Σελίδα 21 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 111617181920212223242526 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 434

Θέμα: Εσπρέσο και συμπάθεια...

  1. #301
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.370
    Εντυπώσεις από τον Σαν Λουίς Ελ Σαλβαδόρ που δοκίμασα την προηγούμενη εβδομάδα - άκρα αντίθεση σχεδόν από τον Κονκισταδόρα, ντελικάτος και αρωματικός με λεπτή οξύτητα, σαν ένας εκλεκτός αφρικάνικος καφές αλλά με σωστό σώμα και γεμάτη γουλιά

    Εύκολος και σταθερός, άλλος ένας προσιτός καφές με εξαιρετικό προφίλ και επιδόσεις για ποικιλία και απόλαυση χωρίς ρίσκο - συνιστάται ανεπιφύλακτα

    Χαρακτηριστικά και προφίλ στη σελίδα 19

  2. #302
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Ωραίο thread .
    Να παραθέσω κι εγώ την εμπειρία μου . Ωραίοι οι μύλοι , οι ζυγαρίες και το αξεσορίζ αλλά επειδή οι περισσότεροι δεν έχουμε πάγκο αεροδρόμιο , σε όποιον θέλει αξιοπρεπή καφέ χωρίς να δώσει ένα μισθό , πρότεινω την Dedica της Delonghi . Την βρίσκετε κάπου 150-170 . Καλή κατασκευή , στενή , ομορφαίνει τον πάγκο χωρίς υπερβολές , θερμομπλόκ , μεγάλο καδο . Ειναι αυτόματη ως πρός τον χρόνο τρεξιματος (μονός/διπλός) αλλά οι χρόνοι αυτοί προγραμματίζονται . Διαλέγετε καφέ έτοιμο κομμένο της αρεσκείας απο το σουπερ μάρκετ και παίζετε μπαλίτσα . Ειδικά σε προσφορές παίρνετε Lavazza Qualita Rossa τα 250gr περίπου 3.5 € (14/κιλό) όταν έξω οι ποικιλίες ξεκινλάνε στα 30 €/κιλό Είσαστε μερακλήδες ; Απο αλι μαρκούτσι απρεσάριστο και ξείνηστε πειράματα με κοπές είτε δικές σας , είτε απο καφεκοπτείο . Και εγώ με όρεξη ξεκίνησα αλλά με κέριδε η γοητεία της ευκολίας .

    * Για καπουτσίνο δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ το ειδικό ματζαφλάρι αλλά οτί βίντεο εχω δει ικανοποιητικά αποτέλεσματα είδα .
    Modenas Kriss 125

  3. #303
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.370
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Ωραίο thread .
    Να παραθέσω κι εγώ την εμπειρία μου . Ωραίοι οι μύλοι , οι ζυγαρίες και το αξεσορίζ αλλά επειδή οι περισσότεροι δεν έχουμε πάγκο αεροδρόμιο , σε όποιον θέλει αξιοπρεπή καφέ χωρίς να δώσει ένα μισθό , πρότεινω την Dedica της Delonghi . Την βρίσκετε κάπου 150-170 . Καλή κατασκευή , στενή , ομορφαίνει τον πάγκο χωρίς υπερβολές , θερμομπλόκ , μεγάλο καδο . Ειναι αυτόματη ως πρός τον χρόνο τρεξιματος (μονός/διπλός) αλλά οι χρόνοι αυτοί προγραμματίζονται . Διαλέγετε καφέ έτοιμο κομμένο της αρεσκείας απο το σουπερ μάρκετ και παίζετε μπαλίτσα . Ειδικά σε προσφορές παίρνετε Lavazza Qualita Rossa τα 250gr περίπου 3.5 € (14/κιλό) όταν έξω οι ποικιλίες ξεκινλάνε στα 30 €/κιλό Είσαστε μερακλήδες ; Απο αλι μαρκούτσι απρεσάριστο και ξείνηστε πειράματα με κοπές είτε δικές σας , είτε απο καφεκοπτείο . Και εγώ με όρεξη ξεκίνησα αλλά με κέριδε η γοητεία της ευκολίας .

    * Για καπουτσίνο δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ το ειδικό ματζαφλάρι αλλά οτί βίντεο εχω δει ικανοποιητικά αποτέλεσματα είδα .
    Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου Σπύρο, υπάρχουν αρκετοί φίλοι που ψάχνουν κάτι αυτόματο ή πιο οικονομικό και πιστεύω ότι θα βοηθήσεις πολλούς στις αναζητήσεις τους

  4. #304
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.200
    Οι καφέδες που βγαίνουν προσφορά (στα SM συνήθως) είναι κοντά στο όριο να λήξουν και αποδεδειγμένα έχουν χάσει τη μισή τους φρεσκάδα.
    Παρότι την έχω πατήσει 1-2 φορές παρασύρθηκα ξανά πριν ένα μήνα από το -50% στον αγαπημένο μου Starbucks και πήρα τη σακκούλα τα 450 γρ με 7,90€,κόκκο πάντα.Στην τρίτη μέρα τον παράτησα και πήρα πάλι 'φρέσκια' παρτίδα 250 γρ. στα ίδια λεφτά.

  5. #305
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.370
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Οι καφέδες που βγαίνουν προσφορά (στα SM συνήθως) είναι κοντά στο όριο να λήξουν και αποδεδειγμένα έχουν χάσει τη μισή τους φρεσκάδα.
    Παρότι την έχω πατήσει 1-2 φορές παρασύρθηκα ξανά πριν ένα μήνα από το -50% στον αγαπημένο μου Starbucks και πήρα τη σακκούλα τα 450 γρ με 7,90€,κόκκο πάντα.Στην τρίτη μέρα τον παράτησα και πήρα πάλι 'φρέσκια' παρτίδα 250 γρ. στα ίδια λεφτά.
    Ειδικά όταν δεν υπάρχει κανένα σημείο αναφοράς όσον αφορά τη φρεσκότητα του ψησίματος του καφέ, οι "τρελές" προσφορές ίσως να είναι όντως ύποπτο σημάδι.

    Μια και μιλάμε για πρώτη ύλη νομίζω ότι αξίζει να ξοδέψουμε και κάτι παραπάνω για τον καφέ μας, αναλόγως εξοπλισμού, είδους εξαγωγής και φυσικά μπάτζετ.

  6. #306
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Οι καφέδες που βγαίνουν προσφορά (στα SM συνήθως) είναι κοντά στο όριο να λήξουν και αποδεδειγμένα έχουν χάσει τη μισή τους φρεσκάδα.
    Παρότι την έχω πατήσει 1-2 φορές παρασύρθηκα ξανά πριν ένα μήνα από το -50% στον αγαπημένο μου Starbucks και πήρα τη σακκούλα τα 450 γρ με 7,90€,κόκκο πάντα.Στην τρίτη μέρα τον παράτησα και πήρα πάλι 'φρέσκια' παρτίδα 250 γρ. στα ίδια λεφτά.
    Εννοείς ότι είναι παλιά σοδειά το περιεχόμενο ή η συσκευασία είναι κοντα στη λήξη της και τα "διώχνουν" ;

    Εγώ που σταθερά αγοράζω κομμένο δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα . Ίσως δεν το πολύψαχνω . Εκεί που έχω καταλήξει είναι πως οι έτοιμοι , προκειμένου να παίζουν παντού είναι χοντροκομμένοι .Οπότε χάνουμε εκει πέρα κάτι . Μάλιστα πολλές συσκευασίες αν δείτε προτείνονται και για καφετιέρα γαλλικού . Απο τους έτοιμους κομμένους θεωρώ ο καλύτερος είναι ο Illy (classico) που στα σούπερ παίζει περίπου 9€ /250 και σε πρόσφορά παίφτει στα 7.5 .O Illy δεν βγάζει παραλλαγές στα sm όπως οι Lavazza , dimelo που έχουνε 3-4 χρώματα και αρώματα . Κατά περίοδούς δοκιμάζω και άλλες μάρκες . Από αυτές σίγουρα δεν ξαναπαίρνω Costa & Danesi .

    Σε οικονομικό (σχετικά) αν κάποιος θέλει να παίξει έχει στα coffee dive τον Colombia Narino , πλέον στα 36€ όταν πριν την πανδημία έπαιζε στα 30 € https://dive.coffee/el/product/colombia-narino/ . Σε επίπεδο χρημάτων παίζει οσο ο κομμένος έτοιμος Illy οπότε καλύτερα πάτε στο μαγάζι και σας τον κόβουν . Λέτε τι μηχανή έχετε και περίπου ξέρουν . Πάρτε μικρή ποσότητα γιατί στο σενάριο που βγει πολύ ψιλός δεν θα τρέχει . Οπότε πηγαίνετε πίσω και παίρνετε λιγότερο ψιλό . (πετάτε μέσα και τον ψιλό να μην πάει χαμένος) Όταν βρείτε το κόψιμο που θέλετε μετά είναι να σαν να έχετε μύλο σπίτι σας . Μπορείτε να πήγαινετε μια δυο φορές τη βδομαδά να κοβετε στο μαγαζί . Πάντα αναφέρομαι με κριτήρια τα κόστος , ευκολία , εργονομία για καθημερινή χρήση από τον μέσο καταναλωτή (εμένα δηλαδή) . Τον παράγοντα προσωπικό γουστο τον αφήνω απ'εξω γιατί ειναι υποκειμενικός .
    Modenas Kriss 125

  7. #307
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.370
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Εννοείς ότι είναι παλιά σοδειά το περιεχόμενο ή η συσκευασία είναι κοντα στη λήξη της και τα "διώχνουν" ;

    Εγώ που σταθερά αγοράζω κομμένο δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα . Ίσως δεν το πολύψαχνω . Εκεί που έχω καταλήξει είναι πως οι έτοιμοι , προκειμένου να παίζουν παντού είναι χοντροκομμένοι .Οπότε χάνουμε εκει πέρα κάτι . Μάλιστα πολλές συσκευασίες αν δείτε προτείνονται και για καφετιέρα γαλλικού . Απο τους έτοιμους κομμένους θεωρώ ο καλύτερος είναι ο Illy (classico) που στα σούπερ παίζει περίπου 9€ /250 και σε πρόσφορά παίφτει στα 7.5 .O Illy δεν βγάζει παραλλαγές στα sm όπως οι Lavazza , dimelo που έχουνε 3-4 χρώματα και αρώματα . Κατά περίοδούς δοκιμάζω και άλλες μάρκες . Από αυτές σίγουρα δεν ξαναπαίρνω Costa & Danesi .

    Σε οικονομικό (σχετικά) αν κάποιος θέλει να παίξει έχει στα coffee dive τον Colombia Narino , πλέον στα 36€ όταν πριν την πανδημία έπαιζε στα 30 € https://dive.coffee/el/product/colombia-narino/ . Σε επίπεδο χρημάτων παίζει οσο ο κομμένος έτοιμος Illy οπότε καλύτερα πάτε στο μαγάζι και σας τον κόβουν . Λέτε τι μηχανή έχετε και περίπου ξέρουν . Πάρτε μικρή ποσότητα γιατί στο σενάριο που βγει πολύ ψιλός δεν θα τρέχει . Οπότε πηγαίνετε πίσω και παίρνετε λιγότερο ψιλό . (πετάτε μέσα και τον ψιλό να μην πάει χαμένος) Όταν βρείτε το κόψιμο που θέλετε μετά είναι να σαν να έχετε μύλο σπίτι σας . Μπορείτε να πήγαινετε μια δυο φορές τη βδομαδά να κοβετε στο μαγαζί . Πάντα αναφέρομαι με κριτήρια τα κόστος , ευκολία , εργονομία για καθημερινή χρήση από τον μέσο καταναλωτή (εμένα δηλαδή) . Τον παράγοντα προσωπικό γουστο τον αφήνω απ'εξω γιατί ειναι υποκειμενικός .
    Από τη στιγμή που υπάρχουν εξαιρετικοί μονοποικιλιακοί με ημερομηνία ψησίματος γύρω στα οκτώ ευρώ / 250 γραμμάρια εγώ δεν θα πήγαινα με τίποτα σε κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία τιμής ανεξαρτήτως ονόματος.

    Το να αλέθεις καφέ κάθε τόσο στο καφεκοπτείο είναι μία λύση αλλά πολύ πιο περίπλοκο από το να έχεις τον μύλο στην κουζίνα σου.

    Επιπλέον έχεις κατάλοιπα από τους άλλους καφέδες στον ξένο μύλο και από τη στιγμή που θα αλεστεί ο καφές όπως έχουμε γράψει, αρχίζει άμεσα να οξειδώνεται άρα δεν έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα με το να αλέθουμε τον καφέ με τον μύλο μας καθημερινά.

    Το έκανα πάντως αυτό που προτείνεις παλαιότερα αλλά η ευκολία και η ποιότητα καφέ που προσφέρει έστω και ένας entry level μύλος δεν αγοράζονται!

  8. #308
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.200
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Εννοείς ότι είναι παλιά σοδειά το περιεχόμενο ή η συσκευασία είναι κοντα στη λήξη της και τα "διώχνουν" ;
    Δεν γνωρίζω ακριβώς ποίο ισχύει αν και φαντάζομα ότι μέσες άκρες το ίδιο πράγμα είναι.

  9. #309
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Η ημερομηνία αναφοράς στο καφέ, είναι αυτή του καβουρδίσματος.

    Όταν έχει περάσει καιρός απο το καβούρδισμα, ο καφές έχει οξείδωθεί δε πά να είναι στο πιο αεροστεγές δοχείο.
    BTW, πάντα οι συσκευασίες του καφέ πρέπει να έχουν μονόδρομη βαλβίδα, γιατι βγάζουν αέρια μετά το καβούρδισμα. Αν δεν έχουν ή θα σκάσει η συσκευασία ή ο καφές έχει καβουρδιστεί πρίν κάνα χρόνο και δεν βγάζει πια αέρια...

  10. #310
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Εννοείς ότι είναι παλιά σοδειά το περιεχόμενο ή η συσκευασία είναι κοντα στη λήξη της και τα "διώχνουν" ;

    Εγώ που σταθερά αγοράζω κομμένο δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα . Ίσως δεν το πολύψαχνω . Εκεί που έχω καταλήξει είναι πως οι έτοιμοι , προκειμένου να παίζουν παντού είναι χοντροκομμένοι .Οπότε χάνουμε εκει πέρα κάτι . Μάλιστα πολλές συσκευασίες αν δείτε προτείνονται και για καφετιέρα γαλλικού . Απο τους έτοιμους κομμένους θεωρώ ο καλύτερος είναι ο Illy (classico) που στα σούπερ παίζει περίπου 9€ /250 και σε πρόσφορά παίφτει στα 7.5 .O Illy δεν βγάζει παραλλαγές στα sm όπως οι Lavazza , dimelo που έχουνε 3-4 χρώματα και αρώματα . Κατά περίοδούς δοκιμάζω και άλλες μάρκες . Από αυτές σίγουρα δεν ξαναπαίρνω Costa & Danesi .

    Σε οικονομικό (σχετικά) αν κάποιος θέλει να παίξει έχει στα coffee dive τον Colombia Narino , πλέον στα 36€ όταν πριν την πανδημία έπαιζε στα 30 € https://dive.coffee/el/product/colombia-narino/ . Σε επίπεδο χρημάτων παίζει οσο ο κομμένος έτοιμος Illy οπότε καλύτερα πάτε στο μαγάζι και σας τον κόβουν . Λέτε τι μηχανή έχετε και περίπου ξέρουν . Πάρτε μικρή ποσότητα γιατί στο σενάριο που βγει πολύ ψιλός δεν θα τρέχει . Οπότε πηγαίνετε πίσω και παίρνετε λιγότερο ψιλό . (πετάτε μέσα και τον ψιλό να μην πάει χαμένος) Όταν βρείτε το κόψιμο που θέλετε μετά είναι να σαν να έχετε μύλο σπίτι σας . Μπορείτε να πήγαινετε μια δυο φορές τη βδομαδά να κοβετε στο μαγαζί . Πάντα αναφέρομαι με κριτήρια τα κόστος , ευκολία , εργονομία για καθημερινή χρήση από τον μέσο καταναλωτή (εμένα δηλαδή) . Τον παράγοντα προσωπικό γουστο τον αφήνω απ'εξω γιατί ειναι υποκειμενικός .


    Εγώ έχω βολευτεί με τον Lavazza crema gusto και μάλλον δύσκολα θα τον άλλαζα. Έχω δοκιμάσει και τον Costa, μάπα εντελώς, ο Dimello έτσι κι έτσι.....
    Χώρος στην κουζίνα για μύλο, απλά δεν παίζει, έχω την καφετιέρα, βραστήρα, μίνι φουρνάκι (air fryer) ε, χρειάζομαι και λίγο χώρο για τις....μαγειρικές μου ανησυχίες
    Στις γιορτές ίσως πάω για την Dedica της Delonghi που μου έχει χτυπήσει.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #311
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.370
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Χώρος στην κουζίνα για μύλο, απλά δεν παίζει, έχω την καφετιέρα, βραστήρα, μίνι φουρνάκι (air fryer) ε, χρειάζομαι και λίγο χώρο για τις....μαγειρικές μου ανησυχίες
    Χωρίς να ξέρω φυσικά τον χώρο σου, νομίζω ότι το χωροταξικό χρειάζεται λίγο mythbusting

    Αυτό είναι το τωρινό μοντέλο του μύλου μου:

    https://www.skroutz.gr/s/21692950/As...ml#description

    Το μέγεθός του είναι ίδιο με αυτό ενός μπουκαλιού νερού του ενάμιση λίτρου και είναι αρκετά ελαφρύς ώστε να τον μετακινώ με το ένα χέρι πάνω στον πάγκο όταν τον χρησιμοποιώ και να τον κολλάω στον τοίχο όταν τελειώσω την παρασκευή.

    Και μπορεί τώρα, λόγω ανωτέρας βίας, να είναι στον πάγκο - αεροδρόμιο του πατρικού μου σπιτιού, αλλά και όταν ήταν στην μικρούλα κουζίνα του δικό μου διαμερίσματος δεν είχα ποτέ πρόβλημα χώρου και όλα ήταν όμορφα και νοικοκυρεμένα.

  12. #312
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να ξέρω φυσικά τον χώρο σου, νομίζω ότι το χωροταξικό χρειάζεται λίγο mythbusting

    Αυτό είναι το τωρινό μοντέλο του μύλου μου:

    https://www.skroutz.gr/s/21692950/As...ml#description

    Το μέγεθός του είναι ίδιο με αυτό ενός μπουκαλιού νερού του ενάμιση λίτρου και είναι αρκετά ελαφρύς ώστε να τον μετακινώ με το ένα χέρι πάνω στον πάγκο όταν τον χρησιμοποιώ και να τον κολλάω στον τοίχο όταν τελειώσω την παρασκευή.

    Και μπορεί τώρα, λόγω ανωτέρας βίας, να είναι στον πάγκο - αεροδρόμιο του πατρικού μου σπιτιού, αλλά και όταν ήταν στην μικρούλα κουζίνα του δικό μου διαμερίσματος δεν είχα ποτέ πρόβλημα χώρου και όλα ήταν όμορφα και νοικοκυρεμένα.
    Λατρεύω τον καφέ αλλά όχι τόσο όσο να δώσω 260 ευρωΠΕΗκά......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #313
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.370
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Λατρεύω τον καφέ αλλά όχι τόσο όσο να δώσω 260 ευρωΠΕΗκά......
    Αυτό δεκτό, τα περί διατάραξης του χωροχρονικού συνεχούς, όχι

  14. #314
    Νέο μέλος Το avatar του/της gabri
    Εγγραφή
    09/10/2023
    Μηνύματα
    21
    Αγόρασα σήμερα ένα κουτί τριμμένο καφέ Portioli,
    που σε καφετέρια που ήπια μου άρεσε πολύ.
    11,50 € !!!!! τα 250 γρ!!!!!!!
    αγορασμένο από το ίδιο τους το υποκατάστημα.
    Ευχαριστώ πολύ, μα ΔΕΝ θα ξαναπάρω!
    Τελευταία τροποποίηση από gabri; 22/11/2023 στις 08:25.

  15. #315
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.370
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gabri Προβολή μηνύματος
    Αγόρασα σήμερα ένα κουτί τριμμένο καφέ Portioli,
    που σε καφετέρια που ήπια μου άρεσε πολύ.
    11,50 € !!!!! τα 250 γρ!!!!!!!
    αγορασμένο από το ίδιο τους το υποκατάστημα.
    Ευχαριστώ πολύ, μα ΔΕΝ θα ξαναπάρω!
    Καλημέρα φίλε μου, αφού σου φάνηκε πανάκριβος γιατί τον πήρες, δεν είδες την τιμή πρώτα;

    Για αλεσμένο καφέ που δεν ξέρω πότε ψήθηκε δεν θα έδινα τα 11 ευρώ, για έναν ωραίο single estate θα έδινα και παραπάνω για ένα πακέτο που θα μου δώσει 14 διπλές καφεδάρες ή άλλες τόσες μονές πάρα πολύ ευχαρίστως!

    Πάντα με σεβασμό στα οικονομικά του καθενός ας μην ξεχνάμε πόσο πληρώνουμε έναν και μοναδικό καφέ σε μία καφετέρια, χώρια τα κεράσματα κλπ.

    Για το σπίτι έχει και (πάρα) πολύ ακριβότερους καφέδες που εκεί ναι, λες ότι είναι υπερβολή να τους αγοράζεις συστηματικά ειδικά αν δεν έχεις κορυφαίο εξοπλισμό και ικανότητες

Παρόμοια θέματα

  1. Τσάϊ και Συμπάθεια
    από Alchimistis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2018, 23:01
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2014, 09:05
  3. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF