Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 120

Θέμα: Διαχείριση θυμού - για αρχάριους

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μαλλον εννοεις Athens, Georgia οχι Αθηνα, Αττικη...
    Επειδη εχουμε μοτο να μην κανουμε αλλαγες στις λωριδες γιατι θα παρεξηγηθουν οι αμαξαδες?
    Η να μην κορναρουμε επειδη κοιτανε κινητο, παιζουνε με το ραδιο, γλυφονται με την γκομενα κ εχουνε αλλαξει 2-3 λωριδες η καθονται μεσα στην μεση του δρομου.

    Τρολια ελα πες το...
    Οποτε εσυ να κανεις αλλαγες αλλα οχι τα αμαξια; Στον δρομο τα ιδια δικαιωματα εχουμε ολοι και τις ιδιες υποχρεωσεις. ΑΝ ενοχλεις εσυ με το πως κινεισαι δεν μπορεις να διαμαρτυρεσαι για αυτον που ενοχλει εσενα.

    Ξερω, οι περισσοτεροι χρησιμοποιουμε μηχανη στην πολη για την οικονομια χρονου μετακινησης λογω της διηθησης που μπορει να κανει και για το παρκαρισμα στα πεζοδρομια, συνηθως, που παρκαρουμε.

    Ομως αυτο μπορει να ειναι ενοχλητικο για τους αλλους, περα απο παρανομο.

    Αν δεν μας νοιαζει εμας αυτο γιατι να νοιαξει τον αλλον η δικη μας αποψη/θεση;
    Γιατι να μας διευκολυνει ο αλλος την ζωη οταν το απαιτουμε ετσι;

    Αυτος που οδηγει επιθετικα την μηχανη του οδηγει ετσι και το αμαξι του, το ποδηλατο του, θα παρκαρει ετσι που δεν θα χωραει καροτσι να περασει, θα κατεβασει τα σκουπιδια ανοιχτα και εξω απο τον καδο γιατι τετοιος ειναι σε καθε εκφανση της ζωης του.

    Μετα φταιει η ζουγκλα που ζουμε αλλα ισως εχουμε μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης απο οσο πιστευουμε.

  2. #47
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Οποτε εσυ να κανεις αλλαγες αλλα οχι τα αμαξια; Στον δρομο τα ιδια δικαιωματα εχουμε ολοι και τις ιδιες υποχρεωσεις. ΑΝ ενοχλεις εσυ με το πως κινεισαι δεν μπορεις να διαμαρτυρεσαι για αυτον που ενοχλει εσενα.

    Ξερω, οι περισσοτεροι χρησιμοποιουμε μηχανη στην πολη για την οικονομια χρονου μετακινησης λογω της διηθησης που μπορει να κανει και για το παρκαρισμα στα πεζοδρομια, συνηθως, που παρκαρουμε.

    Ομως αυτο μπορει να ειναι ενοχλητικο για τους αλλους, περα απο παρανομο.

    Αν δεν μας νοιαζει εμας αυτο γιατι να νοιαξει τον αλλον η δικη μας αποψη/θεση;
    Γιατι να μας διευκολυνει ο αλλος την ζωη οταν το απαιτουμε ετσι;

    Αυτος που οδηγει επιθετικα την μηχανη του οδηγει ετσι και το αμαξι του, το ποδηλατο του, θα παρκαρει ετσι που δεν θα χωραει καροτσι να περασει, θα κατεβασει τα σκουπιδια ανοιχτα και εξω απο τον καδο γιατι τετοιος ειναι σε καθε εκφανση της ζωης του.

    Μετα φταιει η ζουγκλα που ζουμε αλλα ισως εχουμε μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης απο οσο πιστευουμε.
    Δεν ειπα εγω να μην κανουνε αλλαγες ουτε απαγορεψα σε καποιον να κανει κατι.
    Αν τα κανει σωστα κ χωρις να ξαπλωνει κατω τα υπολοιπα μοτο ας τα κανει.
    Δεν χρησιμοποιουμε ολοι μοτο λογω διηθησης κλπ κλπ. Σε καποιους αρεσει να καβαλανε. Εγω κ με το αμαξι να ειναι στο γκαραζ κ με βροχη κ ψ@λοκρυο με την μηχανη/σκουτερ πηγαινα κ θα πηγαινω.
    Το παρκαρισμα, καροτσι, σκουπιδια ειναι μαλλον για αλλους κ δεν εχει να κανει με το αν κανουμε σφηνες,
    Εγω κανω σφηνες ναι...αλλα ξερω που να παρκαρω, κ με καροτσια εβγαινα βολτες κ ξερω πως ειναι κ τα σκουπιδια να πεταω.
    Αυτα προερχονται απο το σπιτι μας κ οχι απο το αν κανουμε σφηνες.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    έχεις μπει στη θέση του κουτάκια που προσπαθεί κανενα μισάωρο να πιάσει δεξιά λωρίδα για να βγει στη έξοδο και δεν μπορεί γιατί φοβάται μη του σκάσει κανένας "σφήνας" ;
    Τρελαίνεσαι εσύ που είσαι 15 λεπτά στο δρόμο , φαντάζεσαι τον κουτάκια που είναι εκέι μία ώρα (και μπορεί να χέζεται κιόλας...) πως μπορεί να είναι ;
    Επειδή συνήθως κυκλοφορώ σε κεντρικές μποτιλιαρισμένες αρτηρίες στην Αθήνα όταν κάποιο κουτί βγάλει φλας αφενός θα κόψω για να περάσει και ακόμα και να με δεί που έρχομαι και να σβήσει το φλάς, θα περιμένω πίσω του να ξανατσεκάρει από τον καθρέφτη, να ξαναβγάλει φλάς και να αλλάξει λωρίδα. Δεν είναι θέμα ευγένειας είναι περισσότερο μέτρο ασφάλειας για μένα. Έτσι κι αλλιώς πάλι την προβλεπόμενη ώρα θα φτάσω.
    Να περάσω δίπλα από κάποιον που, ΠΙΘΑΝΟΝ, ΙΣΩΣ, ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ, έχει πρόθεση ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ να αλλάξει λωρίδα ή ακόμα και να ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΠΌ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ, το θεωρώ απόπειρα αυτοκτονίας.
    Και μάλλον και οι υπόλοιποι μοτοσικλετιστές ,όσοι ζούν τουλάχιστον ακόμα, φαντάζομαι έτσι οδηγούν.
    Τέλος οι κουτάκηδες ακόμα και οι ταξέμποροι έχουν βελτιώσει απίστευτα την συμπεριφορά τους στο δρόμο απέναντι στις μηχανές τα τελευταία 30 χρόνια.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Επειδή συνήθως κυκλοφορώ σε κεντρικές μποτιλιαρισμένες αρτηρίες στην Αθήνα όταν κάποιο κουτί βγάλει φλας αφενός θα κόψω για να περάσει και ακόμα και να με δεί που έρχομαι και να σβήσει το φλάς, θα περιμένω πίσω του να ξανατσεκάρει από τον καθρέφτη, να ξαναβγάλει φλάς και να αλλάξει λωρίδα. Δεν είναι θέμα ευγένειας είναι περισσότερο μέτρο ασφάλειας για μένα. Έτσι κι αλλιώς πάλι την προβλεπόμενη ώρα θα φτάσω.
    Να περάσω δίπλα από κάποιον που, ΠΙΘΑΝΟΝ, ΙΣΩΣ, ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ, έχει πρόθεση ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ να αλλάξει λωρίδα ή ακόμα και να ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΠΌ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ, το θεωρώ απόπειρα αυτοκτονίας.
    Και μάλλον και οι υπόλοιποι μοτοσικλετιστές ,όσοι ζούν τουλάχιστον ακόμα, φαντάζομαι έτσι οδηγούν.
    Τέλος οι κουτάκηδες ακόμα και οι ταξέμποροι έχουν βελτιώσει απίστευτα την συμπεριφορά τους στο δρόμο απέναντι στις μηχανές τα τελευταία 30 χρόνια.
    Ειλικρινά τώρα , έβαλες μέσα ντελιβεραδες , σκουτεροκαγκουρες κτλ στους υπόλοιπους μοτοσυκλέτιστες ;;

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Ειλικρινά τώρα , έβαλες μέσα ντελιβεραδες , σκουτεροκαγκουρες κτλ στους υπόλοιπους μοτοσυκλέτιστες ;;
    Ορισμένοι άνθρωποι μαθαίνουν από τα παθήματά τους μόνο. Θα μάθουν αν είναι τυχεροί ή θα παρατήσουν το άθλημα.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Μοτοσυκλετιστής είσαι αμα καβαλάς μοτοσυκλέτα. Όχι σκουτερ




  7. #52
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος

    ... Να περάσω δίπλα από κάποιον που, ΠΙΘΑΝΟΝ, ΙΣΩΣ, ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ, έχει πρόθεση ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ να αλλάξει λωρίδα ή ακόμα και να ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΠΌ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ, το θεωρώ απόπειρα αυτοκτονίας.
    Και μάλλον και οι υπόλοιποι μοτοσικλετιστές ,όσοι ζούν τουλάχιστον ακόμα, φαντάζομαι έτσι οδηγούν.
    ....
    όχι δεν οδηγούν έτσι. Οι περισσότεροι "χρήστες δικύκλων" βρίσκουν ευκαιρία να ξεσπάσουν μέσα στο γενικότερο κλίμα γενικευμένης βίαιης συμπεριφοράς και να "τιμωρήσουν" τον κουτάκια που τόλμησε να κάνει έστω και μια κίνηση.

    εγω πλέον τσακώνομαι μόνο με αυτους γιατί αισθάνομαι και λίγο ένοχος απέναντι στους κουτάκιδες.

    Άσε που όπου βρω κουτάκια να προσέχει καθρέπτες και να κάνει λίγο δεξιά ή αριστέρα για μένα (δεν έχει καμία υποχρέωση) είμαι στις χειρονομίες ευγνωμοσύνης συνέχεια μπας και μεταδώσω και λίγο καλό κλίμα.

    Προχθές στον Κηφισό πέτυχα "χρήστη δικύκλων" νέας γενιάς με κάμερα στο κράνος να ψάχνει να μαγνητοσκοπήσει με το ζόρι μαλ@κίες απο αυτοκίνητα για να το μεταφέρει λογικά στα σόσιαλ. Το τι γαμοσταυρίδι και μούτζα έφαγε δεν λέγεται. Αναγκάστηκε να κάνει πέρα να γλυτώσει

  8. #53
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    όχι δεν οδηγούν έτσι. Οι περισσότεροι "χρήστες δικύκλων" βρίσκουν ευκαιρία να ξεσπάσουν μέσα στο γενικότερο κλίμα γενικευμένης βίαιης συμπεριφοράς και να "τιμωρήσουν" τον κουτάκια που τόλμησε να κάνει έστω και μια κίνηση.

    εγω πλέον τσακώνομαι μόνο με αυτους γιατί αισθάνομαι και λίγο ένοχος απέναντι στους κουτάκιδες.

    Άσε που όπου βρω κουτάκια να προσέχει καθρέπτες και να κάνει λίγο δεξιά ή αριστέρα για μένα (δεν έχει καμία υποχρέωση) είμαι στις χειρονομίες ευγνωμοσύνης συνέχεια μπας και μεταδώσω και λίγο καλό κλίμα.

    Προχθές στον Κηφισό πέτυχα "χρήστη δικύκλων" νέας γενιάς με κάμερα στο κράνος να ψάχνει να μαγνητοσκοπήσει με το ζόρι μαλ@κίες απο αυτοκίνητα για να το μεταφέρει λογικά στα σόσιαλ. Το τι γαμοσταυρίδι και μούτζα έφαγε δεν λέγεται. Αναγκάστηκε να κάνει πέρα να γλυτώσει
    Πλεον το κακο γινεται με τους ''μοτοσυκλετιστες'' ανεξαρτητως της μοτο που καβαλανε παρα με τα αμαξια.
    Τα αμαξια τα περνας πολυ ευκολα κ πολλες φορες τους αφηνεις να κανουν την κινηση τους κ περνας απο την αλλη πλευρα γιατι πιο πολυ θα καθυστερησεις να του πεις να οκ ελα κ περιμενω...
    Κατι τυποι που καβαλανε κ πηγαινουν αναμεσα στα αμαξια λες κ κανουν ισορροπια πανω σε σκοινι στα 1000μ (χωρις διχτυ ασφαλειας) δεν μπορω καθολου.
    Αυτους αν δεν κανουν ακρη τους κανω χωσιμο στο πρωτο ανοιγμα οπως ο ΜΜ οταν βλεπει κενο...

    Καλα γι αυτους με τις καμερες δεν εχω να πω κ πολλα...οι περισσοτεροι μονο για εγγραφη ειναι κ σωληνα. ΑΠο οδηγηση τιποτα...
    Ride(s) the wind of change...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    όχι δεν οδηγούν έτσι. Οι περισσότεροι "χρήστες δικύκλων" βρίσκουν ευκαιρία να ξεσπάσουν μέσα στο γενικότερο κλίμα γενικευμένης βίαιης συμπεριφοράς και να "τιμωρήσουν" τον κουτάκια που τόλμησε να κάνει έστω και μια κίνηση.

    εγω πλέον τσακώνομαι μόνο με αυτους γιατί αισθάνομαι και λίγο ένοχος απέναντι στους κουτάκιδες.

    Άσε που όπου βρω κουτάκια να προσέχει καθρέπτες και να κάνει λίγο δεξιά ή αριστέρα για μένα (δεν έχει καμία υποχρέωση) είμαι στις χειρονομίες ευγνωμοσύνης συνέχεια μπας και μεταδώσω και λίγο καλό κλίμα.

    Προχθές στον Κηφισό πέτυχα "χρήστη δικύκλων" νέας γενιάς με κάμερα στο κράνος να ψάχνει να μαγνητοσκοπήσει με το ζόρι μαλ@κίες απο αυτοκίνητα για να το μεταφέρει λογικά στα σόσιαλ. Το τι γαμοσταυρίδι και μούτζα έφαγε δεν λέγεται. Αναγκάστηκε να κάνει πέρα να γλυτώσει
    Πραγμάτικα ειναι παρα πολλές οι φορες που οδηγοι αυτοκινήτων εκοψαν το τιμονι τους για να με αφήσουν να περάσω,πάντα εννοείται τους ευχαριστώ γιατι δεν ειναι αυτοννόητο.
    Δεν έχω κορνάρει ποτέ κάποιον επειδή καθυστερει, αν μπορώ να προσπεράσω προσπερνάω αλλιως περιμένω.
    Οι μονες φορές που κορνάρω ειναι οταν καποιοι εξυπνοι,κλεινουν την εξοδο του παρκινγκ που πληρώνω (70 ευρώ το μήνα)
    Ε οχι καθυστερημένε εδω πληρώνω δεν ειμαι υποχρεωμενος να σε περιμένω,πανε ασε το αμάξι σου παραπέρα ,οχι στην εισοδο του παρκινγκ,

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Διηθηση παράνομη
    Οδήγηση ανάμεσα σε δύο λωρίδες παράνομη
    Παραβίαση διπλής διαχωριστικής λόγω συμφόρησης. Παράνομη
    Παρκάρισμα σε πεζοδρόμιο παράνομο

    Μην αναφέρω τον μέσο όρο των ντελιβεραδων τι άλλο κάνουν....
    Μέσα στην παρανομία είμαστε και δεν το έχουμε καταλάβει
    Ή δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Νομίζω η διήθηση δεν ειναι παράνομη, όσο τα οχήματα ειναι ακίνητα. Ισα-ισα αποδεδεδειγμένα εκτονώνουν το μποτιλιάρισμα.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Νομίζω η διήθηση δεν ειναι παράνομη, όσο τα οχήματα ειναι ακίνητα. Ισα-ισα αποδεδεδειγμένα εκτονώνουν το μποτιλιάρισμα.
    Όχι στην Ελλάδα .

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν κανω, ποτε δεν εκανα.

    Εκανα διηθηση, ανοιγα οποτε εβλεπα καποιον πιο γρηγορο αρκει να ειχα χωρο για αυτο ( δεν θα επεφτα ποτε στα φρενα ενω χωνομαι πισω απο αυτοκινητο για να περασει ο αλλος ειναι πολυ επικινδυνο ), δεν κορναρω ενω κανω διηθηση γιατι προξενει εκνευρισμο στον αλλον που ειναι σταματημενος και εκανε ενα χιλιομετρο σε 5 -10 λεπτα κι εσυ του κορναρεις γιατι πας με 40 και σε κοβει.

    Η μοτοσυκλετα σου κερδιζει χρονο πολυ ειδικα οταν εχει κινηση. Με το σκουτερ ηθελα 15 λεπτα, 18 με βροχη για την δουλεια και τωρα θελω 25 με 30

    Γενικα πλεον επειδη κυκλοφορω μονο με το αμαξι τα βλεπω λιγο διαφορετικα και υπαρχει τεραστια διαφορα παιδειας αναμεσα σε αναβατη προβλεπομενο και τους ξεκρανωτους/ ποδηλατες / πατινατους.
    Ο πρωτος δεν "φαινεται" στον δρομο, δεν σε απασχολει. Περναει με τετοι τροπο που ουτε τον δυσκολευεις ουτε σε ενοχλει.
    Οι δευτεροι....αστα να πανε και δυστυχως στους δευτερους μπαινει και το 90% των ντελιβεραδων
    Εγω κανω διηθηση και θα κανω παντα.
    Εσυ καθισε μπλοκαρισμενος λοιπον ξεροντας πως ο μπροστα, εαν εκανε μια ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ προσπαθεια να παραμεινει στοιχισμενος θα σου ειχε κανει τη ζωη λιγο ευκολοτερη. Η δικη του ευκολια λοιπον παει, χαθηκε αφου παιζει μποτιλιαρισμα.
    Αλλα πρωτον, η "κοινη λογικη", δεν ειναι κοινη, δευτερον, υπαρχει η λογικη "αφου εγω δεν ωφελουμαι σε κατι, γιατι να τρελαθω να διευκολυνω κιολας?"

    Να ξεκαθαρισω, πως με το αμαξι ειμαι παντα απολυτα στοιχισμενος κατα την κινηση μου ή ακομα και οταν ειμαι σταματημενος.
    Πρωτον γιατι εχω το νου μου στο δρομο, δευτερον γιατι προσπαθω να μην ειμαι ενα μαλακισμενο εμποδιο.

    Τα εχω ξαναγραψει και αλλου. Εν ετει 2022 που οδηγαει ο καθενας, θεωρει τον εαυτο του καλο οδηγο εφοσον καταφερε να παει απο το Α στο Β χωρις να δημιουργησει ατυχημα, εαν πηγαινει αργα και δεν κορναρει.

    Πιο πανω ειπωθηκε και κατι αλλο σωστο. Εχουν μπερδεψει πολλοι την ενοια γρηγορη και σβελτη οδηγηση. Οι περισσοτεροι δεν χαρακτηριζονται απο σβελταδα.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Εγω κανω διηθηση και θα κανω παντα.
    Εσυ καθισε μπλοκαρισμενος λοιπον ξεροντας πως ο μπροστα, εαν εκανε μια ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ προσπαθεια να παραμεινει στοιχισμενος θα σου ειχε κανει τη ζωη λιγο ευκολοτερη. Η δικη του ευκολια λοιπον παει, χαθηκε αφου παιζει μποτιλιαρισμα.
    Αλλα πρωτον, η "κοινη λογικη", δεν ειναι κοινη, δευτερον, υπαρχει η λογικη "αφου εγω δεν ωφελουμαι σε κατι, γιατι να τρελαθω να διευκολυνω κιολας?"

    Να ξεκαθαρισω, πως με το αμαξι ειμαι παντα απολυτα στοιχισμενος κατα την κινηση μου ή ακομα και οταν ειμαι σταματημενος.
    Πρωτον γιατι εχω το νου μου στο δρομο, δευτερον γιατι προσπαθω να μην ειμαι ενα μαλακισμενο εμποδιο.

    Τα εχω ξαναγραψει και αλλου. Εν ετει 2022 που οδηγαει ο καθενας, θεωρει τον εαυτο του καλο οδηγο εφοσον καταφερε να παει απο το Α στο Β χωρις να δημιουργησει ατυχημα, εαν πηγαινει αργα και δεν κορναρει.

    Πιο πανω ειπωθηκε και κατι αλλο σωστο. Εχουν μπερδεψει πολλοι την ενοια γρηγορη και σβελτη οδηγηση. Οι περισσοτεροι δεν χαρακτηριζονται απο σβελταδα.
    Υπάρχει ενα ρητό που λέει ,οσο καλος και να εισαι παντα θα υπάρχει καποιος που στη ιστορια του θα είσαι ο κακος.
    Το ιδιο ισχυει και στο δρομο,οσο καλος και προσεκτικος να εισαι παντα θα υπαρχει καποιος για τον οποιο θα εισαι το εμποδιο.
    Τώρα ποιος εχει δικιο και ποιος εχει αδικο,ψαξε βρες.
    Με τη διηθηση γενικά συμφωνω απόλυτα

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.964
    Αφού γενικεύτηκε η κουβέντα, ένα σχετικά νέο "red flag" στην Ελλάδα είναι τα πλαίσια πινακίδων ή/και τα αυτοκόλλητα των εταιρειών leasing ...

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διαχείριση θυμού
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 08:49
  2. Διαχείριση Θυμού
    από Man7 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 13:21
  3. Διαχείριση Θυμού
    από Λεωνίδας στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 14:38
  4. τεχνικες οδηγησης για αρχαριους
    από Rezeguet στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2005, 19:15
  5. Προταση για Εδρομουλα για αρχαριους, Cbf250 και οχι μονο
    από oulas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2005, 08:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF