Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 230

Θέμα: Suzuki V-Strom 800 2023

  1. #46
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.094
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    προπαραγγελία χωρις τιμη?
    Για ανοιχτοχέρηδες, ορκισμένους V-Stromάκηδες..

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Α ρε suzukara ... νεο μοτερ , χωμα πλασάρεις (τον απογονο του DR και καλά ) , τα vstrom θα συνεχίσουν κανονικά... , τι το θές αυτο το πράμα ;

    νομίζω ολοι θα ήθελαν κατι τέτοιο σε μούτρο εκτος τελικά απο τους σχεδιαστές της (και τις εμμονές τους με τον νταφυ ντακ..) , πόσο δύσκολο πιά ;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	441 
Μέγεθος:	80,7 KB 
ID:	439327

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    περι των 11κ+ ευρω το περιμενουν οι άγγλοι. καλη τιμη ειναι αν σκεφτεις οτι τοσο κανει πλεον το τενερε.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    ​... Στόχος της Suzuki είναι να παραμείνει το V-Strom 650 στις δύο εκδόσεις, τόσο για το 2023 όσο και για το 2024...


    Πηγή ​​​

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Εγω λογικα ειμαι στη μειοψηφια λοιπον. Το βρισκω παρα πολυ ωραιο (σημαντικα ομορφοτερο απο οποιοδηποτε v-strom 650 και 1000 των προγουμενων χρονων).

    Πολυ κοντα στο 1050 XT, ξεκαθαρη αναφορα και τα δυο στο BIG και το μονο που θεωρω κακο ειναι οι χρωματισμοι.Α, και τα απαραδεκτα καγκελα στην φωτο του κιτρινου απο την EICMA.

    Πραγματικα θα ειναι πολυ ψηλα στις επιλογες μου σε αυτη την κατηγορια.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  6. #51
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    232
    Από το πλάι μου δίνει την εντύπωση ότι άλλη ομάδα σχεδιαστών σχεδίασε το εμπρός και άλλη το πίσω μέρος. Λίγο ασύνδετο σαν σχέδιο, και οι χρωματισμοί πλήν κίτρινου δεν το κολακεύουν. Παρόλα αυτά το θεωρώ αρκετά όμορφο, σίγουρα καλύτερο από το εντελώς άχρωμο και άγευστο Transalp 750 και το ακριδοειδές Tuareg 660.

  7. #52
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Με όλες αυτές τις ακμές στα πλαστικά θυμίζει και λίγο stealth. Όπως ξαναέγραψα, μοτοσυκλέτα που πρέπει κανείς να δει από κοντά γιατί η ποιότητα επηρεάζει σημαντικά το μάτι προς κάθε κατεύθυνση. Εμένα μου αρέσει το γκρι λίγο περισσότερο.

    *Ελπίζω να βγει και έκδοση με 19άρι τροχό και σωστά σεταρισμένη.

  8. #53
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Δεν ξερω αν το διαβασατε...
    Λετε να εκανε κανα μαγικο η Σουζι παλι με το 800αρι το μοτερ?
    Ride(s) the wind of change...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Το έχω ξαναγράψει κάπου, νομίζω στο άλλο θέμα με το Τρανσαλπ. Το 12.8 συμπίεση δε σας φαίνεται αρκετό για ένα καθημερινό μεσαίο κομιούτερ? Αν θυμάμαι καλά 12.7 είχε το R1 2007 που είχα κάποτε.


    DoctoR_k6: Είμαι σχεδόν βέβαιος πως και η Σουζούκι όπως και η Honda θα βγάλουν και μια έκδοση Supesport με αυτά τα μοτεράκια. Φυσικά δε θα έχουν τις δυνατότητες των κλασσικών 600-750 αλλά θα είναι διασκεδαστικότατα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #55
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Το έχω ξαναγράψει κάπου, νομίζω στο άλλο θέμα με το Τρανσαλπ. Το 12.8 συμπίεση δε σας φαίνεται αρκετό για ένα καθημερινό μεσαίο κομιούτερ? Αν θυμάμαι καλά 12.7 είχε το R1 2007 που είχα κάποτε.


    DoctoR_k6: Είμαι σχεδόν βέβαιος πως και η Σουζούκι όπως και η Honda θα βγάλουν και μια έκδοση Supesport με αυτά τα μοτεράκια. Φυσικά δε θα έχουν τις δυνατότητες των κλασσικών 600-750 αλλά θα είναι διασκεδαστικότατα!
    Ειναι αρκετη αλλα λογικα ολα τα μοτερ πλεον τα τσιμπανε για να αποδωσουν.
    Το δικο μου εχει 12.5 (μην πω ειχε καινουριο ).
    Λογικο ειναι να παιξει κατι αντιστοιχο του R7/RS660...Δεν νοειται να εγκαταλειφθει η κατηγορια.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ειναι αρκετη αλλα λογικα ολα τα μοτερ πλεον τα τσιμπανε για να αποδωσουν.
    Το δικο μου εχει 12.5 (μην πω ειχε καινουριο ).
    Λογικο ειναι να παιξει κατι αντιστοιχο του R7/RS660...Δεν νοειται να εγκαταλειφθει η κατηγορια.

    To Τρανσαλπ με 8 άλογα πάνω έχει 11 συμπίεση! Ακόμη και ίδια άλογα στον τροχό να είναι (πες ότι είναι μούφα αυτά που δηλώνουν) είναι μεγάλη διαφορά. Μπορεί κάποιος γάτος στα τεχνικά να μας κάνει μια ανάλυση πάνω σε αυτό? Πως γίνεται να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στη συμπίεση αλλά και και πως επηρεάζονται τα μοτέρ σε βάθος χρόνου. Χρειάζεται καλύτερα μέταλλα ένα μοτερ με υψηλή συμπίεση έναντι ενός με χαμηλότερη? Έχω απορίες!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #57
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Δεν ειναι μόνο οι συμπιεσεις που θα κάνουν ένα μοτερ αποδοτικό αλλά και ένα σωρό ρυθμίσεις ξεκινώντας παντα από την αρχιτεκτονική του μοτερ
    Η χοντα επέλεξε αλλο δρόμο, προερχόμενο από ΜΧ 450. Συμπίεση κλασική χοντα να καίει όλες βενζίνες σε ολες τις χωρεσ που θα απευθυνθεί.
    Η σουζη πάει σε πιο παραδοσιακά αποδοτικά μοτερ αλλά με ενδιαφέρον ρυθμίσεις

    Το 12.5 δεν είναι τίποτα για γιαπωνέζικο μοτερ με τα γαματα καλούπια, άξονες κλπ μηχανικά εξαρτήματα δοκιμασμένα χρόνια.
    Οι υψηλότερες συμπιέσεις εδώ έχουν να κάνουν με την καθαρότερες καύσεις για καλύτερα αποτελέσματα στους εκπεμπόμενους ρύπους παρά με την απόδοση

    Υψηλές συμπιέσεις όσον αφορα τη απόδοση απο 14 και πάνω

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    To Τρανσαλπ με 8 άλογα πάνω έχει 11 συμπίεση! Ακόμη και ίδια άλογα στον τροχό να είναι (πες ότι είναι μούφα αυτά που δηλώνουν) είναι μεγάλη διαφορά. Μπορεί κάποιος γάτος στα τεχνικά να μας κάνει μια ανάλυση πάνω σε αυτό? Πως γίνεται να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στη συμπίεση αλλά και και πως επηρεάζονται τα μοτέρ σε βάθος χρόνου. Χρειάζεται καλύτερα μέταλλα ένα μοτερ με υψηλή συμπίεση έναντι ενός με χαμηλότερη? Έχω απορίες!
    δεν ειμαι γατος οπότε βρηκα εναν και στον εφερα
    https://www.youtube.com/watch?v=UV3RwBPqznU

  14. #59
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν ειμαι γατος οπότε βρηκα εναν και στον εφερα
    https://www.youtube.com/watch?v=UV3RwBPqznU
    Απλά φοβερό βίντεο…

  15. #60
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Κ ενα αρθρο σχετικα με τα καινουρια μοτο των Honda/Suzuki.
    Ετσι για να ειναι μαζεμενα διπλα διπλα.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-Strom 1050/1050DE 2023
    από giorgosb στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2023, 09:08
  2. Suzuki V-Strom 700 2023 ;
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2022, 16:48
  3. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF