Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 89 από 89

Θέμα: Θέλω γνώμες.....

  1. #76
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αφού είπα ότι δεν βγαίνω πάνω από 6.5 χιλιάρικα, που είδατε τις 50 σελίδες;
    Ελα και ο αλλος για 15 ξεκινησε και θα καταληξει με τεσλα

  2. #77
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Αφήστε το να ωριμάσει μέσα του.. θα δώσει καμια μπάλα, θα βγει για κάλαντα... θα την στήσει τη φωλίτσα..

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Ελα και ο αλλος για 15 ξεκινησε και θα καταληξει με τεσλα
    Μήπως πάρει κατευθείαν διαμέρισμα δεν ξέρω

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Δημήτρη, όταν αποφασίσεις χρώμα, στείλε π.μ. για το μπρελόκ, ΟΚ;


  5. #80
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Δημήτρη, όταν αποφασίσεις χρώμα, στείλε π.μ. για το μπρελόκ, ΟΚ;

    Θωμά, εσένα σε αγαπάω λίγο παραπάνω, λέμε!

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Θωμά, εσένα σε αγαπάω λίγο παραπάνω, λέμε!


  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Sorry για το οφ τοπικ αλλά φτιάχτε και μας ρε παιδιά με ένα μπρελοκακι, απαντώ και σε pm εντ οφ οφ τοπικ
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  8. #83
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε τσογλάνια... Με κολάζετε ρε σεις....
    Οκ, δέχομαι ότι είναι "πιο" μοτοσυκλέτα, αλλά, από ότι διάβασα, δουλεύει καλά στο άνω όριο στροφών με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν χρειάζομαι (πλέον) τους ίππους που έχει κατά πρώτον.
    Και κατά δεύτερον, αυξημένα κόστη σε καύσιμα, τέλη, ασφάλεια κ.λ.π.
    Επίσης, όπως έγραψα στο 1ο ποστ, θέλω να μου πουν οι κάτοχοι του μοτέρ αυτού (ασχέτως μοντέλου που το φοράει) όπως νιώθουν το σασμάν, πόσο γραμμική είναι η λειτουργία του, τέτοια πράγματα...
    Το έχω πάρει απόφαση ότι θα πάρω αυτό διότι με βολεύει από πολλές πλευρές....
    Δεν ξέρω αν το Honda 500 μοτέρ είναι ακριβώς ίδιο με το Voge, πλην γεωμετρίας και λοιπόν κοινών.
    Μπορώ να σου πω ότι θες για το Honda πάντως. Το πιο γλυκό και οικονομικό μοτέρ που είχα ποτέ. Και είχα πολλά από 50cc ως και 1000.
    Οικονομικό όσο δεν πάει, ζωηρό όταν το ανοίξεις, δεν σε τρομάζει ούτε και το στίβεις όμως. Απόλυτη αρμονία για μένα.
    Το μόνο που έκανα στο δικό μου είναι να αλλάξω στην πρώτη αλλαγή αλυσίδας (24000χλμ) το εμπρός γρανάζι από 15Τ σε 16Τ.
    Μάκρυνε λίγο, γιατί από μαμά έρχεται αρκετά κοντό, και έριξε κι άλλο την κατανάλωση.

    Σαν να έχω αρχίσει να καταλαβαίνω πως είμαστε αρκετά κοντά στο τι ψάχνουμε και στο πως οδηγούμε.
    Οπότε θα πω πως αν το Voge 500 είναι όσο καλό είναι αυτό της Honda πάρε το με κλειστά μάτια, φυσικά μετά από test ride.

    Ειδικά μια που είσαι happy με την αντιπροσωπεία και μένεις και δίπλα που είπες. Τι καλύτερο!
    Προσωπικά για καλύτερη κάλυψη και χρηστικότητα θα πήγαινα στο 500DS για καθαρά ασφάλτινη χρήση.

  9. #84
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν το Honda 500 μοτέρ είναι ακριβώς ίδιο με το Voge, πλην γεωμετρίας και λοιπόν κοινών.
    Μπορώ να σου πω ότι θες για το Honda πάντως. Το πιο γλυκό και οικονομικό μοτέρ που είχα ποτέ. Και είχα πολλά από 50cc ως και 1000.
    Οικονομικό όσο δεν πάει, ζωηρό όταν το ανοίξεις, δεν σε τρομάζει ούτε και το στίβεις όμως. Απόλυτη αρμονία για μένα.
    Το μόνο που έκανα στο δικό μου είναι να αλλάξω στην πρώτη αλλαγή αλυσίδας (24000χλμ) το εμπρός γρανάζι από 15Τ σε 16Τ.
    Μάκρυνε λίγο, γιατί από μαμά έρχεται αρκετά κοντό, και έριξε κι άλλο την κατανάλωση.

    Σαν να έχω αρχίσει να καταλαβαίνω πως είμαστε αρκετά κοντά στο τι ψάχνουμε και στο πως οδηγούμε.
    Οπότε θα πω πως αν το Voge 500 είναι όσο καλό είναι αυτό της Honda πάρε το με κλειστά μάτια, φυσικά μετά από test ride.

    Ειδικά μια που είσαι happy με την αντιπροσωπεία και μένεις και δίπλα που είπες. Τι καλύτερο!
    Προσωπικά για καλύτερη κάλυψη και χρηστικότητα θα πήγαινα στο 500DS για καθαρά ασφάλτινη χρήση.
    Στα λόγια μου έρχεσαι (περίπου) πήγα σήμερα από το μαγαζί που θα γίνει η ανταλλαγή, είδα και Καβάλησα το ds πολύ ογκώδες όπως είχα πει, δεν βολεύει στην πυκνή κίνηση της Αθήνας όπου κινούμαι ως επί το πλείστον.
    Κατόπιν πήγα και από την αντιπροσωπεία μαζί με την γυναίκα να δούμε το ac μιας και το μαγαζί δεν είχε.
    Εμμένω στο ac!
    Και για τους λόγους (μοτέρ) που αναφέρεις....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #85
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Σαν αρχική αίσθηση και το CB500X δείχνει πιο φαρδύ από ότι θα μπορούσε να είναι αλλά είναι τόσο καλοζυγισμένο που σε κάποια στοπ/φανάρια πατάς πόδι κάτω μετά από αρκετά δευτερόλεπτα (φυσικά εξαρτάται τον αναβάτη).
    Αν το Voge 500 DS/DSX είναι αντίστοιχα καλοζυγισμένο θα σου έλεγα πως περνάει ακριβώς όπου περνά και το 500AC.
    Σίγουρα στην αρχή θα νοιώσεις πως είσαι πάνω σε μια τράτα, ερχόμενος από το 300AC. Αλλά αυτό θα το ξεχάσεις στην δεύτερη βόλτα.

    Σίγουρα πρέπει να τα κάνεις test ride. Και 2 και 3 φορές.

  11. #86
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Σαν αρχική αίσθηση και το CB500X δείχνει πιο φαρδύ από ότι θα μπορούσε να είναι αλλά είναι τόσο καλοζυγισμένο που σε κάποια στοπ/φανάρια πατάς πόδι κάτω μετά από αρκετά δευτερόλεπτα (φυσικά εξαρτάται τον αναβάτη).
    Αν το Voge 500 DS/DSX είναι αντίστοιχα καλοζυγισμένο θα σου έλεγα πως περνάει ακριβώς όπου περνά και το 500AC.
    Σίγουρα στην αρχή θα νοιώσεις πως είσαι πάνω σε μια τράτα, ερχόμενος από το 300AC. Αλλά αυτό θα το ξεχάσεις στην δεύτερη βόλτα.

    Σίγουρα πρέπει να τα κάνεις test ride. Και 2 και 3 φορές.
    Δεν νομίζω ρε συ, ένας λόγος που δεν είχα πάρει το v-strom αντί του Pegaso strada πριν 13 χρόνια, ήταν αυτός, δεν μπορώ τα πολύ ογκώδη μηχανάκια (κατ΄άλλους, μηχανές)
    Αν υπήρχε κάτι στο σουλούπι του strada, 2κύλινδρο, 500-600 κυβικά και σε αυτά τα λεφτά, θα το χτυπούσα χθες κιόλας που λέει ο λόγος αλλά.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #87
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Multistrada 620 :P
    για όλους έχει κάτι ή ducati....

  13. #88
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Multistrada 620 :P
    για όλους έχει κάτι ή ducati....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #89
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    410
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω ρε συ, ένας λόγος που δεν είχα πάρει το v-strom αντί του Pegaso strada πριν 13 χρόνια, ήταν αυτός, δεν μπορώ τα πολύ ογκώδη μηχανάκια (κατ΄άλλους, μηχανές)
    Αν υπήρχε κάτι στο σουλούπι του strada, 2κύλινδρο, 500-600 κυβικά και σε αυτά τα λεφτά, θα το χτυπούσα χθες κιόλας που λέει ο λόγος αλλά.....
    Εγώ επιμένω. Αν έχεις χρόνο και διάθεση κανόνισε κάποια διεξοδικά test ride. Ίσως αλλάξεις άποψη και δεις πως η διαφορά στην αίσθηση δεν είναι όσο μεγάλη την νοιώθεις με μια μικρή επαφή. Το αυξημένο βάρος, σε λογικά πλαίσια, μπορεί να μασκαριστεί από το καλό ζύγισμα και γεωμετρία.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Θέλω γνώμες για βάψιμο
    από bonepeeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2010, 14:56
  2. θελω γνωμες.....
    από CBRIDHS στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2009, 17:25
  3. Θελω γνωμες και ιδεες, συντροφια.
    από vestromas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2008, 15:17
  4. Δερματινο - Θελω γνωμες
    από Boxer στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2005, 10:48
  5. Θέλω γνώμες παιδιά!!!!
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 118
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2004, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF