Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: ΝΕΑ ΜΗΧΑΝΗ voge 500ds, voge 650ds ή benelli trk 502

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2022
    Μηνύματα
    6

    ΝΕΑ ΜΗΧΑΝΗ voge 500ds, voge 650ds ή benelli trk 502

    Χαίρεται
    Νεος στο φόρου οπως και σαν οδηγος μηχανης.
    Η απορια μου τον τελευταίο καιρο ειναι,μιας και εβγαλα διπλωμα για μεγαλη μηχανη, εχω οδηγήσει μεχρι 125 απο τα 12 μου αλλα θελω να παρω μια μεγαλύτερη.
    ερωτηση προς τους έμπειρου.
    σε κατανάλωση τα voge και τα benelli ειναι ιδια.
    Τι θα προτείνατε απο τα 3;;
    Το benelli ειναι πανέμορφο, εχω ανεβει σε φιλο που το εχει, αλλα και τα voge,λογο τιμης κατέληξα σαν 1η επιλογή .
    εχει κανεις κάποιο απο τα παραπανω voge να βοηθήσει;; αξιζει σε ταξιδι;;
    οι μετακινησεις θα ειναι κυριως σε επαρχιακούς δρομους και οχι πόλη (Θεσσαλονίκη) αλλα και καμια βολτιτσα με τους φιλους.

    ευχαριστώ

  2. #2
    In science we trust
    Εγγραφή
    17/10/2020
    Μηνύματα
    55
    Καλησπέρα.

    Επειδή για το Voge 500 DS και για το Benelli TRK 502 θα γίνεται μάχη στο forum, τράβα για το 650 DS

    Πέρα από την πλάκα και τα τρία είναι καλές επιλογές, δοκίμασε ποιο σου κάνει καλύτερα στη σωματοδομή σου και πάρτο.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    313
    Μήπως να περιμένεις να δεις το 525DS; Το TRK παραείναι ογκώδες.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2022
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Augotaraxos Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα.

    Επειδή για το Voge 500 DS και για το Benelli TRK 502 θα γίνεται μάχη στο forum, τράβα για το 650 DS

    Πέρα από την πλάκα και τα τρία είναι καλές επιλογές, δοκίμασε ποιο σου κάνει καλύτερα στη σωματοδομή σου και πάρτο.

    Η αλήθεια ειναι οτι στο benelli εισαι άρχοντας επανω του. Το voge δεν το ανεβηκα ακομα αλλα φαίνεται μικροτερο. ειμαι 1,80 , 88 κιλα βαση οσων εχω δει, ειμαι καλος σε ολα.
    επειδή εχω πάθει ψύχωση ομως και αγανάκτηση μαζι,θα παω να τα κανω δοκιμες και οτι μου κατσει.
    απλα ηθελα και αποψεις για εμπειρία απο μερικους που εχουν voge.

    ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    313
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MakenKak Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια ειναι οτι στο benelli εισαι άρχοντας επανω του. Το voge δεν το ανεβηκα ακομα αλλα φαίνεται μικροτερο. ειμαι 1,80 , 88 κιλα βαση οσων εχω δει, ειμαι καλος σε ολα.
    επειδή εχω πάθει ψύχωση ομως και αγανάκτηση μαζι,θα παω να τα κανω δοκιμες και οτι μου κατσει.
    απλα ηθελα και αποψεις για εμπειρία απο μερικους που εχουν voge.

    ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...ght=voge+500ds

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MakenKak Προβολή μηνύματος
    απλα ηθελα και αποψεις για εμπειρία απο μερικους που εχουν voge.

    ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
    Γράψε στην αναζήτηση στο φόρουμ voge500ds και θα δεις τις εντυπώσεις των χρηστών, μεταξύ αυτών και τις δικές μου,που είμαι 1,85 138 ΚΙΛΑ.Θα σου λυθούν κάποιες απορίες.

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    129
    Δεν θέλω να θίξω κανέναν αλλά κοιτούσα το benelli πρόσφατα σε μια αντιπροσωπεία και μου φάνηκε υπερβολικά και αδικαιολογητα ογκώδες, σαν bmw 1200. Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά γιατί να εχεις τόσο όγκο και βάρος σε μια μηχανή 500cc.

  8. #8
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Για να μοιάζεις στο πρωτότυπο,και να θεωρείσαι (εμφανισιακως) η gs του φτωχού.Στο τέστ του μοτό είχε βγει τελευταία,στην Ιταλία όμως είναι πρώτη σε πωλήσεις.

  9. #9
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλω να θίξω κανέναν αλλά κοιτούσα το benelli πρόσφατα σε μια αντιπροσωπεία και μου φάνηκε υπερβολικά και αδικαιολογητα ογκώδες, σαν bmw 1200. Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά γιατί να εχεις τόσο όγκο και βάρος σε μια μηχανή 500cc.
    Η χρήση που προορίζεται δημιουργεί τις ανάγκες. Από την στιγμή που καλύπτονται και δεν δημιουργούν άλλες ο σχεδιασμός έχει πετύχει.
    Την προτείνουν να καλύπτει αποστάσεις εύκολα, 23 λτ και κάλυψη του κορμού από αέρα χρειάζονται τον όγκο που έχουν χρησιμοποιήσει.

  10. #10
    Δες και το daytona maverik 500

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2022
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα φίλε μου είμαι κάτοχος voge 650 dsx το έχω από το Πάσχα έχω γράψει 12.000 χλμ με ταξίδι στην Ευρώπη σε all around πεδίο πάσα στις Άλπεις μέχρι και βουνά Ελλάδας κύριος άσφαλτο αλλά και λίγο χωματόδρομο και κάποιες φορές δυνατό off road μέχρι στιγμής ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος χαμηλή κατανάλωση στιβαρή κατασκευή χωρίς πολλά πολλά ηλεκτρονικά παρόμοιο και εξελιγμένο f650gs με τους φυσιολογικόυς κραδασμούς των μονοκυλινδρων. Το μόνο μειων είναι ότι για σέρβις αντιπροσωπεία λόγω του τεράστιου όγκου δουλειάς κλείνεις ραντεβού για σέρβις 2 βδομάδες πριν. Ότι άλλη πληροφορία είμαι στην διάθεσή σου αν ψάχνεις ακόμα.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apollonistas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε μου είμαι κάτοχος voge 650 dsx το έχω από το Πάσχα έχω γράψει 12.000 χλμ με ταξίδι στην Ευρώπη σε all around πεδίο πάσα στις Άλπεις μέχρι και βουνά Ελλάδας κύριος άσφαλτο αλλά και λίγο χωματόδρομο και κάποιες φορές δυνατό off road μέχρι στιγμής ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος χαμηλή κατανάλωση στιβαρή κατασκευή χωρίς πολλά πολλά ηλεκτρονικά παρόμοιο και εξελιγμένο f650gs με τους φυσιολογικόυς κραδασμούς των μονοκυλινδρων. Το μόνο μειων είναι ότι για σέρβις αντιπροσωπεία λόγω του τεράστιου όγκου δουλειάς κλείνεις ραντεβού για σέρβις 2 βδομάδες πριν. Ότι άλλη πληροφορία είμαι στην διάθεσή σου αν ψάχνεις ακόμα.
    Στην ΚΤΜ κλείναμε κανένα μήνα πριν και λέγαμε και ευχαριστώ! Μια χαρά είναι οι 2 εβδομάδες για σοβαρό συνεργείο.

    Πολύ χαίρομαι που σου αρέσει τόσο το 650 DSX. Τολμηρή κίνηση από την Voge που φαίνεται να της έχει βγει.
    Τι καταναλώσεις κρατούσες στο ταξίδι με όλο το φορτίο;

  13. #13
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Βγάζοντας το thumper έξω γιατί είναι ειδική περίπτωση

    Συγκριτικά με όλα τα δικυλινδρα κινεζικά 500cc στα 6k+ θα επέλεγα 650mt
    Περισσότερη Μότο στα ίδια λεφτά
    Αν έχεις το απεριόριστο δίπλωμα θα έλεγα να το τσεκάρεις

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Υπηρξα κατοχος ΤRK 502X κ Voge 500ds.. Και οι 2 πολυ ομορφες μοτο..Η Voge καλυτερη επιλογη..Πολυ πιο ευελικτη,πιο εξοπλισμενη,καλυτερη ποιοτητα κατασκευης..Την voge 650 την ειδα μονο απο κοντα.Αρχοντικη μοτο..

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Υπηρξα κατοχος ΤRK 502X κ Voge 500ds.. Και οι 2 πολυ ομορφες μοτο..Η Voge καλυτερη επιλογη..Πολυ πιο ευελικτη,πιο εξοπλισμενη,καλυτερη ποιοτητα κατασκευης..Την voge 650 την ειδα μονο απο κοντα.Αρχοντικη μοτο..
    Τι έχεις τώρα;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 473
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2024, 12:05
  2. Απόψεις για BENELLI TRK 502 X (MY2020)
    από newmember41 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2020, 10:37
  3. Kawasaki versys 300 x VS benelli trk 502
    από Gavazakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2020, 23:30
  4. Benelli TRK 502 vs BMW F650GS
    από haga1981 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2020, 13:45
  5. benelli TRK 502
    από faltseta στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2018, 08:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF