Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: Πρόστιμα με το κιλό στον Πειραιά

  1. #46
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Ο δήμαρχος (τον οποίον δεν έχω ψηφίσει, παρά τα γνωστά ερυθρόλευκα αισθήματά μου) μια χαρά κάνει, αν όντως το κάνει, μπας και γίνει κάποια στιγμή ανθρώπινη πόλη αυτό το τριμπούρδελο που λέγεται Πειραιάς, και μπορούμε να κυκλοφορήσουμε σαν άνθρωποι...

    Έχει φτάσει η Αιγάλεω, κεντρικότατος δρόμος που συνδέει Νίκαια, Κερατσίνι, Ταμπούρια, Μανιάτικα με το κέντρο του Πειραιά, να είναι μια λωρίδα το πρωί σε όλο το μήκος της από τα παρακαρισμένα, και να μη μπορείς να περάσεις ούτε με παπάκι

    Επόμενο βήμα τροχαία στους λεωφορειόδρομους μέχρι να σβήσει ο ήλιος

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ο δήμαρχος (τον οποίον δεν έχω ψηφίσει, παρά τα γνωστά ερυθρόλευκα αισθήματά μου) μια χαρά κάνει, αν όντως το κάνει, μπας και γίνει κάποια στιγμή ανθρώπινη πόλη αυτό το τριμπούρδελο που λέγεται Πειραιάς, και μπορούμε να κυκλοφορήσουμε σαν άνθρωποι...

    Έχει φτάσει η Αιγάλεω, κεντρικότατος δρόμος που συνδέει Νίκαια, Κερατσίνι, Ταμπούρια, Μανιάτικα με το κέντρο του Πειραιά, να είναι μια λωρίδα το πρωί σε όλο το μήκος της από τα παρακαρισμένα, και να μη μπορείς να περάσεις ούτε με παπάκι

    Επόμενο βήμα τροχαία στους λεωφορειόδρομους μέχρι να σβήσει ο ήλιος
    Μια χαρά δε κάνει γιατί μια τετραετία δεν έκανε τίποτα και μια χαρά δεν κάνει γιατί δεν τον νοιάζει να κυκλοφορεί ο κόσμος καλύτερα ή να γίνει ανθρώπινη η πόλη αλλά μόνο να τους βγάλει μισή ώρα έξω να γράψουν 30 μηχανάκια και να βγάλει έτσι 600€.Μη γράψω αλλά για το συγκεκριμένο γιατί θα μου κατεβάσουν την ανάρτηση.Στην Αιγάλεω και στο κάθε δρόμο γίνετε χαμός γιατί πλέον μαζευτηκαμε στην Αθήνα 5-6 εκατομμύρια και δε χωράνε άλλοι,εδώ δε βρισκεις σπίτι να νοικιάσεις.Αστο αυτό λοιπόν με τη δημαρχαρα που τον έπιασε ο πόνος,ο Πειραιάς είχε πάντα από τους χειρότερους Δήμαρχους.

  3. #48
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    ο Πειραιάς είχε πάντα από τους χειρότερους Δήμαρχους.
    Πλην Σκυλιτση,αλλά είσαι μικρός,δεν τον προλαβες

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Πλην Σκυλιτση,αλλά είσαι μικρός,δεν τον προλαβες
    Όχι δυστυχώς.

  5. #50
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Πλην Σκυλιτση,αλλά είσαι μικρός,δεν τον προλαβες
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkpl Προβολή μηνύματος
    Όχι δυστυχώς.
    Μιλάμε για τον δήμαρχο που γκρέμισε το ρολόι, την Ράλλειο και την αγορά, για να σηκώσει την μεγαλύτερη μαλακία που έχει σκεφθεί ανθρώπινος νους στο λιμάνι (τον πύργο εννοώ), και ένα σωρό άλλα νεοκλασσικά (γκρέμισε, δεν έχτισε)

    Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε...
    Τελευταία τροποποίηση από AristidisZ; 26/09/2022 στις 15:55.

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #51
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μιλάμε για τον δήμαρχο που γκρέμισε το ρολόι, την Ράλλειο και την αγορά, για να σηκώσει την μεγαλύτερη μαλακία που έχει σκεφθεί ανθρώπινος νους στο λιμάνι (τον πύργο εννοώ), και ένα σωρό άλλα νεοκλασσικά (γκρέμισε, δεν έχτισε)

    Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε...
    ρωτα τους παληους πειραιωτες να σου πουν,εν σχεσει με τους σημερινους δημαρχους.
    εγω κεντρο αθηνας μενω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #52
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μιλάμε για τον δήμαρχο που γκρέμισε το ρολόι, την Ράλλειο και την αγορά, για να σηκώσει την μεγαλύτερη μαλακία που έχει σκεφθεί ανθρώπινος νους στο λιμάνι (τον πύργο εννοώ), και ένα σωρό άλλα νεοκλασσικά (γκρέμισε, δεν έχτισε)

    Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε...
    Moυ αρεσει που μαλωνετε για τον Δημαρχο.....

    Καβαληστε τα μηχανακια σας 5 η ωρα το πρωι .....

    Παρκαρετε νομιμα στις θεσεις των αυτοκινητων...

    Και αστε να ψαχνει να παρκαρει το αυτοκινητο του το πρωι μεχρι και ο τελευταιος....

    Οντως παντως στα πεζοδρομια το κακο εχει παραγινει με τα μηχανακια ....!

    Αριστιδη...Αμ μαλλον δεν ξερουμε τι λες...?? τι επρεπε να κανει με την ραλειο δηλ??

    Να την αφησει εκει να την καμαρωνουμε οπως το δημοτικο σχολειο του Μπαχλιτζανακι στην Καστελα..??

    Η ραλλειος παντως στεγαζετε τωρα σε ενα κτιριο υποδειγμα σχολειου... Η κανω λαθος...??

    Ποι αγορα γκρεμισε ?? Να μου φυγει η περιεργεια..

    Αυτο για τον πυργο ...?? Μην το πεις παραεξω.... Δηλαδη...Σου αρεσε το κοσμημα σκετο γιαπι που στεκοταν σαν το χαρο 40 χρονια τωρα ???

    Οσο για τα νεοκλασικα γκρεμισματα...Ποτε δεν ξερεις ... Ιδιοκτησιακα καθεστωτα, Περιθωρια και κοστη ανακατασκευης... κλπ κλπ

    Δικηγορο του διαβολου με εκανες χωρις λογο...
    Τελευταία τροποποίηση από STOYBI; 27/09/2022 στις 01:28.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.805
    Ο Πειραιάς δεν έχει ΜΜΜ με αποτέλεσμα να κατεβαίνουν όλοι με τα αυτοκίνητά τους και να παρκάρουν παντού παράνομα.
    Δεν φταίνε οι δήμαρχοι (για το συγκεκριμένο θέμα), είναι θέμα κεντρικής εξουσίας.
    Δεν είναι δυνατόν το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας να εξυπηρετείται οδικά από την Μικράς Ασίας την Ομηρίδου Σκυλίτση και την Λαμπράκη...

  9. #54
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ρωτα τους παληους πειραιωτες να σου πουν,εν σχεσει με τους σημερινους δημαρχους.
    εγω κεντρο αθηνας μενω.
    Επειδή έχω μεγαλώσει στον Πειραιά, από παλιούς Πειραιώτες, ίσως και να ξέρω 2-3 πραματάκια παραπάνω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος

    Αριστιδη...Αμ μαλλον δεν ξερουμε τι λες...?? τι επρεπε να κανει με την ραλειο δηλ??

    Να την αφησει εκει να την καμαρωνουμε οπως το δημοτικο σχολειο του Μπαχλιτζανακι στην Καστελα..??

    Η ραλλειος παντως στεγαζετε τωρα σε ενα κτιριο υποδειγμα σχολειου... Η κανω λαθος...??

    Ποι αγορα γκρεμισε ?? Να μου φυγει η περιεργεια..

    Αυτο για τον πυργο ...?? Μην το πεις παραεξω.... Δηλαδη...Σου αρεσε το κοσμημα σκετο γιαπι που στεκοταν σαν το χαρο 40 χρονια τωρα ???

    Οσο για τα νεοκλασικα γκρεμισματα...Ποτε δεν ξερεις ... Ιδιοκτησιακα καθεστωτα, Περιθωρια και κοστη ανακατασκευης... κλπ κλπ

    Δικηγορο του διαβολου με εκανες χωρις λογο...
    http://gym-ralleion.att.sch.gr/wordp...1%CE%AF%CE%B1/

    διάβασε για την Ράλλειο

    εδώ για την αγορά (έχει και για την κατεδάφιση):

    https://mlp-blo-g-spot.blogspot.com/...og-post_1.html

    Ο πύργος του Πειραιά είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο ever, το ίδιο πράγμα λέμε

    Περάστε μια βόλτα σε ώρα αιχμής έξω από την ακτή Ποσειδώνος, στο σημείο έξω από τον πύργο και θα με θυμηθείτε

    Πριν 15 μέρες έκανα ρεκόρ ακινησίας με μηχανή, πρώτη φορά στη ζωή μου με έπιασαν 2-3 φανάρια, χωρίς να μπορώ να κουνήσω χιλιοστό (δεν υπερβάλλω καθόλου)

    Βάλτε τώρα στην εξίσωση ένα τεράστιο κτήριο γραφείων, σε περιοχή με μηδενικές υποδομές, αν πάνε εκεί 2-3 χιλιάδες εργαζόμενοι, και μάλιστα ναυτιλιακών (που καλώς ή κακώς, ο εργαζόμενος στη ναυτιλιακή που παίρνει 3-4-5 χιλιάρικα, δε μετακινείται με το μετρό)

    Θα φεύγουν από τη δουλειά στις 6 και θα βγαίνουν από τον Πειραιά στις 11 το βράδυ

    Τώρα ας μου πει κάποιος ποιος φωτεινός νους είχε την ιδέα να ανακατασκευάσουν αυτό το έκτρωμα, αντί να του δώσουν μία να πάει στο διάολο να ησυχάσουμε...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ο Πειραιάς δεν έχει ΜΜΜ με αποτέλεσμα να κατεβαίνουν όλοι με τα αυτοκίνητά τους και να παρκάρουν παντού παράνομα.
    Δεν φταίνε οι δήμαρχοι (για το συγκεκριμένο θέμα), είναι θέμα κεντρικής εξουσίας.
    Δεν είναι δυνατόν το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας να εξυπηρετείται οδικά από την Μικράς Ασίας την Ομηρίδου Σκυλίτση και την Λαμπράκη...
    Ο Πειραιάς ένα σωρό ΜΜΜ έχει, αστυνόμευση δεν έχει
    Ο δήμαρχος οφείλει να κόβει όλη μέρα κλήσεις στα παρκαρισμένα και η τροχαία να κόβει κλήσεις όλη μέρα στους λεωφορειόδρομους
    Συμφωνώ βέβαια ότι το θέμα των λεωφορειολωρίδων είναι θέμα αστυνομίας και όχι δήμου, όμως μου κάνει εντύπωση που στην Αθήνα γενικώς δεν βλέπεις αμάξια στις λεωφορειολωρίδες, ενώ στο λιμάνι είναι σα να μην υπάρχουν...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Ανοιξανε καμμια 10ρια γιγαντια Call Centers στα περιξ της Αιγαλεου που λετε και πισω απο το Jumbo, 2 στρεματα εκαστο με 5000 υπαλληλους χωρητικοτητα το καθενα και παρκινγκ μονο....για τα στελεχη .
    Επίσης έγινε διαπλατυνση ολων των πεζοδρομειων μες τα κ@λόστενα για να σουλατσαρουν οι πολίτες και τα ζευγαρακια χαζευοντας τα....μηχανουργεια, στερωντας πολυτιμες θεσεις παρκινγκ.
    Αν δεν γινει κατι συντομα με το μετρό...η ουρα με τα παρκαρισμενα οχι στα Μανιατικα....στο Χαιδάρι θα φτασει.

  11. #56
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Ανοιξανε καμμια 10ρια γιγαντια Call Centers στα περιξ της Αιγαλεου που λετε και πισω απο το Jumbo, 2 στρεματα εκαστο με 5000 υπαλληλους χωρητικοτητα το καθενα και παρκινγκ μονο....για τα στελεχη .
    Επίσης έγινε διαπλατυνση ολων των πεζοδρομειων μες τα κ@λόστενα για να σουλατσαρουν οι πολίτες και τα ζευγαρακια χαζευοντας τα....μηχανουργεια, στερωντας πολυτιμες θεσεις παρκινγκ.
    Αν δεν γινει κατι συντομα με το μετρό...η ουρα με τα παρκαρισμενα οχι στα Μανιατικα....στο Χαιδάρι θα φτασει.
    Βασικά αυτό λέγαμε χτες το βραδάκι που περνάγαμε με τη γυναίκα, που πάλι κίνηση είχε

    Πολύ φοβάμαι ότι το μετρό θα τα κάνει ακόμα χειρότερα τα πράγματα, σκέψου πόσος κόσμος θα κατεβαίνει προς τα κει με το αμάξι του για να βρει θέση να παρκάρει να πάρει το μετρό...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Σαν Πειραιώτης-Πασαλιμάνι- ολες οι διαπλατύνσεις περιξ του Δημοτικού (πχ Τσαμαδού)μαλλον χειροτερευσαν τα πραγματα οσο για πεζοδρόμια σε Μαυρομιχαλη-Γραβιας κτλ ειναι απλά για γελια.

  13. #58
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Σαν Πειραιώτης-Πασαλιμάνι- ολες οι διαπλατύνσεις περιξ του Δημοτικού (πχ Τσαμαδού)μαλλον χειροτερευσαν τα πραγματα οσο για πεζοδρόμια σε Μαυρομιχαλη-Γραβιας κτλ ειναι απλά για γελια.
    Καλά η Τσαμαδού είναι το μεγαλύτερο fail ever, ακόμα και αυτός που έκανε τον σχεδιασμό για να γίνει αποκλειστικής διέλευσης λεωφορείων παίζει και να το έχει ξεχάσει...

    Η μεγάλη πλάκα είναι με το φανάρι στον Λαμπρόπουλο, που κρατάει 15 δευτερόλεπτα (που τύποις σωστό είναι, εφόσον ο σχεδιασμός ήταν να περνάει ένα όχημα το τέταρτο)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Βασικά αυτό λέγαμε χτες το βραδάκι που περνάγαμε με τη γυναίκα, που πάλι κίνηση είχε

    Πολύ φοβάμαι ότι το μετρό θα τα κάνει ακόμα χειρότερα τα πράγματα, σκέψου πόσος κόσμος θα κατεβαίνει προς τα κει με το αμάξι του για να βρει θέση να παρκάρει να πάρει το μετρό...

    Με το μετρό εννοώ οτι πολλοι θα ερχονται στον Πειραια με το Μετρό.
    Πολλοι απο τη δουλεια μου περιμενουν πως και πως το Μετρό για να καταφτανουν Πειραια
    απο αλλες περιοχές και να ΜΗΝ ειναι αναγκασμενοι να παρκαρουν περιξ του Jumbo.

    Αλλα κιαυτο που λες εσυ δυστυχως θα γινει....οπότε μία η άλλη

  15. #60
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Με το μετρό εννοώ οτι πολλοι θα ερχονται στον Πειραια με το Μετρό.
    Πολλοι απο τη δουλεια μου περιμενουν πως και πως το Μετρό για να καταφτανουν Πειραια
    απο αλλες περιοχές και να ΜΗΝ ειναι αναγκασμενοι να παρκαρουν περιξ του Jumbo.

    Αλλα κιαυτο που λες εσυ δυστυχως θα γινει....οπότε μία η άλλη
    Κατάλαβα πως το λες, αλλά πολύ φοβάμαι ότι προς το χειρότερο θα πάει το πράμα...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. το ξεφτυλισαν με την πολυμετοχικοτητα στον ΠΑΟ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2009, 19:30
  2. συγχαρητηρια στον βλακα με το σκυλο....
    από zzr2005 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 19:39
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2008, 02:00
  4. Στον έξυπνο με το Tdm στην εθνική σήμερα το πρωί
    από satel στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 17:09
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF