Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 138

Θέμα: BMW M1000R 2023

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Η ταξινομηση μπλοκάρεται από την πλευρα του υπουργείου ή της αντιπροσωπειας;
    Της αντιπροσωπείας φυσικά,αφού έχει να κάνει με θέμα ανάκλησης.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 12/01/2023 στις 18:04.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #92
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Τελικά το κακό το μάτι ΔΕΝ το γλύτωσα...
    Η μοτοσυκλέτα είναι εδώ από τα μέσα δεκέμβρη όπως μου είχαν πεί,με τη μόνη επισήμανση πως επειδή είναι my23 η ταξινόμηση θα γίνει με το νέο έτος.όλα καλά όλα ωραιά μέχρι εδω.άλλαξε λοιπόν η χρονιά πέρασαν και τα φώτα και πήγα περιχαρής να ενημερωθώ πότε παραλαμβάνω,αμ δε,το μηχανάκι έχει μια ανάκληση που αφορά το μπροστινό φρένο και έχει delivery stop,δηλαδή δεν ταξινομούν μέχρι να αλλαχτεί αυτό που πρέπει.και αυτό δεν είναι πρόβλημα,το πρόβλημα είναι οτι κανείς δεν μπορεί να μου πεί πότε θα πάρω το μηχανάκι και πότε θα είναι εδω το ανταλλακτικό.
    Μου είπαν κάτι κουφά ότι πιθανά αρχές φεβρουαρίου θα έχουν ενημέρωση αλλά χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο.δηλαδή μπορεί και στα μέσα φεβρουαρίου να μην έχω ακόμα χρόνο παράδοσης!
    Και δεν με πειράζει να περιμένω αλλά με θυμώνει πααααάρα πολύ να υπάρχει μια ασάφεια που σημαίνει το οτιδήποτε!
    Εγώ λοιπόν θα πάρω πίσω τα χρήματα μου και βλέπουμε τι θα γίνει...
    Αν λυθεί σύντομα οκ,αλλιώς θα αρχίσω να ξάχνομαι πάλι!
    Και όσο σκέφτομαι πως είχα την επιλογή να προπαραγγείλω 1 από τα 2 street triple 765 moto2 που θα έρθουν ελλάδα τόσο περισσότερο θυμώνω...
    Καλά θα κάνεις (επιστροφή χρημάτων). Από εκεί και πέρα θεώρησε το ως "κάθε εμπόδιο για καλό". Στη κατηγορία των εξωτικών μοτοσυκλετών φαντάζομαι θα έχεις και άλλες επιλογές ή... όταν αποσαφηνιστούν τα πράγματα "ξανά επιστρέφεις" στην αρχική επιλογή. Με τσάντισε κι εμένα το περιστατικό σου.

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Καλά θα κάνεις (επιστροφή χρημάτων). Από εκεί και πέρα θεώρησε το ως "κάθε εμπόδιο για καλό". Στη κατηγορία των εξωτικών μοτοσυκλετών φαντάζομαι θα έχεις και άλλες επιλογές ή... όταν αποσαφηνιστούν τα πράγματα "ξανά επιστρέφεις" στην αρχική επιλογή. Με τσάντισε κι εμένα το περιστατικό σου.
    Δυστυχώς δεν είναι τόσες πολλές όσες νομίζεις!το M competition είναι πολύ φορτωμένο και καλό deal για αυτά που κοστίζει.
    Το αντίπαλο δέος είναι το streetfighter ν4 αλλά το είχα και θέλω να δοκιμάσω κάτι άλλο.θα κοιτούσα και τα tuono και super duke r evo αλλά και τα 2 χάνουν στα μάτια μου από το Μ σχεδόν σε ολα.
    Με βλέπω να κάνω υπομονή και να περιμένω γιατί και κάτι άλλο να επιλέξω θα έχω σίγουρα αρκετή αναμονη οπότε καλύτερα να περιμένω και αυτό που γουστάρω!
    Απλά με καίει που το βλέπω και δεν μπορώ να το καβαλήσω και να φύγω!
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 12/01/2023 στις 22:35.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #94
    Ατυχία μεν για εσένα που είσαι εδώ και μέρες στη μπρίζα , αλλά το delivery stop ίσως είναι η πλέον υπεύθυνη αντιμετώπιση από την εταιρεία. ΟΚ δεν ξέρουμε τις λεπτομέρειες αλλά μπροστινό φρένο είναι.

    με το καλό να το "ξανά"-πάρεις!!

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από The_Scientist Προβολή μηνύματος
    Ατυχία μεν για εσένα που είσαι εδώ και μέρες στη μπρίζα , αλλά το delivery stop ίσως είναι η πλέον υπεύθυνη αντιμετώπιση από την εταιρεία. ΟΚ δεν ξέρουμε τις λεπτομέρειες αλλά μπροστινό φρένο είναι.

    με το καλό να το "ξανά"-πάρεις!!
    Ναι φυσικά,δεν έχω θέμα με το delivery stop,εννοείται πως καλά κάνουν αλλά με ξενερώνει πως δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα και δεν μου αρέσει καθόλου να έχω κάτι πληρωμένο και μην έχω ημερομηνία ενώ το μηχανάκι είναι εδώ!
    Λογικά δεν είναι κάτι σοβαρό γιατί το νούμερο 1 της bmw motorrad,ο πρόεδρος, που ταξινόμησε ΠΡΙΝ βγεί το delivery stop και ξέρει ακριβώς τι αφορά το κυκλοφορεί κανονικά αυτες τις μέρες που μιλάμε!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #96
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Να τι παθαίνετε για να παίρνετε ευρωπαϊκά, πάρτε κινέζικα να βρείτε την υγεία σας
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Να τι παθαίνετε για να παίρνετε ευρωπαϊκά, πάρτε κινέζικα να βρείτε την υγεία σας
    Έλα ντε!!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  8. #98
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Να τι παθαίνετε για να παίρνετε ευρωπαϊκά, πάρτε κινέζικα να βρείτε την υγεία σας
    Έτσι είναι , στα κινέζικα η ανάκληση γίνεται την ώρα της οδήγησης!
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #99
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς δεν είναι τόσες πολλές όσες νομίζεις!το M competition είναι πολύ φορτωμένο και καλό deal για αυτά που κοστίζει.
    Το αντίπαλο δέος είναι το streetfighter ν4 αλλά το είχα και θέλω να δοκιμάσω κάτι άλλο.θα κοιτούσα και τα tuono και super duke r evo αλλά και τα 2 χάνουν στα μάτια μου από το Μ σχεδόν σε ολα.
    Με βλέπω να κάνω υπομονή και να περιμένω γιατί και κάτι άλλο να επιλέξω θα έχω σίγουρα αρκετή αναμονη οπότε καλύτερα να περιμένω και αυτό που γουστάρω!
    Απλά με καίει που το βλέπω και δεν μπορώ να το καβαλήσω και να φύγω!
    Sorry για το hijack, αλλά προσωπικά (όχι ότι θα σε νοιάζει κιόλας ) αν είχα λεφτά για γούστα, θα έπαιρνα MV Agusta (κάνει και ρίμα)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Sorry για το hijack, αλλά προσωπικά (όχι ότι θα σε νοιάζει κιόλας ) αν είχα λεφτά για γούστα, θα έπαιρνα MV Agusta (κάνει και ρίμα)
    ναι είναι μια επιλογή αλλά έχει πολλά θέματα να λύσει ακόμα για να με πείσει να αγοράσω.καταρχάς δεν έχει dealer και σέρβις στην κρήτη.όποτε ξεκινάμε με το πρώτο μεγάλο αγκάθι.και επειδή το μηχανάκι το θέλω και για πίστα το mv είναι το ¨χειρότερο¨ ή καλύτερα το λιγότερο καλό από όλα αυτα και ειδικά από το M...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  11. #101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Έλα ντε!!
    Καθε εμποδιο για καλο.
    Εγω θα εβλεπα και το Triumph SPEED TRIPLE 1200 RR , ειναι πολυ καλο, το εχουν και test drive το εκανε βολτα ο αδερφος μου.
    ΟΚ δεν ειναι γυμνο γιατι εχει το μουτρο αλλα ειναι πραγματικα ωραιο
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Καθε εμποδιο για καλο.
    Εγω θα εβλεπα και το Triumph SPEED TRIPLE 1200 RR , ειναι πολυ καλο, το εχουν και test drive το εκανε βολτα ο αδερφος μου.
    ΟΚ δεν ειναι γυμνο γιατι εχει το μουτρο αλλα ειναι πραγματικα ωραιο
    δεν είναι γυμνό(δεν είναι κακό αυτό) αλλά είναι κλιπονάτο που θέλω να το αποφύγω όσο μπορω!
    σήμερα με πήραν τηλ να μου επιστρέψουν τα χρήματα(γενικά ήταν πολύ συναινετικοί σε όλα) αλλά τους είπα να μην το κάνουν ακόμα.θα κάνω λίγη υπομονή μέχρι να αποφασίσω.έχω την αίσθηση πως δεν θα αργήσει,γιατί καμία εταιρία δεν θέλει να μένουν τα μηχανάκια της απούλητα ενώ υπάρχουν πελάτες και είναι ήδη στις βιτρίνες,είδικα όταν αυτό αφορά και ένα από τα κορυφαία της μοντέλα.λογικά ένας λόγος της καυστέρησης είναι πως στη γερμανία δεν δουλεύει τίποτα στο εργοστάσιο για περίπου ένα μήνα οπότε τώρα που επέστρεψαν όλα θα δρομολογηθούν.ελπίζω δηλαδή!
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 13/01/2023 στις 11:35.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    δεν είναι γυμνό(δεν είναι κακό αυτό) αλλά είναι κλιπονάτο που θέλω να το αποφύγω όσο μπορω!
    Εγω θα σου ελεγα να πας να το κανεις βολτα για το αν σε βολευει, ειναι πραγματικα ωραιο και με καλο στήσιμο.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Πρόκειται για μηχανή που και τα χρηματα να πάρεις άμεσα πίσω, θα (προ)πωληθεί την επόμενη κιολας μέρα.

    Κι εγω είμαι της άποψης να περιμένεις λίγο, αξίζει τον κόπο πιστεύω.
    Εναλλακτικά, αφού ξέρεις το μεγάλο αφεντικό, πιάστον και πρήξτου τα @@


    Άλλοι παραγγέλνουν και πληρώνουν μήνες πριν παραλάβουν κι εσύ το έχεις μπροστά σου!

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Πρόκειται για μηχανή που και τα χρηματα να πάρεις άμεσα πίσω, θα (προ)πωληθεί την επόμενη κιολας μέρα.

    Κι εγω είμαι της άποψης να περιμένεις λίγο, αξίζει τον κόπο πιστεύω.
    Εναλλακτικά, αφού ξέρεις το μεγάλο αφεντικό, πιάστον και πρήξτου τα @@


    Άλλοι παραγγέλνουν και πληρώνουν μήνες πριν παραλάβουν κι εσύ το έχεις μπροστά σου!
    Θα κάνω υπομονή ακόμα όσο αντέξω και βλέπουμε!για αυτό τους είπα σήμερα να μην μου γυρίσουν τα χρήματα!
    Δεν είμαστε και φίλοι με το μπος απλά έχουμε συναντηθεί στο κατάστημα 2 φορές και τα είπαμε λίγο.
    Τελικά δεν ξέρω τι είναι χειρότερο,να περιμένεις πολύ καιρό να έρθει ή να είναι εδώ και να περιμένεις να το πάρεις??σε κάθε περίπτωση το κακό είναι να μην έχεις συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα και όχι απλά η αναμονή.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW R 1300 GS , R 1400 GS, M 1300 GS 2023
    από lleonidas στο forum BMW
    Απαντήσεις: 208
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2024, 09:14
  2. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  3. Ρε πάρτε BMW να μπορείτε
    από NLS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 15:59
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03
  5. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF