Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 108

Θέμα: Ευκαιρίες Αγοράς Προστατευτικού Εξοπλισμού Αναβάτη

  1. #61
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η μάρκα ακόμη, την θυμάμαι πριν τουλάχιστο 20χρονια την δούλευε τότε το μοτομαρκετ

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η μάρκα ακόμη, την θυμάμαι πριν τουλάχιστο 20χρονια την δούλευε τότε το μοτομαρκετ
    Εύχομαι να παραμείνει στην αγορά, μετά από 100 χιλιόμετρα με τα νέα γάντια μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτικά.
    Φοβερή αίσθηση λες και οδηγούσα με γυμνά χέρια.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Φοβερή αίσθηση λες και οδηγούσα με γυμνά χέρια.
    Δηλαδή δεν είναι ζεστά και προστατευτικά;;;

    Καλορίζικα

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Παρηγγειλα τα Orina Houston τελικα (στα 60€ με μεταφορικα). Μου φανηκαν τα πιο ζεστα.
    Εφοσον δεν εχω κανει λαθος στο νουμερο νομιζω σε αυτα τα λεφτα δεν εχω κατι να φοβηθω.

    Ευχαριστω Θωμα για την ενημερωση.
    Να κανω κι εγω ενα update μιας και χθες το βραδυ μου εκανε ο καιρος το "χατιρι" και δοκιμαστηκαν σε δυνατη βροχη με θερμοκρασια κατω απ΄τους 5 βαθμους. Το γαντι ειναι οντως οπως το φανταζομουν- κατηγορια τανκ. Εχει μια εσωτερικη επενδυση που μοιαζει με το υλικο απ΄το οποιο ειναι φτιαγμενες οι χουφτες που βαζουν το χειμωνα στα μηχανακια οι ντελιβεραδες. Εκει εχεις τη βασικη προστασια απο το νερο (δεν περασε σταγονα αν και στις μιαμιση το βραδυ που γυρνουσα απ΄τη δουλεια εριχνε καρεκλες). Απο εξω ειναι το κανονικο γαντι, κι αυτο μπαμπατσικο στο υλικο του (υπευθυνο για τη θερμομονωση περισσοτερο απ'οσο καταλαβαινω). Χρησιμο και το λαστιχακι-υαλοκαθαριστηρας στον δεικτη. Η ποιοτητα ειναι οπως ειπε και ο Θωμας απο το πανω ραφι. Νουμερo πηρα ο,τι φοραω και σε spidi, alpinestars (Large) και μου εκατσε τελεια. Ευτυχως δεν ακουσα τον πινακα του site γιατι με βαση την περιφερεια χεριου μου ελεγε οτι πρεπει να παρω το medium. Για τα 60€ που μου βγηκε με τα μεταφορικα νιωθω οτι τους εκλεψα. Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230317_124229.jpg 
Προβολές:	429 
Μέγεθος:	82,6 KB 
ID:	442023

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Καλορίζικα Πέτρο!


  6. #66
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Πως την παλεύετε ρε παλικάρια με τα χειμερινά γάντια. Οδηγώ καθημερινά, και δεν μπορώ πραγματικά να συνηθίσω την έλλειψη αίσθησης. Υπάρχει κάνα τιπ; Δεν κάνω κάτι καλά; Περιμένω πως και πως να ανέβει λίγο η θερμοκρασία να νιώσω επιτέλους τον συμπλέκτη και το φρένο.. (φταίει μήπως ότι χρησιμοποιώ 2 δάχτυλα για τις μανέτες; Δοκίμασα να χρησιμοποιώ και τα 4 δάχτυλα για συμπλέκτη αλλά δεν μπορώ να το συνηθίσω)

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Στα σκούτερ υποθέτω είναι πιο εύκολα τα πράγματα αλλά και εγώ δεν μπορώ να τα συνηθίσω. Κάνω ελάχιστα χιλιόμετρα βέβαια συνήθως τα σαββατοκύριακα αλλά και τα δικά μου τα χειμερινά τα έδωσα έχω μόνο καλοκαιρινά. Βέβαια όταν έχει κάτω από δέκα βαθμούς δεν μπορώ να οδηγήσω εκτός πόλης. Αν χρησιμοποιούσα το μηχανάκι κάθε μέρα θα ήταν αλλιώς φαντάζομαι.

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Τόσο χοντρό γάντι πρώτη φορά παίρνω, αλλά τώρα έχω το dct. Βέβαια είναι και πρώτη φορά που οδηγώ με όλες τις καιρικές συνθήκες, όλο το χρόνο. Με συμπλέκτη ίσως όντως να υπήρχε θέμα μέχρι να συνηθίσεις. Το φρένο δε χρειάζεται τόσο λεπτό χειρισμό που να δημιουργεί θέμα. Έχει και C-ABS το Integra οπότε γίνονται ακόμα πιο απλά τα πράγματα.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τόσο χοντρό γάντι πρώτη φορά παίρνω, αλλά τώρα έχω το dct. Βέβαια είναι και πρώτη φορά που οδηγώ με όλες τις καιρικές συνθήκες, όλο το χρόνο. Με συμπλέκτη ίσως όντως να υπήρχε θέμα μέχρι να συνηθίσεις. Το φρένο δε χρειάζεται τόσο λεπτό χειρισμό που να δημιουργεί θέμα. Έχει και C-ABS το Integra οπότε γίνονται ακόμα πιο απλά τα πράγματα.
    Πέτρο, αν δεν βαριέσαι κάποια στιγμή, δεν δίνεις ένα review πιο πλήρες, σε εκείνο το νήμα σου, για το integra? Είχες δηλώσει ενθουσιασμένος γενικά, οπότε θα άξιζε ένα αναλυτικό review για αυτό. Πλαίσιο, φρένα, αναρτήσεις, κίνηση στην πόλη και περιφερειακό, DCT, (δεν θυμάμαι αν πέρασε και αυτό από το πιστακι), καμία Χαλκιδική και τις επαρχιακές οδούς της κτλ κτλ.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Για όσους ενδιαφέρεστε (αν και αργά το θυμήθηκα) έχει το Motocard "Dias sin IVA" τουτέστιν μέρες χωρίς ΦΠΑ.

    δεν μένει και πολύ Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2023-03-21 at 20.45.12.png 
Προβολές:	264 
Μέγεθος:	74,8 KB 
ID:	442117

  11. #71
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Εχει ψωνισει κανεις τελευταια απο εδω?
    Θελω να αλλαξω το εσωτερικο στο Arai μου...Τελος με πλυσιματα κλπ κλπ. Πεσανε πολυ τα μαξιλαρακια.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εχει ψωνισει κανεις τελευταια απο εδω?
    Θελω να αλλαξω το εσωτερικο στο Arai μου...Τελος με πλυσιματα κλπ κλπ. Πεσανε πολυ τα μαξιλαρακια.
    Δυστυχώς δεν έχω ψωνίσει.

    Επειδή και εγώ θέλω να αποφεύγω τη μπίχλα, πλένω ανα τακτά διαστήματα το εσωτερικό του κράνους.

    Τώρα τελευταία , άρχισα να χρησιμοποιώ μπαλακλάβα (λεπτή ή πιο ενισχυμένη, αναλόγως το καιρό) κάθε φορά που το βάζω, σκεπτόμενος οτι θα πλένω πιο τακτικά τη μπαλακλάβα
    και λίγο πιο αραιά το εσωτερικό (την επένδυση εννοώ).

    Πως το βλέπεις ?

  13. #73
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς δεν έχω ψωνίσει.

    Επειδή και εγώ θέλω να αποφεύγω τη μπίχλα, πλένω ανα τακτά διαστήματα το εσωτερικό του κράνους.

    Τώρα τελευταία , άρχισα να χρησιμοποιώ μπαλακλάβα (λεπτή ή πιο ενισχυμένη, αναλόγως το καιρό) κάθε φορά που το βάζω, σκεπτόμενος οτι θα πλένω πιο τακτικά τη μπαλακλάβα
    και λίγο πιο αραιά το εσωτερικό (την επένδυση εννοώ).

    Πως το βλέπεις ?
    Δεν είναι το θέμα μπιχλα.
    Γενικά πλένονται τα εσωτερικά.
    Ζελεδια /κεριά κλπ κλπ δεν μπαίνουν στα μαλλιά κ το καθημερινό μπάνιο () βοηθάει να μην βρωμιζει τόσο συχνά.
    Αλλά το πρόβλημα είναι ότι κατσανε τα μαξιλαράκια.
    Έγραψε 6ετια το arai μου κ του το χρωστάω ένα δωράκι.
    Θα με εξυπηρετεί κ σαν 2ο κράνος σε 1-2 χρόνια που θα αντικατασταθεί από ένα ίδιο...
    Θα προχωρήσω στην παραγγελία και θα ενημερώσω.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι το θέμα μπιχλα.
    Γενικά πλένονται τα εσωτερικά.
    Ζελεδια /κεριά κλπ κλπ δεν μπαίνουν στα μαλλιά κ το καθημερινό μπάνιο () βοηθάει να μην βρωμιζει τόσο συχνά.
    Αλλά το πρόβλημα είναι ότι κατσανε τα μαξιλαράκια.
    Έγραψε 6ετια το arai μου κ του το χρωστάω ένα δωράκι.
    Θα με εξυπηρετεί κ σαν 2ο κράνος σε 1-2 χρόνια που θα αντικατασταθεί από ένα ίδιο...
    Θα προχωρήσω στην παραγγελία και θα ενημερώσω.
    Δοκίμασες να βρεις Ελλάδα? Όταν είχα χρειαστεί εγώ, είχα πάρει από το xmoto σε λογική τιμή.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  15. #75
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασες να βρεις Ελλάδα? Όταν είχα χρειαστεί εγώ, είχα πάρει από το xmoto σε λογική τιμή.
    Δεν εχει καν Arai πλεον απ οτι βλεπω.
    Το κοστος ειναι πολυ μικρο κ οι τιμες καλες.
    Θεωρω δεν ειναι κατι ιδιαιτερο κ απο Ισπανια.

    Απο Ελλαδα μοτοκινηση ειδα αλλα δεν εχει τα δικα μου.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
    από div400 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2020, 23:39
  2. Λάθη στην αγορά Προστατευτικού Εξοπλισμού
    από EVI στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2010, 23:11
  3. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2009, 21:25
  4. ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
    από Nik0s στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF