Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 18 από 18

Θέμα: Διαρροή μετά από κρύα εκκίνηση

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Λεω απλά ενα στορυ σαν τροφή για σκέψη. Δεν λέω ότι είναι ίδια η περίπτωση σου. Σε super four του 99 είχα παρόμοιο πρόβλημα όταν έφευγα με κρύο το μηχανάκι έβλεπα πιτσιλιές παραφλου στο παπούτσι μου χωρίς να βλέπω κάπου διαρροή ούτε στο έδαφος ούτε κάπου. Αν σκούπιζα το παπούτσι δεν λερωνοταν ξανά. Δεν ειδα να πέφτει η στάθμη στο δοχείο ούτε στο ψυγείο. Τελικά ενα σωληνάκι είχε μια ρωγμή που με την συστολή διαστολή μόλις έφτανε θερμοκρασία λειτουργίας σταμάταγε να χάνει.

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Λεω απλά ενα στορυ σαν τροφή για σκέψη. Δεν λέω ότι είναι ίδια η περίπτωση σου. Σε super four του 99 είχα παρόμοιο πρόβλημα όταν έφευγα με κρύο το μηχανάκι έβλεπα πιτσιλιές παραφλου στο παπούτσι μου χωρίς να βλέπω κάπου διαρροή ούτε στο έδαφος ούτε κάπου. Αν σκούπιζα το παπούτσι δεν λερωνοταν ξανά. Δεν ειδα να πέφτει η στάθμη στο δοχείο ούτε στο ψυγείο. Τελικά ενα σωληνάκι είχε μια ρωγμή που με την συστολή διαστολή μόλις έφτανε θερμοκρασία λειτουργίας σταμάταγε να χάνει.
    Ούτε που θα πήγαινε το μυαλό μου σε κάτι τέτοιο, δεν αποκλείεται πάντως. Θα το παρακολουθώ και αν έχω κάτι νεότερο θα ενημερώσω!

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Kαλησπέρα! Σήμερα πήγα το μηχανάκι στην αντιπροσωπεία για το προγραμματισμένο σέρβις και μετά από καμία ωρίτσα μου τηλεφωνούν και μου λένε ότι είδαν να υπάρχει διαρροή από την τάπα του κάρτερ. Στην ερώτησή μου αν προέρχονται από εκεί οι σταγόνες που βλέπω να στάζουν για λίγο μετά την εκκίνηση (τους το είχα πάει να το δουν πριν ένα 3μηνο), επέμεινε ότι αυτές οφείλονται σε υγρασία που συσσωρεύεται στην εξάτμιση και ότι δεν σχετίζονται τα δυο περιστατικά. Θα παραλάβω από εβδομάδα και θα επανέλθω μετά από κάποιες δοκιμές

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Εκκίνηση παπιου μετά από 5 χρόνια
    από panosc50 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2021, 16:13
  2. μυστήρια διαρροή λαδιού στο μοτέρ κ ΜΟΝΟ μετά από βόλτα ...
    από alexis72 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2019, 13:55
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2014, 23:24
  4. διαρροη μπροστινου μετα απο 1500 χλμ σε TDM 900
    από alkis1990 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2013, 15:04
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF