Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 120

Θέμα: Διαχείριση θυμού - για αρχάριους

  1. #106
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Το να βγάλουμε από τη μέση τους ποδηλάτες βοηθάει στη διαχείριση του θυμού.

  2. #107
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Οι αυτοκινητιστές κατηγορούν τους μοτοσυκλετιστες που βρίζουν τους ποδηλάτες που τα χώνουν σε όλους τους άλλους που βρίζουν ομαδικά τους πατιναδες που βαρέθηκαν να είναι πεζοί και να μην τους σέβεται κανένας. Στην πραγματικότητα οι ίδιοι άνθρωποι είμαστε σε κάθε περίπτωση. Ο τύπος που κάνει καφριλες με το αμάξι παίρνει ακρανωτος με σαγιονάρα το σκούτερ για τις κοντινές δουλειές. Ο ποδηλάτης που καίει κόκκινα και κάνει βόλτες στην Κηφισίας πήγαινε πριν με τα πόδια και πετάγονταν στη μέση του δρόμου σαν @@@@@ και πάει λέγοντας. Το μέσο δεν έχει και πολύ σημασία.

  3. #108
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    221
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Οι αυτοκινητιστές κατηγορούν τους μοτοσυκλετιστες που βρίζουν τους ποδηλάτες που τα χώνουν σε όλους τους άλλους που βρίζουν ομαδικά τους πατιναδες που βαρέθηκαν να είναι πεζοί και να μην τους σέβεται κανένας. Στην πραγματικότητα οι ίδιοι άνθρωποι είμαστε σε κάθε περίπτωση. Ο τύπος που κάνει καφριλες με το αμάξι παίρνει ακρανωτος με σαγιονάρα το σκούτερ για τις κοντινές δουλειές. Ο ποδηλάτης που καίει κόκκινα και κάνει βόλτες στην Κηφισίας πήγαινε πριν με τα πόδια και πετάγονταν στη μέση του δρόμου σαν @@@@@ και πάει λέγοντας. Το μέσο δεν έχει και πολύ σημασία.
    Το αυτό. Ειμαστε μελη της ιδιας κοινωνίας. Η μ@λακία δεν θα λείπει από καμία κατηγορία. Μπορει καποια να εχει λιγο παραπανω ποσοστά από τις άλλες αλλά δεν είμαστε ευρωπαιοι οσοι καβαλάμε μοτόρι. Κυκλοφορούν πολλοι ηλιθιοι αναμεσα μας. Το θεμα ειναι αυτα τα ποσοστα να μειώνονται όσο περνάνε τα χρόνια κάτι που θεωρώ πως γίνεται αααργά αργά.

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε σεις.... Το θέμα είναι η διαχείριση του θυμού η το πώς να βγάλουμε από την μέση τους ποδηλάτες;
    Κλασικό μοτό.γρ...
    Μα δε λυθηκε αυτό;

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Μωρέ οι ίδιοι άνθρωποι κυκλοφορούμε με όλα τα μέσα. Το μόνο που εμένα μου κάνει εντύπωση είναι το πώς γίνεται οι ποδηλάτες που είναι οι περισσότερο ευάλωτοι να συμπεριφέρονται σαν να ισχύει το αντίθετο.
    Σαν να βλέπω στην ελληνική ταινία τον αγώνα μποξ με διαιτητή το Βέγγο και το καμάρι της Πλατανιάς (μόνο για γνώστες).

  6. #111
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά κοντά είναι όλοι, όλοι τον ίδιο δρόμο χρησιμοποιούμε. Απλά το μυαλό έχει την ιδιαιτερότητα να επιλέγει τι να προσέχει και τι να θυμάται.
    Σου τη σπάνε οι ποδηλάτες; Μόνο αυτούς και τις βλακείες τους θα προσέχεις. Τους άλλους που κινουνται σωστά διαγράφονται αμέσως από τη μνήμη.

    ...
    +990

    ακριβώς αυτό συμβαίνει κυρίως με τους ταξιτζίδες οι οποίοι είναι με διαφορά οι μόνοι που κοιτάζουν καθρέπτες και οι καλύτεροι έναντι των δικύκλων, παρ όλα αυτά όλοι αυτούς βρίζουν για τον συγκεκριμένο λόγο

  7. #112
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    293
    Τέλεια, ήμουν η αφορμή για να ξεκινήσουν προπαρασκευαστικές ενέργειες κατά ποδηλατών
    Αν είσαι ότι τρως γιατί ρε τρως ψοφίμια;

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    +990

    ακριβώς αυτό συμβαίνει κυρίως με τους ταξιτζίδες οι οποίοι είναι με διαφορά οι μόνοι που κοιτάζουν καθρέπτες και οι καλύτεροι έναντι των δικύκλων, παρ όλα αυτά όλοι αυτούς βρίζουν για τον συγκεκριμένο λόγο
    Κι εγώ που νόμιζα ότι όσες φορές με έχει κλείσει ταξί είναι γιατί του βγήκε πελάτης στο πεζοδρόμιο και ανεξάρτητου λωρίδας κυκλοφορίας τιμόνι τέρμα δεξιά και φρένα . Άρα με έβλεπαν αλλά σου λέει αυτός για να οδηγεί Μοτοσυκλέτα έχει καλά αντανακλαστικά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #114
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ που νόμιζα ότι όσες φορές με έχει κλείσει ταξί είναι γιατί του βγήκε πελάτης στο πεζοδρόμιο και ανεξάρτητου λωρίδας κυκλοφορίας τιμόνι τέρμα δεξιά και φρένα . Άρα με έβλεπαν αλλά σου λέει αυτός για να οδηγεί Μοτοσυκλέτα έχει καλά αντανακλαστικά
    Έπρεπε να διευκρινίσω οτι «εκτος και αν πας να κανείς παράνομη προσπέραση απο δεξιά» σε όλα τα υπόλοιπα είναι σούπερ

  10. #115
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Τους "επαγγελματίες" ταρίφες τους καταλαβαίνεις πολύ καλά όταν οδηγάς το αμάξι. Λες δεν γίνεται να είναι τόσο μ@λακες...κ όμως.
    Συνήθως με την μοτό αποφεύγεις τέτοιες καταστάσεις. Εγώ τουλάχιστον...
    Δεν έχουν φλας, σταματάνε όπου τους κ@υλωσει κ βγάζουν πίσω από την εξάτμιση σκ@τα.
    Προτιμάω να βάλω στο στόμα μου εξάτμιση δίχρονου παρά πίσω από τα κωλοταξι που απορώ πως σκατα κυκλοφορούνε έξω 24/7.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Έπρεπε να διευκρινίσω οτι «εκτος και αν πας να κανείς παράνομη προσπέραση απο δεξιά» σε όλα τα υπόλοιπα είναι σούπερ
    Οδηγείς ταξί ε? Πες
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #117
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τους "επαγγελματίες" ταρίφες τους καταλαβαίνεις πολύ καλά όταν οδηγάς το αμάξι. Λες δεν γίνεται να είναι τόσο μ@λακες...κ όμως.
    Συνήθως με την μοτό αποφεύγεις τέτοιες καταστάσεις. Εγώ τουλάχιστον...
    Δεν έχουν φλας, σταματάνε όπου τους κ@υλωσει κ βγάζουν πίσω από την εξάτμιση σκ@τα.
    Προτιμάω να βάλω στο στόμα μου εξάτμιση δίχρονου παρά πίσω από τα κωλοταξι που απορώ πως σκατα κυκλοφορούνε έξω 24/7.
    Απλή η απάντηση, ως συνήθως: βρίσκουν και τα κάνουν.
    Σε καμιά Γερμανία, ας πούμε θα τολμούσαν να βγάλουν το αμάξι σε τέτοια κατάσταση; όταν ξέρουν ότι άμεσα θα φάνε
    Ενώ εδώ ούτε θα ασχοληθούν καν;
    Το αυτό ισχύει για ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις. Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #118
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Θυμάμαι πριν κάποια χρόνια, πήγαινα πρωί στη δουλειά με τη μηχανή, σε μια διασταύρωση παραβιάζει την προτεραιότητα ένας ταρίφας, του κόρναρα και του φώναξα, σταματάει, σηκώνει το χέρι ότι έφταιγε και μου λέει με απάθεια "εντάξει ρε φίλε, πρωί είναι, δεν έχουμε πιεί ακόμα καφέ"...

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Θυμάμαι πριν κάποια χρόνια, πήγαινα πρωί στη δουλειά με τη μηχανή, σε μια διασταύρωση παραβιάζει την προτεραιότητα ένας ταρίφας, του κόρναρα και του φώναξα, σταματάει, σηκώνει το χέρι ότι έφταιγε και μου λέει με απάθεια "εντάξει ρε φίλε, πρωί είναι, δεν έχουμε πιεί ακόμα καφέ"...
    Παντελονατος
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #120
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Οδηγείς ταξί ε? Πες
    Ρε αλήθεια δεν έχω σχέση προσωπική με κάνεναν. Ούτε καν κάποιος φίλος ή συγγενής. 30+ χρόνια στους δρόμους της Αθήνας με μηχανή οι μόνοι που είμαι σίγουρος οτι ξέρουν οτι έρχομαι και που βρίσκομαι γιατί ξέρουν να κοιτάζουν καθρέπτες είναι οι ταξιτζίδες. Εκτός και άν πάς να τους χωθείς απο δεξία οπότε παίζεις με το μυαλό τους στο μεροκάμματο.

    απλά ο κόσμος κρίνει με τους εξής 2 τρόπους

    1. Είναι κατα βάση κουτάκιας ο γκρινιάρης που βλέπει πολλά κίτρινα να σταματάνε για να παραλάβουν παραδώσουν και κουβαλάει τη αυτοκινητιστική του γκρίνια και όταν καβαλάει μηχανή

    2.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    .... Απλά το μυαλό έχει την ιδιαιτερότητα να επιλέγει τι να προσέχει και τι να θυμάται.
    Σου τη σπάνε οι ποδηλάτες; Μόνο αυτούς και τις βλακείες τους θα προσέχεις. Τους άλλους που κινουνται σωστά διαγράφονται αμέσως από τη μνήμη.....
    σε κίτρινο χρώμα

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Διαχείριση θυμού
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 09:49
  2. Διαχείριση Θυμού
    από Man7 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 14:21
  3. Διαχείριση Θυμού
    από Λεωνίδας στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 15:38
  4. τεχνικες οδηγησης για αρχαριους
    από Rezeguet στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2005, 20:15
  5. Προταση για Εδρομουλα για αρχαριους, Cbf250 και οχι μονο
    από oulas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2005, 09:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF