Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 77

Θέμα: BMW GS 2007 vs Varadero 2007

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Η λογική λέει ότι την έχει πάρει ανταλλαγή με ένα ποσό περίπου 5000 δεν έχει ασχοληθεί καθόλου μαζι της για να την δώσει διότι γνωριζει και καλά κάνει πως η αξιοπιστία του ως επαγγελματίας σωστός που είναι αρκει για να πουληθεί και να έχει ένα κερδος περίπου στο χιλιάρικο, όλοι οι έμποροι αυτό κάνουν, αν ασχοληθει επιπλέον τότε θα πρεπει να χρεώσει παραπάνω την φροντίδα αυτή

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Η λογική λέει ότι την έχει πάρει ανταλλαγή με ένα ποσό περίπου 5000 δεν έχει ασχοληθεί καθόλου μαζι της για να την δώσει διότι γνωριζει και καλά κάνει πως η αξιοπιστία του ως επαγγελματίας σωστός που είναι αρκει για να πουληθεί και να έχει ένα κερδος περίπου στο χιλιάρικο, όλοι οι έμποροι αυτό κάνουν, αν ασχοληθει επιπλέον τότε θα πρεπει να χρεώσει παραπάνω την φροντίδα αυτή

    Για αυτό είναι γεμάτη διαμάντια η αγορά μεταχειρισμένων

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AggelakasK Προβολή μηνύματος
    .....................
    το gs είναι από γέρακα και θα πάω το απόγευμα ,
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-bmw-r-1200-gs
    εκ πρώτης μάλλον έχουν αλλαχθεί οι ζάντες καθότι δεν είναι το adv..
    Ιδωμεν
    Εγώ νόμιζα ό,τι δεν ήθελες με integral ABS. Τελικά θα το ρισκάρεις; Από το 2008 και έπειτα δεν είχαν το ηλεκτρικό σέρβο στις μονάδες ABS.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    AggelakasK

    τα μηχανάκια που παραθετεις ειναι με σερβοφρενα...ασε που λενε 2007 εσυ θα την προσέξεις αυτη την λεπτομέρεια...κατά την γνώμη μου μην παρεις με σερβό...οχι οτι είναι για πέταμα αλλα εχουν γινει πολλά ψαξε στο νετ και θα καταλάβεις.

    να προσέχεις τα πλαϊνά πάνελ στο ντεπόζιτο να ειναι ψευδομεταλλικά...απο αυτη τη χρονια είναι χωρίς σερβοφρενα το μοντέλο. (αν δεν κάνω λάθος)

    παράδειγμα (δες το κομματι προς τα εμπρός στο πλαϊνο)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	BMW R1200GS 08.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	34,0 KB 
ID:	440441
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  5. #35
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AggelakasK Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω για τον κόπο που κάνατε όλοι να απαντήσετε!
    Το voge που αναφέρθηκε παραπανω όπως και το cbf δεν είναι στο πλάνο.
    Το tiger 800 δεν το γνωριζω καθολου δεν έτυχε ποτέ να το έχει κάποιος γνωστός μου, ώστε να έχω την ευκαιρία να έχω προσωπική άποψη.
    Σήμερα είδα και ένα δεύτερο vara .... Φορτωμενο και αυτο (μπορω να πω περισσότερο απο το πρώτο ξεκαθαρα ). Πραγματικα οταν γνωρίζεις τον ιδιοκτήτη καταλαβαίνεις τα πάντα ...ο παρακάτω διάλογος είναι 100% αληθινός ....
    - από σέρβις υπάρχει κάποιο βιβλίο - σημειωματάριο? κάτι, για ένα μπούσουλα ?
    - έχω bagster καινούργιο ! κοιτά το! ούτε γρατζουνιά ....
    -....ναι ωραίο ...έχεις κάπου σημειώσει τι έχεις κάνει στην μηχανή?
    - αν το πάρεις θα σου δώσω και την βαλίτσα που κουμπώνει πάνω !!!καινούργια και αυτή!!!αχρησιμοποίητη !!
    - βαλβίδες έχεις τσεκάρει κάποια φορά, έτσι για το γιολο που λένε ?
    - βαλβίδες ? (εκεί απλά μετρούσα από μέσα μου 1,2,3 να δω πότε θα σκάσει η μπόμπα )
    - ναι έχει 69.000χλμ, δεν έκανες κάποια στιγμή ένα έλεγχο στις βαλβίδες , βάση του book?
    - book?
    - βιβλίο συντήρησης .....
    - ααααα 'όχι δεν χρειάζεται, αν δεν ακούς τις βαλβίδες μου έχουν πει ότι δεν χρειάζεται , άσε που είμαι ενάντια στο να ανοίγεις το μοτέρ συν το μεγάλο κόστος ... λαδάκια αλλάζω μια φορά το χρόνο και τακάκια όταν τσιρίζουν και λάστιχα (όντως καινούργια)...αν τα συμφωνήσουμε θα σου δώσω δεύτερο fairing, άλλεσ χουφτες, τα μαμα τα τελικά , τριβαλιτσο , ενα βολτόμετρο και ενα προστατευτικο για το λεβιε των ταχυτήτων!!!!!
    Η μοτοσυκλέτα είχε πάνω αξεσουάρ που κόστιζαν αρκετά ευρώ και τα είχε βάλει ο ίδιος. Μιλάμε από καβάλετα μέχρι πριζακια, προβολακια κτλ ...Είχε σκάσει αρκετά στα γύρω γύρω και δεν είχε μπει ποτέ στη διαδικασία να κάνει έλεγχο βαλβίδων (τυπικό), μια αλλαγή στο παραφλού

    ευχαρίστησα ευγενικά και έφυγα ....
    69000χλ πρώτο χέρι με προίκα ...μόνο για γνώστες ...
    το gs είναι από γέρακα και θα πάω το απόγευμα ,
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...-bmw-r-1200-gs
    εκ πρώτης μάλλον έχουν αλλαχθεί οι ζάντες καθότι δεν είναι το adv..
    Ιδωμεν
    Το NC δε σου αρέσει ;

    Εντάξει δεν έχει τον όγκο (και τη δύναμη) αυτών που κοιτάς, αλλά επειδή φαντάζομαι ότι σε τόσο μεγάλη καθημερινή διαδρομή μακροχρόνια τα κόστος (βενζίνες, σέρβις, λάστιχα κτλ.) θα παίξει σημαντικό ρόλο, νομίζω είναι υπερτίμια επιλογή

    Βέβαια αν θες κάτι μεγαλύτερο, προφανώς πάω πάσο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #36
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Δεν έχουμε λύσεις για το abs; Νομίζω τουλάχιστον τρείς, μου φαίνεται περίεργο να ακυρώνουμε μια σειρά καλών μοτό γι΄αυτό.
    Μην παρεξηγηθώ, μου αρέσει η συγκεκριμένη γενιά boxer για τις επιδόσεις και το σύνολο του σχεδιασμού που μοιάζει περισσότερο
    "αυτόνομο" από την αντιπροσωπεία από τα επόμενα.

  7. #37
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    AggelakasK

    τα μηχανάκια που παραθετεις ειναι με σερβοφρενα...ασε που λενε 2007 εσυ θα την προσέξεις αυτη την λεπτομέρεια...κατά την γνώμη μου μην παρεις με σερβό...οχι οτι είναι για πέταμα αλλα εχουν γινει πολλά ψαξε στο νετ και θα καταλάβεις.

    να προσέχεις τα πλαϊνά πάνελ στο ντεπόζιτο να ειναι ψευδομεταλλικά...απο αυτη τη χρονια είναι χωρίς σερβοφρενα το μοντέλο. (αν δεν κάνω λάθος)

    παράδειγμα (δες το κομματι προς τα εμπρός στο πλαϊνο)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	BMW R1200GS 08.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	34,0 KB 
ID:	440441
    Κικ σε πιάνω αδιάβαστο.
    Αυτό της φωτογραφίας είναι 08 κι ύστερα αλλά το σερβό είχε καταργηθεί από το β! εξάμηνο του 06,δηλαδή τα 07 άρια δεν είχαν σερβό κι ας είναι με το παλιό face lift των 05 - 06.

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της AggelakasK
    Εγγραφή
    03/03/2015
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Χωρίς καλή ανάλυση και φωτισμό στις φωτογραφίες, μηδενική φροντίδα/προετοιμασία. Ούτε καν ένα σωστό πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα.
    Δείχνει πολλά για τα πιο μέσα κατά την δική μου λογική.
    Επιβεβαιώση 100%
    Η μοτοσυκλέτα απλά είναι πρώτο χέρι και μέχρι εκεί .......
    Την είδα από κοντά , είναι σε κατάσταση που χρειάζεται πολύ φροντίδα ..( πολύ πρόχειρα , δίσκους, τακάκια , σέρβις και καλυμα σέλας, συν ΚΤΕΟ ληγμένο από το 21, το οποίο δεν το χρεώνομαι φυσικά αλλά από 21 ???!!! )
    Ιστορικό δεν ήταν διαθέσιμο χτες ( ήθελε την σύμφωνη γνώμη του πωλητή, καθότι την δίνει για λογαριασμό πελάτη, αυτό το ακούω πρώτη φορά!! ), προφορικά μου είπε πως έχει αγοραστεί και συντηρηθεί από εκεί χωρίς παραπάνω λεπτομέρειες. θα το λάβω όμως εντός της βδομάδας
    Έχει και ένα στατικό πέσιμο στα αριστερά (δεν με τρομάζει , οι περισσότεροι κάποια φορά την πατήσαμε)
    Πάμε γερά λοιπόν και προχωράμε !
    Τελευταία τροποποίηση από AggelakasK; 04/01/2023 στις 10:24.

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της AggelakasK
    Εγγραφή
    03/03/2015
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Κικ σε πιάνω αδιάβαστο.
    Αυτό της φωτογραφίας είναι 08 κι ύστερα αλλά το σερβό είχε καταργηθεί από το β! εξάμηνο του 06,δηλαδή τα 07 άρια δεν είχαν σερβό κι ας είναι με το παλιό face lift των 05 - 06.
    Αυτό γνωρίζω και εγώ με την σειρά μου! το σερβο στα 07 (όχι άδεια αλλά κατασκευής ) είχε καταργηθεί.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    NAI οντως παιδιά εκανα λάθος, απο 07 ειναι χωρις σερβο, απλα είχα στο μυαλό μου απο παλιά αυτό το λαθος οτι τα σερβο αποχώρησαν με το facelift που δημοσίευσα.

    όπως και να χει επιμένω προς το φίλο, μην τα κοιτάς τα μοντέλα με τα σερβοφρενα, μπορει να εχει βρεθεί η λύση αλλά καλύτερα να πας στην επομενη χρονιά.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AggelakasK Προβολή μηνύματος
    Επιβεβαιώση 100%
    Η μοτοσυκλέτα απλά είναι πρώτο χέρι και μέχρι εκεί .......
    Την είδα από κοντά , είναι σε κατάσταση που χρειάζεται πολύ φροντίδα ..( πολύ πρόχειρα , δίσκους, τακάκια , σέρβις και καλυμα σέλας, συν ΚΤΕΟ ληγμένο από το 21, το οποίο δεν το χρεώνομαι φυσικά αλλά από 21 ???!!! )
    Ιστορικό δεν ήταν διαθέσιμο χτες ( ήθελε την σύμφωνη γνώμη του πωλητή, καθότι την δίνει για λογαριασμό πελάτη, αυτό το ακούω πρώτη φορά!! ), προφορικά μου είπε πως έχει αγοραστεί και συντηρηθεί από εκεί χωρίς παραπάνω λεπτομέρειες. θα το λάβω όμως εντός της βδομάδας
    Έχει και ένα στατικό πέσιμο στα αριστερά (δεν με τρομάζει , οι περισσότεροι κάποια φορά την πατήσαμε)
    Πάμε γερά λοιπόν και προχωράμε !
    Έκανε μπαμ. Και το πρώτο χέρι δυστυχώς δεν λέει τίποτα.

    Σκέψου αν είδες αυτά μέσα σε 10 λεπτά τι άλλο έχει γίνει από συντήρηση και φροντίδα

    Το κακό όμως τελικά δεν είναι ο ιδιώτης που την πουλάει έτσι, δική του ό,τι θέλει κάνει.
    Απαράδεκτος ο Παναγιωτόπουλος που βάζει αγγελία για κάτι για το οποίο δεν γνωρίζει σχεδόν τίποτα. Αλλά είπαμε, υπάρχουν άνθρωποι που αγοράζουν χωρίς πολλά πολλά και νομίζουν πως βρήκαν και ευκαιρία.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Πώς δεν γνωρίζει τίποτα; Αν όλη η συντήρηση από την αγορά και μετά έχει γίνει εκεί, ξέρει σχεδόν τα πάντα.

  13. #43
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Δηλαδη πουλαει μια μοτοσυκλετα ενος πελατη του που την ειχε αγορασει απο εκει κ την συντηρουσε αλλα δεν μπορουσε να πει περισσοτερα για το ιστορικο της.
    Δεν το σκεφτηκανε μαλλον πως καποιος ενδιαφερομενος μπορει να ρωτησει για το ιστορικο της ετσι?
    Θελει να συμβουλευτει τον πελατη του τωρα για να του πει τι...?
    GDPR καταστασεις μηπως παρεξηγηθουν τα ανταλλακτικα η τις βλαβες που μπορει να ειχε?

    Αυτα κανουν τα μαγαζια κ μετα λεμε γιατι μονο αγορες απο ιδιωτες...
    Ride(s) the wind of change...

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Ακόμα και το ληγμένο κτεο είναι πολύ ύποπτο.

    Και αν έληξε λογω ακινησίας, γιατί δεν το περνάνε τόσο καιρό; Για ποιο λόγο περιμενουν να βρεθεί πρωτα ο αγοραστής, έστω και αν δεν χρεωθεί εκείνος το κτεο;

    Σα νομιμοποίηση γυρισμένων χλμ μου μοιάζει.

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Ακριβώς, γνωρίζει αλλά δεν λέει. 10 φορές χειρότερο. Καλά το ληγμένο ΚΤΕΟ για 2 σχεδόν χρόνια, αυτό και αν λέει πολλά.
    Στοίχημα πως η τελευταία αλλαγή λαδιών στο συγκεκριμένο έχει γίνει πριν το 2019.
    Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να το μάθουμε ποτέ.

    Μεταχειρισμένο μόνο από ιδιώτη ή αν ο dealer που στο πουλάει είναι ο αδερφός σου! (ελπίζω να έχετε καλές σχέσεις έστω )

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CBF600 vs Hornet 2007
    από bsari στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 11:14
  2. Honda XL125V Varadero 2007
    από McGyver στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2007, 14:23
  3. New Varadero 2007
    από kostasvar στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2006, 19:24
  4. Africa Vs Bmw Gs Dakar
    από antonislol στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2005, 13:44
  5. GS 1200 vs Varadero...
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 11:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF