Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: BMW f650 st

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2022
    Μηνύματα
    1

    BMW f650 st

    Καλημερα παρέα,
    Έχω ένα bmw και ηθελα να του κάνω ένα καλό και παράγγειλα από Γερμανία 2 σετ ζιγκλερ της keyhin.
    Καθησα και εβγαλα τα καλμπυρατερ,μου έκανε εντύπωση ότι οι 2 βιδες που ρυθμίζονται είχαν περίπου 1 στροφή διαφορά η μια με την άλλη.
    Καθησα τα καθάρισα σχολαστικά σε καθαρό τραπέζι με σεντόνι κατω,3 ταχύτητες κατω η ταχύτητα από το συνηθισμένο,κοιταξα μην μπερδέψω τίποτα κτλ.
    Τα ξανά έβαλα η μηχανή δεν δούλευε.
    Ψάχτηκα σε φόρουμ της Γερμανίας πάλι και βρήκα πως το ένα ζιγκλερ δεν κάνει λέει.
    Τα ξανά εβγαλα και το άλλαξα.
    Πάω μια βόλτα την μηχανή 1 χλμ για να την ζεστάνω και όταν γυρισα και εμεινε λίγο στο ρελαντί άρχισε να βγάζει νερά από την υπερχείλιση του ψυγείου
    Μήπως επειδή είναι το μείγμα πολύ πλούσιο ή έχω ζημιά;
    Μ αυτά και μ αυτά εμεινε η μηχανή από Ιούνιο μέχρι τώρα έτσι,και ενώ είχα δώσει 200€ λίγες μέρες πριν για λάδια,παραφλου,μπουζί και αλυσίδα δεν μπόρεσα να την δουλέψω καθόλου…
    Τώρα πλησιάζει ο καιρός με τα σήματα,ασφαλισμένη την έχω όλο τον καιρό και σκέφτομαι τι να κάνω…
    Είμαι σε νησί δυστυχώς και δεν έχω εδώ άνθρωπο
    Μπορεί να βοηθησει κάποιος;;;
    Τελευταία τροποποίηση από Aries; 28/10/2022 στις 08:41. Αιτία: Γράφει τα μισά μόνο!κατι μαλακια εκανα

  2. #2
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Καλώς ήρθες!

    Χρειάζεσαι μηχανικό, όχι μόνο για τα καρμπυρατέρ, η μοτοσυκλέτα σου έχει ένα εκπληκτικό μοτέρ αλλά δεν είναι χθεσινή.
    Είναι πάρα πολλά αυτά που πρέπει να δει ο μηχανικός πέρα από τα καρμπυρατέρ για να είσαι ασφαλής και εκείνη λειτουργική.

    Το καλό είναι ότι την ξέρουν καλά και ένα τυπικό service θα σε καλύψει.

    Στην θέση σου θα ρωτούσα για προτεινόμενο μηχανικό στο λιμάνι που σε εξυπηρετεί και θα του ζητούσα αν μπορεί
    να παραλάβει την μοτό από το πλοίο.
    Είναι πολύ κοινό, τουλάχιστον στα αυτοκίνητα εξυπηρετούνται πολλοί έτσι.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aries Προβολή μηνύματος
    Πάω μια βόλτα την μηχανή 1 χλμ για να την ζεστάνω και όταν γυρισα και εμεινε λίγο στο ρελαντί άρχισε να βγάζει νερά από την υπερχείλιση του ψυγείου
    Το ότι σου πετάει το ψυκτικό υγρό, μπορεί να είναι κάτι απλό π.χ. έχει χαλάσει η λαστιχένια τσιμούχα της τάπας ή έχει ξεσφίξει κάποιο κολάρο, μέχρι κάτι σοβαρό π.χ. έχει κάψει φλάντζα καύσης κεφαλής. Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να το δει μηχανικός, για να ρωτάς εδώ και κρίνοντας από την περιγραφή σου, μάλλον, δεν είναι κάτι που μπορείς να φέρεις εις πέρας μόνος σου.

    Σε ποιό νησί είσαι;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δεν υπάρχει ένας μηχανικός σε όλο το νησί?
    Έστω και συνεργείο αυτοκινήτων. Καμία φορά αναλαμβάνουν και αυτοί μηχανάκια και ξέρουν κάποια πράγματα.
    Ποιο νησί είναι να έρθω να ανοίξω συνεργειομηχαναδικο να χεστω στο ταλαρο
    Καλώς ήρθες
    καθε μερα ...νεα μερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά BMW F650 ST το 2015...
    από SAC στο forum BMW
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2015, 07:28
  2. Ελαστικά για Bmw F650 St
    από blek63 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2006, 13:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF