Σελίδα 3 από 76 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 1132

Θέμα: Πάμε σιγά σιγά για την αλλαγή.

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Πάρε το μεγάλο κ μετά από λίγο καιρό θα δεις ότι χρειάζεσαι ένα εργάτη κ θα τον τσιμπήσεις.
    Έτσι θα έχεις το μεγάλο που ήθελες χωρίς περιορισμούς κ τσιμπάς ένα μικρό παπι (λέμε τώρα) κ λύνεις τα προβλήματα σου (άγχος, κόστη κλπ κλπ).
    Λογικά έτσι καταλήγουν οι περισσότεροι εφόσον υπάρχει και η οικονομική δυνατότητα, αλλά αν είσαι από αυτούς που λένε ότι εγώ θέλω να έχω μόνο ένα ή να πάω στη δουλειά με τη μηχανή και όχι με σκούτερ έστω για αυτή τη λίγη χαρά παραπάνω που μπορεί να παρεις ένα βράδυ επιστρέφοντας από το γραφείο τότε εγώ θα διάλεγα το θεωρητικά τουλάχιστον πιο ινδιάνικο δηλαδή το tracer.

  2. #32
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.094
    Αναμονή για το νέο Transalp.. Ένα για όλα. Ούτως ή άλλως θα το φτάνει το 14αρι χιλιάδες με γνήσιο τριβάλιτσο..

  3. #33
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Διάβασα όλα τα μηνύματα.
    Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα περισσότερα.

    1. Γιατί δεν παίρνεις ένα κινέζικο?
    Χωρίς να θέλω να θίξω τίποτα και κανέναν, δεν μου γεμίζουν το μάτι.Επίσης τα περισσότερα δεν έχουν χαρακτήρα προσπαθούν να μιμηθούν κυρίως ευρωπαικές μηχανές στο σουλούπι και οι περισσότερες στα μάτια μου είναι καρικατούρες GS.
    2. Που θα το αφήνω?
    Οι μετακινήσεις μου είναι συγκεκριμένες και εκεί που το αφήνω συνήθως είναι περιοχές με πάρα πολλή αστυνομία. Ήτοι , Ευελπίδων μπροστά στην πύλη δικηγόρων, Εφετείο στο ''πάρκινγκ μηχανών'' , υπουργεία εσωτερικών-εξωτερικών που και πάλι είναι ασφαλείς περιοχές, διοικητικά δικαστήρια μπροστά στην είσοδο. Το γραφείο μου είναι επι της Κηφισίας και μάλλον θα γίνει αγορά και ιδιωτικού Parking εντός του έτους επομένως και εκεί θα είμαι καλυμένος. Σπίτι έχω γκαράζ κλειστό .
    3. Κόστη μεταφοράς/μετακίνηση εντός πόλης
    Ρε παιδιά τρανσαλπ των 220 κιλών οδηγώ δεν πάω από παπί σε 800-1000 κυβικά. Μαζεμένο είναι το μηχανάκι μου δεν λέω αλλά με ένα μη ελαστικό πλαίσιο και ροπάτο στις μεσαίες. Όσο για την κατανάλωση , είμαι σχεδόν σίγουρος ότι καίω παραπάνω από τα περισσότερα προαναφερόμενα μηχανάκια.
    4. Δεν θα αγόραζα παπί. Τουλάχιστον όχι όσο έχω επιλογή.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #34
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Διάβασα όλα τα μηνύματα.
    Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα περισσότερα.

    1. Γιατί δεν παίρνεις ένα κινέζικο?
    Χωρίς να θέλω να θίξω τίποτα και κανέναν, δεν μου γεμίζουν το μάτι.Επίσης τα περισσότερα δεν έχουν χαρακτήρα προσπαθούν να μιμηθούν κυρίως ευρωπαικές μηχανές στο σουλούπι και οι περισσότερες στα μάτια μου είναι καρικατούρες GS.
    2. Που θα το αφήνω?
    Οι μετακινήσεις μου είναι συγκεκριμένες και εκεί που το αφήνω συνήθως είναι περιοχές με πάρα πολλή αστυνομία. Ήτοι , Ευελπίδων μπροστά στην πύλη δικηγόρων, Εφετείο στο ''πάρκινγκ μηχανών'' , υπουργεία εσωτερικών-εξωτερικών που και πάλι είναι ασφαλείς περιοχές, διοικητικά δικαστήρια μπροστά στην είσοδο. Το γραφείο μου είναι επι της Κηφισίας και μάλλον θα γίνει αγορά και ιδιωτικού Parking εντός του έτους επομένως και εκεί θα είμαι καλυμένος. Σπίτι έχω γκαράζ κλειστό .
    3. Κόστη μεταφοράς/μετακίνηση εντός πόλης
    Ρε παιδιά τρανσαλπ των 220 κιλών οδηγώ δεν πάω από παπί σε 800-1000 κυβικά. Μαζεμένο είναι το μηχανάκι μου δεν λέω αλλά με ένα μη ελαστικό πλαίσιο και ροπάτο στις μεσαίες. Όσο για την κατανάλωση , είμαι σχεδόν σίγουρος ότι καίω παραπάνω από τα περισσότερα προαναφερόμενα μηχανάκια.
    4. Δεν θα αγόραζα παπί. Τουλάχιστον όχι όσο έχω επιλογή.
    Τώρα το να πουλήσω την τρανσαλπαρα και να παρω ένα μτχ σκούτερ για το ενδιάμεσο είναι στις σκέψεις, (για να μαζέψω και παραπάνω Cash καθώς η αγορά μου θα γίνει ντούκου μετρητά).
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 03/11/2022 στις 23:02.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  5. #35
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Αφού κοιτάς ευρωπαϊκά , πάρε κανένα μοναδικό τουλάχιστον

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...smo-veloce-800
    Αρρώστησα.
    Το τσεκάρω και όσο το τσεκάρω αρρωσταίνω και άλλο.
    Τι μου έκανες ρε ψηλές βραδιάτικο.

    Και το V100 Mandelo της Moto Guzzi φαίνεται πολύ ωραίο.
    Γενικά για Moto Guzzi τι ξέρουμε?
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 04/11/2022 στις 00:12.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  6. #36
    Με βάση τα specs που θέτεις, θα μπορούσες να συμπεριλαβεις στη λίστα σου και το Honda crossrunner 800.

    Δεν είναι καινούριο, αλλά οκ Honda 5ετιας μάλλον απροβληματιστο θα σου βγει. Γλυτώνεις και ένα σοβαρό μέρος του budget σου, για άλλες απολαύσεις..

    Κατά τα άλλα κι εγώ Tracer θα πρότεινα.

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Διάβασα όλα τα μηνύματα.
    Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα περισσότερα.

    1. Γιατί δεν παίρνεις ένα κινέζικο?
    Χωρίς να θέλω να θίξω τίποτα και κανέναν, δεν μου γεμίζουν το μάτι.Επίσης τα περισσότερα δεν έχουν χαρακτήρα προσπαθούν να μιμηθούν κυρίως ευρωπαικές μηχανές στο σουλούπι και οι περισσότερες στα μάτια μου είναι καρικατούρες GS.
    2. Που θα το αφήνω?
    Οι μετακινήσεις μου είναι συγκεκριμένες και εκεί που το αφήνω συνήθως είναι περιοχές με πάρα πολλή αστυνομία. Ήτοι , Ευελπίδων μπροστά στην πύλη δικηγόρων, Εφετείο στο ''πάρκινγκ μηχανών'' , υπουργεία εσωτερικών-εξωτερικών που και πάλι είναι ασφαλείς περιοχές, διοικητικά δικαστήρια μπροστά στην είσοδο. Το γραφείο μου είναι επι της Κηφισίας και μάλλον θα γίνει αγορά και ιδιωτικού Parking εντός του έτους επομένως και εκεί θα είμαι καλυμένος. Σπίτι έχω γκαράζ κλειστό .
    3. Κόστη μεταφοράς/μετακίνηση εντός πόλης
    Ρε παιδιά τρανσαλπ των 220 κιλών οδηγώ δεν πάω από παπί σε 800-1000 κυβικά. Μαζεμένο είναι το μηχανάκι μου δεν λέω αλλά με ένα μη ελαστικό πλαίσιο και ροπάτο στις μεσαίες. Όσο για την κατανάλωση , είμαι σχεδόν σίγουρος ότι καίω παραπάνω από τα περισσότερα προαναφερόμενα μηχανάκια.
    4. Δεν θα αγόραζα παπί. Τουλάχιστον όχι όσο έχω επιλογή.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Διάβασα όλα τα μηνύματα.
    Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα περισσότερα.

    1. Γιατί δεν παίρνεις ένα κινέζικο?
    Χωρίς να θέλω να θίξω τίποτα και κανέναν, δεν μου γεμίζουν το μάτι.Επίσης τα περισσότερα δεν έχουν χαρακτήρα προσπαθούν να μιμηθούν κυρίως ευρωπαικές μηχανές στο σουλούπι και οι περισσότερες στα μάτια μου είναι καρικατούρες GS.
    2. Που θα το αφήνω?
    Οι μετακινήσεις μου είναι συγκεκριμένες και εκεί που το αφήνω συνήθως είναι περιοχές με πάρα πολλή αστυνομία. Ήτοι , Ευελπίδων μπροστά στην πύλη δικηγόρων, Εφετείο στο ''πάρκινγκ μηχανών'' , υπουργεία εσωτερικών-εξωτερικών που και πάλι είναι ασφαλείς περιοχές, διοικητικά δικαστήρια μπροστά στην είσοδο. Το γραφείο μου είναι επι της Κηφισίας και μάλλον θα γίνει αγορά και ιδιωτικού Parking εντός του έτους επομένως και εκεί θα είμαι καλυμένος. Σπίτι έχω γκαράζ κλειστό .
    3. Κόστη μεταφοράς/μετακίνηση εντός πόλης
    Ρε παιδιά τρανσαλπ των 220 κιλών οδηγώ δεν πάω από παπί σε 800-1000 κυβικά. Μαζεμένο είναι το μηχανάκι μου δεν λέω αλλά με ένα μη ελαστικό πλαίσιο και ροπάτο στις μεσαίες. Όσο για την κατανάλωση , είμαι σχεδόν σίγουρος ότι καίω παραπάνω από τα περισσότερα προαναφερόμενα μηχανάκια.
    4. Δεν θα αγόραζα παπί. Τουλάχιστον όχι όσο έχω επιλογή.
    Τώρα το να πουλήσω την τρανσαλπαρα και να παρω ένα μτχ σκούτερ για το ενδιάμεσο είναι στις σκέψεις, (για να μαζέψω και παραπάνω Cash καθώς η αγορά μου θα γίνει ντούκου μετρητά).
    Εμείς τι φταίμε να σε διαβάζουμε 2 φορές;

    Το 2 μην το δένεις και κόμπο, έχουν δει πράματα και θαύματα τα ματάκια μου....
    Ακόμα θυμάμαι το Κ75 ενός γιατρού, προ 30ετίας, γείτονα μου που το είχε ανεβάσει....στην βεράντα του σπιτιού του (για τον χειμώνα; για να πάει διακοπές; δεν θυμάμαι πια...)
    και μια πρωία δεν το βρήκε εκεί που έπρεπε να είναι.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Αρρώστησα.
    Το τσεκάρω και όσο το τσεκάρω αρρωσταίνω και άλλο.
    Τι μου έκανες ρε ψηλές βραδιάτικο.

    Και το V100 Mandelo της Moto Guzzi φαίνεται πολύ ωραίο.
    Γενικά για Moto Guzzi τι ξέρουμε?
    Aν σου αρέσει το γκούτσι να πας να το δεις από κοντά και αν είναι δυνατόν να το δοκιμάσεις.
    Νομίζω πως θα ερωτευτείς αλλά σίγουρα κρίνω εμπλέκοντας και τις δικές μου επιλογές.

    Αυτό που για εμένα θα πρέπει να κατανοήσεις ακούγεται λίγο βαρύ αλλά θα πρέπει να το έχεις
    υπόψιν σου. Ένα guzzi το επιλέγεις για το σύνολο της διαχείρισης του και ασχολείσαι με αυτό.
    Τι εννοώ: αν στην πορεία ανακαλύψεις κάποιο πταίσμα κ.λπ. δεν χαλάς την ζαχαρένια σου και αναθεματίζεις
    το εργοστάσιο. Βρίσκεις λύση και την εφαρμόζεις με σκοπό να συνεχίσεις να ζεις με αυτό.

    Δεν έχω διαβάσει κάτι για το συγκεκριμένο. Σίγουρα με τριγκάρει το σύστημα με τα φτεράκια που ανοιγοκλείνουν αλλά
    είναι άδικο να νομίζω ότι έχει κάποια ευαισθησία γιατί ουσιαστικά δεν το γνωρίζω.

    Διάβασε review από όλο τον κόσμο, αξίζει τον κόπο.

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Αφού κοιτάς ευρωπαϊκά , πάρε κανένα μοναδικό τουλάχιστον

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...smo-veloce-800
    Με διαφορά ότι πιο ομορφο υπάρχει

  10. #40
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Αρρώστησα.
    Το τσεκάρω και όσο το τσεκάρω αρρωσταίνω και άλλο.
    Τι μου έκανες ρε ψηλές βραδιάτικο.

    Και το V100 Mandelo της Moto Guzzi φαίνεται πολύ ωραίο.
    Γενικά για Moto Guzzi τι ξέρουμε?
    Έχουμε την Breva 750 και φίλος V7. Έχω σχεδόν αποφασίσει να πάρω την V85TT την οποία και θα σου πρότεινα να δεις.
    Εύκολες στο service, αεροελαιόψυκτες μηχανές με άξονα γαρ, υποστήριξη καλή από την αντιπροσωπεία και εκτεταμένο δίκτυο αντιπροσώπων (Piaggio Hellas).
    Χαρακτήρας μοναδικός (V2 εγκάρσιο δεν έχει καμία άλλη!)
    Το V100 έχει νέο εντελώς κινητήρα, ακόμα δεν το έχω δει live.

    Προσωπικά θα περίμενα να δω το νέο Transalp, θα καβαλούσα και Africa και V85TT και θα αποφάσιζα.
    Το Tracer προσωπικά το απέρριψα ως κάτοχος ΜΤ-07.
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=161584

  11. #41
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Το V85TT με τον άξονα μετάδοσης, θα του δώσει το παραπάνω γκάζι που θέλει; Ζήτησε κάτι σίγουρα πιο δυνατό από το Transalp και τέτοια υπάρχουν πολλά στη μεσαία κατηγορία. Το θέμα είναι πόση σπιρτάδα θέλει.

    Η μαύρη MV Agusta θεωρώ ότι χάνει πολύ από το χρώμα. Αν και γενικά μου αρέσουν οι αγκούστες, αυτή τη θεωρώ στις αδιάφορες εξαιρέσεις. Ο κινητήρας που φοράει δεν είναι ο κακόφημος που "βροντούσε";
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Με διαφορά ότι πιο ομορφο υπάρχει
    Και όχι μόνο όμορφο ... Είναι και όπλο με μπόλικη τεχνολογία και άφθονες ρυθμίσεις .

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    για δω εισαι αλλα δεν το ξερεις ακόμα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2000000003_480px.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	33,6 KB 
ID:	439110
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Δεν ξέρω τι γκάζι έχει το Transalp και πόσο θέλει στην νέα μηχανή ο άνθρωπος. Ο άξονας και το γκάζι πάντως δεν έχουν τόση σχέση, μιας και τα μεγάλα GS άξονα έχουν κι αυτά και μια χαρά γκάζι έχουν. ΟΚ με αλυσίδα έχεις λογικά μικρότερες απώλειες, αλλά και πάλι, αν τα άλογα και η ροπή είναι αρκετή μια χαρά θα είσαι.

    To Agusta Veloce είναι κουκλί, τι να λέμε τώρα. Αλλά πού μπορείς να κάνεις service, πόσο εύκολα έχεις ανταλλακτικά? Αν και διάβασα μόλις ότι η KTM AG / PIERER Mobilityαγόρασε το 25% της Agusta, οπότε αυτό το θέμαμάλλον θα βελτιωθεί άμεσα.

  15. #45
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    για δω εισαι αλλα δεν το ξερεις ακόμα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2000000003_480px.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	33,6 KB 
ID:	439110
    Οταν ξεκίνησα να κοιτάζω μηχανές , ήταν η πρώτη που έψαξα για να είμαι ειλικρινής.
    Εντός Budget, καλά άλογα και καλά κυβικά .
    Κάτι έπαθα από εχθές που μιλούσα με έναν φίλο που έχει το 1200 Multi και με έβαλε σε σκέψεις για Ιταλική Φινέτσα.
    Δλδ, το Multi to V2S 950 το γκρι , το MV Agusta παραπάνω και το Moto Guzzi V100 με αρρώστησαν σε βαθμό να πιάσω 2η δουλειά για Κυριακές και βράδια για να πάρω κούτα σε ένα 5μηνο.
    where was Gondor when the Westfold fell?

Σελίδα 3 από 76 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2019, 23:44
  2. Για να ετοιμαζομαστε για Ιουλιο σιγα-σιγα!
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2010, 17:05
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2007, 17:24
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 22:14
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF