Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Στα 200 ψηλότερα βουνά της Ελλάδας

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233


    Θα θελα να ξερα πόσοι στην Ελλάδα αγόρασαν nc εξαιτίας σου (μέσα σ αυτούς παραλίγο κι εγώ) .

  2. #17

  3. #18
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.093

  4. #19

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Μπραβο ρε Βασιλη!!

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Μοναδικός ,
    φίλε εισαι Υπέροχος και με την περιγραφή στα ταξίδια σου ,
    αλλα και με τις υπέροχες φωτογραφίες σου που μοιράζεσαι μαζί μας ,
    υγεία και χρόνο να εχεις φιλε billy84 για να μας χαρίσεις νέες ταξιδο-περιπέτειες πχ σε λίμνες η σε καταρράκτες κλπ κλπ

  7. #22
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Ανεπαναληπτος...
    Ο,τι κ να πουμε γι αυτο που εκανες/καταφερες πες το οπως θες ειναι πολυ λιγο.
    Ευχαριστουμε που απλα ταξιδεψαμε κ εμεις εκει αν κ καθομασταν σε μια καρεκλα/καναπε!!!

    Αν ποτε πουλησεις το NC γραψε οτι τα χλμ γινανε μονο Εθνικη οδο κ δεν εχει καταπονησεις!!!

    Ride(s) the wind of change...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Και εις άλλα με υγεία.

    Oldfarts never die

  9. #24
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    επος


  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzarot Προβολή μηνύματος
    Τι να λέμε τώρα, κανονικά πρέπει να γίνει ειδικό topic στο forum για την περίπτωσή σου. .
    Και μια ερώτηση, τόσο καιρό που ταξιδεύεις η Honda Ελλάδας, δεν σε πλησίασε με κάποιο τρόπο? Αυτό που έκανες με το NC δεν είναι απλά διαφήμιση είναι και γω δε ξέρω τι...

    Σε ευχαριστώ και απο εδώ φίλε μου. Όχι ποτέ δε με πλησίασε κανείς γιατί απλά δεν ασχολούνται. Δεν έχουν ανάγκη. Αν τα έκανα όλα αυτά με κάποια άλλη μοτοσυκλέτα απο μια εταιρεία που θα ήθελε να προωθηθεί πιθανόν να κάναμε άλλη κουβέντα. Για τη Honda είμαι μια σταγόνα στον ωκεανό.

    Φυσικά όλα αυτά έχουν μικρή σημασία καθώς όπως αναφέρω στην εισαγωγή του βίντεο, δεν υπήρξαν ποτέ πονηρές βλέψεις για εκμετάλλευση αυτού του εγχειρήματος. Όλα έγιναν με δικά μου έξοδα. Δεν πήγα ποτέ σε μαγαζιά να μου ''χαρίσουν'' εξοπλισμό μοτοσυκλέτας ή στο λαστιχάδικο για να πάρω δωρεάν λάστιχα και απλά να κάνω διαφήμιση. Ήταν κάτι που ήθελα πραγματικά μέσα μου και το έκανα χωρίς συμφέρον και αυτό για μένα είναι που μετράει περισσότερο. Επιτέλους σε αυτόν τον κόσμο που ζούμε να γίνεται κάτι με καλές προθέσεις και αυθεντικότητα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ανεπαναληπτος...
    Ο,τι κ να πουμε γι αυτο που εκανες/καταφερες πες το οπως θες ειναι πολυ λιγο.
    Ευχαριστουμε που απλα ταξιδεψαμε κ εμεις εκει αν κ καθομασταν σε μια καρεκλα/καναπε!!!

    Αν ποτε πουλησεις το NC γραψε οτι τα χλμ γινανε μονο Εθνικη οδο κ δεν εχει καταπονησεις!!!


    Σε ευχαριστώ φίλε να είσαι καλά! Εννοείται το NC θα είναι ''απο Ναυτικό'' και δε θα το έχει δει η βροχή, μη σου πω και ο ήλιος!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εχοντας δει, πως το πήγαινες σε χωμάτινη διαδρομή, απορώ σε τόσα πολλά χιλιόμετρα, πως δεν έκοψε ψαλίδι, βάση αμορτισέρ, βάσεις μοτέρ ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο σημείο που συγκεντρώνει τάσεις στα κοπανήματα.

    Για το όλο εγχείρημα, δεν έχω να πω κάτι, μου είναι εκτός λεξιλογίου να το περιγράψω. Δεν έχω ιδέα τι σκεφτόσουν, τι ήθελες να πετύχεις σε κάποιο βαθύτερο επίπεδο, τι ήθελες να αποδείξεις ίσως σε εσένα ή σε άλλους, αλλά ένα υπερθετικό μπράβο για το αποτέλεσμα, το αξίζει.

    Μπράβο και εις ... ψηλότερα.


    Αααα, η μουσική στο βίντεο, από που είναι; Ταξίδι του Αυτοκράτορα; Ad Astra; Κάποια ταινία είναι αλλά ποιά;



    Αυτήν την απορία είχα και εγώ και όλοι όσοι ζουν το μηχανάκι απο κοντά βασικά. Πως δεν κόπηκε τίποτα όλα αυτά τα χρόνια και όχι μόνο αυτό, αλλά ούτε καν τα πλαστικά και οι βάσεις τους (μόνο απο τούμπες ότι έχει σπάσει). Στην αρχή έλεγα ότι οκ πόσο θα αντέξει και εκεί μετά τις 100.000km θα έχει σκορπίσει και θα το σπρώξω κοψοχρονιά, να όμως που είμαστε εδώ και ακόμα το έχω με τόσες χιλιάδες km. Τελικά είναι ΠΟΛΥ σκληρό για να πεθάνει αυτό το όχημα.

    Η μουσική όπως σου έγραψα και στο vroom είναι απο το Solaris του 2002 (όχι το γνήσιο του Ταρκόφσκι).


    Σε ευχαριστώ και απο εδώ φίλε να είσαι καλά!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #26
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    247
    Άπειρα respect billy!!! Δεν υπάρχουν λόγια για αυτό που πέτυχες!



    Τώρα όσον αφορά αυτό που λένε και άλλοι για την Honda έχουν δίκιο. Κανονικά έπρεπε να στο πάρουν τώρα, να το στήσουν σε καμιά κεντρική έκθεση τους και να σου δώσουν ένα καινούριο. Όπως έκανε η Mercedes σε ταξιτζή της Θεσσαλονίκης (Click εδώ). Αν δεν είσαι εσύ ζωντανή διαφήμιση για την αξιοπιστία των οχημάτων τους τότε ποιος είναι. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί εδώ μέσα θα άρχισαν να καλοβλέπουν το NC αφού διάβαζαν εδώ μέσα τις περιπέτειες σου. Ακόμα και εγώ που έχω μια σταθερή προτίμηση μόνο σε street οχήματα (τα on/off τα απεχθανόμουν) το έχω βάλει στην εξίσωση σε πιθανή μελλοντική αγορά. Αλλά μην περιμένεις από τους εδώ. Μόνο η Honda Europe μπορεί κάτι τέτοιο.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Άπειρα respect billy!!! Δεν υπάρχουν λόγια για αυτό που πέτυχες!



    Τώρα όσον αφορά αυτό που λένε και άλλοι για την Honda έχουν δίκιο. Κανονικά έπρεπε να στο πάρουν τώρα, να το στήσουν σε καμιά κεντρική έκθεση τους και να σου δώσουν ένα καινούριο. Όπως έκανε η Mercedes σε ταξιτζή της Θεσσαλονίκης (Click εδώ). Αν δεν είσαι εσύ ζωντανή διαφήμιση για την αξιοπιστία των οχημάτων τους τότε ποιος είναι. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί εδώ μέσα θα άρχισαν να καλοβλέπουν το NC αφού διάβαζαν εδώ μέσα τις περιπέτειες σου. Ακόμα και εγώ που έχω μια σταθερή προτίμηση μόνο σε street οχήματα (τα on/off τα απεχθανόμουν) το έχω βάλει στην εξίσωση σε πιθανή μελλοντική αγορά. Αλλά μην περιμένεις από τους εδώ. Μόνο η Honda Europe μπορεί κάτι τέτοιο.

    Καταρχήν σε ευχαριστώ φίλε!


    Εντυπωσιακή η ιστορία με τον ταξιτζή αλλά οκ δεν έχω φτάσει σε αυτό το επίπεδο ακόμα τουλάχιστον. Θέλω να πω ότι υπάρχουν διάφορες παλιές μοτοσυκλέτες στο δρόμο (έχω δει Africa και Transalp με 350.000km) με πολλά χιλιόμετρα.

    Επειδή αρκετοί μου έλεγαν συνεχώς ''στείλε στη Honda και θα σου στήσουν άγαλμα στην Ιαπωνία και θα σου στείλουν ολοκαίνουργιο NC κλπ'' είχα στείλει έτσι για χαβαλέ στο κεντρικό site της Honda. Μου απάντησαν αυτό


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Honda.jpg 
Προβολές:	113 
Μέγεθος:	19,5 KB 
ID:	440179



    Εν τω μεταξύ για κάποιο λόγο το προώθησαν στη Honda Αγγλίας και μάλλον στο τμήμα αυτοκινήτων κρίνοντας απο το όνομα του mail, μου απάντησε μια Ρωσίδα!

    Αυτό που θέλω να πω είναι οτι αυτοί πουλάνε 20 εκατομμύρια δίκυκλα το χρόνο, δεν ασχολούνται με έναν τυχάρπαστο Έλληνα που έφτασε 300.000km με ένα NC και πάει στα βουνά. Αμφιβάλλω αν είδαν καν το βίντεο που τους είχα στείλει κλπ.

    Όπως τόνισα βέβαια δεν έχει σημασία γιατί δεν είμαι άνθρωπος που θα κινηθεί υπόγεια για να έχει οφέλη κλπ. Και δεν είμαι ταγμένος κάπου, σήμερα έχω Honda αύριο μπορεί να έχω κάτι άλλο. Όσο με υπηρετεί χωρίς προβλήματα θα είναι προτεραιότητα μια ενδεχόμενη αγορά ενός άλλου Honda.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #28
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Μιας και τα βουνά εντός τελείωσαν, Ρίχνω μια ιδέα
    Βέβαια είναι λίγο αποτρεπτικά τα οχήματα αλλά τι α καν΄ς.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vagelis78
    Εγγραφή
    04/10/2008
    Μηνύματα
    209
    Μπράβο φίλε άξιος πραγματικά.
    Σε ευχαριστούμε που το μοιραστηκες.
    Και εις άλλα με υγεία.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Μιας και τα βουνά εντός τελείωσαν, Ρίχνω μια ιδέα
    Βέβαια είναι λίγο αποτρεπτικά τα οχήματα αλλά τι α καν΄ς.....

    Εννοείται θέλω κάποια στιγμή να κάνω κάτι ανάλογο. Δηλαδή αεροπορικώς μέχρι εκεί και ενοικίαση μοτό για εξερεύνηση στα πέριξ. Αυτό πάει για πολύ αργότερα βέβαια και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω ποτέ να το κάνω.

    Εντάξει το ότι τελείωσε ένας στόχος που είχα βάλει δε σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να μπει ένας επόμενος. Θα απολαμβάνω απλά τη ζωή χωρίς πίεση και σίγουρα θα ταξιδεύω ανακαλύπτοντας νέα πράγματα. Ήδη νιώθω απελευθερωμένος να σου πω την αλήθεια!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vagelis78 Προβολή μηνύματος
    Μπράβο φίλε άξιος πραγματικά.
    Σε ευχαριστούμε που το μοιραστηκες.
    Και εις άλλα με υγεία.

    Σε ευχαριστώ Βαγγέλη πάντα όρθιος!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2019, 12:58
  2. Στα 33 ψηλότερα βουνά της Ελλάδας
    από billy84 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2018, 14:21
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2014, 14:30
  4. Βολτα χωματινη στα βουνα της Πελοποννησου! (ΣΚ 19-20 Μαιου)
    από konkost στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 107
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2012, 22:53
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2006, 12:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF