Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Λάστιχα για Integra 700.

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729

    Λάστιχα για Integra 700.

    Η μηχανή είναι καθημερινό μέσο, χονδρικά 15000 χλμ το χρόνο, με μεγαλύτερο μέρος μετακίνησης στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης (ας πούμε Αττική Οδό). Οι διαδρομές είναι συνήθως 20-25' και 20 χλμ. Θέλω κάτι οικονομικό (σε τιμή και μακροζωία) και δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις οδηγικά (δεν υπάρχει χρόνος για βόλτες και πίστα). Επίσης οδηγώ όλο το χρόνο με όλες τις καιρικές συνθήκες.

    Κανένα BT-23 ίσως;
    Βλέπω και ένα ζευγάρι Τ30 Evo στον tyre pro που τα έχει σε προσφορά στα 210€. Είναι dot20 αλλά δε με πειράζει αφού δε θα τα κρατήσω πολύ με τα χιλιόμετρα που γράφω.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Η μηχανή είναι καθημερινό μέσο, χονδρικά 15000 χλμ το χρόνο, με μεγαλύτερο μέρος μετακίνησης στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης (ας πούμε Αττική Οδό). Οι διαδρομές είναι συνήθως 20-25' και 20 χλμ. Θέλω κάτι οικονομικό (σε τιμή και μακροζωία) και δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις οδηγικά (δεν υπάρχει χρόνος για βόλτες και πίστα). Επίσης οδηγώ όλο το χρόνο με όλες τις καιρικές συνθήκες.

    Κανένα BT-23 ίσως;
    Βλέπω και ένα ζευγάρι Τ30 Evo στον tyre pro που τα έχει σε προσφορά στα 210€. Είναι dot20 αλλά δε με πειράζει αφού δε θα τα κρατήσω πολύ με τα χιλιόμετρα που γράφω.

    Μια χαρά το Τ30 για αυτή τη χρήση και ειδικά σε αυτήν την τιμή. Έχω φορέσει το απλό παλιά, είναι κάτι ενδιάμεσο σε σπορ και τουριστικό (ΒΤ023)


    Υ.Γ: Όχι και Αττική Οδός ο περιφερειακός ρε συ! Εν τω μεταξύ τι φάση με τα διόδια που έχουν μπει εδώ και τόσο καιρό χωρίς να έχει γίνει το παραμικρό έργο και με το δρόμο να είναι βομβαρδισμένο τοπίο? Για πολλές κλωτσιές οι άνθρωποι!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Τι χιλιόμετρα να υπολογίζω για τα Τ30 Βασίλη;

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τι χιλιόμετρα να υπολογίζω για τα Τ30 Βασίλη;

    Με χαλαρούς κομιουτινγκ ρυθμούς δε λιώνουν αυτά τα λάστιχα. Για μένα μέχρι 15.000km είσαι οκ απο θέμα ασφάλειας αλλά αυτό πρέπει το δεις στην πράξη γιατί τα 15.000km σε μικρές αποστάσεις είναι διαφορετικά απο τα 15.000 σε μεγάλες βόλτες. Νομίζω πάντως οτι με προσοχή βγάζεις και 20.000km.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για Transalp 700
    από CorpseAlive στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2022, 19:14
  2. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  3. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF