Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Μηχανάκι για ντελίβερι-κούριερ

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125

    Μηχανάκι για ντελίβερι-κούριερ

    Καλησπέρα,ψάχνω μηχανάκι για ντελίβερι-κούριερ αλλά και για να το κυκλοφορώ καθημερινά για να μην παίρνω την μηχανή και μαζεύω χιλιόμετρα κλπ.Τι θα μου προτείνατε;Μπάτζετ μέχρι 1000 ευρώ.Πίστευα πως θα βρω κανα daytona 6ετίας αλλά οι τιμές έχουν ξεφύγει στα μεταχειρισμένα

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aps07 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,ψάχνω μηχανάκι για ντελίβερι-κούριερ αλλά και για να το κυκλοφορώ καθημερινά για να μην παίρνω την μηχανή και μαζεύω χιλιόμετρα κλπ.Τι θα μου προτείνατε;Μπάτζετ μέχρι 1000 ευρώ.Πίστευα πως θα βρω κανα daytona 6ετίας αλλά οι τιμές έχουν ξεφύγει στα μεταχειρισμένα
    Πάρε ένα οποιοδήποτε 125 που να έχει ίσιο πλαίσιο με 400-450€ (ακόμα και αν το μοτέρ καταρρέει). Ένα μοτέρ δεν κοστίζει πάνω από 300-350€. Με ότι άλλα συμμαζέματα και να θέλει οριακά θα βγεις στα 1000€ (ίσως και αρκρτα λιγότερο).
    Πάτα το 0

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Πως μπορώ να καταλάβω αν έχει ίσιο πλαίσιο αν δεν μπει σε καλίμπρα ή κάτι;Μοτέρ μετά εννοείς κανα λιφαν 110;

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    καλα και εντελως ισιο να μην ειναι τι θα αλλαξει? γενικα παρε το λιγοτερο χρεπι, αυτο θελει να πει ο φιλος...

    η αληθεια ειναι οτι με αυτο το budget δυσκολα να βρεις κατι αξιοπρεπες. θα θελει μαζεματα απο καθε πλευρα.

    και ναι λιφαν μοτερ εννοει..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    καλα και εντελως ισιο να μην ειναι τι θα αλλαξει? γενικα παρε το λιγοτερο χρεπι, αυτο θελει να πει ο φιλος...

    η αληθεια ειναι οτι με αυτο το budget δυσκολα να βρεις κατι αξιοπρεπες. θα θελει μαζεματα απο καθε πλευρα.

    και ναι λιφαν μοτερ εννοει..
    Αξίζει να πάρω οποιαδήποτε daytona sprinter πχ 2015 και να του βάλω μοτέρ sprinter του 20;Παιζει θεμα με αδειες και τέτοια;

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aps07 Προβολή μηνύματος
    Αξίζει να πάρω οποιαδήποτε daytona sprinter πχ 2015 και να του βάλω μοτέρ sprinter του 20;Παιζει θεμα με αδειες και τέτοια;
    Αν είναι ίδιου τύπου, όχι. Εδώ και χρόνια δεν έχουν πλέον αριθμό σειράς παραγωγής τα μοτέρ, μόνο τύπου. Από όσο γνωρίζω, όμως, μόνο lifan υπάρχουν ολόκληρα μοτέρ. Για άλλες μάρκες δεν έχω δει....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Άμα έχεις τσέπη το 1χιλ βάλε κ κανένα γραμμάτιο να πάρεις ένα Daytona κούτα
    Θα τα βγάλει τα λεφτά του κ εσύ θα κάνεις δουλειά χωρίς άγχος κ βλάβες...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Το σκέφτηκα,αλλα 2 χιλιάρικα για το Daytona ενώ πριν 2 χρόνια έκανε καινούργιο 1450 είναι ακραία διάφορα.
    Υπάρχει μια πιθανότητα να πάρω το παλιό παπί της δουλειάς,ειναι dy του 2019,το θέμα είναι οτι είναι σχεδόν 1 χρόνο σε ακινησία.Επίσης, είναι το επαγγελματικό που έχει από το εργοστάσια την σχάρα και τις αντιριδες, αυτές μπορούν να βγουν ώστε να μπορώ να πάρω δικαβαλο κλπ;Τι θα πρέπει να αλλαχτεί, πως θα μπορέσω να το πάω σε συνεργείο λόγω ακινησίας κλπ

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    1 Χρόνος ακινησίας δεν είναι και τόσο μεγάλο διάστημα. Δες αν μπορείς να βρεις έναν φίλο να σου κάνει μια αλλαγή λαδιών και φίλτρου και προσπάθησε να το βάλεις μπροστά με μανιβέλα. Οι αντηρίδες βγαίνουν αλλα θα χρειαστεί να αλλάξεις σέλα.

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Keeway target, φθηνό και αξιοπρεπές πιστεύω. Μην περιμένεις την πιο υψηλή ποιότητα παπιού αλλά μπορείς να βρεις μερικά κούτα που έχουν ξεμείνει στοκ και είναι κοντά στα 1500€. Πόσο χειρότερο να είναι από μεταχειρισμένα που έχουν φάει την ταλαιπωρία τους; Επίσης δεν ξέρω αν θα σε βόλευε και ένα μεταχειρισμένο cbf125 που καίει σαν παπί και θεωρείται σκυλί.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αν είναι ίδιου τύπου, όχι. Εδώ και χρόνια δεν έχουν πλέον αριθμό σειράς παραγωγής τα μοτέρ, μόνο τύπου. Από όσο γνωρίζω, όμως, μόνο lifan υπάρχουν ολόκληρα μοτέρ. Για άλλες μάρκες δεν έχω δει....
    Υπάρχουν κ άλλες μάρκες έτοιμα μοτέρ. Ο Γκοργκολης εδινε το μοτέρ του sprinder 125 στα 350€ πριν κάποια χρόνια (είχα τιναξει τα πέταλα στο δικό μου και προτίμησα καινούριο από την επισκευή). Και στην intercars φέρνουν κάποια πολωνικά μετά από παραγγελία απ' ότι μου έχει πει γνωστός που έψαχνε επίσης μοτέρ.
    Και βέβαια ένα παπί δεν είναι και κτ πολυσύνθετο για να βγάλει πολλά προβλήματα. Τώρα βέβαια αν δεν θέλεις να ασχοληθείς όντως θα πρέπει να φτάσεις γύρω στα 1500 αλλά με τα προβλήματα που διαβάζω εδώ μέσα πως έχουν κάποια παιδιά και τρέχουν με τις εγγυήσεις εγω δεν θα έδινα χρήματα για καινούριο κινεζοπαπο.
    Πάτα το 0

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Συμφωνώ Βοριγιάδης και γω δεν θα επερνα καινούργιο.Πηρα μεταχειρο το Daytona 800$,τα εβγαλε τα λεφτα του 10 φορές.Οχι προβλημα να βγαλει δεν με νοιάζει,ακομα και τωρα το βαζω φωτιά και το καιω που λέει ο λόγος.Ασε που με το ζητησαν 600€ ετσι οπως ειναι..

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,περιμένω απάντηση απο την δουλειά για να δω τι θα κάνω,το μηχανάκι έχει 4000χλμ και τα ειχα κάνει εγώ οπότε είναι καινούργιο ουσιαστικά και μη κανιβαλισμένο.Για το cbf που αναφέρθηκε,δεν καίει μια αλλα δεν βολεύει για ντελίβερι να έχεις συμπλέκτη αν θες να κουβάλας κάτι στο αριστερό,κίνηση κλπ.Λυπάμαι να δώσω 2 χιλιάρικα για μηχανάκι που θα πάει ντελίβερι,το μοτέρ του θα ταλαιπωρηθεί και θα μαζέψει φουλ χιλιόμετρα σε λίγο καιρό και θα χάσει μεταπωλητική.Όπως είπε και ο billyka,μεταχειρο δεν σε νοιάζει το ίδιο αν πέσει,αν βγάλει θέμα κλπ κλπ.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Πως σας φαίνεται 1200 ευρώ με 4.000κμ dy 125 του 2019;Θέλει λάστιχα και ένα καλό σέρβις αρα να υπολογίζω +κανα 150αρι;

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Αυτο που μου φαινεται περιεργο ειναι το γιατι το δινει τοσο γρηγορα...Συνηθως τα παπια ειναι συνειδητες επιλογες αγορας που αγοραζονται για να γραψουν πολλα οικονομικα χιλιομετρα.

    Σε 3 χρονια 4Κ χιλιομετρα ουτε ναυτικος να το ειχε...

    Δεν ξερω ποσο μπορει να ειναι τα λαστιχα. το 150αρι ακουγεται οριακο παντως για λαστιχα και σερβις, αν και τα σερβις πρεπει να ειναι σχεδον τσαμπα.

    δεν ειναι τεραστια επιστημη, ειναι σχετικα απλες κατασκευες και πρεπει να δειχνει και να ειναι σε καταπληκτικη κατασταση με μονο 4Κ χιλιομετρα.
    Quod me nutrit... me destruit.....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανάκι για κούριερ βιβλιων.
    από mpakaftias στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2021, 18:59
  2. μηχανακι για αποσυρση?
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 16:36
  3. Το απολυτο μηχανακι για να φαινεστε το βραδυ!
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2006, 08:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF