Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 138

Θέμα: BMW M1000R 2023

  1. #31
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    AΧΡΗΣΤΗ για εμμενα καθε μοτο naked με τοσα αλογα!!!!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    AΧΡΗΣΤΗ για εμμενα καθε μοτο n̶a̶k̶e̶d̶ με τοσα αλογα!!!!
    Αν είμαστε απολύτως ειλικρινείς

  3. #33
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Όλη η αξία της ιπποδύναμης είναι στην τελική;
    Αν είσαι χαλαρός και παίζεις μέχρι 8000rpm, πόση δύναμη έχει;

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    να πω και εγώ τη γνώμη μου για τα γυμνά των 200+ίππων και 30+κ με τα έξτρα πού ΕΙΧΑ το πούλησα και τώρα κοιτάω να ξαναπάρω γιατί μου λείπει?
    1.χέστηκα για την τελική αλλά μια χαρά 300ρίζει στο κοντέρ.
    2.όταν έχεις προστασία από αέρα 'ξεχνάς' πόσο γρήγορα πας και καταλήγεις να πηγαίνεις στις ευθείες με 230+ εύκολα για ΩΡΑ κάτι που είναι ΚΑΙ ανούσιο ΚΑΙ επικίνδυνο.αντίθετα με το γυμνό είσαι συνετός και πας χαλαρά στην ευθεία.
    3.Η θέση οδήγησης σε βάζει σε πολύ πιό άνετη στάση.
    4.σε ήμι-ανοιχτό στροφιλίκι δεν σε πιάνει ΤΙΠΟΤΑ.καθώς όλα αυτά τα σούπερ γυμνά είναι κοντύτερα σε κιβώτιο και γρανάζωμα και με καλύτερες μεσαίες από τα αντίστοιχα ss και είναι πιο εύκολα λόγο καρατιμόνας+ότι χρειάζονται λιγότερες αλλάγες ταχυτήτων!
    5.στην πίστα ναι δεν θα γράψεις το καλύτερο δυνατό σου χρόνο.θα είσαι κανά 2 δευτερόλεπτα αργότερος από ένα ότι με ένα ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ss αλλά θα το κάνεις πολύ πιό εύκολα,ξεκούραστα και με πολύ μεγαλύτερο fun factor.

    γνώμη μου έτσι...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Το θεμα ειναι πως ολοι οι ανθρωποι, σε διαφορετικο βαθμο ο καθενας, ειμαστε ΑΠΛΗΣΤΟΙ. ΣΕ ΟΛΑ!
    Στην προκειμενη περιπτωση το γκαζι δεν μας φτανει.
    Συνηθισες τα 20? Θες 40. Συνηθισες τα 40? Θες 80, θες 160, θες 200 αλογα... και με τα 200 λοιπον φλερταρεις στα 300km/h ευκολοτερα. Γιατι θεσαμε σαν benchmark τα 300? Επειδη μεχρι πριν μια δεκαετια εκει γυρω τελικιαζε ενα χιλιάρι supersport?
    XA-XA! Το benchmark της περασμενης δεκαετιας αλλαξε! Βλ. H2R ... πλεον βρισκομαστε στα 400kmh. Θελεις, θελω, θελουμε να δοκιμασουμε την αισθηση, WHY NOT! 200 αλογα ειναι ΛΙΓΑ. Μια φορα στη ζωη μας αν μπορουμε ας δοκιμασουμε σε αυτοκινητοδρομο πως ειναι να απογειωνεσαι πιασμενος απο τις ροδες ενος Airbus.


    Επειδη μονο ο ΔοκτωρΓιαννης το ανεφερε και απ'οσο καταλαβαινουμε, για τους περισσοτερους οι ιπποι ειναι συνυφασμενοι με την τελικη... οχι δεν ειναι μονο η τελικη.
    Με 200 αλογα, εχεις σιγουρα ισχυροτερες μεσαιες απο ενα μηχανακι των 180 ιππων.
    Με 200 αλογα, ισως το ωφελιμο powerband να ειναι πιο απλωμενο και σε υψηλοτερες rpm, πραγμα το οποιο με ισχυροτερες μεσαιες να σε αφησει στη νιρβανα σου ενω οδηγας σε κλειστο στροφιλικι, με μια 2α και μονο!
    Με 200 αλογα, απλα θα το σηκωνεις σουζα και θα το φχαριστιεσαι χωρις να συμπλεκταρεις και να τραβας τιμονια στα πολλα.
    Με 200 αλογα, ΘΑ ΤΟ ΣΕΒΕΣΑΙ ισως παραπανω ... και οταν κατι το φοβασαι και το σεβεσαι, το εχεις "ψηλοτερα" στην εκτιμηση σου απο κατι το οποιο απλα το καβαλας.

    Δεν βλεπω ομως καποιος να ασχολειται πως εδω και καποια χρονια, εχουμε μηχανακια με μεταβλητο χρονισμο βαλβιδων. Πως στο συγκεκριμενο, το ABS ρυθμιζεται ωστε να επιτρεπει πλαγιολισθηση εισοδου. Οχι το πισω φρενο, αλλα σε συνδυασμο με το μπροστα & engine braking! Μιλαμε για αρκετη "δουλεια" σε αλγοριθμους της ECU... Αν στην πραξη αποδειχθει πως το μηχανακι ρυθμιζει το engine braking σε τετοιο βαθμο μαζι με το ABS, ωστε απλα να μπαινεις στα φρενα για δυνατη εισοδο, να σηκωνει το πισω μερος τοσο-οσο και να επεμβαινει με το engine braking οσο ακριβως χρειαζεται ωστε να πλαγιολισθησεις... τοτε τι συζηταμε??

    Δεν ειναι ομως η μοστρα της BMW η της Ducati ή οποιας εταιρειας τα συγκεκριμενα μηχανακια.
    Ειναι πως ειναι αναγκασμενοι να ομολογκαρουν για χρηση δρομου και να παραξουν αυτο που θα τρεξει σε αγωνες WSBK.
    Γιατι να μην μοιρασουν και καποια γυμνα...;; Αν δεν υπηρχε περιπτωση καποιος να οδηγησει ενα "τουβλο" τελευταιας γενιας supersport στο δρομο .... σιγουρα κατι παραπλησιο σε γυμνο ή bikini fairing, να το διαλεγε!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    εγώ σε άλλο δίνω έμφαση,
    ότι αυτά τα μηχανάκια υπάρχουν και έχουν λόγο να υπάρχουν.κάνουν κάποια πραγματάκια καλύτερα από τα υπόλοιπα.
    και πέρα από τα μετρήσιμα στοιχεία υπάρχουν και κάποια συναισθηματικά.αγγίζουν την καύλα όσο ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ!και ένας βασικός λόγος που οδηγάμε τα μηχανάκια μας είναι αυτός.
    καλά τα μτ,καλά τα τραισερ,καλά τα σβέλτα και λογικά μηχανάκια που μιλάνε στη λογική και στο πορτοφόλι των περισσότερων,αλλά όταν καβαλήσεις ένα ν4 της ντουκάτι έλα μετά να μου πείς για καύλα...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #37
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Άχρηστα είναι πολλά πράγματα της καθημερινότητας μας αν το δούμε έτσι
    Όπως είπαν και πιο πάνω η μοτοσυκλέτα δεν είναι μόνο οικονομία-μεταφορά-φτηνά σερβις-πάω στην δουλειά μου και τα λοιπά.
    Γκ@υλα Κύριοι. Και το συγκεκριμένο ξεχειλίζει !!!!
    porca miseria.

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Άχρηστα είναι πολλά πράγματα της καθημερινότητας μας αν το δούμε έτσι
    Όπως είπαν και πιο πάνω η μοτοσυκλέτα δεν είναι μόνο οικονομία-μεταφορά-φτηνά σερβις-πάω στην δουλειά μου και τα λοιπά.
    Γκ@υλα Κύριοι. Και το συγκεκριμένο ξεχειλίζει !!!!
    Στην ζωή εξάλλου 3 πράγματα πληρώνουμε τα πάθη τα λάθη και την ΓΚ@ΥΛΑ

  9. #39
    Αν δεν είμαι "πάνω " από το μπροστινό μου, νομίζω πως δεν μπορώ να πιέσω.
    Ο φίλος με το tuono με διαψεύδει live αλλά εγώ δεν πιστεύω στα μάτια μου
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    24.500€ για το R και 34.900€ για το RR οι τιμές τους στην Ελλάδα .

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    24.500€ για το R και 34.900€ για το RR οι τιμές τους στην Ελλάδα .
    για το RR:μόνο εμένα μου κάνει κάπως που δεν φοράει stylema/ttx etc? για τόσα λ7 δεν θα έπρεπε να έχει όλα τα bells & whistles?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #42
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    για το RR:μόνο εμένα μου κάνει κάπως που δεν φοράει stylema/ttx etc? για τόσα λ7 δεν θα έπρεπε να έχει όλα τα bells & whistles?
    Θα τα βγάλουν ως "έξτρα" , αργότερα, κατά το σύνηθες. Και με το ανάλογο "κόστος"....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Στην ζωή εξάλλου 3 πράγματα πληρώνουμε τα πάθη τα λάθη και την ΓΚ@ΥΛΑ
    εγω πληρωνω και ενοικιο.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    975
    Πλεονέκτηηηηηη....

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    εγω πληρωνω και ενοικιο.
    Αυτός φαντάζομαι είναι ο λόγος που δεν θα το παραγγείλεις το BMW.
    Γιατί εγώ που δεν πληρώνω μου περισσεύουν και για το RR.

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW R 1300 GS , R 1400 GS, M 1300 GS 2023
    από lleonidas στο forum BMW
    Απαντήσεις: 208
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2024, 09:14
  2. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  3. Ρε πάρτε BMW να μπορείτε
    από NLS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 15:59
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03
  5. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF