Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Aprilia SR GT 200

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10

    Question Aprilia SR GT 200

    Καλησπέρα, έχω παραγγείλει το SR GT 200 ως αντικαταστάση του Yamaha N Max 155, επειδή μου φαίνεται σκληρό με τις ανωμαλίες του δρόμου. Διαβάζω όμως πως έχει προβλήματα με τα πλαστικά του, άλλος με τα φλας, άλλος με τις αναρτήσεις. Βέβαια εντελώς μεμονομένα σχόλια. Υπάρχουν κάτοχοι εδώ να με διαφωτίσουν γιατί προβληματίζομαι;

    Αν εξαιρέσεις, την πολύ σημαντική για εμένα, σκληρότητα του N Max, είναι ένα εξαιρετικό scooter και φοβαμαί μην το μετανιώσω λόγω προβλημάτων / κακής κατασκευής.

  2. #2
    Καλά αφού ήδη το παρηγγειλες;
    done.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10
    Σε ένα test ride δεν ήταν δυνατόν να αντιληφθώ αν χαλάσουν τα φλας ή αν αποκουμπωθεί κάποιο πλαστικό. Αφού το έλκεισα άρχισα να ψάχνω στοιχεία που είναι δύσκολο να βρεις επειδή είναι καινούριο μηχανάκι στην αγορά. Και έτσι βρήκα να αναφέρουν μεμονώμενα κάποιοι. Οπότε τώρα προβληματίστηκα.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/10/2012
    Μηνύματα
    72
    Φίλε μην αγχώνεσαι ένα σκούτερ είναι τι μπορεί να πάθει; θα χει και κάποια εγγύηση. Εμένα μου αρέσει πολύ πάντως

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kyriakosrod Προβολή μηνύματος
    Φίλε μην αγχώνεσαι ένα σκούτερ είναι τι μπορεί να πάθει; θα χει και κάποια εγγύηση. Εμένα μου αρέσει πολύ πάντως
    Δίκιο έχεις, απλά όσο είμαι στην αναμονή για παραλαβή χαζεύω πληροφοριες και εχθές έπεσα σε αυτα τα πιθανά προβλήματα και είπα να μάθω περισσότερα. Γενικά λόγω βαρεμάρας και αναμονής είναι!

  6. #6
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    ως φιλοσοφία κατασκευής τα ιταλικά ήθελαν τον αναβάτη να χώνει λίγο το χέρι του σε κάποια θεματάκια, χαρίζοντας άλλα πλεονεκτήματα έναντι του ανταγωνισμού. Εχει τόσα σκουτερ απρίλια εκεί έξω που απέδειξαν την μακροβιότερη λειτουργία τους.
    Αυτοί που ήθελαν να έχουν ως μόνη ανάμειξη το άνοιγμα της τάπας βενζίνης, αγόραζαν γιαπωνέζικο


    κατα τα αλλα μου αρέσει αυτό το σκουτερ είναι διαφορετικό με το πλεονέκτημα των μεγαλύτερων διαδρομών, το επόμενο πλησιέστερο σε αυτη την καινοτομία κοστίζει +3000(xadv350).


    Ομως θα συμφωνήσω και με το άλλο, οταν αγοράζεις yamaha, ε, δεν το άλλαζεις με το επόμενο μοντέλο, να βγάλει τα ψωμιά του να κάνεις κάποιες χιλιάδες χιλιόμετρα να πεις οτι πάλιωσε για να το δικαιολογήσεις, αν είναι καινούργιο με λίγα χλμ και το αγόρασες κούτα, απλώς θα έπρεπε είτε να κινείσαι πιο προσεκτικά σε κακα οδοστρώματα είτε διαφορετικά να προχωρούσες σε αναβάθμιση των πίσω αμορτισερ. Αλλιώς μπορεί να αποβεί ατέρμονο αυτό που συμβαίνει δηλαδή να μη σου κάνει και αυτή η ανάρτηση και να το ανταλλάξεις με onoff μοτοσυκλέτα.

    Αν έκλεισες όμως τώρα προχώρα και μη κοιτάς πίσω και καλορίζικο / καλοτάξιδο
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της aetomenios
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    139
    Είναι ένα σκουτερακι που έχει καλό μοτερ και αυτό έχει σημασία.
    Καλορίζικο και καλοταξιδο λοιπόν.
    Μ'ένα μαχαίρι την καρδιά την έσκισες στη μέση κι'αυτή σε αγαπά διπλά αντί για να πονέσει.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Λογικα θα δεις τεραστια διαφορα σε "αισθηση" αλλα στην πραγματικοτητα στους απαραδεκτους δρομους μας, ολα τα σκουτερ υποφερουν και εμφανιζουν "αδυναμιες" που στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν.

    Το n-max 155 ειναι ενα καταπληκτικο σκουτερ κατα την γνωμη μου με πολυ "ψυχωμενο" κινητηρα, εξαιρετικη καταναλωση, που απλα αδικειται οταν πρεπει να κυκλοφορει στα χωραφια που αποκαλουμε δρομους.

    Μην ανησυχεις ιδαιτερα, πολλα χρονια στο χωρο και των σκουτερ η Απριλια, μιλανε παντου για πολυ καλη οδικη συμπεριφορα (για σκουτερ παντα) και αντικειμενικα παιρνεις ενα απο τα πιο "φρεσκα" δικυκλα που κυκλοφορουν. Να το χαρεις με υγεια.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  9. #9
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Πολύ όμορφο σκούτερ, καλοτάξιδο σου εύχομαι !

    Ρε παιδιά τι μόδα είναι αυτή, να μην αναρτούν στην σελίδα τα τεχνικά χαρακτηριστικά και να πρέπει ντε και καλά να δώσεις mail για να στα στείλουν ;

    Ήμαρτον δηλαδή...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #10
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    ενα μηχανακι κατασκευασμενο απ την jinqcheng στην κινα ,οπως και το scarabeo 200 που ειχα.μακαρι να βγει καλο,ομορφο σιγουρα ειναι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/10/2012
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ενα μηχανακι κατασκευασμενο απ την jinqcheng στην κινα ,οπως και το scarabeo 200 που ειχα.μακαρι να βγει καλο,ομορφο σιγουρα ειναι.
    Βιετνάμ φτιάχνεται

  12. #12
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kyriakosrod Προβολή μηνύματος
    Βιετνάμ φτιάχνεται
    Aκομα καλύτερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Sr 50
    από dimitris volos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2008, 22:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF