Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 146

Θέμα: DR-Z400 ή Crf300l;;;;

  1. #16
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι και από τα μηχανάκια που τα παίρνεις για να πηγαίνεις στη δουλειά σου...
    Αντιθέτως αυτός το χρησιμοποιούσε για να πηγαίνει στην δουλειά του μόνο,που ήταν γύρω στα 6 χιλιόμετρα πήγαινε έλα την ημέρα .για πενθήμερο.

  2. #17
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παρέα

    Ποιο μηχανάκι θα προτιμούσατε για χωμάτινα παιχνίδια. Το DR-Z400 μοντέλο από 2003 και πάνω, το καινούργιο το CRF300l ή VOGE RALLY 300 ;;;
    Η μετακίνηση σε μεγάλες αποστάσεις π.χ. άνω των 100 χλμ σε ενδιαφέρουν μέχρι να φτάσεις στο χωμάτινο προορισμό σου ή σε ενδιαφέρουν απλά κοντινές εξορμήσεις;

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Πάρτο ήταν του Νταλάρα αλλά λόγω συναυλιών δεν το χρησιμοποιούσε,σε 18 χρόνια έχει μόνο 28000 Χλμ.
    Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι οι οποίοι έχουν παραπάνω από δύο μηχανές στην κατοχή τους για διάφορους λόγους τις οποίες τις μετακινούν ελάχιστα, τυγχάνει να γνωρίζω αρκετούς , για παράδειγμα στο cbr που έχω σε 1,5 χρόνο έχω κάνει λιγότερα από χίλια χλμ , δεν υπερασπίζομαι το xr δεν είναι δικό μου και ούτε έχω κάποιο όφελος απλά μην είσαι απόλυτος

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Κοίτα να οδηγήσεις κάτι.
    Έστω από αγγελίες γύρω γύρω στο τετράγωνο.
    Εγώ αν είχα την οικονομική δυνατότητα ( 6000 ) δεν θα έβαζα καν το drz 400 στο κάδρο. Ήταν όντως ο τελευταίος των Μοϊκανών σε μια κατηγορία που δεν υπάρχει πια. Γρήγορα χωμάτινα μαζί με ταξίδι.
    Αλλά ότι κυκλοφορεί θέλει δουλειά για να έρθει σε καλή κατάσταση και αν δεν ασχολείσαι ο ίδιος δεν θα στο φτιάξει μάστορας.
    Απο την άλλη το crf300 είναι οικονομικό στην βενζίνη και στο χώμα για μένα δεν θες παραπάνω άλογα.
    Και όποτε θες το διώχνεις και πας σε drz 400 αν το νιώσεις λίγο.
    Για μένα καβάλησε τα και τα δύο δες πως σου φαίνονται. Στο βουνό και στο χώμα η δύναμη δεν είναι πάντα θεμιτή. Σε φλαταδούρες μπορεί να το ευχαριστίεσαι αλλά στην πρώτη ανηφόρα αν δεν το έχεις μπορεί να παιδευτείς. Έχουν ξαναειπωθεί.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Το πρόβλημα με τα παλιά είναι ακριβώς αυτό που έχει αναφερθεί πιο πάνω. Πρέπει να ασχολείσαι ο ίδιος γιατί δύσκολα θα βρεις άκρη με μαστόρια και θα πετάς λεφτά σε τρύπιο βαρέλι. Το CRF είναι ψοφίμι μεν μπροστά στο DRZ αλλά είναι σύγχρονο και δε θα σε ταλαιπωρήσει. DRZ 400 καλό? Ήμουν στο σχολείο ακόμα όταν ασχολούμασταν με αυτά τα μηχανάκια και τώρα έχω άσπρα μαλλιά! Εντάξει πρέπει να είσαι τυχερός.

    Το Voge 300 Rally που αναφέρθηκε σίγουρα είναι ενδιαφέρον και πωλείται σε μια εξευτελιστική τιμή. Όμως αν μιλάμε να το κρατήσεις μια 8τια όπως είπες (και σε περίπτωση που υπάρχει σώο μέχρι τότε) πόσο θα το πουλήσεις και πόσο το Honda? Πολύς κόσμος δε λαμβάνει υπόψιν τη μεταπώληση και ότι τα παραπάνω λεφτά που πληρώνεις δεν τα χάνεις και ίσως με ένα φθηνό στο τέλος να χάσεις περισσότερα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της MartinEden
    Εγγραφή
    21/11/2020
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Κοίτα να οδηγήσεις κάτι.
    Έστω από αγγελίες γύρω γύρω στο τετράγωνο.
    Εγώ αν είχα την οικονομική δυνατότητα ( 6000 ) δεν θα έβαζα καν το drz 400 στο κάδρο. Ήταν όντως ο τελευταίος των Μοϊκανών σε μια κατηγορία που δεν υπάρχει πια. Γρήγορα χωμάτινα μαζί με ταξίδι.
    Αλλά ότι κυκλοφορεί θέλει δουλειά για να έρθει σε καλή κατάσταση και αν δεν ασχολείσαι ο ίδιος δεν θα στο φτιάξει μάστορας.
    Απο την άλλη το crf300 είναι οικονομικό στην βενζίνη και στο χώμα για μένα δεν θες παραπάνω άλογα.
    Και όποτε θες το διώχνεις και πας σε drz 400 αν το νιώσεις λίγο.
    Για μένα καβάλησε τα και τα δύο δες πως σου φαίνονται. Στο βουνό και στο χώμα η δύναμη δεν είναι πάντα θεμιτή. Σε φλαταδούρες μπορεί να το ευχαριστίεσαι αλλά στην πρώτη ανηφόρα αν δεν το έχεις μπορεί να παιδευτείς. Έχουν ξαναειπωθεί.
    σωστά μιλάς !
    In life we only get one lap, why not make it a good one

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της MartinEden
    Εγγραφή
    21/11/2020
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα με τα παλιά είναι ακριβώς αυτό που έχει αναφερθεί πιο πάνω. Πρέπει να ασχολείσαι ο ίδιος γιατί δύσκολα θα βρεις άκρη με μαστόρια και θα πετάς λεφτά σε τρύπιο βαρέλι. Το CRF είναι ψοφίμι μεν μπροστά στο DRZ αλλά είναι σύγχρονο και δε θα σε ταλαιπωρήσει. DRZ 400 καλό? Ήμουν στο σχολείο ακόμα όταν ασχολούμασταν με αυτά τα μηχανάκια και τώρα έχω άσπρα μαλλιά! Εντάξει πρέπει να είσαι τυχερός.

    Το Voge 300 Rally που αναφέρθηκε σίγουρα είναι ενδιαφέρον και πωλείται σε μια εξευτελιστική τιμή. Όμως αν μιλάμε να το κρατήσεις μια 8τια όπως είπες (και σε περίπτωση που υπάρχει σώο μέχρι τότε) πόσο θα το πουλήσεις και πόσο το Honda? Πολύς κόσμος δε λαμβάνει υπόψιν τη μεταπώληση και ότι τα παραπάνω λεφτά που πληρώνεις δεν τα χάνεις και ίσως με ένα φθηνό στο τέλος να χάσεις περισσότερα.
    ναι σίγουρα ! όπως είπα κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι η Voge δεν θα εξαφανιστεί ή θα εξαγοραστεί και θα μείνεις με το ''Rally'' στο χέρι !
    In life we only get one lap, why not make it a good one

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MartinEden Προβολή μηνύματος
    ναι σίγουρα ! όπως είπα κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι η Voge δεν θα εξαφανιστεί ή θα εξαγοραστεί και θα μείνεις με το ''Rally'' στο χέρι !

    Και να μην έχει εξαφανιστεί η εταιρεία, σε τι κατάσταση θα βρίσκεται το μηχανάκι με μια προβλεπόμενη χρήση χώματος μετά απο τόσα χρόνια? Και αν πεις ότι το δίνεις πόσο θα το δώσεις τότε? Θα δίνεται ή θα θέλει τρελά μαζέματα για να ξαναγίνει μηχανάκι και στο τέλος θα το δώσεις κοψοχρονιά? Θα μου πεις οκ και 1500 ευρώ να το δώσεις αν έχεις χάσει 3 χιλιάρικα σε 8 χρόνια δεν είναι και κάτι τραγικό. Επειδή την καλοβλέπω και εγώ την κατηγορία απλά γράφω τις σκέψεις μου!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Το DRZ τέλειο μηχανάκι αλλά αν βρεθεί ένα σε σωστή κατάσταση να με

    που λέει ο λόγος
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Το DRZ τέλειο μηχανάκι αλλά αν βρεθεί ένα σε σωστή κατάσταση να με

    που λέει ο λόγος
    Έχει ο vaska....
    Άσε τα "που λέει ο λόγος" και σκύψε
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #26
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Το DRZ400-S πάντως δεν είναι και κάνας πύραυλος μπροστά στο CRF300L ..μη πω ότι το 300L ταξιδεύει και καλύτερα λόγο 6ης και καλύτερης σέλας ..
    RIDE MORE TALK LESS

  12. #27
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Το DRZ400-S πάντως δεν είναι και κάνας πύραυλος μπροστά στο CRF300L ..μη πω ότι το 300L ταξιδεύει και καλύτερα λόγο 6ης και καλύτερης σέλας ..
    Με πρόλαβες... 99% μάλλον θα είναι και γρηγορότερο και καλύτερο στο ταξίδι ως προς τις μέσες ωριαίες.

    Ήθελα να ρωτήσω όσους έγραψαν πως ξέρουν ότι το CRF300L είναι ψοφίμι; Έχουν οδηγήσει; Και ακόμη περισσότερο έχουν οδηγήσει και τα δυο για να ξέρουν την διαφορά; Μάλλον σαν κινητήρας είναι καλύτερος, πιο ολοκληρωμένος αν το δούμε ως On/Off και όχι σαν αμιγώς χωμάτινο. Για αυτό ρώτησα τον νηματοθέτη -αν και δεν απάντησε- αν τον ενδιαφέρουν και οι ασφάλτινες δυνατότητες μέχρι να προσεγγίσει χώμα. Απάντηση δεν πήραμε όμως. Μέχρι τότε δεν έχω να πω κι εγώ πολλά.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    εγώ τα εχω οδηγήσει και τα 2 , η διαφορά στη δύναμη δεν είναι τρελή αλλά είναι αρκετή ώστε να είναι εμφανείς (ειδικά σε κομμάτια που απαιτούν ροπή ) , ναι στο ταξίδι η 6η σίγουρα κάνει διαφορά (η σέλα ήταν πάντα θέμα στο 400 αλλά υπάρχουν επιλογές ).

    Τα 13 άλογα παραπάνω στις ίδιες στροφές (8500), το τονίζω και τα 12,5 nm ροπής πάλι στις ίδιες στροφές (περίπου 6500) έχουν διαφορά .

    Τι θέλω να πώ όμως (και αυτό είναι μόνο δική μου άποψη αρα όχι αντικειμενική) , σε δύσκολα κομμάτια προτιμώ μπόλικη ροπή όσο πιο χαμηλά γίνεται , το dr 400 μου φαινόταν ήδη αναιμικό γιατί έπρεπε να το πηγαίνεις ψηλά για να έχεις ροπή με ότι συνεπάγεται αυτό σε μεγάλα πχ ανηφορικά κομμάτια απότομης κλίσης , ξεφούσκωνε πως να το πώ . Me to crf 300 πρέπει να πηγαίνεις πάλι ψηλά σε στροφές για να πετύχεις ακόμα λιγότερη ροπή ... (για αυτό και προτιμούσα πάντα τα 650 από τα 400 παρ' όλη τη θυσία στο βάρος)

    Τώρα αν μιλάμε για απλά μονοπάτια (έστω στενά χωρίς όμως τρελά σκαρφαλώματα) , οκ η ευελιξία είναι το ζητούμενο .

    Λευκάδιε εσύ με το 650 και τη ροπή του νομίζω μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ (θέλει και χέρια και θάρρος/ θράσος αρκετές φορές βέβαια).
    Η ροπή (ειδικά χαμηλά) για μένα είναι το σημαντικότερο κεφάλαιο μαζί με το βάρος και τις αναρτήσεις .

    STF , το δικό σου για παράδειγμα που είναι ενα πολύ αξιόλογο (και καλομελετημένο) enduro-ταξιδιωτικό μικρό , πως το νιώθεις σε σχέση με ενα drz 400 σε απότομη πλαγιά ; πως το νιώθεις σε "παιχνίδι" με ουρά ; Σε σούζα;
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 22/12/2022 στις 16:15.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Με πρόλαβες... 99% μάλλον θα είναι και γρηγορότερο και καλύτερο στο ταξίδι ως προς τις μέσες ωριαίες.

    Ήθελα να ρωτήσω όσους έγραψαν πως ξέρουν ότι το CRF300L είναι ψοφίμι; Έχουν οδηγήσει; Και ακόμη περισσότερο έχουν οδηγήσει και τα δυο για να ξέρουν την διαφορά; Μάλλον σαν κινητήρας είναι καλύτερος, πιο ολοκληρωμένος αν το δούμε ως On/Off και όχι σαν αμιγώς χωμάτινο. Για αυτό ρώτησα τον νηματοθέτη -αν και δεν απάντησε- αν τον ενδιαφέρουν και οι ασφάλτινες δυνατότητες μέχρι να προσεγγίσει χώμα. Απάντηση δεν πήραμε όμως. Μέχρι τότε δεν έχω να πω κι εγώ πολλά.

    Προσωπικά δεν έχω οδηγήσει κανένα απο τα δύο απλά το ένα είναι +100cc και +13 άλογα που είναι μια σεβαστή διαφορά. Παρακολουθώ όμως με ενδιαφέρον τη συζήτηση και συμφωνώ ότι το 6αρι σασμάν είναι σίγουρα καλύτερο ειδικά σε πορεία. Τώρα για το ότι είναι κάπως αναιμικά χαμηλά που λέει ο KotsosDR λύνεται εύκολα με μικρότερο γρανάζι μπροστά απλά μετά χάνεις σε πορεία με 6η, ίσως παραδουλεύει ψηλά. Δε μπορούμε να τα έχουμε όλα βέβαια...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  15. #30
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Στο χώμα η οδήγηση απλά προσαρμόζεται. Κατά τη γνώμη μου δε κάνει διαφορά στη πράξη το ένα κιλό ροπής του DRZ σε σχέση με αυτή του CRF, πρώτον γιατί έχει τη ροπή του 100 στροφές πιο χαμηλά και δεύτερον γιατί η κλιμάκωση του κιβωτίου είναι απλωμένη σε 6 σχέσεις και όχι σε 5. Να σημειώσω πως το CRF300L έχει αλλάξει και τη κλιμάκωση των σχέσεων συγκριτικά με το CRF250L με όφελος και στη χωμάτινη και στην ασφάλτινη χρήση.

    Δεν ξέρω αν είναι τόση η διαφορά στο fun to ride σε σχέση με το 400, ας κάνω μια παραδοχή ότι θα είναι. Όμως η διαφορά στα μικρά έχει να κάνει με μια προσαρμογή, μαθαίνεις να δουλεύεις τον κινητήρα στις ψηλές στροφές και αυτό δίνει μιας άλλης μορφής διασκέδαση καθώς το ακούς να τσιρίζει στις φλαταδούρες. Σούζες και καγκουριές μπορεί να είναι πιο εύκολες στο DRZ αλλά δεν σημαίνει πως είναι ανύπαρκτες για τα 250/300, έχει να κάνει και με το πόσο τις θέλεις και πόσο τις κατέχεις. Προφανώς και δε μπορούμε να συγκρίνουμε όμως ένα 300άρι ή ένα 400άρι με το 650άρι, ειδικά το ΧR650R που στις χαμηλές δέρνει και το 690 της ΚΤΜ.

    @KotsosDR θα επισημάνω πως κυρίως στην Αμερική (και στην Αυστραλία δευτερευόντος) που η κατηγορία αυτή τον On/Off ανθεί πραγματικά με χρήση για χώμα και άσφαλτο (γνωστά σε αυτούς ως DUAL SPORT) και όπου οι αποστάσεις είναι πραγματικά μεγάλες, ο ψεκασμός και η 6η ταχύτητα εκτόπισαν σταδιακά το DRZ400. Εγώ προσωπικά έχω κάνει ουκ ολίγες φορές αποστάσεις 1200 και 1500 χλμ σε 2ήμερα και 3ήμερα που τα χιλιόμετρα αυτά είναι πραγματικά μοιρασμένα σε άσφαλτο και χώμα. Και επειδή αυτή η χρήση είναι που μου αρέσει δε θα επέλεγα ποτέ το DRZ400.

    Προσοχή για να μην υπάρχουν παρανοήσεις. Το DRZ400 ειδικά από 2005 και μετά, έχει υπάρξει ο πραγματικός εκπρόσωπος του adventure riding για χρόνια και χωρίς καμία μα καμία αμφιβολία είναι ένα ιδιαίτερα ικανό και αγαπητό (ακόμη και σε εμένα) μηχανάκι. Όμως είναι πλέον παλιό με ότι αυτό σημαίνει, τα περιέγραψαν άλλοι φίλοι νωρίτερα. Αν ο φίλος μένει στο Μενίδι ή στη Κηφισιά και θέλει να πηγαίνει απευθείας Βαρυπόμπη/Πάρνηθα μια χαρά είναι. Αν είναι και λίγο σιδερόκωλος και στην Εύβοια μια χαρά θα φτάσει για ημερήσιες. Είναι και προσωπική υπόθεση όλα αυτά.

    Από την άλλη το CRF300L είναι ένα σύγχρονο μηχανάκι, με ABS που ακυρώνεις με κουμπί, έχει ψεκασμό, έχει ιδιαίτερα χαμηλή κατανάλωση και η αγορά διαθέτει πολλά αξεσουάρ για να το μοντάρεις πάνω σου όπως θέλεις και για τη χρήση που θέλεις. Η μεγάλη του αδυναμία σε απαιτητική χωμάτινη χρήση είναι η ανάρτηση του, κυρίως η πίσω η οποία λειτουργεί αρκετά καλά μέχρι να ζεσταθεί, όταν αυτό συμβεί γίνεται σουμιές. Αυτό δε σημαίνει όμως πως δε θα δουλέψει σε απλές χωμάτινες διελεύσεις, ή ότι δε θα είναι αναπαυτικό για commuting.

    Ουσιαστικά πρέπει ο φίλος να δει και να μετρήσει αρκετά πράγματα για μια σωστή επιλογή, καμιά φορά το φθηνό βγαίνει ακριβότερο. Φυσικά μπορεί να του ταιριάξει και το DRZ απλά μην ακυρώνουμε εύκολα και το CRF. Αν πιάνουν τα χέρια του, αν το μπάτζετ του είναι περιορισμένο, αν οι αποστάσεις δεν είναι θέμα.... όλα καλά.

    Αν με ρωτάτε αν το CRF300L είναι ακριβό για αυτό που είναι θα συμφωνήσω. Έχω όμως ένα παρόμοιο μηχανάκι χωρίς τα σύγχρονα βοηθήματα που όταν πουλιόταν ήταν ακριβότερο από ότι είναι το CRF σήμερα και επί 6 χρόνια με υπηρετεί κάνοντας μου οικονομία στα πάντα, στη συντήρηση, στα πάγια έξοδα, στην αξιοπιστία.... δεν μετάνιωσα ποτέ. Αυτά είναι τα συν που έχει ένα καινούριο μηχανάκι που ξεκινάει τη ζωή του στα χέρια μας.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 22/12/2022 στις 16:44.

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Γνωμη ΕΧετε Για Το Dr-z400e
    από dinos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2005, 00:45
  2. Το Τεποζιτο Του Dr
    από kosdros στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 09:17
  3. Δινω Το Dr Και Παμε Για Αλλα
    από kosdros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 23:31
  4. Dr Experts! Περι Πατεντασ...
    από picramenos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2004, 10:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF