Σελίδα 4 από 76 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 1132

Θέμα: Πάμε σιγά σιγά για την αλλαγή.

  1. #46
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Αν και διάβασα μόλις ότι η KTM AG / PIERER Mobilityαγόρασε το 25% της Agusta, οπότε αυτό το θέμαμάλλον θα βελτιωθεί άμεσα.
    Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω.
    Εδω εχουν χρόνιο θέμα με τα ανταλλακτικά παγκοσμίως. Πόσο μάλλον στην Ελλάδα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Οταν ξεκίνησα να κοιτάζω μηχανές , ήταν η πρώτη που έψαξα για να είμαι ειλικρινής.
    Εντός Budget, καλά άλογα και καλά κυβικά .
    Κάτι έπαθα από εχθές που μιλούσα με έναν φίλο που έχει το 1200 Multi και με έβαλε σε σκέψεις για Ιταλική Φινέτσα.
    Δλδ, το Multi to V2S 950 το γκρι , το MV Agusta παραπάνω και το Moto Guzzi V100 με αρρώστησαν σε βαθμό να πιάσω 2η δουλειά για Κυριακές και βράδια για να πάρω κούτα σε ένα 5μηνο.
    Εμ γι'αυτό σε είπα, αμα πας να ψωνισεις με το συναισθημα μόνο ευρώπη. Αλλά όπως είπε και ο δοκτορ τζον πρεπει να εισαι συνειδητοποιημένος.

    Αλλιως τσιμπάς γιαπωνέζικο που ειναι εργαλιιιο και δεν ανυσηχεις για τίποτα.


    Το γκουτσι με τρέλανε κι εμένα. Αλλά όχι για το πηξιμο της πολης.

  3. #48
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Ξέρεις , όταν μπήκα στην φάση της μηχανής, σκεφτόμουν πρακτικά.
    Ήθελα μοτοσυκλέτα και όχι παπάκι/σκούτερ γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου και πήρα μία από τις πιο αξιόπιστες και Safe επιλογές για μεταχειρισμένη.
    Καλή μου βγήκε και την έκανα ακόμα καλύτερη.
    Αλλά μετά από λίγο καιρό κατάλαβα ότι πλέον δεν καβαλάω την μηχανή για να έχω πιο εύκολο παρκάρισμα και να αποφεύγω την κίνηση και την κατανάλωση του αμαξιού.
    Κατάλαβα ότι αυτές οι 2-3 ώρες πάνω στην μηχανή είναι οι καλύτερες 3 ώρες της ημέρας μου. Κατεβαίνω και νιώθω σαν να έφυγε ένα 60% του στρες μου . Επομένως πλέον η μηχανή είναι και ένας τρόπος να αποφύγω τα αγχολυτικά και να σπάσει το στομάχι μου πριν τα 30. Για αυτό και κοιτάω κάτι με χαρακτήρα και λίγο πιο παιχνιδιάρικο. Για να έχουν ποιότητα αυτές οι 3 ώρες της καθημερινότητας μου πάνω της.
    Ξέρω ότι δεν είναι λογικό, αλλά πάω σοβαρό στοίχημα ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα , δεν είναι λογικοί στο θέμα μηχανής.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις , όταν μπήκα στην φάση της μηχανής, σκεφτόμουν πρακτικά.
    Ήθελα μοτοσυκλέτα και όχι παπάκι/σκούτερ γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου και πήρα μία από τις πιο αξιόπιστες και Safe επιλογές για μεταχειρισμένη.
    Καλή μου βγήκε και την έκανα ακόμα καλύτερη.
    Αλλά μετά από λίγο καιρό κατάλαβα ότι πλέον δεν καβαλάω την μηχανή για να έχω πιο εύκολο παρκάρισμα και να αποφεύγω την κίνηση και την κατανάλωση του αμαξιού.
    Κατάλαβα ότι αυτές οι 2-3 ώρες πάνω στην μηχανή είναι οι καλύτερες 3 ώρες της ημέρας μου. Κατεβαίνω και νιώθω σαν να έφυγε ένα 60% του στρες μου . Επομένως πλέον η μηχανή είναι και ένας τρόπος να αποφύγω τα αγχολυτικά και να σπάσει το στομάχι μου πριν τα 30. Για αυτό και κοιτάω κάτι με χαρακτήρα και λίγο πιο παιχνιδιάρικο. Για να έχουν ποιότητα αυτές οι 3 ώρες της καθημερινότητας μου πάνω της.
    Ξέρω ότι δεν είναι λογικό, αλλά πάω σοβαρό στοίχημα ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα , δεν είναι λογικοί στο θέμα μηχανής.

    διάβασα όλο το θέμα και νομίζω ήρθε η στιγμή να πώ την απόψη μου,
    από την αρχή ήθελα να σου προτείνω το ντουκάτι ν2 αλλά είδα να πηγαίνει αλλού η κουβέντα και σιώπησα.με χαρά μου βλέπω πως μπήκε πάλι στο παιχνίδι!να σου πω πως έχω v4s multi έχω οδηγήσει και το 950 οπότε έχω άποψη.
    Αν σε ενδιαφέρει και το σπορ κομμάτι ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΠΤ ΆΛΛΟ.κούκλα το mv αλλά επίφοβο από αξιοπιστία και μπαίνεις και λίγο χωματάκι οπότε δεν το πολυκοιτάς!επίσης με διαφόρα έχει τα καλύτερα ηλεκτρονικά και 4ετή εγγύηση!θα το λατρέψεις και θα γουστάρεις!
    πάρε το απλό ΑΛΛΑ θα σου έλεγα να κάνεις την υπέρβαση και να πάρεις το s (έστω με μια μικρή καθυστέρηση ή με βοήθεια από το αρκετά καλό χρηματοδοτικό) και ξεμπέδεψες για μηχανή για πολλά χρόνια!
    το guzzi δείχνει γαμάτο αλλά ψιλοξεχνάς το χώμα και επειδή είναι ολοκαίνουργιο μοτέρ θα περίμενα 1-2 χρόνια να το δω πως τα πάει από θέματα!
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 04/11/2022 στις 12:19.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #50
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ακόμα θυμάμαι το Κ75 ενός γιατρού, προ 30ετίας, γείτονα μου που το είχε ανεβάσει....στην βεράντα του σπιτιού του (για τον χειμώνα; για να πάει διακοπές; δεν θυμάμαι πια...)
    και μια πρωία δεν το βρήκε εκεί που έπρεπε να είναι.....
    Μήπως ξηγήθηκε η γυναίκα του γιατί δεν ήθελε το μηχανάκι;

    Για να μείνουμε στο θέμα, είπες δεν θέλεις ΚΤΜ αλλά δεν υπάρχει περίπτωση το Norden να μπει στην εξίσωση; Το οδήγησα πριν λίγους μήνες σε test ride σε σύντομη διαδρομή, λίγο μέσα στην πόλη και την υπόλοιπη περιφερειακό Θεσσαλονίκης-λίγες στροφές. Συμπεράσματα από αυτή τη διαδρομή:
    -Ευκολοδήγητο γενικά, δεν με δυσκόλεψε ούτε στους ελιγμούς χαμηλής ταχύτητας μέσα στην κίνηση.
    -Μου άρεσε πολύ ο κινητήρας, αρκετά δυνατός για να καλύψει το παραπάνω γκάζι που θέλεις, ροπάτος από τα χαμηλά και με καλή κλιμάκωση στο κιβώτιο για τα ταξίδια σε ανοιχτό δρόμο.
    -Η ανάρτηση μου φάνηκε άνετη, στις λίγες στροφές που είχε η διαδρομή δεν με προβλημάτισε.
    -Άψογα φρένα.
    -Στα αρνητικά συγκαταλέγεται η μη ρυθμιζόμενη ζελατίνα, η οποία είναι πιο χαμηλή απ' όσο θα ήθελα για τέτοιο μηχανάκι. Είμαι λίγο ψηλός βέβαια (1,92) αλλά νομίζω ακόμα και κάποιος με πιο κοντό ανάστημα δεν θα έχει τόσο καλή κάλυψη από τον αέρα στο κεφάλι-πάνω μέρος του κορμού.

    Υπερβαίνει λίγο τον προϋπολογισμό σου (άτιμη Ελλάδα, στο εξωτερικό η αρχική της τιμή είναι 2 χιλιάδες ευρώ κάτω) αλλά αν σου αρέσει τα αξίζει κατ' εμέ. Είναι και λίγο πιο off road oriented, οπότε αν αποφασίσεις να πατάς πιο συχνά χώμα θα είσαι οκ.

    Οδήγησα και το Tracer 9 GT επίσης σε test ride, αλλά για αυτό στα είπαν ήδη οι συνφορουμίτες και σίγουρα θα βρεις πολλούς κατόχους να σου πούνε παραπάνω. Στο Tracer 9 GT θα σταθώ μόνο στα του εξοπλισμού. Είναι πολύ καλή περίπτωση διότι στα 14500 ευρώπουλα παίρνεις τα πάντα από έξτρα: Shifter, ηλεκτρονική ανάρτηση, πλαϊνές βαλίτσες, cruise control και προσαρμοζόμενο προβολέα.

    Κλείνοντας, επειδή είπες ότι στις επιλογές σου συγκαταλέγοντα τα 850 GS και το 900 ΧR. Είμαι κάτοχος του 900R το οποίο έχει τα ίδια μηχανικά μέρη με το XR απλά με διαφορετική διαδρομή στην ανάρτηση λόγω διαφορετικής κατηγορίας. Δεν έχω οδηγήσει ούτε το XR ούτε το 850 GS αλλά μπορώ να μιλήσω για τον κινητήρα, ο οποίος είναι ο ίδιος σε όλα τα παραπάνω με μικρότερο κυβισμό στο GS. Μπορώ να πω τα ίδια με αυτά που είπα για το Norden, αλλά η ροπή έρχεται από ακόμα πιο χαμηλά! Ως δικύλινδρος στα ψηλά χάνει λίγο αλλά ένα χαμόγελο στο δίνει όταν ανοίγεις το γκάζι μετά τη στροφή. Επιπλέον, όλα αυτά που έχει το Tracer 9 GT στα δίνει η BMW ως μεμονωμένο προαιτερικό εξοπλισμό ή σε πακέτα εξοπλισμού με προφανώς υψηλότερη τιμή από τη Yamaha. Όμως υπάρχει μια σημαντική δυνατότητα που προσφέρει η BMW στο βασικό εξοπλισμό και η οποία δεν υπάρχει ούτε στην έκδοση GT του Τracer ενώ και στο Tiger 900 είναι στον προαιρετικό εξοπλισμό. Αυτή είναι η συνδεσιμότητα για smartphone και με εξοπλισμό ενδοεπικοινωνίας: Κατεβάζεις το app της BMW στο κινητό και μπορείς να έχεις turn-by-turn navigation με offline χάρτες τους οποίους αποθηκεύεις στο κινητό σου. Δεν βλέπεις live χάρτη, αλλά σου γράφει για πόσο ακόμα συνεχίζεις στο δρόμο που είσαι και όταν πρέπει να στρίψεις σου βγάζει μια μπάρα που αδειάζει σιγά σιγά όσο πλησιάζεις στον κόμβο/διασταύρωση. Επιπλέον, μπορείς να συνδέσεις ενδοεπικοινωνία οδηγού και συνεπιβάτη και να τη διαχειρίζεσαι από τα χειριστήρια στο τιμόνι (για αυτό δεν χρειάζεται η εφαρμογή). Αν θέλεις να δεις πως λειτουργούν σίγουρα θα υπάρχουν βιντεάκια στο youtube. Οι παραπάνω λειτουργίες θα είναι χρήσιμες για εσένα που μετακινείσαι στην Αθήνα και θέλεις να κάνεις ταξίδια, πετάς και τη βάση του κινητού. To review μου για το R αν θέλεις μπορείς να το διαβάσεις εδώ (έχει και ένα δεύτερο λίγα ποστ παρακάτω). Με μόνη εξαίρεση τον κινητήρα, κατ' εμέ όλα τα υπόλοιπα είναι ένα επίπεδο πάνω στα μοντέλα της BMW συγκριτικά με το Tracer 9.
    Τελευταία τροποποίηση από aris19; 04/11/2022 στις 15:47.

  6. #51
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    διάβασα όλο το θέμα και νομίζω ήρθε η στιγμή να πώ την απόψη μου,
    από την αρχή ήθελα να σου προτείνω το ντουκάτι ν2 αλλά είδα να πηγαίνει αλλού η κουβέντα και σιώπησα.με χαρά μου βλέπω πως μπήκε πάλι στο παιχνίδι!να σου πω πως έχω v4s multi έχω οδηγήσει και το 950 οπότε έχω άποψη.
    Αν σε ενδιαφέρει και το σπορ κομμάτι ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΠΤ ΆΛΛΟ.κούκλα το mv αλλά επίφοβο από αξιοπιστία και μπαίνεις και λίγο χωματάκι!επίσης με διαφόρα έχει τα καλύτερα ηλεκτρονικά και 4ετή εγγύηση!θα το λατρέψεις και θα γουστάρεις!
    πάρε το απλό ΑΛΛΑ θα σου έλεγα να κάνεις την υπέρβαση και να πάρεις το s (έστω με μια μικρή καθυστέρηση ή με βοήθεια από το αρκετά καλό χρηματοδοτικό) και ξεμπέδεψες για μηχανή για πολλά χρόνια!
    το guzzi δείχνει γαμάτο αλλά ψιλοξεχνάς το χώμα και επειδή είναι ολοκαίνουργιο μοτέρ θα περίμενα 1-2 χρόνια να το δω πως τα πάει από θέματα!
    Επίσης το τρομερό είναι ότι με όσους κατόχους έχω μιλήσει, όλοι μα ΟΛΟΙ είναι ενθουσιασμένοι.
    Τα σερβις από όσο έμαθα δεν είναι κάτι τόσο τρομακτικό επίσης. Ανά 30.000χλμ (δλδ περίπου ανά 2,5-3 χρόνια για μένα ) το μεγάλο και κοστίζει μαξ 800 σε αντιπροσωπεία που οκ δεν το λες και κακό για μία εξωτική μοτοσυκλέτα. Τα υπόλοιπα σαν κόστος δεν έχω τρελές απόστασεις από τις συμβατικές.
    Το μόνο πράγμα που σκέφτομαι είναι η καταπόνηση του καθημερινά και πως ίσως έχω σκορτσαρίσματα στις χαμηλές στροφές .
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  7. #52
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris19 Προβολή μηνύματος
    Μήπως ξηγήθηκε η γυναίκα του γιατί δεν ήθελε το μηχανάκι;

    Για να μείνουμε στο θέμα, είπες δεν θέλεις ΚΤΜ αλλά δεν υπάρχει περίπτωση το Norden να μπει στην εξίσωση; Το οδήγησα πριν λίγους μήνες σε test ride σε σύντομη διαδρομή, λίγο μέσα στην πόλη και την υπόλοιπη περιφερειακό Θεσσαλονίκης-λίγες στροφές. Συμπεράσματα από αυτή τη διαδρομή:
    -Ευκολοδήγητο γενικά, δεν με δυσκόλεψε ούτε στους ελιγμούς χαμηλής ταχύτητας μέσα στην κίνηση.
    -Μου άρεσε πολύ ο κινητήρας, αρκετά δυνατός για να καλύψει το παραπάνω γκάζι που θέλεις, ροπάτος από τα χαμηλά και με καλή κλιμάκωση στο κιβώτιο για τα ταξίδια σε ανοιχτό δρόμο.
    -Η ανάρτηση μου φάνηκε άνετη, στις λίγες στροφές που είχε η διαδρομή δεν με προβλημάτισε.
    -Άψογα φρένα.
    -Στα αρνητικά συγκαταλέγεται η μη ρυθμιζόμενη ζελατίνα, η οποία είναι πιο χαμηλή απ' όσο θα ήθελα για τέτοιο μηχανάκι. Είμαι λίγο ψηλός βέβαια (1,92) αλλά νομίζω ακόμα και κάποιος με πιο κοντό ανάστημα δεν θα έχει τόσο καλή κάλυψη από τον αέρα στο κεφάλι-πάνω μέρος του κορμού.

    Υπερβαίνει λίγο τον προϋπολογισμό σου (άτιμη Ελλάδα, στο εξωτερικό η αρχική της τιμή είναι 2 χιλιάδες ευρώ κάτω) αλλά αν σου αρέσει τα αξίζει κατ' εμέ. Είναι και λίγο πιο off road oriented, οπότε αν αποφασίσεις να πατάς πιο συχνά χώμα θα είσαι οκ.

    Οδήγησα και το Tracer 9 GT επίσης σε test ride, αλλά για αυτό στα είπαν ήδη οι συνφορουμίτες και σίγουρα θα βρεις πολλούς κατόχους να σου πούνε παραπάνω. Στο Tracer 9 GT θα σταθώ μόνο στα του εξοπλισμού. Είναι πολύ καλή περίπτωση διότι στα 14500 ευρώπουλα παίρνεις τα πάντα από έξτρα: Shifter, ηλεκτρονική ανάρτηση, πλαϊνές βαλίτσες, cruise control και προσαρμοζόμενο προβολέα.

    Κλείνοντας, επειδή είπες ότι στις επιλογές σου συγκαταλέγοντα τα 850 GS και το 900 ΧR. Είμαι κάτοχος του 900R το οποίο έχει τα ίδια μηχανικά μέρη απλά με διαφορετική διαδρομή στην ανάρτηση λόγω διαφορετικής κατηγορίας. Δεν έχω οδηγήσει ούτε το XR ούτε το 850 GS αλλά μπορώ να μιλήσω για τον κινητήρα, ο οποίος είναι ο ίδιος σε όλα τα παραπάνω με μικρότερο κυβισμό στο GS. Μπορώ να πω τα ίδια με αυτά που είπα για το Norden, αλλά η ροπή έρχεται από ακόμα πιο χαμηλά! Ως δικύλινδρος στα ψηλά χάνει λίγο αλλά ένα χαμόγελο στο δίνει όταν ανοίγεις το γκάζι μετά τη στροφή. Επιπλέον, όλα αυτά που έχει το Tracer 9 GT στα δίνει η BMW ως μεμονωμένο προαιτερικό εξοπλισμό ή σε πακέτα εξοπλισμού με προφανώς υψηλότερη τιμή από τη Yamaha. Όμως υπάρχει μια σημαντική δυνατότητα που προσφέρει η BMW στο βασικό εξοπλισμό και η οποία δεν υπάρχει ούτε στην έκδοση GT του Τracer ενώ και στο Tiger 900 είναι στον προαιρετικό εξοπλισμό. Αυτή είναι η συνδεσιμότητα για smartphone και με εξοπλισμό ενδοεπικοινωνίας: Κατεβάζεις το app της BMW στο κινητό και μπορείς να έχεις turn-by-turn navigation με offline χάρτες τους οποίους αποθηκεύεις στο κινητό σου. Δεν βλέπεις live χάρτη, αλλά σου γράφει για πόσο ακόμα συνεχίζεις στο δρόμο που είσαι και όταν πρέπει να στρίψεις σου βγάζει μια μπάρα που αδειάζει σιγά σιγά όσο πλησιάζεις στον κόμβο/διασταύρωση. Επιπλέον, μπορείς να συνδέσεις ενδοεπικοινωνία οδηγού και συνεπιβάτη και να τη διαχειρίζεσαι από τα χειριστήρια στο τιμόνι (για αυτό δεν χρειάζεται η εφαρμογή). Αν θέλεις να δεις πως λειτουργούν σίγουρα θα υπάρχουν βιντεάκια στο youtube. Οι παραπάνω λειτουργίες θα είναι χρήσιμες για εσένα που μετακινείσαι στην Αθήνα και θέλεις να κάνεις ταξίδια, πετάς και τη βάση του κινητού. To review μου για το R αν θέλεις μπορείς να το διαβάσεις εδώ (έχει και ένα δεύτερο λίγα ποστ παρακάτω). Με μόνη εξαίρεση τον κινητήρα, κατ' εμέ όλα τα υπόλοιπα είναι ένα επίπεδο πάνω στα μοντέλα της BMW συγκριτικά με το Tracer 9.
    Το Tracer Gt 900, είναι το πιο Value For Money μοντέλο σε αυτό το Budget και κατεύθυνση.
    Έχει πολύ δυνατό πακέτο εξοπλισμού και μόνο αν θα πάω με την λογική το κοιτάζω.
    Ωστόσο, οπτικά δε κλικάρω και γενικά σαν μηχανές η Yamaha με εξαίρεση τις XSR , το έχει πάει λίγο σε καταστάσεις Autobots roll out.
    Τώρα σε ότι αφορά τις Bmw, θα είναι κάπως σαν μέση λύση ανάμεσα στην λογική και στην φρίκη που με έχει πιάσει τώρα με τις ιταλικές.
    Το Norden είναι σαν έφτιαξε κάποιος την δική μου σε εξαιρετικά καλύτερη. Θέλω να πάω σε κάτι πιο φινετσάτο.
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 04/11/2022 στις 11:41.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990
    Δεν σκορτσάρεις V2 μηχανάκι μεγάλου κυβισμού...

    Δεν χρειάζεται όμως.

    +1 για το multi.

  9. #54
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Δεν σκορτσάρεις V2 μηχανάκι μεγάλου κυβισμού...

    Δεν χρειάζεται όμως.

    +1 για το multi.
    Τι εννοείς δεν σκορτσάρεις?
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  10. #55
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    λογική
    Ειδικά στο θέμα "αγορά μοτοσυκλέτας" δεν υπάρχει Όπως να έχει, καλές αγορές όταν έρθει η ώρα!

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς δεν σκορτσάρεις?

    Εννοώ οτι το αποφεύγουμε.
    Τρώνε πολύ ζόρι τα ρουλεμάν του στροφάλου.

  12. #57
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Λογω Honda εγω θα σου προτεινα πρωτα CRF1100 κ μετα το καινουριο το V-Strom 1050.
    Μπαινεις κανεις το συγκριτικο, τι εχει το καθενα κ τι του λειπει σε σχεση με το αλλο κ προχωρας...
    Η 4ετης εγγυηση της Σουζουκαρας ειναι ενα σημαντικο ατου...
    Το CRF εχει ομως το DCT που κ αυτο ειναι ενα σημαντικο ατου (κατ εμε).

    Αυτα ειναι προβληματα...
    Ο συμπλέκτης του V-strom 1050 είναι σα να έχεις DCT, δε θα σε κουράσει ποτέ ακόμη και αν φύγεις από Ρώμη και σταματήσεις στη Βαρκελώνη. Σημαντικό και για τη χρήση στη πόλη, όπως και ότι κόβει το τιμόνι πολύ στις ειτόπιες μεταξύ αυτοκινήτων. Είναι η πρόταση μου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Αφού κοιτάς ευρωπαϊκά , πάρε κανένα μοναδικό τουλάχιστον

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...smo-veloce-800
    Μιλάμε για την εταιρεία που προσφάτως εξαγόρασε η ΚΤΜ.... ΟΚ....

  13. #58
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Μιλάμε για την εταιρεία που προσφάτως εξαγόρασε η ΚΤΜ.... ΟΚ....
    Για την MV-Agusta λες?
    Αν ναι, δεν σκέφτομαι σοβαρά την αγορά της,
    1ον Καινούρια από όσο είδα κάνει 22.000+ άρα εκτός Budget
    2ον θα ζοριστώ με δίκτυο αντιπροσωπείας/σερβις
    3ον ανταλλακτικά θα έχω θέμα.
    Απλά πραγματικά είναι πανέμορφη.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς δεν σκορτσάρεις?
    Θα συνηθίσεις να οδηγάς λίιιιγο διαφορετικά και δεν θα είσαι ποτέ τόσο χαμηλά σε στροφές.δεν είναι τόσο περίπλοκο και το μαθαίνεις εύκολα!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  15. #60
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Για την MV-Agusta λες?
    Αν ναι, δεν σκέφτομαι σοβαρά την αγορά της,
    1ον Καινούρια από όσο είδα κάνει 22.000+ άρα εκτός Budget
    2ον θα ζοριστώ με δίκτυο αντιπροσωπείας/σερβις
    3ον ανταλλακτικά θα έχω θέμα.
    Απλά πραγματικά είναι πανέμορφη.
    Είναι όντως πανέμορφη.

    Το Ducati που σκέφτεσαι που παίζει τιμολογιακά;
    Τα 800€ για μεγάλο σέρβις -ανά 2,5 χρόνια- μόνο ως αστείο μου ακούστηκε (προσωπικά). Από προσωπική εμπειρία όταν καβαλάς μια μοτοσυκλέτα που καραγουστάρεις τα διανυθέντα χιλιόμετρα ανεβαίνουν πολύ... πάρα πολύ. Όταν έρθει η στιγμή να βάλεις το χέρι στη τσέπη θα ξεχάσεις ότι έχουν περάσει όχι 2,5 αλλά και 5 χρόνια. Αλλά αυτό έγκειται και στις οικονομικές δυνατότητες/προτεραιότητες του καθενός μας και είναι σεβαστό.

Σελίδα 4 από 76 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2019, 23:44
  2. Για να ετοιμαζομαστε για Ιουλιο σιγα-σιγα!
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2010, 17:05
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2007, 17:24
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 22:14
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF