Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: Suzuki V-Strom 1050/1050DE 2023

  1. #31
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    συμφωνώ με τους αποπάνω, το 1050ΧΤ του '22 το μονο που του έλειπε είναι το ταμπλετάκι του '23 και στα 15k ήταν το πιο ανταγωνιστικό. και στον παρακάτω χρωματικό συνδυασμό αρκετά μπανικο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2023-02-11 09-10-26.jpg 
Προβολές:	291 
Μέγεθος:	63,4 KB 
ID:	441404
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/01/2022
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Η τιμή που δίνεις για το Africa, αυτά τα 17.500 προφανώς είναι προηγούμενων ετών είτε του '21 είτε του '22 που επίσης παρέλειψες να γράψεις. Οπότε η σύγκριση με μοντέλο που θα έρθει το καλοκαίρι και αν... τουλάχιστον από άποψη τιμολογιακής πολιτικής είναι άστοχη.

    Επειδή έχει τύχει και έχω κάνει ενδελεχώς test ride και το Africa και το V-strom (μάλιστα back to back) με διαφορά λίγων ημερών, πρέπει να πω πως αν κατέβεις από Africa και ανέβεις σε V-strom υπάρχει μια απόσταση στην ασφάλτινη οδήγηση. Το ένα είναι διασκεδαστικό το άλλο είναι βαρετό. Παρ' όλο που η Africa είναι στα μάτια μου ίσως η ομορφότερη On/Off. Όμως αν ήταν να αγοράσω σήμερα με τη λογική της συνήθης χρήσης που γίνεται σε αυτές τις μοτοσυκλέτες θα κατέληγα εύκολα στο V-strom και μάλιστα στο XT έστω και αν η οθόνη του είναι χαλιά (φλύαρη και δυσανάγνωστη στο πολύ φως), είναι το μόνο μειονέκτημα που βρήκα σε αυτή τη μοτοσυκλέτα. Από την άλλη το μενού της το χειρίζεται και βρέφος, σε αντίθεση με της Africa που πρέπει να είσαι αστροναύτης. Ο συμπλέκτης του V-strom είναι τόσο βουτυρένιος που ξεχνάς ακόμη και τα πλεονεκτήματα του DCT της Honda.

    Από εκεί και πέρα το V-strom 1050 έχει πάνω του κατασκευαστικά στοιχεία ποιότητας που θα ζηλεύαν πολλές μοτοσυκλέτες των 20.000 (π.χ. πλαίσιο και V κινητήρας). Σε αυτές -τις δεύτερες- αν εξετάσουμε τη κοροϊδία που τρώμε... άστο. Οι συνδεσιμότητα της οθόνης είναι ένα θέμα, από την άλλη η ποιότητα κατασκευής, η αναγνωσιμότητα υπό συνθήκες βροχής και ήλιου είναι ένα άλλο. Το λέω γιατί για παράδειγμα η οθόνη που έχω σε ένα gps μου δε μπορεί να συγκριθεί με κανένα κινητό υπό δυσμενείς συνθήκες (είναι πολύ-πολύ καλύτερη του GPS), ανεξαρτήτως εύρους τιμής (και αυτό στοιχίζει αν θέλεις να το πετύχεις). Τι να τα κάνω τα μπλιμπλίκια αν η καθημερινότητα μου ως προς την ανάγνωση στο Ελληνικό καλοκαίρι είναι ένα μαρτύριο; Λένε λοιπόν πως πρόκειται για τέτοια οθόνη.

    Πολλοί πίνουν νερό στο όνομα της αλλαγής του μπροστινού από 19 σε 21, εγώ όχι. Φυσικά και είναι παράδοξο το πίσω tubeless και το μπροστά όχι. Πάντως θα φλέρταρα με το νέο V-strom 1050 (αυτό που λέμε απλό... κακώς) γιατί πλέον έχει αναβαθμιστεί και αυτό σε ηλεκτρονικά. Πρόκειται για δυο πλούσιες εκδόσεις για διαφορετική χρήση. Για την Ελλάδα ίσως είναι προτιμότερη η DE αν θέλεις να έχεις μαι μοτοσυκλέτα για όλα.
    Οπότε, αφήστε πρώτα να έρθει και να κάνουμε κριτική σε αυτά που θα δούμε εμείς και όχι στα καλά και στα κακά (σχεδόν ποτέ δεν υπάρχουν αυτά) που λένε τα περιοδικά.
    Και για να μη βγαίνουν βιαστικά συμπεράσματα για τη τοποθέτηση.... δεν έχω και δεν είχα ποτέ στη ζωή μου Suzuki.
    Καλημέρα , δεν θεωρώ αναβάθμιση τις βαλβίδες που αλλαξαν υλικό για να μειωθεί η θερμοκρασία καυσης , ουτε θεωρώ αναβάθμιση να μου δίνεις μια tft οθονη που δεν εχει καμια διαφορετική λειτουργία απο την προηγούμενη ,παραμόνο στα γραφικά . θεωρώ επισης ανούσιο να υπάρχει ο imui 6 αξονων και αντι να τον εκμεταλλευτείς 100% παιρνεις απο αυτον μονο ενα Hill control , οσον αφορα τα load - slope γελάν και οι πέτρες . Θα δεχτώ το σχόλιο για τον V κινητήρα τον οποιο θεωρώ ισάξιο με της χόντα - με διαφορά στο αρπαγμα στα χαμηλα και στην χροιά αλλα μεχρι εκει . Πως να απευθυνθώ στην σουζούκι για τα 15.300 που μου ζητάει ενω ο αμεσος αντιπαλος του tracer 9 gt μου δίνει 2 βαλίτσες , διπλάσιο εξοπλισμό ΚΑΙ ημι- ενεργητικές αναρτήσεις ; θα μου πεις το tracer δε παει χώμα ουτε ειναι τοσο ανετο , ουτε με το στρώμα θα πηγαινα , οταν κοστολογείται στα 16κ - 17 με τα εξτρα για να βρισκεται στον ανταγωνισμό , οσον αφορα το θέμα της άνεσης , θα κανω 2 στάσεις παραπανω ...

  3. #33
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    συμφωνώ με τους αποπάνω, το 1050ΧΤ του '22 το μονο που του έλειπε είναι το ταμπλετάκι του '23 και στα 15k ήταν το πιο ανταγωνιστικό. και στον παρακάτω χρωματικό συνδυασμό αρκετά μπανικο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2023-02-11 09-10-26.jpg 
Προβολές:	291 
Μέγεθος:	63,4 KB 
ID:	441404
    Προσωπική άποψη καθαρά...οπτικά, πρέπει να έχει από τις πιο άσχημες εξατμίσεις που υπάρχουν...δεν θέλω να ξέρω στο επερχόμενο πρότυπο euro5+ πως θα είναι...

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/01/2022
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Προσωπική άποψη καθαρά...οπτικά, πρέπει να έχει από τις πιο άσχημες εξατμίσεις που υπάρχουν...δεν θέλω να ξέρω στο επερχόμενο πρότυπο euro5+ πως θα είναι...
    η εξατμιση αλλάζει με κανα 400 άρι , βάζεις μια γιοσι και καθάρισες , το φαναρι ομως ειναι για κλάματα , επισης προσωπική αποψη !

  5. #35
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Πρέπει όλοι να καταλάβουμε ότι σκληρή κριτική με βάση τα προσωπικά μας γούστα δεν μπορεί να υπάρχει.
    Μια εταιρεία όταν κατασκευάζει μια μοτοσυκλέτα έχεις κάποιους στόχους, να διατηρήσει τους υποστηρικτές της, και να αντλήσει πελάτες με βάση τα κενά που πιθανόν δημιουργούνται σε μια κατηγορία μοτοσυκλετών. Όταν αυτά έχουν εξαντληθεί και δεν υπάρχουν φροντίζει το marketing των εταιρειών να εντοπίζει ή ακόμη και να δημιουργεί ανάγκες (που μπορεί να μην υπάρχουν). Έτσι διαβάζω συχνά αναπαραγωγές από εμάς τους ίδιους τους μοτοσυκλετιστές για πράγματα στα οποία δεν έχουμε προσωπική άποψη αλλά μια κάποια θεωρητική, συνήθως επειδή την διαβάσαμε σε λενα άρθρο του ειδικού τύπου ή επειδή την είδαμε σε ένα βίντεο.

    Κάτι άλλο που δεν πρέπει να ξεχνάμε είναι πως μια εταιρεία απευθύνεται στο μεγάλο πηγάδι πελατών που είναι ο μέσος μοτοσυκλετιστής (όπως μια εταιρεία αυτοκινήτων απευθύνεται στον μέσο αυτοκινητιστή) και όχι στον πρώην κάτοχο μιας SS που έμπαινε σε πίστες και τώρα ψάχνει μια On/Off με την οποία θα κάνει στο δρόμο ότι έκανε στη πίστα με την SS. Και εμείς με τη σειρά μας πρέπει να κάνουμε τον κόπο να εξετάζουμε το νέο μοντέλο με όρους μέσου μοτοσυκλετιστή και έτσι θα κρίνουμε τις μοτοσυκλέτες. Όσοι έχουν εξειδικευμένες γνώσεις ή απαιτήσεις, μπορούν και πρέπει αντίστοιχα να παρέμβουν με τροποποιήσεις στη μοτοσυκλέτα που θέλουν για να κάνουν τα γούστα τους, μην έχουν την απαίτηση να το κάνει μια εταιρεία για αυτούς τους λίγους.

    Ο μέσος όρος των ηλικιών των μοτοσυκλετιστών παγκόσμια έχει φτάσει πλέον στη μέση και μεγάλη ηλικία από 30 μέχρι 60 ετών, όταν κάποτε ήταν από 20 μέχρι 40. Οπότε για παράδειγμα για εμένα μια ευανάγνωστη οθόνη με ήλιο και βροχή είναι πολύ σημαντικότερη από μια που συνδέεται με το κινητό μου αλλά δεν μπορώ να διαβάσω. Και φυσικά δεν είμαι ο μόνος. Οπότε αυτή είναι μια επισήμανση που πρέπει να γίνει, όχι επειδή είναι προσωπική επιλογή αλλά γιατί ΠΛΕΟΝ η ίδια η ζωή δείχνει πως αφορά τους πολλούς. Τους υπόλοιπους που δεν αφορά αυτό το "πρόβλημα" ανάγνωσης απλά θα προσπεράσουν την παρατήρηση. Αυτό το θέτω ως ένα απλό παράδειγμα.
    Και τελικά αυτό που θέλω να πω είναι πως χάριν σεβασμού και κατανόησης των αναγνωστών μας όταν γράφουμε μια άποψη ή τα αποτελέσματα μιας εμπειρίας που είχαμε από test ride είναι καλό οι αναφορές που καλύπτουν προσωπικά γούστα πρέπει να επισημαίνονται και ως τέτοιες ("εγώ θα ήθελα να είναι έτσι" και όχι " θα έπρεπε να είναι έτσι" για όλους).
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 12/02/2023 στις 11:01. Αιτία: Διόρθωση συντακτικών λαθών

  6. #36
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Έχω κάνει κυριολεκτικά δεκάδες test rides, αρχικά επειδή αγαπάω τη μοτοσυκλέτα και επειδή στα χρόνια της κρίσης ήταν ο τρόπος μου να μη χάσω την επαφή με το μέσο που αγαπώ αφού δεν είχα τη δυνατότητα να αγοράσω μια μεγάλη μοτοσυκλέτα. Πολύ νωρίς ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ αυτό και πως πρέπει να εκμεταλλευτώ αυτή μου την δράση προς όφελος των μελών των forum στα οποία συμμετέχω καταγράφοντας αυτά που βλέπω όχι με φανατισμό υπέρ ή κατά αλλά με την οπτική ενός αναβάτη που δοκιμάζει μια νέα μοτοσυκλέτα, τόσο απλά. Και όσο περισσότερες μοτοσυκλέτες οδηγούσα, τόσο καλύτερα μπορούσα να κατανοήσω τα υπέρ και τα κατά και το σκεπτικό ή τη σταθερή φιλοσοφία μιας εταιρείας σε κάποια πράγματα.

    Μικρό παράδειγμα: ανέβηκα στο Africa Twin big tank και η μεγάλη ζελατίνα που ρυθμίζεται εύκολα με το χέρι από θέση οδήγησης και τόσο υπερθεματίζαν οι δημοσιογράφοι στη πράξη ήταν τόσο μεγάλη που ο μηχανισμός στήριξης δεν μπορούσε να προσφέρει την απόλυτη σταθερότητα και αυτή έτριζε, όχι έντονα αλλά είναι ενοχλητικό σε μια μοτοσυκλέτα που θα σε ταξιδέψει υποτίθεται σε μεγάλες αποστάσεις. Στο V-Strom που έχει φάει κριτική για το μανταλάκι που σε αναγκάζει να κατέβεις για να ρυθμίσεις, το αποτέλεσμα είναι ένας αθόρυβος βράχος. Και αναρωτιέμαι πόσο συχνά ρυθμίζει κανείς τη ζελατίνα; Δεν πρέπει αυτό να ειπωθεί; Αυτή είναι η διαφορά ενός review από απλούς ανθρώπους ή αν θέλεις από μέλη των forum σε σχέση με τις παρουσιάσεις των περιοδικών και του ειδικού ηλεκτρονικού τύπου. Δε προσπαθώ να μεταφέρω πόσο κακή είναι η Africa Twin αλλά ότι σε όλες τις μοτοσυκλέτες υπάρχουν δυνατά και αδύναμα στοιχεία και προσπαθούμε να κουμπώσουμε πάνω μας αυτή που μας ταιριάζει καλύτερα. Φυσικά τη βασική πληροφόρηση θα την αντλήσεις από τους δημοσιογράφους αλλά μαζί με αυτά υπάρχουν και άλλα που δεν καταγράφονται και άλλα που είναι προϊόν "κατεύθυνσης" από τις εταιρείες.

    Άλλο παράδειγμα: Ότι μπορείς να συμπλεκτάρεις με το μικρότερο δακτυλάκι της παλάμης σου το V-Strom δεν είναι το ίδιο με το "έχει μαλακό συμπλέκτη", μαλακό συμπλέκτη έχουν πολλές. Ότι κάθε φορά που κουμπώνεις πρώτη το μοτέρ ανεβάζει αυτόματα στροφές για να εξασφαλίσει μια ομαλή εκκίνηση από στάση πόσες φορές το έχετε διαβάσει; Όταν όμως κάνεις ένα test ride αυτά τα περισσότερα ή λιγότερα "μικρά" πλεονεκτήματα που υπάρχουν είναι αυτά που μπορούν να κάνουν τη διαφορά. Αυτά είναι και τα οποία μπορεί να κάνουν τη καθημερινότητα ευκολότερη όταν συμβιώνεις με μια 1000άρα μηχανή που δεν είναι φτιαγμένη για να σε πηγαίνει στη δουλειά σου. Στην Ελλάδα της καλοκαιρίας όμως πολλές φορές η μοτοσυκλέτα αποτελεί το κυριότερο μέσο μεταφοράς ακόμη και όταν κάποιος έχει ΚΑΙ αυτοκίνητο. Στα 2/3 της Ευρώπης η μοτοσυκλέτα είναι όχημα του ΣΚ για 4-5 μήνες το χρόνο. Οπότε μη διαβάζουμε και μη καταπίνουμε εύκολες κριτικές που σε πολλές περιπτώσεις είναι αντίγραφα των αντιγράφων από τον έναν στον άλλον.

    To Tracer 9 είναι μια ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα που μπορεί να καλύψει πολλές από τις δρομίσιες ανάγκες ενός μοτοσυκλετιστή, μπορεί να σε ταξιδέψει γρήγορα με σχετική άνεση, μπορείς να παίξεις μαζί της και να απολαύσεις ως ένα σημείο στροφιλίκια και έχει αρκετά οικονομικό χαρακτήρα από άποψη κατανάλωσης αν χρειαστεί σε μεγάλα ταξίδια. Να όμως που αυτό και κάποια άλλα 3Κ και 4Κ όρθια στρητάδικα δεν μπορούν να συγκριθούν με μια παλιά κλασική τουριστάδικη μοτοσυκλέτα από άποψη θέσης οδήγησης σε μεγάλα ταξίδια, αλλά το Marketing επέβαλε αυτή τη νέα φιλοσοφία μοτοσυκλετών. Όχι άδικα, καθώς οι μοτοσυκλέτες πλέον έχουν γίνει χόμπι με όλα τα καλά αλλά και τα κακά που αυτό συνεπάγεται.

  7. #37
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    STF

    Αυτό με τη ζελατίνα είναι σωστή κουβέντα,στο παλιό μου gs του 08 έδενε σταθερά με 2 εξωτερικές βίδες.Βγήκα μια μέρα στον περιφερειακό δοκίμαζα τους στροβιλισμούς σε ορισμένες ταχύτητες,κατέβαινα την πείραζα λίγο,ξανά γκάζια,μέχρι που βρήκα τη σωστή κλίση και το άφησα εκεί τελεσίδικα.
    Στο LC με τη ρυθμιζόμενη όμως on the fly κι αυτή μια φορά την έφτιαξα και έκτοτε δεν ξανα-ακούμπησα το κομβίο!

  8. #38
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    STF

    Αυτό με τη ζελατίνα είναι σωστή κουβέντα,στο παλιό μου gs του 08 έδενε σταθερά με 2 εξωτερικές βίδες.Βγήκα μια μέρα στον περιφερειακό δοκίμαζα τους στροβιλισμούς σε ορισμένες ταχύτητες,κατέβαινα την πείραζα λίγο,ξανά γκάζια,μέχρι που βρήκα τη σωστή κλίση και το άφησα εκεί τελεσίδικα.
    Στο LC με τη ρυθμιζόμενη όμως on the fly κι αυτή μια φορά την έφτιαξα και έκτοτε δεν ξανα-ακούμπησα το κομβίο!
    Ακριβώς το ίδιο παράδειγμα μπορώ να φέρω και για τη ρυθμιζόμενη σέλα στο V-Strom. H δημοσιογραφική κριτική εστίασε στο ότι στο V-Strom χρειάζεσαι εργαλείο (γερμανικό κλειδί) για να ρυθμίσεις το ύψος της σέλα ενώ σε άλλες απλά ξεκουμπώνεις τη σέλα με το κλειδί και αλλάζεις τη θέση που θα την ξανά-κουμπώσεις. Ναι αλλά έχω παρατηρήσει σε κάποιες εύκολα ρυθμιζόμενες σέλες πως αν τις πιέσεις σπρώχνοντας ή τραβώντας με τα χέρια υπάρχει ένα "κούνημα" το οποίο στην "με εργαλείο ρυθμιζόμενη" σέλα του V-Strom απουσιάζει. Αυτό μακροπρόθεσμα με το βάρος ενός αναβάτη θα μπορούσε να είχε μια επίπτωση, μπορεί και όχι φυσικά. Προτιμώ όμως πράγματα που κουμπώνουν σταθερά χωρίς να μεταφέρουν κραδασμούς και τριξίματα, ειδικά αν η ελεύθερη σκέψη με αφήνει να δω ότι αυτές είναι σπάνιες ρυθμίσεις και προτιμότερο είναι να υπάρχουν με τον ασφαλέστερο τρόπο παρά με τον ευκολότερο.

    Όπως έγραψα νωρίτερα δεν έχω ούτε είχα ποτέ Suzuki. Είδα όμως πως η Suzuki επέλεξε τα τελευταία χρόνια τον -μάλλον οικονομικότερο- δρόμο της "αναπαλαίωσης" και βελτίωσης παλαιότερων μοντέλων της με χαρακτηριστικά παραδείγματα το μεγάλο V-Strom, το Katana και την Hayabusa. Δε ξέρω αν θα της βγει αυτό το χαρτί.

    Στη περίπτωση όμως του V-Strom -για το οποίο διάβασα κάμποσες φορές τη φράση "ξαναζεσταμμένο φαγητό"- τι έχουμε; Έχουμε το απόσταγμα βελτίωσης ενός συνόλου που έχει πίσω του πολλά χρόνια ύπαρξης. Κατά τη γνώμη μου αντιθέτως με αυτό που λέγεται, αυτό που έχουμε είναι "ένα παλιό καλό κρασί". Ίσως λείπουν οι τεχνολογίες αιχμής, όμως αν εστιάσουμε στη μηχανική και στη μηχανολογία θα βρούμε ποιοτικά χαρακτηριστικά που αποτελούν πολλά από τα ονειρεμένα κριτήρια που μας λείπουν σε πολλές από τις ακριβοθώρητες σύγχρονες μοτοσυκλέτες. Κατ' αρχάς ένας V κινητήρας με εξαιρετικές επιδόσεις για την κατηγορία των On/Off (επειδή έχουμε 2023 αυτό δε σημαίνει πως θα συζητάμε συγκρίνοντας με όρους streetfighter ή hypermoto). Ένα εξαιρετικό αλουμινένιο πλαίσιο και αναρτήσεις άνω του μέσου όρου για μια μοτοσυκλέτα που στο σχήμα των 19/17 τροχών είναι τρένο, τόσο στα στροφιλίκια όσο και στις ευθείες μέχρι της τελικής της ταχύτητας η οποία υπερβαίνει τόσο τους περιορισμούς των Ευρωπαϊκών δρόμων όσο και αυτών των Ελληνικών που συνήθως είναι "μαγική εικόνα". Με χρήση στη πόλη είδα καταναλώσεις στα 6,5 λίτρα, ναι έχουμε πλέον καλύτερες καταναλώσεις ακόμη και από κινητληρες υψηλότερων επιδόσεων αλλά οι τιμές αυτές για αστική χρήση δεν απέχουν τόσο ώστε να γίνονται αποτρεπτικές.

    Αν κάποιος ανήκει στη κατηγορία ανθρώπων που νιώθει ότι σήμερα "δεν φτιάχνουν τις μοτοσυκλέτες όπως παλιά", στο V-Strom θα βρει μια όαση. Οι υπάρχουσες βελτιώσεις γίνονται εύκολα κατανοητές, άλλωστε you can't teach an old dog new tricks... Το μενού της είναι υποδειγματικό και εύκολα χρηστικό. Αυτό από μόνο του είναι ο λόγος που θα το χρησιμοποιείς συχνά, σε αντίθεση με άλλες μοτοσυκλέτες της κατηγορίας που πρέπει να διαβάσεις ένα έξτρα μάνιουαλ για να καταλάβεις τι να κάνεις. Και είναι τόσο αποτρεπτικό, που σύντομα θα έχεις ξεχάσει τι, πως, πότε... Χρησιμοποιεί αρκετά την βίδα ως μέσο συναρμογής/αποσυναρμογής και αυτό μου αρέσει, συγκριτικά με σύνθετα και περίεργα κουμπώματα πλαστικών και διαφόρων άλλων τμημάτων. Στη πράξη -ασχολούμενος μόνος μου με τη συντήρηση της μοτοσυκλέτας- έχω δει πόσο πιο εύκολο είναι να λύσεις 5 βίδες παραπάνω, από το να λύσεις σπαζοκεφαλιές κρυφών σημείων στο κούμπωμα πλαστικών και άλλων τμημάτων. Οι κολλήσεις του πλαισίου της είναι όλες με απλές ίσιες κομψές ραφές -όπως οφείλουν να είναι- που μπορεί εύκολα να διαβάσει το μάτι ακόμη και στη δυσάρεστη περίπτωση που θα γίνει μια ζημιά. Και ένα πακέτο ready to trip σε όλες τις εκδόσεις με εξαιρετικά χερούλια για τον συνεπιβάτη και μια στάνταρ σχάρα που θα φιλοξενήσει εύκολα έναν μεγάλο σάκο χωρίς την ανάγκη της έξτρα αγοράς ενός πακέτου μιας πλαστικής βαλίτσας.

    Το μεγάλο V-strom είναι ο απόγονος μια γενιάς μοτοσυκλετών που μας εγκαταλείπει και όσοι τις νοσταλγούν θα βρουν σε αυτή όλα αυτά τα στοιχεία προσαρμοσμένα στην εποχή και με ιδιαίτερα υψηλές ικανότητες στο πεδίο, είτε αυτό είναι μια εκδρομή στο βουνό, είτε στο ταξίδι στο δρόμο. Κρίνοντας με το πορτοφόλι μας ίσως η καινούρια σειρά του 2023 να είναι ακριβή, συγκρίνοντας όμως με τον ανταγωνισμό παραμένει μια καλή (μάλλον "πολύ καλή") επιλογή, ειδικά αν σκέφτομαι το ταξίδι στην Ελλάδα χωρίς να με περιορίζει περιστασιακά στην Ευρώπη. Αν με ενδιαφέραν μόνο οι Εθνικές αρτηρίες της Ευρώπης σίγουρα δε θα επέλεγα On/off και μάλλον ούτε τα στρητάδικα ψευδο-On/Off που είναι γέννημα των τελευταίων ετών.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 12/02/2023 στις 12:51. Αιτία: Διόρθωση συντακτικών λαθών

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    761
    Υπάρχει μηχανάκι εξ Ιαπωνίας με 21",ακτίνες και τιουμπλες;

  10. #40
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Η ακριβή Africa Twin.
    porca miseria.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει μηχανάκι εξ Ιαπωνίας με 21",ακτίνες και τιουμπλες;
    Honda xl600r-pd03

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    761
    Ευχαριστώ.

  13. #43
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    http://https://www.motomag.gr/news/dokimes-moto-paroysiasi/suzuki-v-strom-10501050-de-paroysiasi-odigoyme-stin-ellada-tis-dyo
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	63057254-5F6F-4EC9-A770-8EEEEE9EBEA0.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	74,8 KB 
ID:	441443
    Εντάξει αυτό με τις χυτές παρακαλώ, και στα 15 είναι πιο ανταγωνιστικό από την αφρικα (οποίο έκδοση και αν βάλεις)
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #44
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Eνα review για το ανανεωμένο 1050DE.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-Strom 700 2023 ;
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2022, 16:48
  2. Suzuki V-Strom 1050 2020
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2020, 17:21
  3. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF