Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: SH150i Sporty 2022 φίσα συναγερμού-πλαστικά καλύματα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2022
    Μηνύματα
    3

    SH150i Sporty 2022 φίσα συναγερμού-πλαστικά καλύματα

    Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι,
    Μόλις αγόρασα ένα SH-150i-Sporty και θέλω να εγκαταστήσω συναγερμό. Το μοντέλο αυτό έχει έτοιμη φίσα από το εργοστάσιο της Honda. Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται;
    Στην μεγάλη μηχανή μου Xadv750 την βρήκα πίσω από το αριστερό πλαϊνό πλαστικό και έκανα την εγκατάσταση. Εκεί όμως το πλαστικό βγήκε εύκολα με μια βίδα και μερικά κλίπ.
    Αγόρασα λοιπόν τον ίδιο συναγερμό και για το μικρό SH. Εδώ όμως το πλαστικό δεν έχει εμφανείς βίδες ή κλίπ, είναι λίγο-πολύ ενιαίο και φοβάμαι να το προσπαθήσω μήπως του κάνω ζημιά... Ξέρει κανείς πως βγαίνει;
    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CityRaider Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι,
    Μόλις αγόρασα ένα SH-150i-Sporty και θέλω να εγκαταστήσω συναγερμό. Το μοντέλο αυτό έχει έτοιμη φίσα από το εργοστάσιο της Honda. Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται;
    Στην μεγάλη μηχανή μου Xadv750 την βρήκα πίσω από το αριστερό πλαϊνό πλαστικό και έκανα την εγκατάσταση. Εκεί όμως το πλαστικό βγήκε εύκολα με μια βίδα και μερικά κλίπ.
    Αγόρασα λοιπόν τον ίδιο συναγερμό και για το μικρό SH. Εδώ όμως το πλαστικό δεν έχει εμφανείς βίδες ή κλίπ, είναι λίγο-πολύ ενιαίο και φοβάμαι να το προσπαθήσω μήπως του κάνω ζημιά... Ξέρει κανείς πως βγαίνει;
    Ευχαριστώ πολύ!
    στο πατωμα εκει που εχει τη μπαταρια?

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    "Στην μεγάλη μηχανή μου Xadv750 ...." Αυτό ειναι μεγάλο σκουτερ!!!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2022
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    στο πατωμα εκει που εχει τη μπαταρια?
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Δυστυχώς πρόκειται για το καινούργιο μοντέλο του 2022, όπου η μπαταρία δεν είναι πλέον στο πάτωμα αλλά κάτω από τη σέλλα... Έφαγα το ίντερνετ και δεν βρίσκω τίποτε, πήρα και τον Σαρακάκη τηλέφωνο όπου μου είπαν οτι είναι πίσω από το ...αριστερό μπροστινό φλάς. Κοιταξα με το φακό από κάτω, αλλά δεν βλέπω τίποτε, πρέπει να λύσω μπροστά, αλλά φοβάμαι μήπως κάνει λάθος και είναι αλλού. Τα πλαστικά δεν έχουν βίδες, ούτε τα γνωστά επαναχρησιμοποιούμενα κλιπάκια της Χόντα. Άγνωστο το πως κλιπάρουν, αντε να τα βγάλω χωρίς ζημιά...

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2022
    Μηνύματα
    3
    "Στην μεγάλη μηχανή μου Xadv750 ...." Αυτό ειναι μεγάλο σκουτερ!!!


    Ε, δεν το λες σκούτερ με τέτοιες αναρτήσεις... Για μένα είναι πολύ βαρύ και έχει ψηλά το κέντρο βάρους, γεγονός που το κάνει δυσκολο-οδήγητο στην πόλη. Γι αυτό πήρα το μικρό SH, και παιδεύομαι να του βάλω συναγερμό.

Παρόμοια θέματα

  1. Πλαστικα
    από sp71 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2010, 17:40
  2. Γρατζουνιές στα πλαστικά της μοτο...Λυση?
    από modeerf στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2008, 15:30
  3. Πλαστικά για ΤΤ 600
    από Loudovikos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF