Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 138

Θέμα: BMW M1000R 2023

  1. #121
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Πολυ ωραιο το Tuono!!!
    Κ 4 χρονια εγγυηση...
    Ride(s) the wind of change...

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Αυτα ειναι! Δεν εχασες χρονο καθολου!

    Με το καλο να το παραλαβεις!

    ΥΓ. Αν σου πω οτι μου αρεσει πιο πολυ το Tuono.....
    Έχασα 2.5 μήνες η αλήθεια είναι στο περίμενε!
    Αλλά γλύτωσα ένα σκασμό λεφτά...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    είναι το γαμήδι αλλά μου το βγάλανε ξινό!
    Έχει και μια ωραία παροιμία που ταιριάζει ακριβώς...παρακελετό μ@υνί ξινό γ@μήσι!αυτό ακριβώς έχω πάθει...
    σήμερα παράγγειλα tuono v4 factory να μου έρθει πακέτο με τη ακράπα και την racing χαρτογράφηση...στο χρωματάκι του 23 time attack που θυμίζει τα χρώματα του motogp!

    Συνημμένο 441197

    Νομίζω θα με παρηγορήσει καλά αυτό...
    Με το καλό το aprilia, μηχανάρα και αυτό!
    Σου έχουν δώσει χρόνο παράδοσης σε αυτό?
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Με το καλό το aprilia, μηχανάρα και αυτό!
    Σου έχουν δώσει χρόνο παράδοσης σε αυτό?
    Ναι,είπαν τέλος φεβρουαρίου.αλλά από λόγια έχω χορτάσει...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Με το καλο !
    Παρ'ολο που η κατηγορια αυτη δεν με εμπνεει πια λογω αλλων προτεραιοτητων ,αν εχω καταλαβει καλα ,σουταρες το s/f το v4 ; Αν ναι γιατι ;
    κουκουρουκουκου

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    683
    Μεγεια και καλοταξιδο
    και εγω ψηφιζω Απριλια
    πιο ομορφο στα ματια μου
    Και φυσικα κ τα 2 ειναι εξισου πιστολια

  7. #127
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    .
    σήμερα παράγγειλα tuono v4 factory να μου έρθει πακέτο
    Εγώ σήμερα θα παραγγείλω 4 γύρο απ' όλα να μου έρθουν πακέτο

    Αστειεύομαι (προφανώς), με το καλό να έρθει !

    Για μένα σαφώς πιο όμορφη η Ιταλίδα από τη Γερμανίδα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Εγώ σήμερα θα παραγγείλω 4 γύρο απ' όλα να μου έρθουν πακέτο

    Αστειεύομαι (προφανώς), με το καλό να έρθει !

    Για μένα σαφώς πιο όμορφη η Ιταλίδα από τη Γερμανίδα


    Εγώ γουστάρω ξινομούν@ ρε γμτο αλλά εντάξει και το τουόνο προφανώς είναι σε δικό του επίπεδο.

    Με το καλό να έρθει και να το ευχαριστηθείς!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Με το καλο !
    Παρ'ολο που η κατηγορια αυτη δεν με εμπνεει πια λογω αλλων προτεραιοτητων ,αν εχω καταλαβει καλα ,σουταρες το s/f το v4 ; Αν ναι γιατι ;
    Κοίτα αυτή η κατηγορία είναι πολύ περιορισμένου εύρους χρήσης,σε αυτό συμφωνούμε όλοι.αλλά κάνει κάτι πολύ καλά.το ξεχαρμάνιασμα 1 φορά το μήνα σε γρήγορη βόλτα και υψηλού επιπέδου τρακντέι.μέχρι εκεί.
    Το sf το έδωσα γιατί σκέφτηκα πως πρέπει να κόψω το να κάνουμε tt τον δρόμο και πως τα χλμ που πολύ εύκολα μαζεύει είναι απαγορευτικά αλλά ταυτόχρονα εθιστικά.
    Έχω και το μουλτι ν4 και λέω θα καλύπτομαι.πήρα λοιπόν ένα rsv4 factory του 14 το έκανα τρακμπαικ με σκοπό να το έχω μόνιμα σέρρες και να τρέχω μόνο εκεί(λέμε τώρα).στο 3ο σεσσιον με το απριλια το έκανα κουτάαααλι το μηχανάκι στην είσοδο της 11...
    Και βρέθηκα πάλι στο ψάξιμο με το δεδομένο πιά στο μυαλό μου πως δεν θέλω κλιπονάτο(έτσι μου έχει κλειδώσει) αλλά μου λείπουν και τα γκάζια του φάιτερ(είναι εθισμός) οπότε ξανά μανά κοίταξα την κατηγορία αυτή.sf πάλι είπα να μην πάρω και εκεί μου προέκυψε το bmw,στράβωσε η δουλεία οπότε πήγα στην αμέσως καλύτερη επιλογή(που μπορεί να είναι και καλύτερη)!
    Σου είπα οοοόλο το στόρι!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Κοίτα αυτή η κατηγορία είναι πολύ περιορισμένου εύρους χρήσης,σε αυτό συμφωνούμε όλοι.αλλά κάνει κάτι πολύ καλά.το ξεχαρμάνιασμα 1 φορά το μήνα σε γρήγορη βόλτα και υψηλού επιπέδου τρακντέι.μέχρι εκεί.
    Το sf το έδωσα γιατί σκέφτηκα πως πρέπει να κόψω το να κάνουμε tt τον δρόμο και πως τα χλμ που πολύ εύκολα μαζεύει είναι απαγορευτικά αλλά ταυτόχρονα εθιστικά.
    Έχω και το μουλτι ν4 και λέω θα καλύπτομαι.πήρα λοιπόν ένα rsv4 factory του 14 το έκανα τρακμπαικ με σκοπό να το έχω μόνιμα σέρρες και να τρέχω μόνο εκεί(λέμε τώρα).στο 3ο σεσσιον με το απριλια το έκανα κουτάαααλι το μηχανάκι στην είσοδο της 11...
    Και βρέθηκα πάλι στο ψάξιμο με το δεδομένο πιά στο μυαλό μου πως δεν θέλω κλιπονάτο(έτσι μου έχει κλειδώσει) αλλά μου λείπουν και τα γκάζια του φάιτερ(είναι εθισμός) οπότε ξανά μανά κοίταξα την κατηγορία αυτή.sf πάλι είπα να μην πάρω και εκεί μου προέκυψε το bmw,στράβωσε η δουλεία οπότε πήγα στην αμέσως καλύτερη επιλογή(που μπορεί να είναι και καλύτερη)!
    Σου είπα οοοόλο το στόρι!
    Φεύγουμε από το θέμα αλλά μου είναι πολύ ενδιαφέρον:
    πως έγινε στην 11?
    Έχεις προσδιορίσει επακριβώς την αιτία? (Ξέροντας τι έχουμε κάνει λάθος μπορούμε και να το διορθώσουμε)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    σου στέλνω π.μ. να μην χαλάμε άλλο το θέμα!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #132
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    είναι το γαμήδι αλλά μου το βγάλανε ξινό!
    Έχει και μια ωραία παροιμία που ταιριάζει ακριβώς...παρακελετό μ@υνί ξινό γ@μήσι!αυτό ακριβώς έχω πάθει...
    σήμερα παράγγειλα tuono v4 factory να μου έρθει πακέτο με τη ακράπα και την racing χαρτογράφηση...στο χρωματάκι του 23 time attack που θυμίζει τα χρώματα του motogp!

    Συνημμένο 441197

    Νομίζω θα με παρηγορήσει καλά αυτό...

    Βασικά, δεν ήταν καν ξινό γ@μήσι, δεν ήταν καθόλου γ@μήσι

    πανέμορφο το touono, με το καλό να το παραλάβεις
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #133
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    καλορίζικο peter! και τα 2 είναι πανέμορφα αλλα και εγώ με την απριλια θα πήγαινα

    ομως oi περίοδοι αυτοί που διανύουμε είναι της υπομονής γενικά, ποσο μάλλον σε ελλείψεις σε πρώτες ύλες οι κατασκευαστές δεν μπορούν να παραδοσουν και μένουν ανοιχτά backorders
    τώρα γιατί δε δόθηκε το μηχανάκι που ήταν ετοιμοπαραδοτο μπορεί να κρύβονται και λόγοι μαρκετινκ απο πίσω απευθείας απο αλεμάνια. Μπορεί και το τουόνο να αργήσει να ξέρεις, είναι φυσιολογικό πια...

    Στην θέση σου ξέρεις τι θα έκανα, θα εκαιγα ένα τριήμερο αφού ρωτούσα ποιος το έχει ετοιμοπαράδοτο, θα πήγαινα στοχευμένα σε αντιπροσώπους απο Αλεξανδρούπολη μέχρι Καλαμάτα(που θα είχαν ετοιμοπαράδοτο ε?) και θα εκλεινα επιτόπου την δουλειά μαζί με μεταφορική για το μέρος μου και τέλος.

    θα ήθελα και εγώ μια επεξηγηση γιατί τιμόνι και όχι κλιπονς, και εμένα μου αρέσει οδηγικά περισσότερο αλλά μάλλον για άλλους λόγους απο εσένα
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 31/01/2023 στις 10:10.
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    καλορίζικο peter! και τα 2 είναι πανέμορφα αλλα και εγώ με την απριλια θα πήγαινα

    ομως η περίοδοι αυτοί που διανύουμε είναι της υπομονής γενικά, ποσο μάλλον σε ελλείψεις σε πρώτες ύλες οι κατασκευαστές δεν μπορούν να παραδοσουν και μένουν ανοιχτά backorders
    τώρα γιατί δε δόθηκε το μηχανάκι που ήταν ετοιμοπαραδοτο μπορεί να κρύβονται και λόγοι μαρκετινκ απο πίσω απευθείας απο αλεμάνια. Μπορεί και το τουόνο να αργήσει να ξέρεις, είναι φυσιολογικό πια...

    Στην θέση σου ξέρεις τι θα έκανα, θα εκαιγα ένα τριήμερο αφού ρωτούσα ποιος το έχει ετοιμοπαράδοτο, θα πήγαινα στοχευμένα σε αντιπροσώπους απο Αλεξανδρούπολη μέχρι Καλαμάτα(που θα είχαν ετοιμοπαράδοτο ε?) και θα εκλεινα επιτόπου την δουλειά μαζί με μεταφορική για το μέρος μου και τέλος.

    θα ήθελα και εγώ μια επεξηγηση γιατί τιμόνι και όχι κλιπονς, και εμένα μου αρέσει οδηγικά περισσότερο αλλά μάλλον για άλλους λόγους απο εσένα
    Συμφωνώ σε όλα αλλά ετοιμοπαράδοτα δεν τα έχει κανείς!το να πάω και να το πάρω από κάπου είναι το πιό απλό!
    Συμφωνώ πως είναι η περίοδος της υπομονής και δεν έχω πρόβλημα με αυτό αρκεί να είναι εξαρχής έτσι η συμφωνία.στο απρίλια μου είπε τέλος φλεβάρη με μια μικρή πιθανότητα για τέλος μάρτη.99% ότι παραγγέλνει στον μήνα είναι εδώ!
    Τώρα με το bmw έπεσε πολύ παπάς και χαλάστηκα!το μηχανάκι είναι εδώ και ήταν αρχές του χρόνου να ταξινομηθεί.τέλος του χρόνου βγαίνει το delivery stop με αιτιολογία θέμα στις δαγκάνες.η bmw hellas με έχει στο ότι από μέρα σε μέρα θα έχει τον κωδικό να παραγγείλει το ανταλλακτικό που χρειάζεται.
    Στέλνω μειλ στη γερμανία και αυτό που λένε είναι πως η παγκόσμια έναρξη πωλήσεων για το μοντέλο αυτό είναι την άνοιξη χωρίς συγκεκριμένη ημερομηνία!το λέω στους εδώ και επιμένουν πως περιμένουν κωδικό για να το πάρω άμεσα!πριν 10 μέρες αυτά που περιγράφω,κωδικό ακόμα δεν έχουν...
    Και σκέφτομαι πονηρά εγώ,μήπως το delivery stop είναι δικαιολογία για να έχουν τα μηχανάκια σε αναμονή μέχρι να βγούν όλα μαζί?γιατί είδα το μέιλ του delivery stop προς τους αντιπροσώπους και στο τέλος λένε πως μέχρι να αρθεί ο περιορισμός τα μηχανάκια είναι μόνο για βιτρίνα στα showrooms...και πάλι ίσως το περιμένα αλλά πες το μου ρε φίλε!και μην πέρνεις τα λεφτά με τόση άνεση...

    Τέλος για τα κλιπονς,
    Μιλάμε για οδήγηση σε δρόμο και πίστα,εκεί που κατέληξα(σίγα την ανακάλυψη ρε φίλε) που τα έκανα και με κλιπονς και με ψηλό τιμόνι σε αρκετά γρήγορο ρυθμό είναι πως με τα κλιπονς ναι θα πας πιο απόλυτα και θα κερδίσεις κάθε χιλιοστό αλλά θέλει να είσαι 'σοβαρός' και όλα γίνονται πιο αυστηρά και 'αγωνιστικά'!εγώ θέλω το ψηλοτίμονο γιατί είναι πιο παιχνιδιάρικο,πολύ πιό εύκολο στα σφιχτά κομμάτια και άνετο!αλλάζεις κλίση πιό εύκολα και με την τιμόνα μπορείς να κάνεις διορθώσεις μέσα στη στροφή όποτε θες αντίθετα με το ss που πρέπει να είναι πιό ακριβής στις αποφάσεις των γραμμών!σίγουρα ένα μειονέκτημα είναι που τρως πολύ ξύλο από τον αέρα αλλά δεν με ενοχλεί και είμαι αρκετά γυμνασμένος ώστε να το αντέχω άνετα στα 20λέπτα σέσσιονς!δεν θα πάω για τουρισμό ούτε θα ρίχνω 200άρες για ώρα στον δρόμο!τα στιγμιαία ανοίγμάτα των 240-250 από στροφή σε στροφή που σκύβεις στο τεπόζιτο ούτε τα νιώθεις με την αδρεναλίνη στο φουλ!
    Έγραψα σεντόνι αλλά έπρεπε να ξηγηθώ!!
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 31/01/2023 στις 10:13.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  15. #135
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    APRILIA RULES!!!!

    (BMW... δες από κάτω)

    https://www.youtube.com/watch?v=ZNS-UGYzKGA

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	AA16yM1K.jpg 
Προβολές:	138 
Μέγεθος:	74,6 KB 
ID:	441217
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 01/02/2023 στις 14:45.

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW R 1300 GS , R 1400 GS, M 1300 GS 2023
    από lleonidas στο forum BMW
    Απαντήσεις: 208
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2024, 10:14
  2. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 10:13
  3. Ρε πάρτε BMW να μπορείτε
    από NLS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 16:59
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 19:03
  5. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF