Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: Σαμοθράκη- Σάος (Φεγγάρι) 1.614m- 5-12-2022

  1. #16
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Ένα υπέροχο κλείσιμο σε ένα περιπετειώδες ταξίδι 200 βουνών.. Μπράβο


  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Respect για πολλοστή φορά!! Μπράβο!Το φθινόπωρο χαρίζει νομίζω τις ωραιότερες εικόνες!

  3. #18
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Μπράβο ρε συ! Πήρες τρελό ρίσκο και πήγε καλά. Φοβερό, ακόμα να το χωνέψω.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Να είσαι γερός να κάνεις την τρέλα σου Μπίλι.
    Είμαι πραγματικά περίεργος να δω τι έρχεται από εδώ και πέρα!

    Πάντα όρθιος!

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Αδερφέ δεν ανέβηκες βουνό…. (με αυτές τις συνθήκες) την μορντορ ανέβηκες..!

    Αγαπημένο νησί και εγω θεωρώ το καλύτερο τελείωμα για το (προσωρινό-εικάζω) κλείσιμο αυτού του κεφαλαίου σου.

    Κοιτάζοντας μπρος πίσω τις φωτογραφίες μιλάμε για τέρας δυνάμεων όχι μόνο μυϊκών αλλά κυρίως ψυχικών….αλλά τα λόγια περισσεύουν μπροστά στο εγχείρημα.


    Στα του μηχανοκίνητου, έκανες 7 ώρες Αθήνα-Αλεξανδρούπολη, μιλάμε για υπερταχεια με παρατεταμένες 180ρες για να βγει. Έχει και αυτο την δυσκολία του γιατί η αυτοσυγκέντρωση πρέπει να είναι τεταμένη.

    Και τέλος ειδα τανκμπαγκ στο μηχανάκι

    Και στα επόμενα μπιλ

  6. #21
    Φιλαράκο grand finale μας έδωσες!! Πολλά respect!

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Πραγματικα μπραβο ρε φιλε!

  8. #23
    Το τερματισες! Πολλα respect!

  9. #24
    Δεν έχω λόγια (vol.200)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #25
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Επικο κλεισιμο των 200 κορυφων!!!
    Πολλα μπραβο!!!
    (Το τεντωσες αυτη την φορα...ελπιζω να μην διαβαζει η γυναικα σου )

    Ride(s) the wind of change...

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Να είσαι γερός να κάνεις την τρέλα σου Μπίλι.
    Είμαι πραγματικά περίεργος να δω τι έρχεται από εδώ και πέρα!

    Πάντα όρθιος!


    Σε ευχαριστώ και απο εδώ φίλε! Η αλήθεια είναι πως δεν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πλάνο τέτοιου είδους στον ορίζοντα. Για να επιτευχθεί όλο αυτό έγιναν μεγάλες θυσίες και όχι μόνο οικονομικές. Αν μπορούσα να βάλω έναν στόχο είναι να παραμείνω δραστήριος και να απολαμβάνω τη ζωή. Σίγουρα θα συνεχίσω να ανεβαίνω σε βουνά και όχι μόνο. Απλά δε θα υπάρχει η πίεση του στόχου πλέον. Δηλαδή δεν είναι ο καιρός ιδανικός? Δε θα ρισκάρω χωρίς λόγο, όποτε βολέψει. Έχω και μια οικογένεια πίσω μου που μου στάθηκε σε όλο αυτό χωρίς να μου δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα. Συνεπώς προχωράω, ταξιδεύω, περπατάω και όπως βγει!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αδερφέ δεν ανέβηκες βουνό…. (με αυτές τις συνθήκες) την μορντορ ανέβηκες..!

    Αγαπημένο νησί και εγω θεωρώ το καλύτερο τελείωμα για το (προσωρινό-εικάζω) κλείσιμο αυτού του κεφαλαίου σου.

    Κοιτάζοντας μπρος πίσω τις φωτογραφίες μιλάμε για τέρας δυνάμεων όχι μόνο μυϊκών αλλά κυρίως ψυχικών….αλλά τα λόγια περισσεύουν μπροστά στο εγχείρημα.


    Στα του μηχανοκίνητου, έκανες 7 ώρες Αθήνα-Αλεξανδρούπολη, μιλάμε για υπερταχεια με παρατεταμένες 180ρες για να βγει. Έχει και αυτο την δυσκολία του γιατί η αυτοσυγκέντρωση πρέπει να είναι τεταμένη.

    Και τέλος ειδα τανκμπαγκ στο μηχανάκι

    Και στα επόμενα μπιλ


    Σε ευχαριστώ και απο εδώ!


    Θέλω να συμπληρώσω κάτι πάνω στο πολύ σωστό που έγραψες πάνω στο θέμα των ''δυνάμεων''. Τα βουνά δεν ήταν ποτέ θέμα μυϊκό αλλά πνευματικό. Με την ψυχή τα ανεβαίνεις όχι με τα πόδια. Πιάνω το τραυματισμένο αριστερό πόδι αυτή τη στιγμή και σφίγγοντας τη γάμπα μου είναι σαν ζελές. Εντελώς αδύναμο συγκριτικά με πριν που ήταν πέτρα. Και όμως αυτό το πόδι όντας αγύμναστο περπάτησε τόσες ώρες υπό αυτές τις συνθήκες και έφαγε κράμπες όμως συνέχισε και στο τέλος έτρεχε κιόλας για να προλάβει το καράβι. Το παιχνίδι είναι καθαρά πνευματικό. Διδάσκει ότι έχουμε καλά κρυμμένες δυνάμεις μέσα μας που απλά χρειάζονται ξεκλείδωμα και φυσικά δεν πρέπει να τα παρατάμε ποτέ.

    Κάτι τέτοιο συμβαίνει και με τα km. Όχι δεν πήγα πουθενά πάνω απο 160 απλώς ουσιαστικά δεν κάνω στάσεις. Μόνο στα βενζινάδικα ξεπιάνομαι ελάχιστα και συνεχίζω. Παραδέχομαι όμως ότι ο χειμερινός εξοπλισμός και το κρύο βοηθάνε περισσότερο την κάλυψη χιλιομέτρων. Δηλαδή το καλοκαίρι η συνεχής επαφή κώλου-σέλας δημιουργεί δυσφορία και σηκώνομαι αρκετές φορές κατά την οδήγηση (εντουράδικα). Τώρα δε σηκώθηκα σχεδόν καθόλου να φανταστείς.

    Αυτό στη φωτογραφία δεν είναι Tank bag αλλά μια συνηθισμένη τσάντα πλάτης την οποία χρειαζόμουν στο βουνό και στην οποία προσάρμοσα 2 βεντούζες απο είδη μπάνιου. Είναι η καλύτερη λύση γιατί το NC λόγω του κουβά έχει πλαστικό ψευδοτεπόζιτο οπότε μαγνητικό δε μπαίνει εκεί. Σε κάθε μοτοσυκλέτα όμως μπορεί να εφαρμοστεί αυτή η πατέντα όταν θέλουμε να πάρουμε μια συγκεκριμένη τσάντα μαζί μας. Όλα τα ταξίδια μου στο εξωτερικό τα έχω κάνει με κανονικό Tank bag στο οποίο έχω προσαρμόσει 5-6 βεντούζες.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    724
    Respect
    Άθλος πραγματικός

  13. #28
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Σε ευχαριστούμε !
    porca miseria.

  14. #29
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    ........ Η αλήθεια είναι πως δεν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πλάνο τέτοιου είδους στον ορίζοντα. ..........

    Πλάκα κάνεις................

    Τι δηλαδή, θα την βγάλουμε τον χειμώνα με τους εσπρέσους και τα τσιμπιδάκια του μπουλένου;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #30
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2022, 17:53
  2. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 16:20
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:03
  4. 7/12/03
    από filippos_hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2003, 11:29
  5. Μοτοκαφές 12/11/03
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 20:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF