Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Πίνδος-Καραβούλα (1.862m) 9-10-2022

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031

    Πίνδος-Καραβούλα (1.862m) 9-10-2022

    1,5 μήνας συνεχόμενων Κυριακάτικων ημερών με πεντακάθαρο καιρό. Το λες και θαύμα. Δε θυμάμαι κάτι ανάλογο εδώ και πάρα πολλά χρόνια! Αυτό το χρονικό διάστημα με βοήθησε να πετύχω όλους τους στόχους μου που είχαν απομείνει στην ηπειρωτική Ελλάδα πριν καν μπει Νοέμβριος (ούτε η πιο αισιόδοξη πρόβλεψή μου δεν έδειχνε κάτι τέτοιο). Τελευταίο βουνό και νούμερο 199 στη λίστα ήταν η Καραβούλα στην Πίνδο. Ονομάστηκε έτσι γιατί ουσιαστικά βρίσκεται απέναντι απο την ψηλότερη Καράβα και χωρίζονται μέσω του αυχένα του Τυμπάνου. Ίσως τα παλιότερα χρόνια να τα θεωρούσαν ένα βουνό.

    Η πρόσβαση ήταν πανεύκολη μέσω ασφάλτου απο τον δρόμο Δρακότρυπας-Αργιθέας αρχικά και μετά απο έναν βατό χωματόδρομο εξυπηρέτησης αιολικού πάρκου που μόλις ανοίγεται προς την Καραβούλα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	173 
Μέγεθος:	55,5 KB 
ID:	438757




    Η θέα προς τον κάμπο των Τρικάλων. Στο βάθος ο Όλυμπος.






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	65,2 KB 
ID:	438758






    Εδώ η σύντομη διαδρομή τελειώνει και ελπίζω να παραμείνει έτσι.







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	84,2 KB 
ID:	438759







    Γιατί ουσιαστικά απέχει αρκετά απο τον κύριο όγκο της Καραβούλας. Απο μακριά δείχνει να έχει φτάσει μέχρι τη βάση της όμως είναι μια συνηθισμένη οφθαλμαπάτη στα βουνά. Οι αποστάσεις δε μπορούν με τίποτα να γίνουν κατανοητές στο ανθρώπινο μάτι αλλά και στον εγκέφαλο θα έλεγα. Τελικά μάλλον δεν πιστεύει ποτέ πραγματικά ότι είναι τόσο μεγάλες. Ίσως είναι ένας μηχανισμός άμυνας αυτός...





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	73,5 KB 
ID:	438761







    Έχοντας προχωρήσει βαθύτερα στα αλπικά λιβάδια. Ο κύριος ορεινός όγκος της Καραβούλας αποκαλύπτεται σε όλο του το μεγαλείο.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	88,4 KB 
ID:	438762








    Κοιτώντας πίσω μου διακρίνεται μπροστά η Καράβα, δεξιά της το Ασήμι ή Γαλάτσι και στο βάθος δεξιά τα όρη Βάλτου. Κάτι που πρέπει να αναφέρω είναι πως η Καράβα είναι ουσιαστικά το ψηλότερο βουνό των Αγράφων ενώ η Καραβούλα δεν ανήκει στα Άγραφα. Ουσιαστικά απο τον Τύμπανο και μετά μιλάμε για περιοχή Αργιθέας-Τρικάλων κλπ.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	72,0 KB 
ID:	438763







    Κοιτώντας προς τα πίσω αντιλαμβάνεται κανείς πόσο έχω απομακρυνθεί απο το σημείο που σταμάτησα. Δε διακρίνεται καν ο δρόμος. Ας ελπίσουμε ότι δε θα προχωρήσει άλλο η διάνοιξη.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	63,8 KB 
ID:	438764








    Συνεχίζοντας σε γιδόστρατα!





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	83,3 KB 
ID:	438765
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Στη βάση του ορεινού όγκου συναντάω ένα εικονοστάσι.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9.jpg 
Προβολές:	178 
Μέγεθος:	93,1 KB 
ID:	438766








    Έχοντας κερδίσει λίγο ύψος κοιτώντας προς τα πίσω τα πάντα είναι απλά μαγικά. Το πράσινο χρώμα στα λιβάδια προδίδει την εμφάνιση τακτικών βροχών στην περιοχή. Ευτυχώς τη συγκεκριμένη μέρα έγινε μια εξαίρεση. Δε με χάλασε καθόλου...





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	68,9 KB 
ID:	438767









    Στο βάθος ο Όλυμπος και χαμηλά ο κάμπος. Διακρίνεται επίσης ο Ίταμος Πύλης, ένα χαμηλό βουνό πάνω απο την Πύλη με υψόμετρο 1132m που δεν έχει καμία σχέση με τον Ίταμο δίπλα στη λίμνη Πλαστήρα που ανέβηκα τον Μάιο. Κάποια στιγμή όμως θα ανέβω και στον μικρό Ίταμο καθώς παρουσιάζει ενδιαφέρον.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	67,7 KB 
ID:	438768










    Σε γενικές γραμμές μέχρι εδώ η κλίση ήταν μικρή. Τώρα ξεκινά και γίνεται πιο σοβαρή.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	438769








    Διακρίνεται το σημείο που σταμάτησα. Σαν να έχω απομακρυνθεί αρκετά...





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	13.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	70,0 KB 
ID:	438770








    Συνεχίζοντας





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	85,3 KB 
ID:	438771









    Φτάνω στον αυχένα και κοιτάω προς την άλλη πλευρά βόρειοανατολικά. Κόζιακας δεξιά, Χαλικόβουνο και Τριγγία στο βάθος, αριστερά και πιο κοντά μας το Αυγό.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	70,4 KB 
ID:	438772








    Εδώ βόσκουν αμέριμνα κάποια συμπαθέστατα βοωειδή που δε δείχνουν να ενοχλούνται απο την παρουσία μου. Μπροστά η αιχμηρή κορυφογραμμή της Καραβούλας.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	16.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	75,6 KB 
ID:	438773









    Ανεβαίνω το 1ο ύψωμα. Όταν βρίσκεται κάποιος εδώ θα έπαιρνε όρκο πως η κορυφή του βουνού δείχνει να είναι η 1η στα δεξιά. Δεν είναι όμως και αναρωτιέμαι αν μπορώ να την παρακάμψω,







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	17.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	84,2 KB 
ID:	438774
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Δοκιμάζω τραβέρσα απο αριστερά, μάταια όμως.






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	438775








    Τελικά θα ανέβω στην 1η κορυφή η οποία απαιτεί λίγο χέρια πόδια






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	19.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	438776






    Ε λογικά η κορυφή βρίσκεται μπροστά μου. Ή μήπως όχι?





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	93,3 KB 
ID:	438777






    Αυθεντική εικόνα Πίνδου. Ότι και να πούμε θα είναι λίγο. Μπροστά διακρίνεται το Αυγό, πίσω δεξιά το Χαλικόβουνο με την Τριγγία. Αριστερά διακρίνεται κομμάτι του συμπλέγματος Καρκαδίτσας-Δοκιμίου Παχτουρίου.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	21.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	90,1 KB 
ID:	438778








    Στα δεξιά ο μακρόστενος Κόζιακας.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	22.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	93,1 KB 
ID:	438779








    Κοιτώντας πίσω μου παρατήρησα ότι διακρίνεται και η Λίμνη Πλαστήρα. Απο την Καράβα δε φαίνεται γιατί κρύβεται απο το Βουτσικάκι.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	23.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	50,4 KB 
ID:	438780










    Η Καράβα μπροστά σε όλο της το μεγαλείο. Πίσω της διακρίνονται κάποιες αιχμηρές κορυφές του Ντελιδημίου.






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	49,4 KB 
ID:	438781









    Μόλις ανέβηκα και στην κορυφή που έδειχνε να είναι η ψηλότερη τελικά διαπίστωσα πως είχα ακόμα λίγο. Εν τω μεταξύ υπάρχει μεταλλικός σιδερένιος σταυρός ο οποίος ήταν αθέατος καθόλη τη διάρκεια της ανάβασης. Περίμενα πως τουλάχιστον απο εκεί που τελείωνε ο δρόμος κάτι θα φαινόταν.






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	25.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	72,3 KB 
ID:	438782








    Το 199ο βουνό που έχω ανέβει. Μοιάζει με όνειρο.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	26.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	52,9 KB 
ID:	438783
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Εσείς όταν βλέπετε τέτοιους δρόμους στο πουθενά νιώθετε ότι θέλετε να πάτε αμέσως εκεί ή είστε τίποτα ανώμαλοι?






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	438784







    Έχουν περάσει 7 χρόνια και 199 βουνά απο την 1η φορά που αντίκρισα ανάλογη θέα. Ήταν αδύνατον να μη γίνουν όσα έγιναν βλέποντας τέτοιες εικόνες. Είμαι σίγουρος ότι τις περισσότερες φορές ξυπνούσα το πρωϊ, οδηγούσα και περπατούσα μέχρι τις κορυφές εντελώς μηχανικά. Σαν κάτι να με έχει προγραμματίσει, να μου έχει περάσει αλγόριθμο.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	29.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	61,8 KB 
ID:	438785







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	30.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	73,0 KB 
ID:	438786






    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Μέχρι εκεί ήταν μια απο τις πιο ευχάριστες και εύκολες αναβάσεις μου. Τα πάντα βγήκαν αβίαστα, με χαρακτηριστική άνεση και αίσθηση ασφάλειας. Ή μήπως ψευδαίσθηση ασφάλειας? Συνέχισα τη βόλτα προς τις ανατολικές πλαγιές της Καραβούλας. Κατέβηκα ξανά προς Δρακότρυπα και απο τη Βατσουνιά μπήκα σε εύκολο χωματόδρομο ο οποίος με οδήγησε στο χωριό φάντασμα Ροποτό! Εκεί ζούσαν κάποτε 300 οικογένειες όμως απο το 2012 και μετά ερημώθηκε εξαιτίας καθίζησης του εδάφους. Ο κόσμος έχασε τα σπίτια του ενώ υπήρχε δυνατότητα να αποφευχθεί αυτή η καθίζηση, το κράτος για ακόμα μια φορά αδιαφόρησε.




    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Εκεί πήγα να δω την εκκλησία της Παναγίας που γέρνει με κλίση 17 μοιρών και είναι έτοιμη να υποχωρήσει στην πλαγιά. Για κάποιον ανεξήγητο λόγο ομως αποφάσισα να ανέβω την τσιμεντένια ανηφόρα τάπα και έτσι έφαγα ένα μεγαλοπρεπέστατο high λόγω ενός παχέος στρώματος χώματος που βρισκόταν διασκορπισμένο σε 3-4 τετραγωνικά μέτρα, το οποίο έτσι όπως ανέβηκα δε φάνηκε καν.

    Δεν έφτασα ποτέ στην εκκλησία. Η μηχανή γύρισε μόνη της μάλιστα για να καταφέρω να φύγω και γρήγορα χωρίς μανούβρες.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	31.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	438787













    Ολυμπιακών διαστάσεων βλακεία να φάω τέτοια τούμπα σε μια απο τις πανεύκολες βόλτες. Το χειρότερο όμως? Έσκασα άτσαλα στο έδαφος και ένιωσα αμέσως ότι χτύπησα άσχημα στον αριστερό αστράγαλο. Σηκώθηκα και ο φόβος μου επιβεβαιώθηκε. Μπράβο πανηλίθιε Billy, 7 χρόνια και 199 βουνά δεν έπαθες ποτέ ούτε μια γρατζουνιά, οδηγώντας πολλές φορές σε υπερδύσκολους χωματόδρομους και συνθήκες. Γράφοντας πάνω απο 250.000km μόνο για αυτούς τους στόχους. Με κρύα, παγετούς, βροχές, υγρασίες και αμέτρητους αστάθμητους παράγοντες στο επαρχιακό δίκτυο. Και τώρα που έφτασες μόλις ένα βουνό για την ολοκλήρωση του εγχειρήματος πας και χτυπάς σαν τρίχαζος απο καθαρή βλακεία σου. Δε σου πετάχτηκε κανένας, δεν έφταιξε τίποτα παρά μόνο το οτι είσαι ΒΛΑΚΑΣ. Αν υπήρχε νόμπελ αφέλειας θα το κέρδιζες με το σπαθί σου ανάμεσα σε δισεκατομμύρια κόσμο Billy.




    Αυτές ήταν μερικές γρήγορες σκέψεις που έκανα κάνοντας κάποια βήματα για να δω πόσο άσχημα είναι τα πράγματα. Εκ πρώτης όψεως δεν ήταν τόσο άσχημα καθώς στεκόμουν όρθιος αν και πονούσα υπερβολικά. Μέσα σε 3-4 λεπτά ένιωθα το πόδι μου να φουσκώνει σαν μπαλόνι. Ανέβηκα την ανηφόρα με τα πόδια για να δω απο κοντά την εκκλησία. Είναι πράγματι εντυπωσιακό το πως ακόμα στέκεται. Γέρνει 17 μοίρες ενώ ο πύργος της Πίζας στην Ιταλία μόλις 4 μοίρες!





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	32.jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	100,1 KB 
ID:	438788



















    Κατέβηκα ξανά την κατηφόρα και έφτασα στη μηχανή. Πόναγα ναι, το πόδι είχε γίνει ήδη τούμπανο όμως περπάταγα έστω και έτσι. Αυτό μου έδειξε ότι δεν υπάρχει καθαρό κάταγμα οπότε αποφάσισα να γυρίσω χωρίς να πάω σε νοσοκομείο και θα έβλεπα στην πορεία τι και πως. Ο μαρσπιές έσπασε τελείως και ο λεβιές ταχυτήτων στράβωσε προς τα πάνω οπότε είχα να αντιμετωπίσω και αυτό το θέμα καθώς απείχα 350Km μακριά απο την Αθήνα. Στο παρελθόν έχω γυρίσει χωρίς μαρσπιέ απο την Κόνιτσα όμως δεν ήμουν χτυπημένος. Εδώ το πόδι πόναγε και έπρεπε να αλλάζει ταχύτητες μη μπορώντας όμως να κάνει κινήσεις όντας πρησμένο. Επίσης έπρεπε κάπου να πατάει για να ξεκουράζεται.



    Τελικά πάταγα πότε στο εξόγκωμα που μπαίνει ο πείρος και πότε στο μανιτάρι για να το ξεπιάνω. Ταχύτητες έβαζα με το πίσω μέρος του παπουτσιού. Δε γινόταν αλλιώς. Ήταν απο τις φορές που θα ήθελα να έχω DCT!!!


    Το παπούτσι βγήκε με μεγάλη δυσκολία έτσι όπως είχε πρηστεί. ''Ρε λες να έχω κανα ράγισμα έστω? Πολύ τούμπανο εχει γίνει το πόδι μου'' πρέπει να είπα αρκετές φορές. Η εικόνα του ποδιού έδειχνε ότι είμαι έτοιμος να φάω αρκετό καιρό στα πιτς. Η επόμενη μέρα ήταν δύσκολη αλλά και πάλι περπάταγα με τη βοήθεια του μπατόν μου όμως. Την Τρίτη και Τετάρτη είχα σημαντική βελτίωση και σήμερα Πέμπτη σχεδόν εξαφανίστηκε ο πόνος (όχι όμως το πρήξιμο τελείως) και περπατάω κανονικά με προσοχή αλλά δουλεύω και με μηχανάκι κανονικά.

    Όλα δείχνουν ότι θα είμαι ετοιμοπόλεμος πολύ συντομότερα απο ότι φάνηκε στην αρχή. Ηθικό δίδαγμα της ιστορίας? Ποτέ μην υποτιμάς τον εαυτό σου στο πόσο βλάκας μπορεί να φανεί σε μια κρίσιμη φάση της ζωής του. Άλλωστε λένε '' The difference between men and boys is the price of their toys''



    Τουλάχιστον γύρισα όρθιος και μακάρι όλοι σε δύσκολες στιγμές να γυρνάνε όρθιοι στο σπίτι τους.



    Υ.Γ: Στην επιστροφή πέτυχα αρχικά τον Lospsi με την παρέα του. Χαιρετηθήκαμε αν και δεν κατάλαβα ότι ήταν αυτός. Παρατήρησε ότι ήμουν κάπως σκονισμένος! Είμαι σίγουρος όμως ότι διαβάζοντας αυτές τις γραμμές θα γελάει καθώς τελικά τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα!

    Στη Μάνδρα πέτυχα τον Teos με το CBR600RR και αν και χαιρετηθήκαμε δεν τον κατάλαβα ούτε αυτόν γιατί θυμόμουν ότι είχε ένα Daytona κόκκινο. Επιτέλους έβαλε μυαλό και ήρθε στη φτερούγα Ούτε τον Panos-Zip κατάλαβα με το Triple αλλά επίσης χαιρετηθήκαμε. Μαζί ήταν ένα XR1000 νομίζω αλλά δεν ξέρω αν γράφει το παιδί εδώ. Επίσης δε νομίζω να πήραν χαμπάρι ότι το πόδι μου ήταν ουσιαστικά στον αέρα και άλλαζα ταχύτητες σαν καθυστερημένος με τη φτέρνα γιατί δε μπορούσα να το κουνήσω σχεδόν καθόλου! Καλτ καταστάσεις!

    Πάντα όρθιοι και καλές βόλτες παιδιά!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #7
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Περαστικά Βασίλη!
    Σύντομα στους δρόμους ξανά γερότερος και σοφότερος!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Άντε, περαστικά!

    Εμένα το μυαλό μου πήγε σε καμία ύπουλη ανάβαση με πολύ ταλαιπωρία να πω την αλήθεια, ευτυχώς που η λάθος εκτίμηση δεν βγήκε σε κάτι πιο σοβαρό...

    Με το καλό και στην 200αρα!

  9. #9
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Περαστικά Billy όλα καλά , περιμένουμε το νο200 με το καλό !!!!!
    when life gets complicated... i ride.

  10. #10
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.095
    Περαστικά! Σύντομα κι η 200αρα!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Σας ευχαριστώ παιδιά να είστε καλά! Η αποκατάστασή μου τραβάει εντυπωσιακά γρήγορα. Δηλαδή απο εκεί που τις πρώτες δύο μέρες έλεγα ότι θα φάω κανα 2μηνο, αυτήν την Κυριακή θα μπορούσα άνετα να πάω βόλτα χωρίς πρόβλημα. Χωρίς περπάτημα σε βουνό φυσικά όχι επειδή δε μπορώ να περπατήσω (στην ευθεία σήμερα μπορώ να περπατήσω km άνετα) αλλά επειδή δεν επιτρέπεται να γυρίσει το πόδι μου πουθενά. Αυτός είναι και ο λόγος που δε ρισκάρω να πάω καν μια απλή ασφάλτινη μεθαύριο. Θέλω να είμαι 100% έτοιμος για την τελευταία ανάβαση η οποία είναι απο τις απαιτητικότερες γενικά!

    Πάντα όρθιοι!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #12
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παντα συμβαινουν οταν δεν το περιμενεις...μην βιαστηκες φοβουμενος οτι θα υποχωρησει η εκκλησια?
    Κριμα για την ταλαιπωρια του γυρισμου. Κανει την επιστροφη δυσκολη ενω εχει κ αυτη την χαρα της...
    Αλλα εσυ δεν μασας...δεν ανησυχουμε!!!

    Προχωρα ακαθεκτος για το 200ο!!!

    (Αμα ειχε τραξιο το εργαλειο...θα το σωζες Το ρημαδι!!! )
    Ride(s) the wind of change...

  13. #13
    Εκείνη η διαίσθηση που είχες περιγράψει σε προηγούμενο θέμα μάλλον βγηκε αληθινή αλλά αυτά μπορούν να συμβούν ακόμα κ "διασχίζοντας τις γραμμές ενός τραμ" (καταλαβαίνεις πως το εννοώ Βιλλ) οπότε αφού δεν ήταν σοβαρότερο από όσο περίμενες όλα καλά.
    Πάρε τον χρόνο σου κ όταν νιώσεις καλά τότε περίμενε λίγο ακόμα κ μετά ξεκινά για την 200αρα!!
    Μην ξεχάσεις να φορέσεις ελαστική επιστραγαλιδα πριν την ανάβαση. Θα βοηθήσει απθστευτα κ θα προλάβει πολλα αν χρειαστεί..
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Τίποτα Βασίλη. Θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα. Δε θα σού πω περαστικά γιατί φενετε ότι το πέρασες ήδη. Η εκκλησία χάσιμο

    Αντε και στη τελευταία με το καλό
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Παντα συμβαινουν οταν δεν το περιμενεις...μην βιαστηκες φοβουμενος οτι θα υποχωρησει η εκκλησια?
    Κριμα για την ταλαιπωρια του γυρισμου. Κανει την επιστροφη δυσκολη ενω εχει κ αυτη την χαρα της...
    Αλλα εσυ δεν μασας...δεν ανησυχουμε!!!

    Προχωρα ακαθεκτος για το 200ο!!!

    (Αμα ειχε τραξιο το εργαλειο...θα το σωζες Το ρημαδι!!! )

    Πάω να βάλω Gripone TC


    Να είσαι καλά αδερφέ!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    Εκείνη η διαίσθηση που είχες περιγράψει σε προηγούμενο θέμα μάλλον βγηκε αληθινή αλλά αυτά μπορούν να συμβούν ακόμα κ "διασχίζοντας τις γραμμές ενός τραμ" (καταλαβαίνεις πως το εννοώ Βιλλ) οπότε αφού δεν ήταν σοβαρότερο από όσο περίμενες όλα καλά.
    Πάρε τον χρόνο σου κ όταν νιώσεις καλά τότε περίμενε λίγο ακόμα κ μετά ξεκινά για την 200αρα!!
    Μην ξεχάσεις να φορέσεις ελαστική επιστραγαλιδα πριν την ανάβαση. Θα βοηθήσει απθστευτα κ θα προλάβει πολλα αν χρειαστεί..

    Νομίζω ήδη θα έπρεπε να φοράω ελαστική επιστραγαλίδα που λες. Επίδεσμο έβαλα 2-3 μέρες και απο τότε τίποτα. Περπατάω κανονικά με προσοχή όμως για να μη γυρίσει.

    Πράγματι η ιστορία έχει δείξει ότι τα δύσκολα δεν πρέπει καν να τα φοβόμαστε αφού πάντα στα εύκολα θα γίνει η στραβή!


    Σε ευχαριστώ Γιώργαρε να είσαι καλά!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Τίποτα Βασίλη. Θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα. Δε θα σού πω περαστικά γιατί φενετε ότι το πέρασες ήδη. Η εκκλησία χάσιμο

    Αντε και στη τελευταία με το καλό


    Σε ευχαριστώ φίλε! Όντως εφόσον κινούμαι κανονικά ας το πούμε πταίσμα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Legends Trackday Serres 30/9 - 2/10 2022
    από sapila racing στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2022, 16:58
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2022, 21:04
  3. Athens Moto Show 2022, 7-10 Aπριλίου, Γκάζι
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2022, 12:24
  4. Yamaha MT-10 2022
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2021, 16:29
  5. 'Κάτι υπόλοιπα από περσυ' 10-11-12/08 - Κεντρική Πίνδος
    από spyro στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2012, 09:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF