Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: voge 500dsx

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32

    voge 500dsx

    Καλησπερα παιδια εχω ξαναγραψει παρομοιο θεμα στο φορουμ οποτε ζητω συγγνωμη για τα ατομα που θα με δουν ξανα μπροστα τους.Τα πραγματα λοιπον εχουν ως εξης εφτασε η στιγμη να παρω μεγαλη μηχανη μετα απο καιρο θελησης αφου πλεον θα μπορω να βγαλω διπλωμα για Α2.Απο οταν οδηγαγα το vespaki μου ηθελα να με δω πανω σε κατι αλλο πιο μεγαλο πιο δυνατο.Ωστοσο τον τελευταιο καιρο ειμαι αρκετα προβληματισμενος για το τι μηχανη να παρω γιαυτο τον λογο εχω αλλωστε γραψει και αλλο ενα ποστ σε μικρο χρονικο διαστημα.Τα πραγματα λοιπον εχουν ως εξης...Εχω τα χρηματα να αγορα μια καινουργια μηχανη το θεμα ειναι οτι μετα θα ειμαι ταπι αφου θα αφησω καποια χρηματα στην ακρη για τυχων ''απαιτησεις '' που μπορει να προκυψουν μικρο το κακο θα μου πειτε...Μην μακρυγορο και χανουμε το δασος σκεφτομουν επειτα απο καποιες συζητησεις που ειχα με ατομα του φορουμ μας να αγοραζα κατι τυπου voge 500dsx,benelli trk,οπως καταλαβαινετε κουτα.Ωστοσο αυτο που με κραταει πισω ειναι η σκεψη του να παρω κατι πιο οικονομικο η σκεψη μου ομως ειναι η εξης: Το vodge εχει περιπου 6300 σου δινουν κρανος μπουφαν αρκετα περιφεριακα εχεις εγγυηση και το κυριοτερο εχεις καλυτερη ασφαλεια στον δρομο το πλην του ειναι η τιμη,Μια μηχανη τωρα τυπου kle ειναι αρκετα πιο οικονομικη με κανα 2χιλ βρισκεις ωστοσο αλλο ενα 500 ο εξοπλισμος παμε στο 2500,απο την λιγοστη εμπειρια που εχω καταλαβαινω οτι ενα τετοιο μηχανακι εχοντας 50+χιλ χιλιομετρα οσο σκυλι και να ειναι αργα η γρηγορα θα γερασει με αποτελεσμα να χρειαστουν και αλλα χρηματα για την αντικατασταση του.Αρα σκεφτομαι και λεω μηπως τελικα ενα τοσο φθηνο μηχανακι το πληρωσω ακριβοτερα σε βαθος μιας 5ετιας και τελικα τραβαω τα μαλλια μου.Επισης ενας αλλος λογος ειναι τα ταξιδια μην φανταστειτε αλλαγη χωρας (τουλαχιστον οχι φετος) αλλα για μεσα στην ελλαδιτσα θελω να μπορω να πηγαινω ανετα να κανω το καμπινγκ μου.ΠΑΙΔΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΡΡΥ ΑΝ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ

    ΥΓ1 θα χαρω πολυ αν καποιος απο εσας θελει να μιλησουμε σε προσωπικο μηνυμα καταφερνοντας ετσι να μου λυσει καποιες απορειες
    ΥΓ2 ευχαριστω για τον χρονο σας

  2. #2
    Χωρις προσωπηκα μην κτλ , η απαντηση ειναι μια .
    Παιρνεις την καινουρια για παρα πολους λογους .
    Ασε που kle με 50Κ χλμ δεν πιστευω να υπαρχει,αλλα και να υπαρχει ειναι κουμπαρας ...πηγαδι χωρις πατο .και αν παλι ειναι πενα , συντομα οπως εγραψες και συ θα χρειαστεις διαφορα .
    Αυτα τα παλια καλα σκυλια κτλ ειναι καλα να τα παρει καποιος ,αλλα οχι σρην δικη σου περιπτωση.Εσυ θες νεο μηχανακι με τεχνολογια πανω του.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    ναι φιλε και εγω αυτο πιστεβω καποιοι στο φορουμ μου πρωτειναν το vodge γιατι εχει και αρκετα περιεφεριακα και ειναι αξιοπιστο εχεις να προτεινεις τπτ (Α2)

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Το μτχ θέλει χρόνο και υπομονη ιδιαίτερα στην εποχή που ζουμε όπου η αγορά είναι στρεβλή.

    Αν δεν βιάζεσαι ξεκινα να κοιτάς αγγελίες, αφιέρωσε χρόνο να κοιτάς τις μηχανές που σε ενδιαφέρουν από κοντά.

    Το δίπλωμα δεν το έχεις ακόμα, σωστά; Πήγαινε σε μάντρες να τις χαζεψεις στατικά. Πιθανότατα θα δεις χρέπια αλλα θα εκπαιδευτεί το ματι σου.
    Μεσα στη σαβουρα μπορεί να πετύχεις το διαμαντάκι που θα σου κανει κλικ.

    Αν από την άλλη δεν έχεις την υπομονή και φοβάσαι μην μπλέξεις, το καινουργιο ειναι μονόδρομος με τις οποιες υποχωρησεις.
    Μπορεις να έχεις το νου σου και για ελαφρώς μτχ, με λιγα χλμ και μια σεβαστή μείωση στην τιμή.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Αν αγόραζες ένα VOGE 300 ds ? Θα σε κάλυπτε;

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    ναι καταλαβαινω φιλε η αληθεια ειναι οτι θελω να το παρω σε κανα 2μηνο και γενικα κλεινω προς το καινουργιο

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    θεωρω τα κυβικα του λιγα για την τιμη του ηθελα κατι μεγαλυτερο που να μην μου βαζει τοσο περιορισμος στις αποστασεις και να μπορω να τις διανυσω ευκολοτερα

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Τι μηχανή έχεις οδηγήσει μέχρι τώρα , τι ύψος και κιλά έχεις και κυρίως τι αποστάσεις θες να κάνεις ;

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    ενα vespa px150 ειχα, 180 ειμαι 75 κιλα γυμνασμενος (εκανα παλια χρονια) οι αποστασεις ειναι κυριως στην αθηνα απλα γενικα θελω να κανω αποστασεις τυπου 300χιλ για να πηγαινω στον τοπο και κανα δυο φορες το χρονο ταξιδια καμια 500χιλ καμπινγκ κτλ

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Αν κάνεις συχνά αυτά τα 300 χλμ πήγαινε και άλλο τόσο έλα συν ξανά 2 φορές τον χρόνο 500+500 σίγουρα πας για 500 και πάνω κυβικά. Μπορείς να τα κάνεις και με το 300 αλλά όχι με ίδια άνεση .

    Αν πχ έλεγες ότι θα ήσουν στη πόλη και γύρω από αυτήν και καμιά εξόρμηση 100 χιλιομέτρων μόνος θα ήταν τέλειο το 300 !!!!

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    ναι ισχυει το 300αρι οτι τοτε θα αξιζε

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Voge
    Απαντήσεις: 603
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2024, 12:55
  2. Voge 650ds/x
    από basilis_k6 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2022, 10:42
  3. Voge Motorcycles
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2021, 22:13
  4. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  5. Voge
    από Potis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2020, 09:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF