Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Χειμερινος εξοπλισμος μηχανης μπουφαν παντελονι γαντια

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275

    Χειμερινος εξοπλισμος μηχανης μπουφαν παντελονι γαντια

    Γεια σας παιδια ψαχνω χειμερινο εξοπλισμο μπουφαν παντελονι και γαντια σχετικα οικονομικα ιδανικα μεχρι 300 ευρω καθως μπορει να χρειαστει να τα παρω εις διπλουν και για την γυναικα. Μεχρι ωρας εχω καλοκαιρικη διαιρουμενης στολη της dainese Cordura+διατρητη(σε καποια σημεια) αλλα για χειμωνα δεν θελω να ξεφυγω τοσο πολυ σε στολη καθως μεχρι τωρα δεν εβγαζα μηχανη χειμωνα αλλα σκεφτομαι μηπως παω καμια 2-3 βολτες μαξ μεσα στον χειμωνα οταν δεν θα βρεχει. Την καλοκαιρινη με την αντιανεμικη προστασια αντεχω να την φοραω μεχρι 15 βαθμους αλλα θελω κατι που να μπορω να φορω και με θερμοκρασια γυρω στους 0 βαθμους. Κρανοι και μποτες υπαρχουν και για μενα και για την γυναικα αδιαβροχες οποτε δεν θα χρειαστω. Επισης δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα να ειναι αδιαβροχος εξοπλισμος καθως εχω αδιαβροχα για οταν με πιασει βροχη. Κυριως με ενδιαφερει να ειναι ζεστα και οσο ποιο ασφαλες γινεται στα χρηματα μου. Λιγο που κοιταξα βλεπω οτι με το μπατζετ μου παιρνω nordcode και καποια revit(φευγουν λιγο παραπανω) αλλα δεν ξερω ποιο ακριβως μοντελο αξιζει καθως ολα εχουν και θετικες και αρνητικες κρητικες.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδια ψαχνω χειμερινο εξοπλισμο μπουφαν παντελονι και γαντια σχετικα οικονομικα ιδανικα μεχρι 300 ευρω καθως μπορει να χρειαστει να τα παρω εις διπλουν και για την γυναικα. Μεχρι ωρας εχω καλοκαιρικη διαιρουμενης στολη της dainese Cordura+διατρητη(σε καποια σημεια) αλλα για χειμωνα δεν θελω να ξεφυγω τοσο πολυ σε στολη καθως μεχρι τωρα δεν εβγαζα μηχανη χειμωνα αλλα σκεφτομαι μηπως παω καμια 2-3 βολτες μαξ μεσα στον χειμωνα οταν δεν θα βρεχει. Την καλοκαιρινη με την αντιανεμικη προστασια αντεχω να την φοραω μεχρι 15 βαθμους αλλα θελω κατι που να μπορω να φορω και με θερμοκρασια γυρω στους 0 βαθμους. Κρανοι και μποτες υπαρχουν και για μενα και για την γυναικα αδιαβροχες οποτε δεν θα χρειαστω. Επισης δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα να ειναι αδιαβροχος εξοπλισμος καθως εχω αδιαβροχα για οταν με πιασει βροχη. Κυριως με ενδιαφερει να ειναι ζεστα και οσο ποιο ασφαλες γινεται στα χρηματα μου. Λιγο που κοιταξα βλεπω οτι με το μπατζετ μου παιρνω nordcode και καποια revit(φευγουν λιγο παραπανω) αλλα δεν ξερω ποιο ακριβως μοντελο αξιζει καθως ολα εχουν και θετικες και αρνητικες κρητικες.
    Λογικά θα πας σε μπάτζετ μάρκες. Δες τα Nordcode, Shima, Seventy κτλ.
    Αν πας σε πιο επώνυμες (όπως Revit που λες) θα πάρεις πιο βασικό μοντέλο με λιγότερα χαρακτηριστικά, εκτός και αν πετύχεις κάποια προσφορά. Υπάρχουν και κάποιες "ενδιάμεσες" μάρκες (όχι τόσο γνωστές στην Ελλάδα και άρα ίσως πιο οικονομικές), κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά και ίσως πετύχεις διάφορες προσφορές. Η Καλλιρόης έχει αρκετά.
    Ρίξε και μια ματιά σε αγγελίες για μεταχειρισμένα, υπάρχει πολύς κόσμος που πουλάει εξοπλισμό σχεδόν αφόρετο λόγω λάθος μεγέθους.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Λογικά θα πας σε μπάτζετ μάρκες. Δες τα Nordcode, Shima, Seventy κτλ.
    Αν πας σε πιο επώνυμες (όπως Revit που λες) θα πάρεις πιο βασικό μοντέλο με λιγότερα χαρακτηριστικά, εκτός και αν πετύχεις κάποια προσφορά. Υπάρχουν και κάποιες "ενδιάμεσες" μάρκες (όχι τόσο γνωστές στην Ελλάδα και άρα ίσως πιο οικονομικές), κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά και ίσως πετύχεις διάφορες προσφορές. Η Καλλιρόης έχει αρκετά.
    Ρίξε και μια ματιά σε αγγελίες για μεταχειρισμένα, υπάρχει πολύς κόσμος που πουλάει εξοπλισμό σχεδόν αφόρετο λόγω λάθος μεγέθους.
    Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις γαντακια παρηγγειλα ηδη τα five wfx 3 dp καθως ειχα καλοκαιρινα five κ ημουν ευχαριστημένος. Δυστυχως βολτα σε μαγαζια δεν παιζει καθως ειμαι επαρχια και δεν εχει τπτ εδω δυστυχως οποτε ότι παρω θα ειναι παραγγελία απο το ίντερνετ

  4. #4
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Καλημέρα,χρειάζεσαι και ισοθερμικά εσώρουχα αν σκέφτεσαι θερμοκρασίες κοντά στο μηδέν.Γενικά εκεί κοντά στους 5-6c ζορίζει η κατάσταση
    Α, το αδιάβροχο παύλα αντιανεμικό κάνει εξαιρετική δουλειά πάνω από το μπουφάν και στο κρύο ,ειδικά αν είναι κάποιο από τα σχετικά ακριβά μοτοσυκλέτας που κουμπώνει και στον λαιμό καλά κτλ .
    porca miseria.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,χρειάζεσαι και ισοθερμικά εσώρουχα αν σκέφτεσαι θερμοκρασίες κοντά στο μηδέν.Γενικά εκεί κοντά στους 5-6c ζορίζει η κατάσταση
    Α, το αδιάβροχο παύλα αντιανεμικό κάνει εξαιρετική δουλειά πάνω από το μπουφάν και στο κρύο ,ειδικά αν είναι κάποιο από τα σχετικά ακριβά μοτοσυκλέτας που κουμπώνει και στον λαιμό καλά κτλ .
    Εχω ηδη ισοθερμικα μηχανης και το αδιάβροχο το ξέρω οτι κανει δουλειά το βαζω αρκετες φορές ειδικά τωρα π η θερμοκρασία τα πρωινα ειναι κοντα στους 10 βαθμους μπορεί κ παρακάτω

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Οσο μπόρεσα να το ψαξω μονος ξεχώρισα το σετακι nordcode senegal που είναι κατι ενδιαμεσο απο το adventure evo της nordcap και δεν ξεφευγει πολυ σε τιμη το μπουφαν ερχεται μαζι με την πλατη της nordcap και επίσης ενα άλλο χαρακτηριστικό ειναι οτι ενώνονται με φερμουαρ το οποιο επειδη το εχω στα dainese ειναι ενα must have future για εμένα σε οτι αφορα ασφαλεια αλλα και στο κρυο που θα περναει. Αυτο το μπουφαν και παντελονι ειναι 4 εποχων με αφαιρουμενη την αδιαβροχη και την επιπλεον επενδυση για ζεστη οποτε και αυτο μετραει. Αν εχετε κατι αλλο να προτεινεται καθως δεν εχω κανει παραγγελια ακομη ειμαι ολος αυτιά

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Έχω το senegal εδώ και δυο χρόνια, και μπορώ να πω μόνο καλά λόγια από άποψη ζέστης και προστασίας. Για καλοκαίρι δεν προτείνεται με τίποτα, τα ανοίγματα που έχει δεν είναι αρκετά για να δροσίσουν τον αναβάτη. Παρόλα αυτά αν το αγοράσεις αντικατέστησε την πίσω πλάτη με μια ενισχυμένη που βγάζει ξεχωριστά. Επίσης, περίμενε ένα μήνα καθώς την black friday θα τη βρεις οπωσδήποτε με ένα 25% κάτω από ότι πουλιέται σήμερα.
    Για το παντελόνι δεν έχω άποψη.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Έχω το senegal εδώ και δυο χρόνια, και μπορώ να πω μόνο καλά λόγια από άποψη ζέστης και προστασίας. Για καλοκαίρι δεν προτείνεται με τίποτα, τα ανοίγματα που έχει δεν είναι αρκετά για να δροσίσουν τον αναβάτη. Παρόλα αυτά αν το αγοράσεις αντικατέστησε την πίσω πλάτη με μια ενισχυμένη που βγάζει ξεχωριστά. Επίσης, περίμενε ένα μήνα καθώς την black friday θα τη βρεις οπωσδήποτε με ένα 25% κάτω από ότι πουλιέται σήμερα.
    Για το παντελόνι δεν έχω άποψη.
    Σε ευχαριστώ πολυ για καλοκαιρι δεν με ενδιαφέρει καθώς εχω καλη στολη διαιρουμενη της dainese. Απλα το θελω για 2-3 βολτες που θα κανω τον χειμωνα και την ανοιξη καθως τωρα φοραω ακομη τα καλοκαιρινα με την αντιανεμικη απο μεσα αλλα ντυνομαι σαν κρεμμύδι για να μην κρυώνω που και παλι την κυριακη π εφτασε καποια στιγμη 10 βαθμους στα χερια ενιωθα κρύο φοροντας ισοθερμικο πουλοβερ λεπτο απο πανω και το μπουφαν με την αντιανεμικη

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Πωλείται εξοπλισμός αναβάτη μπουφάν-παντελόνι-μπότες
    από o teos στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2019, 19:46
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] μπουφαν-παντελονι-γαντια
    από ibar132 στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2015, 23:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF