Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 48

Θέμα: Διασκεδαστική μεγαλη μηχανη?

  1. #31
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Και εγώ στην αρχή μπερδεύτηκα, βλέπω τίτλο για μεγάλη μηχανή λέω κανά 1000 ss θα θέλει να πάρει. Μετά προχωράω βλέπω Αθήνα, tdm, xt600, λέω τι γίνεται ρε παιδιά
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αυτο έπαθα και εγω. μπηκα για s1000rr και βγηκα κουρεμενος
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μπαίνω κι εγώ στη λίστα με τους παραπλανημένους. Λέω θα ευχαριστηθούμε κυβικά, σαν το νήμα με το γυμνό άνω των 1200 κυβικών ...που τελικά έγινε Hornet 900, αλλά είχαμε χορτάσει να συζητάμε για κυβικά, μέχρι και για Rocket 3.

    Εδώ πάλι, με το καλημέρα εκστί εκσακώσσα. Ξενέρα.

    Είστε βλάκες και καλά να πάθετε







    (μαζί κι εγώ )
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μπαίνω κι εγώ στη λίστα με τους παραπλανημένους. Λέω θα ευχαριστηθούμε κυβικά, σαν το νήμα με το γυμνό άνω των 1200 κυβικών ...που τελικά έγινε Hornet 900, αλλά είχαμε χορτάσει να συζητάμε για κυβικά, μέχρι και για Rocket 3.

    Εδώ πάλι, με το καλημέρα εκστί εκσακώσσα. Ξενέρα.
    Όταν βρεθεί το κατάλληλο θα παρθεί και αυτό αλλά δεν μου πάει να το πληρώσω με υπεραξία αυτή την στιγμή, το θεωρώ κουτό

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    αν αξίζει αυτό το μοτο https://www.car.gr/classifieds/bikes...-pegaso-strada που πουλάει ο φίλος ΟΥΤΕ καλό ποδήλατο δεν αγοράζεις ...καλά για παπάκι το ξεχνάμε ...
    (το ειχα παλιά κ ηταν πολυ αξιόλογο μοτο χωρις προβλήματα ) αν σου αρέσει κ σου δώσει το ΟΚ ο μηχανικός σου αγόρασέ το χθές

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    kostaskk πες στον φίλο σου να τρώει καλό πρωινό αν ιδρώνει και κουράζεται γιατί στα κλειστά κοματια είναι που υπερτερούν μηχανάκια τύπου ΧΤ ,όσο για το αν βγάζουν 60hp έχει φτιάξει και έχει παρουσιαστεί στο 0-300 ο Χρήστος Μόνος 97mm=620 στα 60 άλογα τροχό.Και έχω και εγώ προσωπικά ΧΤ με βελτιώσεις και χωρίς να δώσω 4000 χιλιάρικα στο μοτέρ..Πρώτα διάβασε μάθε και μετά μιλά...
    Πόσα έδωσες για την βελτίωση??
    Δύσκολο μου φαίνεται να βγάζει όσο ktm640 χωρίς το ίδιο επίπεδο φτιαξιματος μοτέρ... τα εξαρτήματα του xt είναι αρχαία και βαριά με τεχνολογία μεγάλου παπιου ενω το κτμ σχεδιασμένο εξαρχής για απόδοση. Τώρα αν είναι από τα μοναδικα 1-2 στην Ελλάδα η ο μηχανικός πρόσθεσε άλογα σαν στραγάλια στην δυναμομετριση άλλο θέμα... Όπως είπα αν ήταν εύκολο,απλό και εφικτό να βγάλουν 60hp, κανένας δεν θα αγόραζε ktm640 που είχε γεμίσει ο τόπος και θα είχαν όλοι φτιαγμένα χτ.

    Με το παλιό δικό μου χρεπι που είχα πάρει καπου 1000€ παντός όταν ροπιαζε η Δευτέρα και μετά, τα μαμά xt γινόντουσαν κουκίδα στον καθρέπτη, μιλάμε για τεραστια διάφορα που μετριόταν σε πολλές κολόνες αν όχι γήπεδα.
    κ δεν ήταν ούτε 50hp, ίσως κάπου 45 αλλά και -20 με 30 κιλά από xt
    Βίντεο έχω μόνο του σε ανηφόρα.


  5. #35
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    https://youtu.be/J4oPviGpO7U Αυτό είναι το δικό μου φοράω je πιστόνι με 11.5/1 συμπίεση ροικη εξέλιξη στην κεφαλή και σφάξιμο στις εισαγωγές για να μπουν καλύτερα τα fcr35 ,εκεντροφορο φοράω megacycle 266x10 με ελατήρια τιτανιου,λαιμούς devil kαι τελικό τιτανίου leovince και ηλεκτρονική φοράω ignitech είναι φτιαγμένο στο speed house δεν έγινε σε μια μέρα έτσι αλλά το παλεύω χρόνια..και στο θέμα αναρτήσεων φοράω μπροστινά και ψαλίδι από YZ426F με τετραπιστονη braking μπροστά..

  6. #36
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Το δικό σου Σωτήρη, είναι από τα πιο όμορφα XT που κυκλοφορούν. Εν τω μεταξύ στο video παίρνει μπροστά όχι με μισή μιζιά, αλλά ούτε καν με 1/3 μιζιάς.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Όλα αυτά σύνολο πόσο κοστίζουν? Χωρίς αναρτήσεις φρένα. Εμένα μου φαίνονται κάπου 2000€? Και άλλα τόσα η αγορά καλού kt. Δλδ πάνω από ότι θέλει να δώσει

  8. #38
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Όλα αυτά σύνολο πόσο κοστίζουν? Χωρίς αναρτήσεις φρένα. Εμένα μου φαίνονται κάπου 2000€? Και άλλα τόσα η αγορά καλού kt. Δλδ πάνω από ότι θέλει να δώσει
    .Δεν θα συνιστούσα σε κάποιον να αγοράσει ΧΤ με δύο χιλιάρικα και να ρίξει άλλα δύο και επάνω..Σου μίλησα για έξυπνες βελτιωσεις και ότι μπορεί να βρει ένα μεταχειρισμένο που να τα έχει επάνω όλα αυτά..Έχω διαβάσει όταν έφτιαχνες τα NSR και γιατί ασχολήθηκες προσωπικά σίγουρα ξέρεις πιο πολλά από άλλους που ξέρουν ότι ακούνε αριστερά και δεξιά,έτσι και εγώ ξέρω κάτι παραπάνω στο θέμα ΧΤ..Στο ρεζουμε και το ΧΤ και το FMX που τα λες τάφους ναι μπορούν να διπλασιάσουν τα άλογα τους και να μείνουν αξιόπιστα και να είναι fun to Play..

  9. #39
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    ...το ΧΤ και το FMX που τα λες τάφους ναι μπορούν να διπλασιάσουν τα άλογα τους και να μείνουν αξιόπιστα...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #40
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το δικό σου Σωτήρη, είναι από τα πιο όμορφα XT που κυκλοφορούν. Εν τω μεταξύ στο video παίρνει μπροστά όχι με μισή μιζιά, αλλά ούτε καν με 1/3 μιζιάς.
    Nα είσαι καλά φίλε μου σε ευχαριστώ..Όλες οι μηχανές αν ασχοληθείς προσωπικά και με μεράκι μπορούν να γίνουν όμορφες και να σου χαρίσουν μεγάλο χαμόγελο αρκεί να αγαπάς αυτό που έχεις..

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Το είχα πάρει κούτα το 2006 το είχε βάλει σε πολύ καλή τιμή τότε η honda γιατί όλοι αγόραζαν το xtx 660 επειδή ήταν πιο σύγχρονο και πιο δυνατό (το honda είχε κινητήρα από dominator) αλλά ήταν πολύ ελαφρύ και πραγματικά ήταν fun moto(έτσι το διαφήμιζε τότε η honda) του αλλάζες τα τελικά και το φίλτρο και σου έδινε τουλάχιστον 5 άλογα και 7 κιλά πιο κάτω. Και ο φίλος μηχανή διασκέδασης ψάχνει με λίγα χρηματα.
    Καλά στα 163 άδειο δεν το λες και ελαφρύ, εκτός και αν το συγκρίνεις με τίποτα τετρακύλινδρα ποταμόπλοια. Για την κατηγορία που και καλά έπαιζε, είναι βαρύ.
    Ούτε και φτηνό το βρίσκεις, από 2 ξεκινάνε και πάνε μέχρι και πάνω από 3, ανάλογα με την κατάσταση.
    Fun το βάφτισε η Honda γιατί ντράπηκε να πει οτιδήποτε άλλο.
    Πήγε να το κάνει να μοιάζει με CRF, διπλές μπούκες τάχα μου, πλαϊνά πλαστικά στο ντεπόζιτο να θυμίζουν υδρόψυκτο, τζάμπα μούρη δηλαδή, κινητήρα του ξεθαμμένο από το σεντούκι και πήγε να πουλήσει στους πιτσιρικάδες.
    Μετά κοροϊδεύουμε τα κινεζάκια που φουσκώνουν τα 300.

    Απορώ που κανείς δεν πρότεινε ακόμα το KLE.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    AFRICA TWIN 750 ανταλλακτικά στα δέντρα, μαστορας να μην το εχει πιασει ποτε στα χερια του, αποκλείεται, συχνα μερακληδες πρωην ιδιοκτήτες, αν πιανουν τα χερια σου λιγο και εχεις ορεξη να ασχοληθεις σχετικα ευκολη μοτο απο αυτες που φτιαχνονταν με γνωμονα να βαζει χερι ο κατοχος στις ερημιες (οκ αυτο το τελευταιο ακουγεται κάπως).

    γυρνας τον κόσμο αμα στην καρφώσει, Σούνια, Επιδαυρους και σια τα έχει μια χόρτα.

    το διασκεδαστικη ειναι τελειως υποκειμενικό, αλλος την βρίσκει να πηγαινει 20 χιλιομετρα ευθεια μεχρι το καφε που αγαπα και να καθεται να το ζαχαρωνει οσο πινει, αλλος θελει να ανεβαινει κατσικοδρομους και να πινει το κουταλατο φραπεδακι του με θεα την πολη μεσα στην ερημια.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Διαβάζοντας τον τίτλο το μυαλό μου αρχικά πήγε σε ΚΤΜ, στη συνεχεια πήγε στο CRE 230 (και κοιτάζοντας είδα μόνο μία αγγελία: https://www.car.gr/classifieds/bikes...-honda-cre-230).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2022
    Μηνύματα
    12
    Φίλε γιατί δεν κοιτάς και για το tracer 7; δυνατό και για τα καθημερινά σου περα - δωθε και για ταξιδάκι

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	index.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	6,7 KB 
ID:	439861
    Και μεγάλη και διασκεδαστική

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2020, 23:27
  2. πρώτη μεγάλη μηχανή BMW F650gs ή κάτι άλλο
    από archi στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2013, 09:52
  3. SOS! Δίπλωμα για μικρή ή για μεγάλη μηχανή?
    από georgekip στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 23:49
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 21:05
  5. ΣΚ χωρίς μηχανή
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 20:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF