Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 48

Θέμα: Διασκεδαστική μεγαλη μηχανη?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παρε ένα καλό ταμπλετ να διαβάζεις τα ταξιδιωτικά του moto.gr και μείνε στο παπί μέχρι να μαζέψεις χρήματα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    ???
    pew pew pew pew pew pew !!!

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά σε aprilia Pegasus Strada ή bmw f650gs κατά προτίμηση Dakar.

  4. #19
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Διασκέδαση με xt, ok,ποιο καλά ταλαιπωρία θα έλεγα.

    που όταν πηγαίναμε για μπάνιο φίλος μου, προτιμούσε το παπί από το xt του γιατί το χτ τον κούραζε στη διαδρομή, ένα βαρύ,παλιό μοτό που δεν στρίβει,δεν έχει δύναμη κ ούτε φρενάρει καλά με αναρτήσεις σουμιεδες. Άσε που εχω δει xt να χάνει από φτιαγμένο παπί.
    Δεν κάνει τίποτα καλά αλλα δεν χαλαει

    Fun και αραιή συντήρηση δεν πάνε μαζί,. Θα έλεγα ktm640 αλλά θα μπορούσε να πάει άσχημα αυτό. Μήπως κανένα παλιό cbf600? Αλλά θα καίει.
    Ξέρω ότι το ΧΤ δεν είναι LC4 αλλά μην τρελαθουμε τελείως ότι είναι προτιμότερο από παπάκι και ότι δεν στρίβει και τα συναφή,αυτά είναι καραμέλα από άσχετα άτομα,όπως είδα παπάκι να περνάει ΧΤ σε κόντρα..Και εγώ είδα ΧΤ να περνάει TDM σε κόντρα...Και τι λέει αυτό το κάνει καλύτερο; Και τα FMX Και τα ΧΤ με λίγο βελτίωση γίνονται fun to Play..Έχω ΧΤ και με λίγες και καλές Βελτιώσεις φτάνεις κοντά στα 60hp..Ένα παπάκι είναι πάντα παπάκι μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

  5. #20
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Γέμισε Βαλεντίνο Ρόσι η φάση βλέπω,μάλλον δεν είχε λεφτά για βενζίνη ο δικός σου για να προτιμάει παπάκι από ΧΤ600.
    Διασκέδαση είναι και μια ωραία βόλτα σε άσφαλτο ή χώμα,δεν είναι μόνο τα καγκουριλίκια χωρίς κράνος και 1-2 κόφτη .
    porca miseria.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Έφτανε ιδρώμενος και κουρασμένος, πάλευε με το βάρος σε κάθε στροφή,+ κραδασμούς. Για αυτό προτιμουσε το παπί. Η διαδρομή ήταν συνεχέις κλειστές στροφές,ανηφόρες κατηφόρες για 10-15 χιλιόμετρα. Τώρα πως με λίγες αλλαγές θα φτάσει τα 60 άλογα από 30 χωρίς να ρίξεις 4000€ στο μοτέρ άλλο θέμα,,. Αν ήταν έτσι στα ktm640 θα βάζανε βελτιωμένα xt μοτέρ

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.361
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    ???
    Τι έγινε ρε παιδιά?

    Identity theft in progress

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Τι έγινε ρε παιδιά?

    Identity theft in progress
    Λες να βρηκα μακρινο ξαδερφο;;

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Και εγώ στην αρχή μπερδεύτηκα, βλέπω τίτλο για μεγάλη μηχανή λέω κανά 1000 ss θα θέλει να πάρει. Μετά προχωράω βλέπω Αθήνα, tdm, xt600, λέω τι γίνεται ρε παιδιά

  10. #25
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pewpew Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να αγορασω μια μηχανη μονο και μονο για διασκεδαση , ως χομπυ , την οποια θα κυκλοφωρω μονο κανα ΣΚ (αν δεν ειναι τοσο ακριβη τοτε και λιγο πιο συχνα).
    Ως προτευων εργατη και καθημερινο οχημα εχω ενα παπι το οποιο και θα κρατησω.

    Γεκινα δεν ξερω τι να αγορασω. Δεν με νοιαζει η ταχυτητα , θελω απλα να οδηγαω κατι που να το χαιρομαι , μια φορα στο τοσο. Μενω κεντρο αθηνας , γκαραζ ΔΕΝ εχω (Οποτε αποκλειω TDM 900) , και αμφιβαλλω για το αν θα αρχισω να πληρωνω γκαραζ για να βαζω μεσα την μοτο. Με την ιδια λογικη , μαλλον αποκλειω και το ΧΤΧ 660 , μιας και κλεβουν συνεχεια τις μασκες και το κοντερ. Η αληθεια ειναι πως τεινω προς το ΧΤ 600 το οποιο απο οσο ξερω δεν κλεβουν και τοσο.

    Απο λεφτα θα ηθελα να δωσω κανα 2χιλιαρο , αν και θα μπορουσα να ανεβω και στα 3 χιλιαρικα αν χρειαστει (ξερω οτι η TDM θελει παραπανω + τρωει πολλα λεφτα οποτε μαλλον αποκλειεται).

    Θα ηθελα να μην καιει και ΤΟΣΟ πολυ , ωστε να μην λυπαμαι καθε φορα που θα το βγαζω μια βολτα. Γενικα , περα απο την αρχικη αγορα , θα ηθελα να μην μου ζηταει συχνα αλλα οσο πιο σπανια λεφτα για επισκευες , και αυτες να ειναι σχετικα φθηνες (Αλλος ενας λογος που τεινω προς το ΧΤ 600).

    Υποθετω , πως το ΧΤ 600 ειναι φθηνο , δεν καιει πολυ , δεν χαλαει , εχει φθηνες επισκευες και γενικα ειναι ευχαριστο οδηγηκα. Αν κανω λαθος διορθωστε με. Παντως , για κανα ταξιδι μεγαλο ~250χλμ+ ΔΕΝ ειναι , πραγμα το οποιο με απογοητευει μιας και θα ηθελα να μπορω να κανω καμια εξορμηση τι καλοκαιρι. Στην τελικη , για αυτο παιρνω μεγαλη μηχανη.

    Η αληθεια ειναι , πως μεσα σε ολη αυτη τη σκεψη , μου περασε απο το μυαλο να δωσω το απλο 125αρι παπι μου και να παω σε καποιο πιο δυνατο (Vf 185/gtr 150/crypton x) ωστε να εχω απλα ενα πιο δυνατο παπι , και ας χασω καποια πραγματα που θα εδεινε η μεγαλη , αλλα το θεωρω ξενερωτο να δωσω τοσα λεφτα ωστε απο παπι να παω σε ενα λιγο πιο δυνατο παπι. Ασε που τα πρωτα 2 εχουν συμπλεκτη και δεν θελω παπι με συμπλεκτη. Οποτε το σεναριο του υπερ παπιου το ξεχναμε. Κραταω λοιπον αυτο που εχω και παιρνω και μια μεγαλη.

    Γενικα , πιστευω πως υπαρχουν μοντελα τα οποια δεν μου εχουν περασει καν απο το μυαλο , και για αυτο σας ρωταω εδω. Εσεις τι προτεινεται?
    Με 2 χιλιάρικα κι αυτές που αναφέρεις ο μόνος που θα διασκεδάσει με το μηχανάκι σου,θα είναι ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Αντι για ενα μηχανακι 125 και αλλο ενα 800-900, γιατί όχι ενα μοναδικό στα 300-500 και πιο καινουργιο;

    Κάνει τις βολτίτσες του, τα ταξιδάκια του και κινειται αξιοπρεπώς εντός πόλης χωρίς πολλά παραπάνω έξοδα.
    Overall παίζει να βγαίνει και πιο φτηνά.

  12. #27
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Έφτανε ιδρώμενος και κουρασμένος, πάλευε με το βάρος σε κάθε στροφή,+ κραδασμούς. Για αυτό προτιμουσε το παπί. Η διαδρομή ήταν συνεχέις κλειστές στροφές,ανηφόρες κατηφόρες για 10-15 χιλιόμετρα. Τώρα πως με λίγες αλλαγές θα φτάσει τα 60 άλογα από 30 χωρίς να ρίξεις 4000€ στο μοτέρ άλλο θέμα,,. Αν ήταν έτσι στα ktm640 θα βάζανε βελτιωμένα xt μοτέρ
    kostaskk πες στον φίλο σου να τρώει καλό πρωινό αν ιδρώνει και κουράζεται γιατί στα κλειστά κοματια είναι που υπερτερούν μηχανάκια τύπου ΧΤ ,όσο για το αν βγάζουν 60hp έχει φτιάξει και έχει παρουσιαστεί στο 0-300 ο Χρήστος Μόνος 97mm=620 στα 60 άλογα τροχό.Και έχω και εγώ προσωπικά ΧΤ με βελτιώσεις και χωρίς να δώσω 4000 χιλιάρικα στο μοτέρ..Πρώτα διάβασε μάθε και μετά μιλά...

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Και εγώ στην αρχή μπερδεύτηκα, βλέπω τίτλο για μεγάλη μηχανή λέω κανά 1000 ss θα θέλει να πάρει. Μετά προχωράω βλέπω Αθήνα, tdm, xt600, λέω τι γίνεται ρε παιδιά
    αυτο έπαθα και εγω. μπηκα για s1000rr και βγηκα κουρεμενος

  14. #29
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Μπαίνω κι εγώ στη λίστα με τους παραπλανημένους. Λέω θα ευχαριστηθούμε κυβικά, σαν το νήμα με το γυμνό άνω των 1200 κυβικών ...που τελικά έγινε Hornet 900, αλλά είχαμε χορτάσει να συζητάμε για κυβικά, μέχρι και για Rocket 3.

    Εδώ πάλι, με το καλημέρα εκστί εκσακώσσα. Ξενέρα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Er6 ίσως;
    Το μόνο που είναι εντός budget σε αξιοπρεπή κατάσταση αλλα μην μπαίνουν όλοι στο κόλπο σιγα σιγά και δεν βρίσκω φθηνά ανταλλακτικά μετά φοβάμαι

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2020, 22:27
  2. πρώτη μεγάλη μηχανή BMW F650gs ή κάτι άλλο
    από archi στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2013, 08:52
  3. SOS! Δίπλωμα για μικρή ή για μεγάλη μηχανή?
    από georgekip στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 22:49
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 20:05
  5. ΣΚ χωρίς μηχανή
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 19:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF