Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Πρόστιμα με το κιλό στον Πειραιά

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Σωστά.

    Στο τελευταιο ομως οχι, δεν το πιστευω αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ να παίρνει κάποιος μηχανακι για να παρανομεί. Παρανομεί γιατί μπορει.
    Και τα αυτοκινητα παρανομούν και μάλιστα με χειρότερες συνέπειες, τέτοιοι έλεγχοι θα έβαζαν ένα τέλος στην αταξία και ασυδοσία που υπάρχει στους δρόμους.
    Να σου πω γιατι το λεω.

    Τοσα χρονια στους δρομους ελαχιστους βλεπω "προβλεπομενους", οι περισσοτεροι ειναι με βερμουδα, ακρανωτοι, χωρις μπουφαν μηχανης ακομα και με τα κρυα φορανε κατι ασχετο.
    Αντιστοιχα στον δρομο παρα πολλοι οδηγουν οπως να 'ναι, με κινδυνο δικο τους αλλα και των αλλων πονταροντας στον μικρο ογκο που χωραει παντου, παρκαρει παντου.

    Αν λοιπον απο αυριο το πρωι οποιος δεν φορουσε κρανος, μπουφαν μηχανης, οποιος εκανε διηθηση, πηγαινε αναποδα, παρκαρε σε πεζοδρομιο επαιρνε και κληση, ολοι οσοι πηραν μηχανη για την ευκολια της θα την αφηναν και θα επαιρναν το αμαξι τους αφου ουτε χρονο θα γλυτωναν ουτε παρκινγκ θα εβρισκαν ευκολα, ουτε το μαλλι θα εμενε ανεπαφο, ασε που θα επρεπε να κουβαλανε κρανη, μπουφαν.

    Προφανως και τα αυτοκινητα παρανομουν, οι ιδιοι ανθρωποι τα οδηγουν ολα, ακομα και ως πεζοι παρανομουμε, γιατι δεν βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω.

  2. #17
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    "Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω"
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Καλα οχι. Οταν παρκαρουμε στο πεζοδρομιο ειμαστε παρανομοι. Αν ενοχλουμε κιολας τους περαστικους ειμαστε και γαιδουρια.
    Καλά εγώ θα συνεχίσω να παρκάρω το μηχανάκι στο πεζοδρόμιο.
    Και ναι ειμαι μεγάλο γαιδούρι

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    683
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Να σου πω γιατι το λεω.

    Τοσα χρονια στους δρομους ελαχιστους βλεπω "προβλεπομενους", οι περισσοτεροι ειναι με βερμουδα, ακρανωτοι, χωρις μπουφαν μηχανης ακομα και με τα κρυα φορανε κατι ασχετο.
    Αντιστοιχα στον δρομο παρα πολλοι οδηγουν οπως να 'ναι, με κινδυνο δικο τους αλλα και των αλλων πονταροντας στον μικρο ογκο που χωραει παντου, παρκαρει παντου.

    Αν λοιπον απο αυριο το πρωι οποιος δεν φορουσε κρανος, μπουφαν μηχανης, οποιος εκανε διηθηση, πηγαινε αναποδα, παρκαρε σε πεζοδρομιο επαιρνε και κληση, ολοι οσοι πηραν μηχανη για την ευκολια της θα την αφηναν και θα επαιρναν το αμαξι τους αφου ουτε χρονο θα γλυτωναν ουτε παρκινγκ θα εβρισκαν ευκολα, ουτε το μαλλι θα εμενε ανεπαφο, ασε που θα επρεπε να κουβαλανε κρανη, μπουφαν.

    Προφανως και τα αυτοκινητα παρανομουν, οι ιδιοι ανθρωποι τα οδηγουν ολα, ακομα και ως πεζοι παρανομουμε, γιατι δεν βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω.
    Ναι αλλα ετσι θα καταπολεμηθει σε ποσοστο 99%
    η μαστιγα του σκουτερ

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Νικο (Παππα) είναι λίγο ακραίο το σενάριο που περιγράφεις. Ο περισσότερος κόσμος δεν παιρνει μηχανάκι επειδή φοβάται λόγω της ζουγκλας στους δρόμους, όχι επειδή μπορεί να παρανομεί.

    Τεσπα, ακόμα και αν μειώνονταν οι δικυκλιστές έτσι, δεν είναι λόγος να μην γίνονται στοιχειώδεις έλεγχοι.
    Άμα ο άλλος προτιμάει να πάρει το αυτοκινητο για να μην φορέσει ένα γαμωκράνος, δικό του πρόβλημα. Θα υποστεί την ταλαιπωρία του αυτοκινήτου.

    Αυτό για το οποιο είμαι σίγουρος είναι ότι αν πχ αυριο γράψουν 20 παπακιδες για κράνος, μεθαύριο θα κυκλοφορουν 30 λιγότεροι ακράνωτοι. Δηλαδή μέσα σε λίγες μέρες οι παραβάτες θα μειώνονται και μάλιστα εκθετικά γιατί θα ξέρουν ότι η πιθανότητα σύλληψης θα είναι μεγάλη. Δεν χρειάζεται να σε γράψουν για να συνετιστείς, αρκεί να δεις να γραφουν τον διπλανό σου.

  6. #21
    Τα σχόλια μερικών εδώ μέσα μυρίζουν ναφθαλίνη...
    Πάμε τώρα όλοι μαζί να παίξουμε πετανγκ

  7. #22
    Στο συγκεκριμένο θεμα δεν με απασχολει η παρανομία και πως θα καταπολεμηθει αλλά η καθαρά οικονομική ύπαρξη της Δημοτικής Αστ.
    Στο Δήμο μας κάποτε ένας έξυπνος δήμαρχος ξεκίνησε τη Δημ Αστ. και όταν τον κραξαν την καταργήσε γιατί όπως και στον Πειραιά το μόνο που κάναν ήταν να μαζεύουν 20ευρα.Δε θα έγραφα καν για μια κλήση κράνους ,αλλά όταν οδηγάς 30 χρόνια και έχεις φάει 3 κλήσεις και οι 3 μόνο από Δημ Αστ είναι να πας να τους πιάσεις και να τους βάλεις τις κλήσεις εκεί που δε μπορώ να πω.Δε θα αναφέρα καν γεγονός αν η κλήση ήταν από την ΔΙΑΣ.

  8. #23
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    Στο συγκεκριμένο θεμα δεν με απασχολει η παρανομία και πως θα καταπολεμηθει αλλά η καθαρά οικονομική ύπαρξη της Δημοτικής Αστ.
    Στο Δήμο μας κάποτε ένας έξυπνος δήμαρχος ξεκίνησε τη Δημ Αστ. και όταν τον κραξαν την καταργήσε γιατί όπως και στον Πειραιά το μόνο που κάναν ήταν να μαζεύουν 20ευρα.Δε θα έγραφα καν για μια κλήση κράνους ,αλλά όταν οδηγάς 30 χρόνια και έχεις φάει 3 κλήσεις και οι 3 μόνο από Δημ Αστ είναι να πας να τους πιάσεις και να τους βάλεις τις κλήσεις εκεί που δε μπορώ να πω.Δε θα αναφέρα καν γεγονός αν η κλήση ήταν από την ΔΙΑΣ.
    Η ΔΙΑΣ δεν κόβει κλήσεις καρντιά μου, μόνο οι ζητάδες και όσοι είναι εντεταλμένοι σε μπλόκα.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    683
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    Στο συγκεκριμένο θεμα δεν με απασχολει η παρανομία και πως θα καταπολεμηθει αλλά η καθαρά οικονομική ύπαρξη της Δημοτικής Αστ.
    Στο Δήμο μας κάποτε ένας έξυπνος δήμαρχος ξεκίνησε τη Δημ Αστ. και όταν τον κραξαν την καταργήσε γιατί όπως και στον Πειραιά το μόνο που κάναν ήταν να μαζεύουν 20ευρα.Δε θα έγραφα καν για μια κλήση κράνους ,αλλά όταν οδηγάς 30 χρόνια και έχεις φάει 3 κλήσεις και οι 3 μόνο από Δημ Αστ είναι να πας να τους πιάσεις και να τους βάλεις τις κλήσεις εκεί που δε μπορώ να πω.Δε θα αναφέρα καν γεγονός αν η κλήση ήταν από την ΔΙΑΣ.
    Αν στο ιδιο σημειο την ιδια μερα που σ εγραψε η Δημ.Αστυνομια
    σ εγραφε η ΔΙΑΣ ή η τροχαια π.χ. θα το αποδεχοσουν χωρις διαμαρτυρια;
    Αναγνωριζεις μονος σου οτι ησουν παρανομος
    δεν βλεπω για ποιον λογο εχεις σπαστει με την κληση

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    683
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Η ΔΙΑΣ δεν κόβει κλήσεις καρντιά μου, μόνο οι ζητάδες και όσοι είναι εντεταλμένοι σε μπλόκα.
    Μην παιρνεις ορκο...
    Κανονικα ΟΛΟΙ μπορουν να γραψουν κληση
    Ασχετα αν δεν θελουν/δεν ασχολουνται

  11. #26
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Μην παιρνεις ορκο...
    Κανονικα ΟΛΟΙ μπορουν να γραψουν κληση
    Ασχετα αν δεν θελουν/δεν ασχολουνται
    Έχω μιλήσει με αρκετούς, δεν είναι η δουλειά τους αυτή, δεν έχουν καν μπλοκάκια. Άλλο το ότι μπορούν.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Η ΔΙΑΣ δεν κόβει κλήσεις καρντιά μου, μόνο οι ζητάδες και όσοι είναι εντεταλμένοι σε μπλόκα.
    Ναι οκ εννοώ την κανονική αστυνομία όχι της μονοπολης του κάθε δημου

  13. #28
    Γιατί θα ξαναπώ δεν έχει το νόημα της συνέτισης ή της επιβολής του νόμου αλλά μόνο να μαζεύει ο Δήμος λεφτά.Ειναι τυχαίο ότι βγαίνουν για λίγο μαζεύουν το μπλοκακι και τέλος? Ναι αν με γράψει Αστυνομικός κανονικός δε θα το ανέφερα καν.Στην Αθήνα μας γραψαν τα playmobil αστυνομικοί στην Σοφοκλέους μόνο μηχανές σοβαρές και που φαινόταν ότι μπορούσαμε να πληρώσουμε και τα χρεπια των Πακιστανών και των Κινέζων δε γραψαν ούτε ένα γιατί δε θα παίρναν μια.Η Αστυνομία όταν όμως γραφεί δε κοιτάει να κονομισει σε γράφει γιατί την έχεις κάνει τη λαδια.

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    Απλα στην Ελλάδα την τελευταία φορά το 1841 που κάποιος πήγε να κάνει κάτι σωστό τον δολοφόνησαν "Έλληνες"
    Μονο εγω εχω την απορια ποιος στην ευχη δολοφονηθηκε το 1841;;;;

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Νομίζω ο Καποδίστριας?

    Edit - Το τσέκαρα ο Καποδ δολοφονήθηκε το 1831.Ή εννοει αλλον ή μπερδεύτηκε στην χρονολογία

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. το ξεφτυλισαν με την πολυμετοχικοτητα στον ΠΑΟ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2009, 19:30
  2. συγχαρητηρια στον βλακα με το σκυλο....
    από zzr2005 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 19:39
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2008, 02:00
  4. Στον έξυπνο με το Tdm στην εθνική σήμερα το πρωί
    από satel στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 17:09
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF