Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Καφενειομπαρμπάδες των forums

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326

    Καφενειομπαρμπάδες των forums

    Καλησπερίζω την παρέα,
    θέλω με το παρόν παρότι καινούριος στη ζελατίνα ακόμα εδώ να θίξω ένα θέμα που μαστίζει κάθε forum για κάθε αντικείμενο στην ιστορία της ανθρωπότητας.
    Δεν είναι άλλο από τους καφενειομπαρμπάδες των φόρουμ, τους ανθρώπους εκείνους που συνήθως είναι από 40 και πάνω, έχουν ζήσει και δει κάποια πράγματα και αυτό σημαίνει ότι ξέρουν τα πάντα και πρέπει να το πουν.
    Ακόμα και αν δεν τους ρώτησες, ακόμα και αν δεν κατάλαβαν τι λες, ακόμα και αν αυτό που λένε δεν βγάζει λογική.

    Πριν λίγο καιρό μοιράστηκα στη σελίδα " Με είδα", μια σελίδα για αυτά που έχουμε κάνει και θεωρούμε ηλιθιότητες, μια εμπειρία που είχα ως νεαρός ενήλικος συναναβάτης χωρίς κράνος σε φίλο που πήγε να με αφήσει στην άσφαλτο με ξερόγκαζα και οδηγώντας τη μηχανή του στα όρια με εμένα πάνω.
    Ούτε είπα ότι μου άρεσε, ούτε ότι συμφωνώ με αυτή τη συμπεριφορά, δε άρχισαν οι καφενειομπαρμπάδες, " εσύ όταν έχεις συνεπιβάτη οδηγείς ετσι;;" ή το κορυφαίο " σιγά μην πήγε στον τάδε δρόμο με 200, ούτε ο Ρόσι δεν μπόρεσε να πάει τόσα" - φυσικά χωρίς να έχει καταλάβει σε ποιό σημείο εννοώ, λες και δυσκολεύονται οι κάγκουρες αν βρουν 500 ανοιχτά μέτρα να βαρέσουν κόφτες ή λες και υπερηφανεύτηκα που ήμουν συναναβάτης.

    Από πότε το να είσαι μάρτυρας μιας συμπεριφοράς σημαίνει ότι συμφωνείς με αυτή, ή οτι την επευφημείς;;
    Πώς περιμένεις να αποκτήσεις μια σχέση με τα αυτιά των νεότερων όταν το μόνο που κάνεις είναι να ψάχνεις ευκαιρία να τους βάλεις στη γωνία να ακούσουν αυτό που θες να πεις, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!;

    Μπήκα στη διαδικασία να διαγράψω το σχόλιο μου και για κάποιες μέρες ήθελα να διαγράψω και το λογαριασμό μου, όμως μετά αποδέχθηκα ότι σε κάθε φόρουμ του πλανήτη υπάρχει ο καφενειομπάρμπας και η συνοδεία του.

    Ευχαριστώ όσους ήρωες διαβάσατε μέχρι εδώ, ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου!

    Εύχομαι σε όλους να μαθαίνουν από τα λάθη τους, γιατί το θέμα είναι τελικά να σεβόμαστε τον εαυτό μας και γιατι όχι κάποια στιγμή να αποτελέσουμε και καλό παράδειγμα για κάποιον, που μια και μιλάμε για μοτοσυκλετισμό μπορεί και να του σώσει μια μέρα τη ζωή.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Δε ξέρω γιατί αλλά έτσι όπως τα λες σαν να θέλω να συμφωνήσω!Το ποστ σου το θυμάμαι!Εγώ είμαι από Κρήτη. Δε ξέρω το δρόμο που λες αλλά θυμάμαι τα σχόλια.

    Σε γενικές γραμμές όμως πρέπει να ξέρεις ότι το ύφος του φόρουμ είναι πειραχτεικο!Οταν είσαι νέος δε το καταλαβαίνεις.
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 25/09/2022 στις 04:32.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Έλα καφενείο-ανηψουδιμ',Μ ακούς? Ο καφενείο-μπαρμπας σου είμαι.Μην στεναχωριέσαι ώρε, έτσι είναι το φόρουμ.Σαν τους μπαρμπαδες του Μάπετ σώου.Εκει που είσαι ήμουνα,και κει που είμαι θαρθεις.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Έλα καφενείο-ανηψουδιμ',Μ ακούς? Ο καφενείο-μπαρμπας σου είμαι.Μην στεναχωριέσαι ώρε, έτσι είναι το φόρουμ.Σαν τους μπαρμπαδες του Μάπετ σώου.Εκει που είσαι ήμουνα,και κει που είμαι θαρθεις.
    Χαχαχ, καλά δεν έβαλα και πλερέζα, απλώς κάποιες συμπεριφορές με κάνουν λίγο να θέλω να απέχω από τα ποσταρίσματα. Σίγουρα η καφριλα πάει σύννεφο και αν είχα δει και εγώ τόση καγκουριά όσο κάποιοι παλιότεροι να ήμουν προκατειλημμένος, ελπίζω να μην γίνω βέβαια..

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Χαχαχ, καλά δεν έβαλα και πλερέζα, απλώς κάποιες συμπεριφορές με κάνουν λίγο να θέλω να απέχω από τα ποσταρίσματα. Σίγουρα η καφριλα πάει σύννεφο και αν είχα δει και εγώ τόση καγκουριά όσο κάποιοι παλιότεροι να ήμουν προκατειλημμένος, ελπίζω να μην γίνω βέβαια..
    Έτσι λέγαμε όλοι αλλά.... Εκεί γύρω στα 50, παράλληλα με το "δρυός πεσούσης"....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    .... Εκεί γύρω στα 50, παράλληλα με το "δρυός πεσούσης"....
    νομίζεις...........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #7
    Οι 40+ αρηδες ειναι οι νεοι 30αρηδες.

    Αυτο . Τιποτα περισσοτερο

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Τωρα αυτος ο ασχετος μας βριζει;;;;;;;

  9. #9
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Τωρα αυτος ο ασχετος μας βριζει;;;;;;;
    Όχι ρε.... Χρόνια μας κόβει.... Καλό κοπέλι είναι.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    HONDA εχει;

  11. #11
    να προσέχεις ρε κλπδο

    (πω,ρε φίλε,είμαι 40+)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Χαχαχα, ε μα μπούχτησα ήθελα να τα πω!
    Όσο για τα δρυός πεσούσης, γρήγορα εξετάσεις και αλλαγή συνηθειών και θα σου πω εγώ μετά πώς ποτίζεται και ο δρύς!! Μην περιμένουμε αντιδράσεις τύπου μπλε χάπι, θέλει υπομονή το φυτό, είναι μπονζάι!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    α.....το γυρισαμε στο σεξ.

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Όχι παρεξήγηση εγώ γεωπόνος ήθελα να γίνω

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Το νου σου στους αρσενικους γαμετες.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2011, 19:29
  2. Το forum των ντελιβεράδων
    από grkostis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2009, 19:06
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2008, 11:27
  4. Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΩΝ Forums
    από symvoulos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2007, 20:04
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF