλεισε λοιπόν!

  12. #12
    Αν η μεταβίβαση είναι οχήματος από 1 ιδιώτη σε 1 άλλον (100% ιδιοκτησία), η διαδικασία γίνεται online και το μόνο που θα χρειαστεί είναι να πληρώσεις το παράβολο online. ούτε βεβαιώσεις τελών ούτε τίποτα άλλο. Μετά τυπώνεις την αίτηση και μαζί με την παλιά άδεια πας στην υπηρεσία που δήλωσες και παίρνεις την καινούργια άδεια.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Παρασιτο δηλαδη...
    ναι αλλα πληρωσε ο άλλος οποτε κλαιν, δεν με ενδιαφερει.
    παντως εχουν κανει μπιζνα και μονο αυτοι παιρνουν κανονικη αδεια. τοτε τουλαχιστον χωρις να παει αυτος έπερνες προσωρινη. αυτος πηρε κανονικη γιατι "ελλαδαρα"
    επισης εχω κανει με διαικπεραιωτη μεταβιβαση σαββατο(!) πριν 15 χρονια

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα πληρωσε ο άλλος οποτε κλαιν, δεν με ενδιαφερει.
    παντως εχουν κανει μπιζνα και μονο αυτοι παιρνουν κανονικη αδεια. τοτε τουλαχιστον χωρις να παει αυτος έπερνες προσωρινη. αυτος πηρε κανονικη γιατι "ελλαδαρα"
    επισης εχω κανει με διαικπεραιωτη μεταβιβαση σαββατο(!) πριν 15 χρονια
    μεταβίβαση Online πριν 1 μήνα πήρα κανονική (πράσινη) άδεια μέσα σε 1 ώρα από την υποβολή της αίτησης.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    μεταβίβαση Online πριν 1 μήνα πήρα κανονική (πράσινη) άδεια μέσα σε 1 ώρα από την υποβολή της αίτησης.
    ναι νομιζω πλεον εχουν πρασινες. εγω εχω ακομα 2 προσωρινες απο εκεινη την εποχη.
    δεν ειχανε για χρονια και μαλιστα δεν ηξερα καν οτι μπορεις με διεκπεραιωτη να παρεις πρασινη. οταν την εφερε του λεω φερανε παλι κανονικες? μου λεει "ολα γινονται"...
    Η μια που εχω πλεον δεν διαβάζεται. αν με σταματησουν θα δωσω μια λευκη κολλα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καμιά πρόταση ρε παίδες....
    από LiakosVstrom στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2009, 12:37
  2. Παιδιά, ριξτε καμία ιδέα για μοντέλο για νέο οδηγό - και πρόταση
    από elias_21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 23:18
  3. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2006, 12:03
  4. Καμια Καλη Προταση?
    από LEGEONARIOS στο forum BMW
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2005, 12:06
  5. Θα κανονίσουμε για καμιά συνάντηση???
    από DIT στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF