Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Ακομα ενα θεμα με αναζητηση μοτοσακο!

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της renos.xart
    Εγγραφή
    22/04/2014
    Μηνύματα
    106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...umph-sprint-rs
    Αν μπορείς να κατεβαίνεις για τα service στο Σάκη και να το πας για έλεγχο
    Το εχει στο car περίπου ένα χρόνο, οπότε φαντάζομαι θα παίζει και πιο χαμηλά σε τιμη.
    Για καθε σερβις δυσκολα να ερχομαι. Για τα μεγαλα ή ενα σοβαρο προβλημα εννοείται.
    Παντως κοιταω τα sprint 1050st που ειναι και πιο συγχρονα. Αν και πλεον να σου πω την αληθεια το εχω αφησει στην ακρη σαν μηχανη καθως ειναι πραγματι too much.

  2. #32
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από renos.xart Προβολή μηνύματος
    Μακαρι να μπορουσα να αλλαξω το αρχικο μου ποστ και να το παρω απο την αρχη.

    Δεν ψαχνομαι πλεον με την καταναλωση, ας καίει κ παραπάνω απο το αμαξι μου η μηχανη. Τα καυσιμα για να παω/ερχοναι στη δουλεια θα ειναι πληρωμενα.

    Οπότε ψαχνω το Car.gr και αναζητω με μονο κριτηριο το μπατζετ μου οτι μου αρεσει για αρχη οπτικα.

    Επειδη μηχανικους δεν ξερω ποσο καλους εχει η Παρος, τουλαχιστον εχω την Αθηνα ενα καραβι δρομο.
    Το ασημί που πουλάει ο Ρομποτής (επίσημος aprilia) φαίνεται καθαρό και έχει και ohlins πίσω.
    Εμένα μου έκατσε falco από ανταλλαγή και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά.

    Αν είχα 3000 όμως και είχα την επιλογή μάλλον δεν θα το έπαιρνα (εκτός και αν για κάποιο λόγο το έχεις απωθημένο).
    Είναι καλό μηχανάκι μεν (ειδικά μετά τα απαραίτητα μαζέματα) αλλά θεωρώ ότι πρέπει να κοιτάξεις επίσης προς

    Fazer 1000 πχ https://www.car.gr/classifieds/bikes...fzs-1000-fazer
    CB900 Hornet πχ https://www.car.gr/classifieds/bikes...b-900-f-hornet - πάντα το είχα μεράκι αυτό το μηχανάκι

    και ίσως CBF1000 , SV1000S

    Αν είσαι πολύ μάγκας πας και σε γυμνο blackbird, το ίσως συλλεκτικό Χ11 https://www.car.gr/classifieds/bikes...honda-x-eleven

    Εδώ το φίλτρο στο καρ, με το οποίο έπαιξα λίγη μπάλα

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    1000αρια στην Παρο;

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    543
    Επειδή ζω δύο χρόνια σε νησί, έχω παρατηρήσει τα παρακάτω:

    1. Οι δρόμοι είναι άθλιοι, όχι μόνο σαν άσφαλτος με μπαλώματα παντού αλλά και σαν χάραξη, τυφλά σημεία, διπλές στροφές, απότομα στενώματα κλπ.

    2. Εντόπιοι και εισαγόμενοι οδηγοί: ας μην σχολιάσω....

    3. Συνεργεία: τα συνεργεία το καλοκαίρι ασχολούνται με ενοικιάσεις γουρουνιών, σκούτερ και Buggy. Επίσης ασχολούνται πολύ με την συντήρηση τους που σημαίνει ότι το πρόγραμμα τους είναι φορτωμένο. Αν πας Ιούνιο με βλάβη τύπου "μάστορα κάτι κάνει, δες το", το πιο πιθανό είναι να το πάρεις πίσω τον Νοέμβριο που κλείνει η σεζόν.

    Γενικά όσοι είστε μαθημενοι με συνεργεία επιπέδου Αθήνας, Θεσσαλονίκης κλπ θα πέσετε από τα σύννεφα με αυτά που έχω δει. Ακόμα και οι μάστορες που δοκιμασμένα από εμένα κάνουν καλή δουλειά είναι σε μια φάση χαλαρή του στυλ "άστο, όταν το φτιάξω θα σε πάρω και τιμή βλέπουμε".

    Ανταλλακτικά φεξε μου και γλίστρησα, αν υπάρχει Αθήνα και το παραγγείλεις Δευτέρα, θα φτάσει Τετάρτη.

    Γενικά πιστεύω ακόμα και το ΤΤ μου είναι υπερβολή, δεν υπάρχει δρόμος που να πας με πάνω από 80 χωρίς να κινδυνεύεις πραγματικά.

    Τώρα 600cc, 4κ κλπ ούτε για αστείο. Αυτά από εμένα. Καλή τύχη.

  5. #35
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Συμφωνώ,έχω βγάλει και εγώ σεζόν σε νησί ( Θάσο ) και είχα ΧΤ 600 τότε,ήταν ότι έπρεπε.
    Καταλαβαίνω και το θέμα της αισθητικής,ξέρω κόσμο που καβαλάει 750-1000κε SS και δεν έχει καν κράνος!!,σπίτι-καφέ.( Δεν εννοώ κάτι ανάλογο για τον renos.xart φυσικά )
    Το Aprilia Strada που αναφέρθηκε ωραίο ,θα κάθεσαι και σαν άνθρωπος που είσαι και ψηλός.Τώρα αν γουστάρεις κάτι άγριο που κάνει φασαρία και μπαντιλίκια γιατί έτσι ε,
    έχει και κάτι Ζ1000 κοντά στα λεφτά σου
    porca miseria.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της renos.xart
    Εγγραφή
    22/04/2014
    Μηνύματα
    106
    Λοιπον για να μη μενει το θεμα ανοιχτο χωρις λογο και αιτια, πρεπει να το ενημερωσω μια τελευταια φορα.
    Τελικα δεν προλαβα να καταληξω σε καποιο μοντελο, βασικα δεν προλαβα καν να δω εστω ενα απο κοντα, γιατι η ζωη πολλες φορες τα φερνει αλλιως.
    Στο δια ταυτα, σας ευχαριστώ πολυ ολους οσοι μπηκατε στον κοπο να απαντησετε και να μοιραστειτε την αποψη σας αλλα δεν θα προχωρησω σε αγορα μηχανης καθως αναμένουμε νεο μελος στην οικογενεια μας!!!

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Και σου λέγανε ότι τα 1000άρια καίνε υπερβολικά
    Με το καλό το μωράκι!
    Τα ξαναλέμε σε 2 χρόνια που θα ξαναμπεί το μικρόβιο μέσα σου...

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από renos.xart Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και καλη χρονια σε ολες και ολους, με πολλες βολτες και παντα ορθιοι.

    Ειμαι και εγω ενας ακομα αναποφασιστος υποψηφιος αγοραστης μοτο. Θα ηθελα λοιπον τη βοηθεια σας ως προς τις επιλογες που μπορω να τσεκαρω μηπως και βρω τι μου αρεσει.

    Τα κριτήρια:
    Μπατζετ 3000€ μαξιμουμ
    Cc: 300 - 750
    Καταναλωση: SOS θελω να καιει λιγοτερα απο 5,5l/100 ωστε να ειναι σοφή αγορα για να αντικαταστησει το αμαξι ως μεσο καθημερινής μετακινησης στη δουλεια.
    Δεν με απασχολει η ανεση αλλα με ενδιαφερει να χωραω πανω στη μηχανη. Ειμαι 1.90 και 100 κιλα.
    Δεν ενδιαφερομαι για σκουτερ και παπια.
    Εχω μια σχετικη εμπειρια απο μηχανες, δεν θα ειναι η πρωτη μου δλδ.
    Βρισκομαι στην Παρο και εργαζομαι σεζον, που σημαινει οτι οσο πιο αξιόπιστο το μοτο τοσο πιο ευκολη θα γινει η ζωη μου.

    Σας ευχαριστώ πολύ ηδη για ολες τις απαντησεις σας και θα ειμαι παρων για εξτρα διευκρινησεις.


    Θα σου προτείνω κάτι μικρό, άνετο, άθραυστο και ιδανικό για αυτό που ψάχνεις. Και θα σου μείνουν και ρέστα. Honda CBF250 https://www.car.gr/classifieds/bikes...1545&pg=1&sp=0

    Υ.Γ: Έβγαινε και σε 500cc περίπου στα ίδια λεφτά παίζει.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Billy έχασες επεισόδια. Κατέληξε σε μοντέλο που καίει περισσότερο από κακορυθμισμένο τρίλιτρο αμάξι στην κίνηση της Πατησίων

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Billy έχασες επεισόδια. Κατέληξε σε μοντέλο που καίει περισσότερο από κακορυθμισμένο τρίλιτρο αμάξι στην κίνηση της Πατησίων
    πω πω δεν είδα καν την τελευταία τοποθέτηση του φίλου! Πράγματι αυτό το μοντέλο καίει πολύ αλλά είναι ευτυχία! Να είναι καλά ο φίλος και με το καλό το νέο μέλος!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #41
    και κάπως έτσι μου θύμησες τις δικές μου αποφάσεις...
    να χαίρεσαι το νέο μέλος και όλα τα άλλα αργότερα.
    Τώρα έχεις άλλα να απολαύσεις.!!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Θέμα με τα φώτα (ανάβει μόνο ένα-διαφορετικό σε κάθε σκάλα)
    από Lioulios στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2012, 09:46
  2. ασφαλεια μοτο (οχι ενα ακομα συνηθισμενο θεμα)
    από McTalas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2012, 21:16
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2007, 16:40
  4. ...ακόμα ενα..
    από nimbus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 23:31
  5. ακομα ενα ανεκδοτο
    από nimbus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 20:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF