Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 60

Θέμα: Πρόστιμα με το κιλό στον Πειραιά

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Μονο εγω εχω την απορια ποιος στην ευχη δολοφονηθηκε το 1841;;;;
    Διορθώθηκε το 31,του φαγα 10 χρόνια.Αν ήταν να κάναν μπλόκο σε μια πλατεία η ΕΛΑΣ κάπου, δε θα το ανέφερα σαν πρόληψη.Ο Μωραλης έκατσε μια τετραετία στο Πειραιά και δεν έκανε τίποτα και τώρα στη δεύτερη σου λέει κάτσε να μαζεψουμε κάνα φράγκο να βάλουμε και ένα δύο δέντρα να μη λένε ότι δεν κανουμε τίποτα.
    Τελευταία τροποποίηση από pkpl; 23/09/2022 στις 09:21.

  2. #32
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Να γυρίσουμε και λίγο στο θέμα μας?

  3. #33
    Δε νομίζω ότι είναι εκτός θεματος,το προσοχή γιατί γράφουν στον Πειραιά είναι άμεσο ,Προσοχή γιατί κάποιοι θέλουν να μαζέψουν λεφτά και γράφουν αβέρτα.Ποιο ξεκάθαρο δε γινετε,"ο δήμαρχος μαζεύει ευρο τον τελευταιο καιρο".Οταν υπάρχει μια πολιτικη την ακολουθείς πιστά,ξαφνικα δηλαδη θελει να ανεβασει η δημαρχαρα τη ποιοτητα ζωης και γραφει τα παντα ολα ?Το λιγότερο αστείο είναι να πει κάποιος ότι είναι σωστό που γράφουν τα playmobil στο Πειραιά.
    Η ζωή μου όλη

  4. #34
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Το "προσοχή γιατί γράφουν στον Πειραιά" είναι δεκτό ως θέμα και μπράβο για την προτροπή.
    Ο Αλέξης,ο Κούλης,οι Κυνηγοί και οι έτερες δημοκρατικές δυνάμεις μόνο καλό δεν κάνουν στο κλίμα του φόρουμ.

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Το "προσοχή γιατί γράφουν στον Πειραιά" είναι δεκτό ως θέμα και μπράβο για την προτροπή.
    Ο Αλέξης,ο Κούλης,οι Κυνηγοί και οι έτερες δημοκρατικές δυνάμεις μόνο καλό δεν κάνουν στο κλίμα του φόρουμ.
    Το εκοψα οσο μπορουσα .........
    Η ζωή μου όλη

  6. #36
    In science we trust
    Εγγραφή
    17/10/2020
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αυτό, μόνο.
    Όταν εν γνώσει σου, παρανομείς, (το αν ενοχλείς η όχι, ουδεμία σημασία έχει) να περιμένεις και τις όποιες τυχόν συνέπειες.....
    Δεν πάει προσωπικά σε σένα, Γενικώς ομιλώ, βάζω και τον εαυτό μου μέσα.
    Πολύ σωστό. Έλεος ρε παιδιά με την αναρχία του παρκαρίσματος στη Ρωμιοσύνη. Μην περπατήσουμε 100 μέτρα παραπάνω και πάθουμε τίποτε. Και εντάξει να είναι κάτι επείγον να το καταλάβω, 1-2-3 φορές. Αλλά επειδή Ρωμιός και κανόνες δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον όταν τα ανεβάζετε πεζοδρόμιο αφήνετέ τα κατά μήκος του δρόμου όχι κάθετα. Σκεφτείτε τον έναν που μπορεί να έχει κινητικό πρόβλημα, έχει την ατυχία να ζει σε αυτή τη χώρα, και θέλει να περάσει ο άνθρωπος. Μία φορά άφησα το αμάξι πάνω σε πεζοδρόμιο για το σούπερμάρκετ, και γυρίζοντας είδα ένα κοριτσάκι 11-12 χρονών με τη τσάντα να περιμένει να περάσει το δρόμο επειδή του είχα κλείσει το πεζοδρόμιο. Από τότε δεν το έχω ξαναφήσει πάνω σε πεζοδρόμιο, λέω πόσο @@κας είμαι για 20-30 μέτρα παραπέρα.

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Augotaraxos Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστό. Έλεος ρε παιδιά με την αναρχία του παρκαρίσματος στη Ρωμιοσύνη. Μην περπατήσουμε 100 μέτρα παραπάνω και πάθουμε τίποτε. Και εντάξει να είναι κάτι επείγον να το καταλάβω, 1-2-3 φορές. Αλλά επειδή Ρωμιός και κανόνες δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον όταν τα ανεβάζετε πεζοδρόμιο αφήνετέ τα κατά μήκος του δρόμου όχι κάθετα. Σκεφτείτε τον έναν που μπορεί να έχει κινητικό πρόβλημα, έχει την ατυχία να ζει σε αυτή τη χώρα, και θέλει να περάσει ο άνθρωπος. Μία φορά άφησα το αμάξι πάνω σε πεζοδρόμιο για το σούπερμάρκετ, και γυρίζοντας είδα ένα κοριτσάκι 11-12 χρονών με τη τσάντα να περιμένει να περάσει το δρόμο επειδή του είχα κλείσει το πεζοδρόμιο. Από τότε δεν το έχω ξαναφήσει πάνω σε πεζοδρόμιο, λέω πόσο @@κας είμαι για 20-30 μέτρα παραπέρα.
    Κοίτα.... Βασικά δεν νομίζω ότι γίνεται τόσο για τα 100 η150 ξέρω γω μέτρα όσο για να έχεις όσο δυνατόν γίνεται υπό την επίβλεψη σου το μηχανάκι (ναι, μηχανάκι! ) επίσης οι κουτάκηδες έχουν την "καλή συνήθεια" να τις σπρώχνουν "έλα μωρέ, λιιιιγο πιο πέρα να χωρέσω κι εγώ" κι ας είναι κλειδωμένες και δεν κουνάνε ρούπι, ενίοτε τις ρίχνουν κάτω....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Augotaraxos Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστό. Έλεος ρε παιδιά με την αναρχία του παρκαρίσματος στη Ρωμιοσύνη. Μην περπατήσουμε 100 μέτρα παραπάνω και πάθουμε τίποτε. Και εντάξει να είναι κάτι επείγον να το καταλάβω, 1-2-3 φορές. Αλλά επειδή Ρωμιός και κανόνες δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον όταν τα ανεβάζετε πεζοδρόμιο αφήνετέ τα κατά μήκος του δρόμου όχι κάθετα. Σκεφτείτε τον έναν που μπορεί να έχει κινητικό πρόβλημα, έχει την ατυχία να ζει σε αυτή τη χώρα, και θέλει να περάσει ο άνθρωπος. Μία φορά άφησα το αμάξι πάνω σε πεζοδρόμιο για το σούπερμάρκετ, και γυρίζοντας είδα ένα κοριτσάκι 11-12 χρονών με τη τσάντα να περιμένει να περάσει το δρόμο επειδή του είχα κλείσει το πεζοδρόμιο. Από τότε δεν το έχω ξαναφήσει πάνω σε πεζοδρόμιο, λέω πόσο @@κας είμαι για 20-30 μέτρα παραπέρα.
    Δε νομίζω κάποιος να είπε ότι αφήνουμε πάντα τις μηχανες στα πεζοδρόμια ούτε ότι είμαστε όλη μέρα πάνω στα πεζοδρόμια και ξεκαθαρίστηκε ότι είναι παράνομο και δε θα γκρινιάζα αν οι κλήσεις ήταν τις ΕΛΑΣ.Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    Δε νομίζω κάποιος να είπε ότι αφήνουμε πάντα τις μηχανες στα πεζοδρόμια ούτε ότι είμαστε όλη μέρα πάνω στα πεζοδρόμια και ξεκαθαρίστηκε ότι είναι παράνομο και δε θα γκρινιάζα αν οι κλήσεις ήταν τις ΕΛΑΣ.Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.
    Ποια η διαφορά αν ήταν της τροχαίας η κλήση? Δεν καταλαβαίνω
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ποια η διαφορά αν ήταν της τροχαίας η κλήση? Δεν καταλαβαίνω
    Το έχω αναφέρει......

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    Το έχω αναφέρει......
    Αυτό που δεν έχεις αναφέρει είναι ότι η παράβαση είναι η ίδια. Οποτε δεν έχει καμμια σημασία ποιος κόβει το πρόστιμο.
    Και η δημοτική αστυνομία δημιουργήθηκε και για άλλους λόγους τους οποίους προφανώς μάλλον αγνοείς
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αυτό που δεν έχεις αναφέρει είναι ότι η παράβαση είναι η ίδια. Οποτε δεν έχει καμμια σημασία ποιος κόβει το πρόστιμο.
    Και η δημοτική αστυνομία δημιουργήθηκε και για άλλους λόγους τους οποίους προφανώς μάλλον αγνοείς
    Έχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ .Η ΕΛΑΣ κάνει έργο οι άλλοι είναι απλά βύσματα των δημάρχων και αντιδημαρχων .Δεν αγνοω τίποτα,δεν κάνουν τόσα χρόνια κάτι άλλο,βγαίνουν κόβουν το μπλοκακι κι όταν τελειώσουν φεύγουν.Εμας πλεον στο Δήμο δεν έχει ούτε έναν στο δρόμο μετά το κράξιμο που φάγανε και ευτυχώς πλέον έχουμε σοβαρό δήμαρχο που κοιτάει να έχει από αλλού έσοδα κι όχι να γδέρνει το κόσμο για να μάζευει λεφτά ο δήμος.Στο Πειραιά δεν έχω δει ΠΟΤΕ να κάνουν κάτι άλλο.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    Έχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ .Η ΕΛΑΣ κάνει έργο οι άλλοι είναι απλά βύσματα των δημάρχων και αντιδημαρχων .Δεν αγνοω τίποτα,δεν κάνουν τόσα χρόνια κάτι άλλο,βγαίνουν κόβουν το μπλοκακι κι όταν τελειώσουν φεύγουν.Εμας πλεον στο Δήμο δεν έχει ούτε έναν στο δρόμο μετά το κράξιμο που φάγανε και ευτυχώς πλέον έχουμε σοβαρό δήμαρχο που κοιτάει να έχει από αλλού έσοδα κι όχι να γδέρνει το κόσμο για να μάζευει λεφτά ο δήμος.Στο Πειραιά δεν έχω δει ΠΟΤΕ να κάνουν κάτι άλλο.
    Επιμενεις.

    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94...C%CE%B4%CE%B1)

    Διαβασε το 8 στις αρμοδιοτητες κι αν θες ψαξε και το ΦΕΚ της ιδρυσης. Εδω και πολλα χρονια αν παρκαρεις παρανομα στον δημο το πληρωνεις το πραστιμο ( και μην ρωτησεις πως το ξερω )

    Η δουλεια της ειναι να παρει αρμοδιοτητες απο την ΕΛΑΣ για να κανει η 2η αστυνομικο εργο. Ασχετως του τι συμβαινει την πραξη.

    Α, αν πας στην Ιταλια εχουν αναλογα την περιοχη Καραμπινιερους, αστυνομια, δημοτικη αστυνομια, λιμενικη αστυνομια, τροχαια και ολοι εχουν μπλοκ για κλησεις, αν και οι πρωτοι λιγο δυσκολο να ασχοληθουν
    Αυτο δε ειναι κανονας στο εξωτερικο, δεν κανουμε εμεις κατι το πρωτοποριακο.

  14. #44
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Στην αρμοδιότητα της Δημοτικής Αστυνομίας,εκτός των άλλων,υπάγεται και ο έλεγχος των ακινήτων οχημάτων,δεν θα δείς πλέον όργανο της ΕΛΑΣ να περιπολεί στα πεζοδρόμια για παρκαρίσματα.Ο διαχωρισμός αυτός είναι σαφής και επίσημος δια στόματος προϊστάμενου,τουλάχιστον στην πόλη που μένω.

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Στην αρμοδιότητα της Δημοτικής Αστυνομίας,εκτός των άλλων,υπάγεται και ο έλεγχος των ακινήτων οχημάτων,δεν θα δείς πλέον όργανο της ΕΛΑΣ να περιπολεί στα πεζοδρόμια για παρκαρίσματα.Ο διαχωρισμός αυτός είναι σαφής και επίσημος δια στόματος προϊστάμενου,τουλάχιστον στην πόλη που μένω.
    Ε καλά τι θα πει ο αρμόδιος ? Ξέρεις τους έχουμε για ψηφαλακια και για να μαζεύουμε κάνα φράγκο? Κι εγώ άμα ήμουν αντιδήμαρχος θα έβγαζα κουνέλια από τα καπέλα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. το ξεφτυλισαν με την πολυμετοχικοτητα στον ΠΑΟ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2009, 18:30
  2. συγχαρητηρια στον βλακα με το σκυλο....
    από zzr2005 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 18:39
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2008, 01:00
  4. Στον έξυπνο με το Tdm στην εθνική σήμερα το πρωί
    από satel στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 16:09
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 17:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF